S31E05 "A Snake In The Grass"

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

S31E05 "A Snake In The Grass"

Post autor: Davos »

Następny odcinek, który mi się podobał :) Naprawdę sezon póki co robi na mnie dobre wrażenie. Cieszę się, że Angkor w końcu uniknęło rady! No i blindside na Monice też był niezły. Kimmi wyszła z cienia i to w jakim stylu :) Podoba mi się to, nie spodziewałem się po niej tak mocnej gry. Czy to był dobry ruch, kwestia dyskusyjna, ale na pewno jest wart odnotowania.
Zadanie o nagrodę średnie, ale zadanie o immunitet już dużo bardziej przypadło mi do gustu, bo jest efektowne i pojawiło się dopiero drugi raz w Survivor. No i Stephen zdobywający punkt dla przeciwników :D


Angkor - cieszę się bardzo, że w końcu wygrali immunitet i nie musieli iść na radę. I nawet jeszcze w zadaniu o nagrodę zdobyli brezent. Może w końcu uda im się odbić od dna.
Woo dobrze zaczął grać socjalem i zyskał uznanie Tashy i Andrew. Abi mocno cyniczna, choć nie powiem, rozbawiła mnie ta jej confa, w którym porównała problemy matki Woo do jej problemów z kolanem. Taki dosyć wredny humor, ale ja taki lubię ;)
Z drugiej strony, Abi jest tak denerwująca w życiu obozowym, że nawet Tasha ma już jej dosyć i nie zdziwiłbym się, gdyby w przypadku konieczności odbycia rady w tym plemieniu, to właśnie Abi nie poleciałaby ostatecznie zamiast Woo.

Ta Keo - póki co nie musieli jeszcze iść na radę. Z jednej strony szkoda, ale z drugiej trochę się z tego cieszę, bo wtedy pewnie odpadłby Terry, którego dosyć lubię. Biedak taki nieświadomy zagrożenia, które nad nim wisi, pływa sobie beztrosko w wodzie i szuka ryb, a tymczasem za jego plecami cała pozostała piątka zawiązała sojusz. I tu znów plus dla Kelley, która wkręciła się do tej grupy i konsekwentnie nastawia wszystkich przeciw Terry'emu. Jeśli Ta Keo zaliczą wpadkę i pójdą na radę to takie działanie może Kelley ocalić cztery litery więc mądrze kombinuje.

Bayon - fajnie, że to oni musieli iść na radę. Monica zrobiła błąd, proponując kobiecy sojusz Kimmi, bo ta od razu poleciała do Jeremy'ego i Stephena i wszystko wygadała. Przyznam, że agresywna gra Kimmi mi się spodobała, bo była efektowna, no i skończyło się to ładnym blindsidem na Monice, która nic do tego sezonu nie wnosiła. Aczkolwiek nie jestem przekonany, czy był to mimo wszystko dobry ruch, bo Kimmi mogła wywalić Spencera i zostawiłaby sobie dwie furtki na dalszą grę - albo z Bayon, albo z kobiecym sojuszem. A teraz pozbyła się osoby, która może i próbowała trochę lawirować, ale jednocześnie była wobec niej chyba dość lojalna, a do tego była z oryginalnego Bayon. Pozbycie się Moniki będzie sygnałem dla członków starego Bayon w innych plemieniach, że stare sojusze są już nieaktualne i po mergu trudniej ich będzie znów zwerbować. Swoją drogą Stephen, mimo że w tym sezonie jest prezentowany jako taka trochę lekka oferma, w końcu wywindował się na dobrą pozycję w plemieniu. Trio Kimmi-Jeremy-Stephen jest dosyć egzotyczne, ale jednocześnie ciekawe więc fajnie będzie obserwować, jak długo się utrzymają w grze.
Dziwił mnie też bardzo mały edit dla Kelly z Borneo - niby była zagrożona, a jednocześnie w ogóle jej nie pokazano jak próbuje coś robić przed radą. No chyba, że nie próbowała nic i liczyła, że wszyscy wykopią Spencera zamiast niej...
Obrazek

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S31E05 "A Snake In The Grass"

Post autor: Saw »

Ja Monici za jej grę bym nie krytykował. Przynajmniej miała jakiś plan na siebie, a to że nie udało się go zrealizować to już inna sprawa. Wielu zdarza się graczy, którzy w ogóle nie starają się podjąć ryzyka i siedzą bezczynnie. Monica coś tam próbowała grać, ale jej błąd w dużej mierze wynikał z tego że źle odczytała Kimmi. Myślała że ta jest jej bliską sojuszniczką i może jej zaufać w stu procentach. Ale rzeczywistość była zupełnie inna i Kimmi była wrogo do niej nastawiona. Gdyby może nie wyskoczyła z tym kobiecym sojuszem to nie doszłoby do żadnego blindsidu. Ale plus za to że starała się grać na dwa fronty, choć robiła to niestety nieporadnie.

Abi można nie lubić, ale trzeba przyznać że jak czasem cos walnie to niezła beka xd Natomiast Woo w poprzednim jak i w tym odcinku po raz pierwszy wykazał się jakąś strategią. Chyba po raz pierwszy można go docenić i przyznać jakieś plusy za grę. Ładnie walczył z Jeffem o pozostanie w grze, a teraz próbuje nawiązać silną relację z Tashą i Savage'm. Jakaś tam postep od czasu Cagayan wystąpił.

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

S31E05 "A Snake In The Grass"

Post autor: Davos »

To prawda, Monica próbowała zrobić jakiś ruch, choć było to trochę przedwczesne, no ale przede wszystkim pomyliła się co do Kimmi, która najwidoczniej nie miała ochoty z nią grać. Ciekawi mnie, na ile wpływ na to miały ich wzajemne kłótnie, w tym ta o małżach :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 31: Cambodia - Second Chance”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości