S32E07 "It's Merge Time"

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: Umbastyczny »

a! i jeszcze mam pytanie do HI, może ktoś lepiej zrozumiał zasady.

Czy żeby użyć SUPER HI, trzeba mieć obie połówki w trakcie rady? Czy można już po wynikach powiedzieć, że ma się jedną połówkę i poprosić kogoś o przekazanie drugiej?

batiooo
7th voted out
Posty: 135
Rejestracja: 09 cze 2015, 00:00
Kontakt:

Post autor: batiooo »

Umbastyczny pisze:a! i jeszcze mam pytanie do HI, może ktoś lepiej zrozumiał zasady.

Czy żeby użyć SUPER HI, trzeba mieć obie połówki w trakcie rady? Czy można już po wynikach powiedzieć, że ma się jedną połówkę i poprosić kogoś o przekazanie drugiej?
Tak. Super Idol ma właśnie taką funkcję. Że jeśli połączy się dwa w jeden to można go użyć po odczytaniu głosów. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: Umbastyczny »

Nie do końca o to mi chodziło. :P To akurat wiedziałem. Chodzi mi o to, że trzeba mieć ten Super Idol w momencie odpadania czy można na szybko żebrać o drugą połówkę? :P

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Umbastyczny pisze:Nie do końca o to mi chodziło. :P To akurat wiedziałem. Chodzi mi o to, że trzeba mieć ten Super Idol w momencie odpadania czy można na szybko żebrać o drugą połówkę? :P
Według mnie w momencie odpadania trzeba mieć "Super Idol" i nie działa to tak, że np. Tai ma "super idol" i użyje go sobie na Michelle. Może jedynie użyć na sobie.

if you find someone else who has an idol and you are willing to combine your idols and play them together for one move, then you can play the idol after the votes have been cast and after they have been read. It essentially becomes a free pass. But you can obviously only use it for one person, so that means that you have to have a strong alliance because at least one of you is giving up their own personal protection to save their partner or possibly a third person. It has the potential to be a massive game changer, but like all big moves it requires a big risk.

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: Umbastyczny »

Ok, dzięki.

No to tak jest ciekawie. Bo chęć zagrania Super Idolem jest mocno ryzykowna. Jeśli jedna osoba ma obie połówki w posiadaniu, a głosy nie pójdą na nią, to osoba, która się zrzekła swojej połówki pozostaje bezbronna. No i jest ryzyko, że oddamy komuś swoją połówkę, on jej nie wykorzysta, bo będzie bezpieczny, ale też jej nam nie zwróci :P.

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

Post autor: Kobra »

Imo wystarczy być rozgarniętym, aby go dobrze użyć. Super idol jak dotąd wystarczył jako straszak. Teraz też powinien spełnić funkcję jeśli ludzie nie będą wiedzieli, kto dokładnie (Tai/Jason) jest w jego posiadaniu. W innym wypadku wystarczy podzielić głosy pomiędzy obu posiadaczy. Chociaż nie wiem, czy na ten moment jest wystarczająco dużo ludzi, aby tego dokonać XD

Seth
4th voted out
Posty: 35
Rejestracja: 11 maja 2014, 00:00
Kontakt:

Post autor: Seth »

Tym razem muszę się zgodzić, odcinek słabiutki.

Szkoda Neala, nie był moim n1 faworytem, ale należał do tej grupy osób, które mogłyby wygrać, a ja nie miałbym nic przeciwko.
Kiedyś mówiłem, że Neal to taki typowy pierwszy członek jury, wnioskując po edicie. Trafiłem, chociaż inaczej sobie to wyobrażałem :)

Ale żeby nie było za pięknie, nadal będe "heelem" i nadal liczę na jak najszybsze odpadnięcie Waszej ukochanej Julki i koleżanki Michelle. Wtedy może dziać się co chce(w sumie Joe też mógłby odpaść, ale on raczej szans na wygraną nie ma, nawet w finale). :twisted:

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

S32E07 "It's Merge Time"

Post autor: Davos »

No to mam tą zaskakującą ewakuację, o której uprzedzaliście mnie przy okazji komentowania poprzednich odcinków...
Szkoda Neala, bo lubiłem typa, choć jego edit niestety i tak od dłuższego czasu wskazywał na to, że Neal nie odegra żadnej większej roli w tym sezonie. Ale moment na ewakuację wyjątkowo niefortunny, bo gdyby zagrał swoim immunitetem dla Aubry, a wszystko wskazywało, że tak zrobi, mielibyśmy prawdopodobnie naprawdę ciekawą radę z blindsidem na kimś z Brawn (pewnie na Jasonie). No i jak już Neal miał zostać wycofany to mógł po cichu dać swój HII Aubry :P Gra byłaby o wiele ciekawsza, a ona w końcu była jego bliską sojuszniczkę więc dziwię się, że jej nie pomógł.
Swoją drogą ta wizyta Jeffa i lekarza w obozie też mnie zaskoczyła. Czemu akurat teraz zrobili wszystkim badanie ran, skoro niektórzy mają je niemal od początku gry (jak choćby Tai)? No ale dobrze, że ostatecznie to zrobili, bo z infekcjami nie ma żartów... Przez moment bałem się, że od razu wycofają kilka osób naraz, ale póki co skończyło się "tylko" na Nealu. No właśnie - "póki co"...

A głównym wydarzeniem odcinka, poza ewakuacją, był merge. Sporo kombinowania i różnych układów więc nawet mogło wyjść z tego coś ciekawego, ale wygląda na to, że ostatecznie Brawn chcą walczyć z Brains, a decydujący są tutaj Beauty. I tu muszę przyznać, że bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Nick. Nie miałem o nim zbyt dobrego zdania po poprzednim odcinku, ale tutaj gość pokazał, że lubi i co więcej potrafi kombinować i ładnie zaplusował. Kręcił się wokół jednego i drugiego sojuszu i obydwa przekonał o swojej lojalności, dzięki czemu zdobył zaufanie wszystkich i dowiedział się, że Tai i Neal mają immunitet (nie jestem pewien co do HII Jasona, o nim wie chyba tylko trójka z Brawn). Nic dziwnego, że Nick woli na ten moment trzymać z Brawn, aczkolwiek nadal zostawia sobie furtkę otwartą. Podoba mi się jego duet z Michelle, która próbowała się ustawić na jak najlepszej pozycji i też fajnie grała.
Tai i Julia z automatu poszli do Scota i Jasona. Brains trzymają się wszyscy razem i w sumie się nie dziwię, bo Aubry i Joe po ostatniej radzie byli na wylocie (mimo, że Aubry ostatecznie zagłosowała na Petera) i merge ich mógł ocalić... no ale teraz po ewakuacji Neala i tak znajdują się w ciemnym tyłku. Debbie próbowała zyskiwać numerki i przekonać do siebie Nicka i Taia, ale robiła to zbyt ostro i przez to nieskutecznie, bo wyczucia w tym nie było za grosz.

W teorii trójka Aubry, Debbie i Joe jest totalnie na wylocie, ale liczę, że stanie się jeszcze coś nietypowego jak choćby ta kłótnia Cydney i Jasona, którą zapowiadają na kolejny odcinek. Choć znając życie, to tylko podpucha i żadnej kłótni nie będzie :P
Obrazek

damian300d
5th jury member
Posty: 442
Rejestracja: 03 maja 2014, 00:00
Kontakt:

S32E07 "It's Merge Time"

Post autor: damian300d »

Co do wizyty lekarza i ewakuacji: Kambodża wg Jeffa i całej ekipy była najgorszą i najtrudniejszą lokalizacją pod względem panujących warunków (klimat, ugryzienia insektów itp.) w historii programu. Jak już wiesz, ten sezon miał rekordową liczbę ewakuacji medycznych. Podobno też parę osób z produkcji wróciło do Stanów na skutek kiepskiego stanu zdrowia. Z tego powodu w Second Chance (które nagrywano po Koah Rōng) regularne kontrole lekarskie uczestników były normą - tylko tego nie emitowali. Pewnie chcieli uniknąć podobnej sytuacji co tutaj - niby zwykła rana, jakich uczestnicy w trakcie gry mają mnóstwo, a nagle okazuje się, że jest niebezpieczna. Nauczeni doświadczeniem na pewno zależało im, żeby coś takiego nie przydarzyło się powracającym graczom.

Jeszcze z podobnych ciekawostek: w 2013 Francuzi nagrywali w Kambodży swoją wersję show (która nazywa się Koh Lanta). Podczas realizacji zadania, jeden z uczestników dostał ataku serca, wskutek którego zmarł. Przez to jeden z doktorów z produkcji popełnił samobójstwo. Edycja oczywiście została przerwana.

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

S32E07 "It's Merge Time"

Post autor: Davos »

O rany, smutna historia :/ Nawet najlepsze reality show nie jest warte narażania życia uczestników, a tu w sumie straciły życie aż 2 osoby...
Dobrze, że w amerykańskim Survivor zaczęli zapobiegawczo badać te rany. Medicale są wkurzające, wiadomo, ale zdrowie jest najważniejsze.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 32: Kaoh Rong (Brawn vs. Brains vs. Beauty)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości