The Amazing Race 35

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5715
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

The Amazing Race 35

Post autor: Jack »

Stacja CBS przedłużyła program na 35 sezon.
Zdjęcia do programu mają rozpocząć się w październiku 2022.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

The Amazing Race 35

Post autor: ciriefan »

35x01

Całkiem miły start sezonu. Powrócił express pass. Para, która mnie irytowała, odpadła jako pierwsza. Matka z córką są całkiem bekowe, ale pewnie szybko odpadną niestety. Na razie po prostu próbuję ich zapamiętać, więc trudno mi coś napisać. Zadanie z masażem - dla mnie masakra, bolało aż od samego patrzenia, pewnie wybrałbym choreografię. No i Tajlandia to mój zbliżający się urlopowy kierunek, więc fajnie było sobie obczaić już teraz tę lokalizację.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

The Amazing Race 35

Post autor: ciriefan »

35x02

Widać, że ta edycja jakaś taka lepiej zorganizowana i zadania są jakieś bardziej wymagające. Na roadblock dostałbym kurwicy, to nie byłoby zadanie dla mnie. Pewnie bym nie skończył tego bukietu, a wszyscy byliby już na mecie :D Zadanie ze zbieraniem owoców wydało mi się dużo łatwiejsze od tego z zakupami, było fizycznym wysiłkiem, ale proste w wykonaniu. Nie znając języka jednak jakakolwiek pomyłka w sklepie mogła kosztować dużo czasu, nerwów i frustracji. Odpadły matka z córką - trochę szkoda, bo były lekko bekowe, ale było wiadomo, że one szybko polecą. Najbardziej chyba lubię to małżeństwo azjatów, ojca z synem i chyba braci XD Nie mogę zapamiętać ich imion. No ale kolejny miły odcinek.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

The Amazing Race 35

Post autor: ciriefan »

35x03-04

Jocelyn i Victor jako moi faworyci oczywiście musieli i sknocić i mieć pechać, no i odpaść :D Teraz kibicuję chyba najbardziej synowi z głuchym ojcem oraz córce z ojcem. Zadanie z rybami było dużo łatwiejsze. Byłem zaskoczony, że tak wiele par wybrało materace. Zadanie z płytkami już typowo na szczęście - a w tym przypadku na nieszczęście J i V. Kolejne są Indie - zapowiada się więc trudny etap/

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

The Amazing Race 35

Post autor: ciriefan »

35x05

Indie kojarzą mi się z trudnymi etapami, ale ten nie wydawał się jakiś bardzo trudny. Zadanie z tańcem raczej by poszło mi ok, choreografia była prosta, więc bardziej chodziło o utrzymanie głowy, aby garnki nie spadły. Dobrą strategią było najpierw ogarnięcie choreo, aby to mieć już opanowane, a potem popracować nad samą głową w trakcie tańca. Na detour pewnie też wybrałbym zadanie z obrazami, chociaż ostatecznie robienie laleczek okazało się dużo łatwiejsze. Ostatecznie polegli mężowie - w sumie dla mnie byli tacy bez wyrazu, za bardzo ich nie zapamiętałem, więc bez emocji eliminacja.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

The Amazing Race 35

Post autor: ciriefan »

35x06

Ta część wyścigu przez Indie była już dużo trudniejsza. Bez zaskoczenia córka z ojcem zostali zawróceni. To mocna para i sobie poradzi dobrze wykonując oba zadania. Tymczasem za bardzo nie mogłem ogarnąć, czemu Liam i Yeremi są tak daleko z tyłu. Chyba jakoś ogólnie ssali w tym etapie. Odpadli i szkoda, bo ich polubiłem.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

The Amazing Race 35

Post autor: ciriefan »

35x07

Niemcy zaskoczyły podwójnym roadblockiem. Murzynki tak się zamotały z tymi monetami - beka niezła, jak rozmieniły 5 euro na monety i poleciały z tym na zadanie zamiast tymi średniowiecznymi monetami XD Beka była, ale przez to wiadomo było cały odcinek, kto odpadnie i na koniec zabrakło emocji. I już chyba dawno nie było odcinka, w którym para nie ukończyła etapu i Phil musiał pojawić się na jednym z zadań XD

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

The Amazing Race 35

Post autor: ciriefan »

35x08

TAR po raz pierwszy w Słowenii, co jest zaskakujące - ciekawe, czemu jeszcze tam nie byli. Całkiem ciekawy etap, kolejność prowadzenia dosyć często się zmieniała. Córka z ojcem przez pół wyścigu wydawali się mega silni, ale ostatnio zaliczają flop za flopem. Walka o express pass, gdy było już wzięte i tego nie ogarnęli XD Odpadły siostry, które od początku nie budziły mojej sympatii. Zapowiada się ciekawy finisz, bo wszystkie pary są już dosyć silne.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

The Amazing Race 35

Post autor: ciriefan »

35x09

Kolejny ep, w którym któraś para tak nawaliła, że zabiło to napięcie o eliminację dosyć mocno. Ojciec z synem mega zwalili zadanie z muszlami, ale na szczęście nadrobili i zachowali express pass, a to moi faworyci. Roadblock i budowanie smoka było dosyć proste, ale fajnie było oglądać Słowenię. Szkoda, że znowu damskim drużynom nie poszło w tej edycji, ale tak właściwie to żadna nie wzbudzała jakiejś super sympatii. Wyeliminowane przyjaciółki jakoś od początku nie należały do moich ulubienic.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

The Amazing Race 35

Post autor: ciriefan »

35x10-11

Sztokholm - uwielbiam to miasto, byłem i w przyszłym roku prawdopodobnie wrócę <3 Bardzo dobrze więc oglądało mi się ten ep. Byłem zaskoczony, że ojciec z synem użyli expres pass przy kwiatkach - zadanie okazało się stosunkowo proste. Jak się okazało, miałem rację, bo pozostali szybko je ogarnęli, a oni nie zyskali czasu tą decyzją i reszta szybko ich dogoniła. Odpadła parka - szkoda, byli jedną z moich ulubionych par w tym sezonie.

Dublin - to miasto z kolei jest na moim bucketlist. Zazdroszczę im tego tanecznego zadania z taką grupą. Sama sekwencja kroków do takiego odtańczenia byle było równo nie była zbyt trudna, natomiast zabójcze tu było tempo. Brodacz był przezabawny ze swoim brakiem koordynacji i nie słyszeniem muzyki. Z kolei Corey zaskoczył (ostatnio jak brał udział w poprzednim zadaniu to był fatalny, tutaj było ok), no ale co mu się dziwić - tak było widać chemię między nim a jego nauczycielką XD Odpadła córka z ojcem i dobrze, bo tam sporo zgrzytów było, a tatusiek coraz bardziej tracił siły.

Niestety finał 100% męski, więc znowu wygra para M-M. Kibicuję tylko ojcu z synem, są moim nr 1 przez cały sezon. Pozostałe dwie pary - no są ok, nie da się powiedzieć nic złego, ale jakoś mnie nie grzeją.

Awatar użytkownika
Gienek
6th jury member
Posty: 529
Rejestracja: 03 sie 2010, 00:00
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

The Amazing Race 35

Post autor: Gienek »

Skończyłem właśnie oglądać ten sezon i po paru latach przerwy od Tar oglądało mi się go genialnie. Świetny cast, super lokalizacje, fajne zadania. Nie było nikogo kto by mnie denerwował. Najbardziej kibicowałem ojcu z synem. Dobrze, że nie było etapów bez eliminacji, no 10/10.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

The Amazing Race 35

Post autor: ciriefan »

35x12

Fajny finał, ale duże rozczarowanie, że ojciec i syn nie wygrali, no ale nie poszła im ta końcówka. Bracia byli dla mnie osobowościowo przezroczyści, więc ich wygrana ani mnie ziębi ani grzeje. Cieszę się, że nie wygrali brodacze - niby byli ok, ale totalnie nie mój vibe.

Cały sezon był świetny. Dłuższe odcinki robią dobrze nie tylko Survowi - tak jak Surv 45 to najlepszy sezon nowej ery, to ten sezon TARu też najlepszy od kilku edycji. Człowiek ma czas poznać tych ludzi i trochę się z nimi zżyć. Do tego fajne lokalizacje, zadania i obsada i to był przepis na udany sezon. Fajowo!

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5715
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

The Amazing Race 35

Post autor: Jack »

35x01
Odcinek całkiem niezły. Jak dla mnie 13 drużyn to trochę za dużo. Odkąd pamiętam to TAR praktycznie zawsze miał 11 par. Cofając się o ostatnich 10 lat, to w jednej edycji (bodajże 15 sezonie) drużyn było 12, ale aż dwie odpadały na pierwszym etapie, dlatego trudno mi ogarnąć pary i ich imiona wszystkich po 1 odcinku.

Super, że wrócił Express Pass i dobrze, że trzeba było sobie na niego zapracować zadaniem. (Wcześniej z reguły otrzymywała go para, która wygrała 1 etap). Zadanie na Express Pass było okropne. To chyba jedyny typ zadania którego nie zrobiłbym biorąc udział w TAR :D Także ogromne brawa dla dziewczyn, że dały radę.

Świetnie, że skończono z czarterami i każdy musi sobie sam ogarnąć lot. We wcześniejszych edycjach często wynikały z tego jakieś dramy, bądź zabawne sytuacje. Liczę, że podobnie będzie tutaj.

Nie jestem przekonany do pomysłu z głosowaniem podczas U-turn. Aż przypomina mi się dość słaby sezon 31, który miał podobny twist na jednym z etapów. Oby nie było tak że większość ekip będzie przeciw jednej drużynie, a ta nie będzie miała nawet szansy żeby się obronić.

Para która odpadła była mi obojętna, ale trzeba przyznać, że to zadanie z choreografią i mieczem było dość trudne.

Btw, Ciriefan. Mam nadzieję, że urlop w Tajlandii okazał się udany.

Edit: W oryginalnej wersji postu zapomniałem wspomnieć o zadaniu związanym z układaniem słowa. Poziom uczestników trochę żenujący, skoro niektórzy potrzebowali prawie godziny na ułożenie "City of Angels". Patrząc na te litery dość łatwo można było skojarzyć, że w środku musi być jakieś "Of".

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5715
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

The Amazing Race 35

Post autor: Jack »

35x02
Rzeczywiście zadania wydają się być ciekawsze niż w poprzednich edycjach.
Roadblock wyglądał na bardzo wymagające zadanie wymagające przed wszystkim cierpliwości. Pewnie wpływ na odbiór tych zadań ma też fakt, że nie widzimy ich przez 5-7 minut, a nieco dłużej.

Również elementy związane z transportem wydają się ciekawsze. Chociażby sceny związane z pływaniem łódzką. Ponadto pokazano też parę, która zostawiła swoją saszetkę ze wskazówkami musiała po nią wrócić. Pewnie w standardowym 40-43 minutowym odcinku nie byłoby miejsca na tę scenę.

Zadania podczas detouru nie wyglądały na jakieś bardzo ciekawe, jednak miały realny wpływ na to co wydarzyło się w końcówce.
Niestety, jeden błąd podczas zakupów mógł kosztować bardzo wiele - o czym zresztą przekonały się matka i córka.

Drużyny, które znajdują się na czele stawki wydają się być dość sympatyczne, co nie było standardem w poprzednich latach :D

Tak przy okazji, bardzo dziwne że Express Pass trzeba wykorzystać do 4 etapu, a nie gdzieś do 7-8. Być może po jego wykorzystaniu powróci on w kolejnym etapie jako nagroda do zdobycia?

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

The Amazing Race 35

Post autor: ciriefan »

Jack pisze:
18 gru 2023, 15:39

Btw, Ciriefan. Mam nadzieję, że urlop w Tajlandii okazał się udany.
Dopiero w listopadzie 2024 się okaże :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „TAR - USA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości