The Amazing Race: China Rush 1

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

The Amazing Race: China Rush 1

Post autor: Jack »

Najnowsza wersja programu. 11 drużyn z całego świata walczy o zwycięstwo w Chinach. Program nagrywany jest od maja 2010 roku, a jego prowadzącym jest znany aktor - Allan Wu.

<center>Obrazek</center>

ctoria
7th jury member
Posty: 683
Rejestracja: 08 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: ctoria »

Z chęcią zobaczę tą wersję. Na pewno będzie ciekawa bo będą uczestnicy z różnych krajów. No i Chiny, magiczny kraj i ciekawe jak będzie z barierą językową.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Obowiązkowym w programie językiem jest angielski. Ctorio, mam też do Ciebie inne pytanie. Czy można zmieniać tytuły wątków?

ctoria
7th jury member
Posty: 683
Rejestracja: 08 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: ctoria »

Chodzi mi o porozumiewanie się z chińczykami, bo zakładam, że w tej kwestii może być dużo trudności. Z językiem angielskim domyśliłam się.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Pewnie i tak drużyny będą ścigać się będą po większych miastach, w których ludzie znają język angielski.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Premiera The Amazing Race: China Race 8 sierpnia.

W programie udział wzięło 10 dwuosobowych drużyn.
Bonnie & Mel (USA)
Hector & Miguel (Meksyk)
Rick & Joshua (Australia)
Molly (USA) & Sarah (W.Brytania)
Rachel (USA) & Charlie (Australia)
Janis & Aleksandra (Łotwa)
Karen (Kanada) & Lisa (USA)
Deepak & Naresh (Indie)
Sean & Amy (USA)
Paul & Francis (Kenia)

Guest

Post autor: Guest »

Zapowiada siê bardzo ciekawie. Dru¿yny z kilku pañstw czyli mieszanka ró¿nych narodowo¶ci powinna siê przys³u¿yæ temu formatowi. :D Wiecie mo¿e która stacja jest producentem tej wersji?

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Za produkcję odpowiada firma "Fly Films", a stacją, która będzie to emitowała jest International Channel Shanghai (ICS).

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Kanał ICS dociera do małej grupy osób, w związku z tym od 21 sierpnia TAR: China Rush będzie emitować również niekodowany kanał CCTV News (CCTV9) nadający w języku angielskim. Kanał ten można odbierać również w Polsce z satelity Hotbird. TAR: China Rush będzie można oglądać o 15.15 w soboty i o 7.15 w niedziele czasu polskiego.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Wprowadziłem Was w błąd z tymi godzinami. Program emitowany jest o 17.15 w soboty i powtórkowo o 9.15 w niedziele polskiego czasu. Jestem właśnie po pierwszym odcinku. Czołówka i tyłówka programu bardzo przypominają tą nową amerykańską. Logo jest prawie identyczne (jak to od 14 edycji). Paski pojawiające się na ekranie również są z tego nowego typu. Pierwszy odcinek można uznać za udany. Szkoda tylko, że na wzór ostatnich amerykańskich edycji na pierwszy, etapie zrezygnowano z detour'u. Prawie zawsze przy imionach pary pojawiają się flagi prezentujące z jakiego kraju jest dany team. Zadania nie były zbyt skomplikowane, jednka niektórym przysporzyły problemów. Najpierw trzeba było udać się w podróż metrem. Niełatwo znaleźć wybraną stację w Chinach. Potem odszukać dziewczynę z pomarańczowym parasolem i znów metro. Drużyna z Łotwy, której kibicuję (traktuje ich jak Polaków :wink:) nie za bardzo wiedziała co to jest. Podobnie jak masaje z Kenii. Pierwsza blokada to jedzenie ugotowanego żółwia. Jak zawsze w takim zadaniu pojawiły się łzy, zadziwił mnie fakt, że obeszło się bez wymiotów :wink: (no prawie). Potem jazda autobusem, zbieranie truskawek i znów autobus. Przez prawie cały etap na prowadzeniu znajdowała się drużyna z Indii, a tuż za nią Charlie i Rachel, których polubiłem. Kolejne zadanie to paintball i zbieranie flag. Tutaj stawka się przemieszała, jednak na prowadzeniu nadal znajdowały się wyżej wymienione drużyny. Ostatnie zadanie to układanie ogromnych puzzli. Całość miała przedstawiać jakąś salę teatralną. I tutaj nie było już tak łatwo. Hindusi z drugiego miejsca spadli na przedostatnie. Z puzzlami kompletnie nie poradzili sobie masaje z Kenii (chyba pierwszy raz je układali). Chciało mi się z nich tak śmiać :wink: Etap (meta w Ningbo) wygrali Charlie i Rachel. Przypominają mi trochę TK i Rachel. Będą silną drużyną. Drużyna, której kibicuje (Janis i Aleksandra) zajęła sżóste miejsce. Ten team do wyścigu podchodzi z luzem. Losują, kto ma wykonywać blokadę i nigdy nie rozstają się z flagą Łotwy. Bardzo polubiłem również Bonnie i Mel. Kobiety nie są już młode, a widać, że również traktują to jako zabawę. Są świetne, choć czasem irytujące :wink: Na ostatnim miejscu z dużą startą przybyła drużyna z Kenii, jednak nie odpadła z wyścigu. Czeka na nich speed bump. Pobyt w Chinach to dla nich wielki szok kulturowy. Nie wróżę im długiej przyszłości w programie. Podobnie jak Miguelowi i Hectorowi, którzy są zawsze w ogonie. Drużyny są według mnie świetnie wybrane. Każda jest interesująca na swój sposób. Ta edycja jest jednak robiona na wzór ostatnich amerykańskich, ale mam nadzieję, że będzie prezentować ciut wyższy poziom.

Guest

Post autor: Guest »

S³aba wersja lokalna. Zadania takie aby by³o tanio, a nie ciekawie. Poprzesta³em na pierwszej edycji (pi±tym odcinku). Kolejnych edycji nawet nie ruszam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „TAR - Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości