The Amazing Race Asia 2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

The Amazing Race Asia 2

Post autor: Jack »

Dyskusja o drugiej azjatyckiej edycji programu.

Okres produkcji: lipiec 2007
Pierwsza emisja w telewizji: 22 listopada 2007 - 14 lutego 2008

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Bardzo polecam tą edycję. Wydaje mi się, że pod względem zadań, realizacji i drużyn przebija wiele amerykańskich edycji.

Ep 12 Dzisiaj odpadła najbardziej znienawidzona przeze mnie drużyna (ale nie powiem kto). Drużyny odwiedziły RPA, było bardzo ciekawie: szybkie samochody, gepardy, słonie i nie tylko...

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Uczestnicy:
1)Hong Kong: Sophie Teng / Aurelia Chenat - byłe lokatorki
2)Hong Kong: Monica Lo / Edwin Lo - para
3)Singapur: Adrian Yap / Colin Low - znajomi z siłowni
4)Filipiny: Rovilson Fernandez / Marc Nelson - prezenterzy telewizyjni
5)Tajlandia: Paula Taylor / Natasha Monks- przyjaciółki
6)Filipiny : Henry Reed / Terri Reed - małżeństwo
7) Indonezja: Brett Money / Kinaryosih - para
8 ) Japonia: Daichi Kawashima /Sawaka Kawashima - "niezgodne" rodzeństwo
9) Malezja: Ann Tan /Dianne Douglas - tańczące mamy
10) Malezja: Vanessa Chong /Pamela Chong - siostry

zdjęcie:
<center>Obrazek</center>

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Dzisiaj AXN wyemitował finał tej edycji. Nie zbyt polubiłem zwycięską parę, ale ciągle udowadniali, że są mocni i nie dawali się wyprzeć z czołówki.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

W końcu przebrnąłem przez ten sezon. Sezony azjatyckie niestety nie dorównują amerykańskim czy australijskim. Strasznie się wynudziłem oglądając tą edycję. Nie polecam jej - nudna i przewidywalna (no może poza samym zakończeniem). W finale były te 3 drużyny, które jako jedyne były wcześniej na 1 miejscu. Ciągle ktoś był tak w tyle, że nie było napięcia przez cały odcinek.

Pierwszą część sezonu omówię razem, bo w sumie oprócz kilku finałowych par reszty nie pamiętam. Przede wszystkim irytujące jest to, że azjatki są do siebie tak podobne. Nie mogłem ich odróżnić przez kilka pierwszych odcinków. Edwin i Monica, Kinaryosih Brett, był w ogóle ktoś taki? Sophie i Aurelię zapamiętalem tylko ze względu na to, że miały śmieszne teksty. Daichi i Sawaka mieli potencjał, no ale cóż. Na tym etapie gry w ogóle nie mogłem obczaić, kto jest kim, nic nie jestem w stanie powiedzieć o tych ludziach, większość z nich odpadła, bo byli w tyle i się nie wyrobili na hours of operation = nuda.

I potem mamy debilną zagrywkę producentów - 2 NELe pod rząd i to przy takiej parze jak Terry i Henry. Ogólnie jedna z dwóch par w tym sezonie, które można uznać za ciekawe. Na początku ich lubiłem. Później Terry zaczęła mnie denerwować, ciągle się darła i nie chciała robić zadań. Biedny Henio. I po co ratować ich od eliminacji i to 2 razy? Przez te 3 etapy byli tak z tyłu, że znowu przez kolejne 3 odcinki zero emocji. Potem debilna zagrywka producentów nr 2 i intersection, podczas którego Paula i Natasha muszą na nich czekać 5 godzin, co daje nam kolejną parę do tyłu. W końcu doczekaliśmy się ich eliminacji, a czekało się na nią długo.

Paula i Natasha - przez debilne intersection były strasznie z tyłu, co więcej, był kolejny NEL, co się równa dwóm kolejnym odcinkom bez emocji. Były tak z tyłu, że nawet yield na tancerkach im nie pomógł. Jedna z moich 3 ulubionych par.

Ann i Diane - w końcu mógł być ciekawy odcinek, ale zgubiły się na samym początku tak, że było wiadomo, że wylecą. Edytorzy nawet nie bawili się w robienie sztucznego napięcia. Druga z moich 3 ulubionych par.

W samym finale 3 debilna zagrywka: zmiana państwa dopiero po wykonaniu prawie wszystkich zadań i zrównanie w samolocie. To ja się pytam po co w ogóle było im dawać te zadania? A z drugiej strony to i dobrze, bo przynajmniej sama końcowka była ciekawa, aczkolwiek niesprawiedliwa.

Marc i Rovilson - druga z dwóch ciekawych drużyn tego sezonu. I trzecia z mojego top 3. Wygrali większość etapów. Ich przegrana mnie ogromnie zaskoczyło, bo mieli z pewnością najwięcej air time'u z wszystkich i byli pokazani najbardziej pozytywnie. Szkoda, że nie wygrali.

Pamela i Vanessa - na początku je lubiłem, potem zaczęły mnie wkurzać. Jak nie Marc i Rovilson to chciałem ich wygranej w finale, no ale niestety nie.

Adrian i Colin - no i zwycięzcy. Wygrali tylko dzięki jednemu zadaniu i temu, że wcześniej było zrównanie w samolocie. W większości odcinków oni wraz z Marciem i Rovilsonem zajmowali na przemian 1 i 2 miejsce, więc było do przewidzenia, że będą w czołówce. Osobiście ich nie lubiłem. Byli strasznie nudni i bezbarwni. Poza głuchotą jednego z nich nic więcej o nich nie wiem po całym sezonie.

Ale oczywiscie pomimo tego, że jeden ze słabszych sezonów, TAR i tak jest fajny :wink:

Awatar użytkownika
Kamel
5th jury member
Posty: 403
Rejestracja: 21 lut 2016, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

The Amazing Race Asia 2

Post autor: Kamel »

Oglądalem ten sezon na AXN, potem jeszcze raz i musze przynac, ze to mój ulubiony azjatycki sezon. Kibicowalem od poczatu Vanessie i Pameli :(. Wgl byli tak blisko nas...etapy na wegrzech i w czechach najlepsze.
Obrazek
nie ma edycji nie ma podpisu

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

The Amazing Race Asia 2

Post autor: Jack »

Ja ten sezon oglądałem pewnie z 5 razy :D To nadal mój ulubiony sezon spośród wszystkich TARów, które zobaczyłem.
Szkoda, że nigdy nie powstała zapowiadana przez AXN edycja europejska :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „TAR Asia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości