Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

ODPOWIEDZ
frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: frasiek »

Stach pisze:
31 maja 2017, 21:52
frasiek pisze:
17 maja 2017, 07:53
Czyli w finale powinniście głosować na Satis, bo wykonała jedyny słuszny ruch, a potem pozbyła się jedynej osoby, która go wykonała razem z nim, a jak nie to znaczy, że byliście bitter jury :P
Masz prawo tak uważać, ale (...)
Pracujesz w sprzedaży?

Awatar użytkownika
MD
4th jury member
Posty: 388
Rejestracja: 11 kwie 2010, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: MD »

frasiek pisze:
01 cze 2017, 13:24
Stach pisze:
31 maja 2017, 21:52
frasiek pisze:
17 maja 2017, 07:53
Czyli w finale powinniście głosować na Satis, bo wykonała jedyny słuszny ruch, a potem pozbyła się jedynej osoby, która go wykonała razem z nim, a jak nie to znaczy, że byliście bitter jury :P
Masz prawo tak uważać, ale (...)
Pracujesz w sprzedaży?

Hahaha, trafiłeś!

A tak odniosę się do tego co pisałam, że nie wierzę w bitter jury, bo jednak gra w dużej mierze jest socjalna i to jakie relacje z ludźmi nawiążesz i w jaki sposób ich wyrzucisz mając na uwadze to, że muszą potem na ciebie zagłosować jest ważnym aspektem. Aspektem, w którym wiele osób w prawdziwym Survie wiele osób poległo, parafrazując Andreę z tego sezonu: Żaden juror nie chce być bitter, ale nie trzeba dosypywać soli do ran.

Zatem jeżeli chodzi o Satis, to mojego głosu by nie dostała za sposób w jaki ze mną rozmawiała i serię zwyczajnie niepotrzebnych kłamstw, których nie ma w odcinkach, więc już mniejsza z naszymi rozmowami, ale robienie za dużo niepotrzebnie jest tym przez co traci się głosy. Jest takie powiedzenie: Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. O coś takiego mi chodzi :D

Night1993
2nd voted out
Posty: 19
Rejestracja: 11 maja 2017, 15:27
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: Night1993 »

Zgadzam się z MD. W survivor wszystko jest tak naprawdę ważne. Sposób rozmawiania, traktowania ludzi z szacunkiem. Człowiek z którym się rozmawia, musi wiedzieć, że Ci zależy na Nim, nawet głupkowate i luźne rozmówki o pogodzie dają dużo. Więc tak naprawdę strategia, strategią, ale na przykładzie np Russella...pokazuje, że to nie jest najważniejsze. Nie tylko w survivor, ale również np w pracy też trzeba budować relacje z ludźmi. Ludzie tworzą atmosferę, jak ludzie są poj...to i praca i survivor będzie poj...
I nie będzie się chciało pracować, czy grać bo ręce opadają i człowiek chodzi wkur...pół dnia, bo nikt paszczy do Niego nie odezwie, nie zainteresuje się. Oczywiście to moja opinia na ten temat ;) Sole survivor zasłużony jak najbardziej, więc pod tym względem nie mam do czego się doczepić, oczywiście gdyby wygrał Nix też bym się nie czepiał. Grałem z Nim, może nie na żywo, ale wiem, że potrafi sobie zjednać ludzi, jest niepozorny, przez to cholernie niebezpieczny i podstępny ;)
Ale socjal ma moim zdaniem również dobry, lekko wycofany, co może niektórym przeszkadzać, ale z drugiej strony to "wycofanie" jest moim zdaniem naturalne, nie udaje kogoś kim nie jest.
Tyle z mojej strony, edycja była miałka sama w sobie. Ludzie jak ludzie. Zapamiętam na pewno MD i Jonka najbardziej, z osób których nie znałem. I oczywiście, jeśli wrócą to na pewno będę śledzić ten sezon i to jak sobie radzą.

Awatar użytkownika
Duncan
5th jury member
Posty: 472
Rejestracja: 28 mar 2016, 00:00
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: Duncan »

Oczywiście dodam coś od siebie. Przede wszystkim chciałbym podziękować za wszystkie gratulacje.
WIELKIE DZIĘKI! :D

Ogólnie sezon i odcinki oglądało mi się dobrze, oprócz moich wszystkich wypowiedzi, ale myślę, że każdy z uczestników tak miał, że jego wypowiedz, albo nie pasowała w danym momencie, albo była zbyt ogólna i na radzie działo się coś innego, niż ktoś coś zapowiadał. To co się dzieje w odcinkach, to tylko kilka/kilkanaście procent z tego, co tak naprawdę się tam działo.

W f7 przede wszystkim, brakuje mi rozmowy z Wojtkiem, w której rozmawialiśmy o wyeliminowaniu Woytasa, gdzie ostatecznie przyniosło zaplanowany efekt. W f5 jestem ciekawy, jakby się to potoczyło, gdybym nie odbył wtedy z Wojtkiem tej długiej rozmowy, która przyczyniła się do wystawienia go na celownik przez Jonka i Satis. Myślę, ze mógłbym właśnie wtedy skończyć na 5 miejscu. Co do f3 to gratulacje dla Nixa, że nas tak wkręcił xd Rozmawialiśmy w sumie z Satis, o tym jak jesteśmy pewni, że bierze tą drugą osobę do finału i mieliśmy takiego mindfuck'a między sobą. Ogólnie co do samego finału, nie chciałem go z Konradem, bo wiedziałem że z perspektywy widza, może być on nudny, no i niektóre moje wypowiedzi są takie jakie są (chyba to przez stres stania twarzą w twarz przed niektórymi osobami, które niedawno wyeliminowałem lub przyczyniłem się do ich eliminacji) ale szczerze mówiąc, według mnie nie ma aż tak dużej tragedii, jak to niektórzy określają.

Motyw z czapka XDD nie wiem co ja wtedy miałem w głowie, szczególnie że nie piłem alkoholu przed finałem. W każdym bądź razie, czapka gdzieś tam w szafie jest schowana i czeka w przyszłości na wyspę przetrwania^^.
Mowa finałowa - tak naprawdę, nie przygotowywałem się do niej, podszedłem do tego z takim dystansem, że jurorzy bardziej będą doceniać mowę szczerą, spontaniczną i krótką, za to w miarę szczegółową, niż przygotowywaną przez ponad godzinę i wypowiadanie się około 7 minut jak Konrad. Widziałem po minach jurorów, że ich to zanudza, też w sumie coś tam pili przed radą finałową XDD więc słuchanie czegoś ponad 7 minut musiało być dla nich szczytem wszystkiego. Co do wypowiedzi o szacunku, to Konrad mógłbyś szanować czas antenowy, niż zwracać uwagę na moja czapkę. ;d

Chciałbym podziękować Stachowi, za pewnie dobrych kilka godzin spędzonych przy montowaniu odcinków i zorganizowanie wyjazdu, bo ogólnie sezon wypadł super! Podziękowania również duże dla Agnieszki i Andrzeja za pomoc przy organizacji. Myślałem, że było o wiele mniej nagrywane i będzie oglądać się totalnie to dziwnie i z odcinka nic nie będzie wynikać, jak doszło do eliminacji, a i tak sporo dało się ogarnąć. Na przyszłość już wiem, jak chce się wypowiadać do kamery, żeby wypadało tak, aby dało się tego słuchać. ;) Podziękowania również dla wszystkich uczestników, za to że rozegraliśmy dobra grę i ogólnie za świetną zabawę przy tym projekcie!

Nix
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2017, 16:46
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: Nix »

Mowa finałowa - tak naprawdę, nie przygotowywałem się do niej, podszedłem do tego z takim dystansem, że jurorzy bardziej będą doceniać mowę szczerą, spontaniczną i krótką, za to w miarę szczegółową, niż przygotowywaną przez ponad godzinę i wypowiadanie się około 7 minut jak Konrad. Widziałem po minach jurorów, że ich to zanudza, też w sumie coś tam pili przed radą finałową XDD więc słuchanie czegoś ponad 7 minut musiało być dla nich szczytem wszystkiego. Co do wypowiedzi o szacunku, to Konrad mógłbyś szanować czas antenowy, niż zwracać uwagę na moja czapkę. ;d
Co do ostatniego zdania, ile myślałeś nad tą ripostą, 10 miesięcy? XD A tak bardziej serio to nie wiem Kamil, czy jest potrzeba takiego pisania teraz, skoro po pierwsze, już sobie podczas wyjazdu wyjaśniliśmy te "dogryzania" ze zrozumieniem, że taka jest konwencja finału i w walce o zwycięstwo sędziowie nawet proszą, "żeby nawrzucać na tę drugą osobę", a po drugie, większość komentujących i tu i w innych miejscach (a ja najbardziej) już zdążyła przyznać, że moja mowa nie była dobra na ten finał, a ty wypadłeś, porównując dwa "występy", bardziej naturalnie i szczerze.
Co do przygotowania się "przez godzinę", nie ma nic złego w chęci ułożenia sobie w głowie tego, co chce się powiedzieć XD Mi się wydaje, że to właśnie pokazuje zaangażowanie, szacunek do samej gry, jak komuś zależy na spełnieniu pewnych marzeń. I może konwencja N4 rożni się od innych dziedzin, ale nie wyobrażam sobie, żeby osoba serio podchodząca co jakiegokolwiek wystąpienia miała przyjść nieprzygotowana. Przedobrzyłem [*] ale nie olałem sprawy.
W f7 przede wszystkim, brakuje mi rozmowy z Wojtkiem, w której rozmawialiśmy o wyeliminowaniu Woytasa, gdzie ostatecznie przyniosło zaplanowany efekt.
16:16 - 16:26

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: frasiek »


nnn
4th voted out
Posty: 50
Rejestracja: 24 wrz 2017, 01:26
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: nnn »


ODPOWIEDZ

Wróć do „Edycje fanowskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość