Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

ODPOWIEDZ
Nix
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2017, 16:46
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: Nix »

Hej, to ja myślałem, że dyskusja o Nidzie umiera, a jednak na tym forum wątek jest całkiem aktywny. Satis dzięki za cynk w poście na castaways.

No jako uczestnik powiem to, co mówili też i inni gracze tutaj - dużo rozmów nie było nagrywanych, bo nie mieliśmy na to czasu. Chyba niestety taki minus "wersji mini". Odcinki są klejone mniej więcej z 1/3 rzeczy, które się faktycznie wydarzyły. I jak się je już obejrzy, to pozostaje niedosyt, ale to chyba naturalne i mimo niego wszystko jest całkiem przyjemnie.

Ech, muszę się wypowiedzieć po tym, jak Martyna napisała w którymś tam poście, że kamera służy Jonkowi, ale nie mi i Wujtratorowi. Niestety się zgadzam xDDD Wychodzę w tych odcinkach jak plankton, który dryfuje od głosowania do głosowania. A ogólnie prowadziłem grę dość cichą i chciałbym powiedzieć, że wyważoną i przemyślaną i to wyważenie, a także odpowiedni timing były mi potrzebne tak długo, jak byłem propozycją do wywalenia. I okej, gra UTR zaprowadziła do tego F5 i pomogła przez pierwsze rady zdjąć z siebie uwagę wtedy, kiedy to było potrzebne (bo miałem być tym "spolegliwym" jak to powiedział Wujt), ale nie wypada zbyt spektakularnie w odcinkach. Trochę szkoda.
Za to Jonek byłby jednym z moich ulubionych uczestników, jakbym był widzem. Rzeczywiście po tym ostatnim epku strasznie mocno zyskał. Chyba coś jest w tym, że jak człowiek ma ten II czy HI to się inaczej czuje i luźniej wypada. A tu nie dość, że większy luz, to jeszcze i mega pozytywny charakter.
Szkoda, że "Biuro" nie było lepiej pokazane, bo było motywem przewodnim chyba całego dnia :D

---

Jack, kiedy przyjechałem na Nidę, to nie miałem nic "poukładane w głowie" ;) To znaczy mogłem mieć jakieś tam wnioski wyciągnięte z innych realnych edycji, ale takie rzeczy z reguły wyparowują z głowy w zderzeniu z rzeczywistością. Przynajmniej u mnie wyparowały, jak już od pierwszego dnia czułem na karku oddech Tanca xD

Veron i Maw, ojej, fajnie się czyta wasze wzmianki o mnie. I mimo, że macie prawo do własnej opinii, to się zastanawiam, jakie są jej źródła? Chętnie przyjmę konstruktywną krytykę.
Jeśli chodzi o "niesmak po Robinsonach", hmmm no spoko, ale Nidę 4 od RR5 dzieli 2 lata i to są zupełnie różne wersje gry, więc trochę dziwnie takie zdanie przenosić z jednej na drugą?
Aha no i owszem, zdarza mi się uśmiechać xDD

---

Co do eliminacji Woytasa, bo chyba tu parę osób nie wiedziało, to ona wyszła w ten sposób:
Tak jak mówiłem w wywiadzie, uważałem woytasa oraz Jonka za zagrożenie dla mojej gry (ich sprawność>moja sprawność) i to na nich chciałem głosować. W tym samym czasie Kamil chyba mówił Martynie i mi (i chyba Wujtratorowi, ale tego nie jestem pewien) że również chciałby wyeliminować woytasa bo był eee gwiazdą Nidy i wzbudzał obawy? Wujtrator, jak widzimy w odcinku, też rozważał oprócz Martyny także i woytasa i wspomniał o tym Satis i Jonkowi. No ale po wszystkich rozmowach, rozkminach i grach w papier-kamień-nożyce xD (m.in po wspomnianej tutaj przez Jonka rozmowy Martyna/woytas/Jonek/ja, czy jeszcze po iluś rozmowach w grupie Fanów o woytasie i nie-woytasie czy rozmowach z Satis, czy też po innych, o których nie wiem) wyszło, że Fani ostatecznie głosują na Satis, a Faworyci na Martynę i wszystkie inne plany nie miały miejsca na realizację. No i też Fani wiedzieli, że cokolwiek nie zrobią, mają przerąbane.
Dosłownie chwilę przed tym, jak mieliśmy już iść na Radę, zobaczyłem Wujtratora stojącego samotnie przy obozie, więc niewiele myśląc podbiegłem do niego i mu wyłożyłem zaimprowizowany plan: "słuchaj, jest taka sytuacja że jesteśmy w mniejszości i teraz masz całkowitą władzę, Martyna, Kamil i ja zagłosujemy na woytasa i ty możesz z tym zrobić co zechcesz, ale woytas jest dużym zagrożeniem dla ciebie" i ogólnie jakieś tam teksty w tym stylu. Wujtrator, widać było, że głęboko się nad tym zastanowił. Po czym jak już się ustawialiśmy w rządku żeby dojść do deski na której siadaliśmy podczas Rad, szepnąłem do Kamila i Martyny, że Wujtrator może zagłosuje na woytasa, więc naszą szansą jest głosowanie na woytasa też, bo nic więcej nie zrobimy.
I to było ogromne ryzyko, bo faktycznie nie miałem ani podstaw, żeby ufać Wujtratorowi w 100%, ani, przyznaję się bez bicia, pojęcia, że Wujtrator myślał na początku o wywaleniu woytasa. I stąd też przy głosowaniu mój tekst o "debilnym" ruchu, "yolo" Martyny i śmiech Kamila, a także te zszokowane reakcje, kiedy ukazał się czwarty głos na Wojciecha :D Byliśmy po prostu mega zaskoczeni, że to wypaliło.

tl;dr: W skrócie, jeśli dobrze rozumiem sytuację, to Wujtrator, Kamil i ja, każdy z nas osobno, mysleliśmy w różnych momentach etapu o głosowaniu na woytasa, ale te pomysły upadły, bo czwórka Faworytów i tak miała kierować swoje głosy na Martynę. I nagle pojawiła się opcja wyrzucenia Woytasa z Fanami, z której Wujtrator postanowił rzutem na taśmę skorzystać.

Proszę mnie poprawić, jeśli coś źle piszę.
Nie rozumiem dlaczego wszyscy chcą tak kurczowo utrzymać w grze Kamila?
Szczerze? Bo wszyscy inni się znali i jak widzieli kogoś nowego, to im żal było po tym co stało się na ostatniej Nidzie :D
Może też przez to, że my się prawie wszyscy znaliśmy z edycji internetowych czy realnych i przez to bardziej uważaliśmy na siebie nawzajem, a z Kamilem każdy miał teoretycznie czystą kartę? Albo może dlatego, że Kamil miał kojące usposobienie, ale nie wykorzystywał go z jakimś wyrachowaniem, przez co sprawiał wrażenie, że nie trzeba się go obawiać i można mu bezpiecznie sugerować rzeczy? Nie wiem w sumie, tak strzelam ;)

Awatar użytkownika
Kamel
5th jury member
Posty: 403
Rejestracja: 21 lut 2016, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: Kamel »

To pierwsza Nida, którą udaje mi się oglądać i serio muszę powiedzieć, że to, że odcinki są krótkie jest ogromnym plusem xd.
Nie będę nic pisać o graczach, bo to tak troche awkward + nie chce nikogo krytykować, znam te edycje tylko z perspektywy widza, a z tego co czytam jest ona dość uboga, so nie wiem jak tam sie ludzie czuli, nawet nie potrafie sobie tego wyobrazić bo nigdy bym na takie coś nie pojechał, ale JEST LEPIEJ! jedyne co mnie irytuje (tak jawnie) to, to że te rozmowy strategiczne są takie strasznie niezręczne xd i zawsze ktoś coś ma w rękach jak mówi i coś tym robi, kręci, macha, miażdzy, maca xd a potem jak ma wywiad to zamiast patrzyć do kamery to wzrok GDZIES HEN DALEKO na bok albo dokonywana jest analiza spektrometryczna gleby, ale ok, stres etc.

jak kogos obchodzi edit to liczylem konfy xd (duncan to Kamil)

Obrazek
Obrazek
nie ma edycji nie ma podpisu

Awatar użytkownika
Eska
7th jury member
Posty: 667
Rejestracja: 06 paź 2010, 00:00
Winners at War: Yul
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: Eska »

Faktycznie, szkoda, że "biuro" nie było bardziej pokazane w odcinku, bo z tego co opisujecie działo się w jego sprawie nieco więcej, a tak przez widza odbierane zostaje, że MD "wyśmiała" Jonka.

Jakoś nie wiem, z zapowiedzi oczekiwałam więcej od tego zadania w wodzie. Tzn. ok. Jest inne niż dotychczasowe, ale liczyłam na to, że będzie nieco bardziej urozmaicone.

Co do rady - trochę szkoda, że odpadła MD, ale co tu dużo ukrywać, dla Jonka bardzo dobra opcja, żeby to właśnie w nią uderzyć.

No i wielka szkoda, że nie jest to "pełnowymiarowa" edycja, bo paru rzeczy w odcinkach brakuje, jednak zrozumiałe, że nie dało się wszystkiego nagrać. Z drugiej strony, może właśnie to, że edycja była krótka, sprawia, że się tyle dzieje, a głosowanie nie są wcale takie oczywiste?

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: Maw »

Momenty odcinka:

Niebezpiczna Satis <3
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
jonek95
3rd jury member
Posty: 252
Rejestracja: 08 gru 2015, 00:00
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: jonek95 »

Kamel pisze:
27 kwie 2017, 20:50
To pierwsza Nida, którą udaje mi się oglądać i serio muszę powiedzieć, że to, że odcinki są krótkie jest ogromnym plusem xd.
Nie będę nic pisać o graczach, bo to tak troche awkward + nie chce nikogo krytykować, znam te edycje tylko z perspektywy widza, a z tego co czytam jest ona dość uboga, so nie wiem jak tam sie ludzie czuli, nawet nie potrafie sobie tego wyobrazić bo nigdy bym na takie coś nie pojechał, ale JEST LEPIEJ! jedyne co mnie irytuje (tak jawnie) to, to że te rozmowy strategiczne są takie strasznie niezręczne xd i zawsze ktoś coś ma w rękach jak mówi i coś tym robi, kręci, macha, miażdzy, maca xd a potem jak ma wywiad to zamiast patrzyć do kamery to wzrok GDZIES HEN DALEKO na bok albo dokonywana jest analiza spektrometryczna gleby, ale ok, stres etc.
Czemu byś nie pojechał?
Jeśli chodzi o mnie to ja już tak mam że nawet będąc sam zawsze się bawię jakimś przedmiotem. A co do patrzenia do kamery w moim przypadku jak popatrzyłem w kamerę to jakoś zapominałem co chcę powiedzieć a patrząc w bok czy w ziemię leciało to płynnie. Myślę, że gdyby Stach tego pilnował to by nas nauczył tego.

Awatar użytkownika
Kamel
5th jury member
Posty: 403
Rejestracja: 21 lut 2016, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: Kamel »

MAW XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Nie pojechałbym, bo jest zimno, nie ma warunków i jest pająk (o którym mi mówił Duncan XD). :(, Nie no xD Na serio to mnie nie bawią takie wyjazdy, w ogóle mnie do tego nie ciągnie, czy to RR czy Nida, zero excitement. Zwłaszcza, że to surv, który mnie już troche nudzi. Może gdyby to było BB to bym się jeszcze zastanawiał, ale tak to...nah.
Obrazek
nie ma edycji nie ma podpisu

Veron
2nd jury member
Posty: 208
Rejestracja: 13 gru 2015, 00:00
Lokalizacja: ??d?
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: Veron »

Jeśli chodzi o mnie to ja już tak mam że nawet będąc sam zawsze się bawię jakimś przedmiotem.
Rączki na kołderkę, Ty urwisie!

Veron
2nd jury member
Posty: 208
Rejestracja: 13 gru 2015, 00:00
Lokalizacja: ??d?
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: Veron »

Nix pisze:
27 kwie 2017, 19:06

Veron i Maw, ojej, fajnie się czyta wasze wzmianki o mnie. I mimo, że macie prawo do własnej opinii, to się zastanawiam, jakie są jej źródła? Chętnie przyjmę konstruktywną krytykę.
Jeśli chodzi o "niesmak po Robinsonach", hmmm no spoko, ale Nidę 4 od RR5 dzieli 2 lata i to są zupełnie różne wersje gry, więc trochę dziwnie takie zdanie przenosić z jednej na drugą?
Aha no i owszem, zdarza mi się uśmiechać xDD
Nie widzę szaleństwa w Twoich poczynaniach. Wszystkie słowa, które wypowiadasz są za bardzo wyważone, tak bardzo że tracisz na naturalności.

btw. ciągle nie rozumiem dlaczego wybrałeś Elblai z Powierników Milczenia

Seekir
5th voted out
Posty: 69
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:00
Lokalizacja: Posen
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: Seekir »

Poprzednich edycji nigdy nie oglądałem w całości, teraz się to zmieniło i nawet jestem na bieżąco! Zastanawiają mnie zawsze tytuły odcinków. Są mało przewidywalne, to na pewno ich plus, ale dlaczego, według mnie, są to w większości losowe frazy wyrwane z kontekstu zdania? Trudno się czasami odnieść. Rozumiem, że ilość materiału jest mocno ograniczona, ale jako widz, który nie ma pojęcia o biurze, widząc tytuł "biuro" spodziewam się jakiegoś fajnego (sic!) wątku z biurem, a tu w sumie pojawia się tylko raz i pozostaje uczucie zmieszania. Dlatego mam wrażenie, że ta Nida jest najbardziej inside i to, co mogą oglądać ludzie z outside, to właściwie nic, just saying xD Ale zawsze warto spojrzeć jak sobie radzili/radzą faworyci. Szkoda, że nie ma już w grze Martyny, bo dodawała edycji dużo koloru. :< Kibicuję teraz Kamilowi i czekam na kolejny odcinek. Jonek, na pewno jest bardzo charakterystyczną postacią, też dużo wnosi i widać, że nauczył się wiele od ostatniej nidy.

Nix, trafne porównanie z planktonem. Nie znam zbyt dobrze spoilerów i nie wiem, jak tu skończysz, ale wydaje mi się, że wszystkie ryby w nidzie są planktonożerne *.*

Night1993
2nd voted out
Posty: 19
Rejestracja: 11 maja 2017, 15:27
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: Night1993 »

Zgadzam się ze swoim starym sojusznikiem z Królestwa Faraonów.
Martyna również była moją ulubienicą, ale cóż taka gra.
Nix no kibicuje Tobie, podziwiam...za odwagę zagrania w edycji na żywo.
Powodzenia :)

Maciej-os
1st jury member
Posty: 172
Rejestracja: 28 lut 2015, 00:00
Lokalizacja: kolo/poznan
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: Maciej-os »

Szkoda że Satis zdradziła Jonka ale to był jej jedyny możliwy ruch aby przeżyć chyba że chłopaki by na nią zagłosowali. W sumie mogły być kamyki i kto wie czy by Kamil nie odpadł. Wyrzucenie Wojtka było błędem też tak uważam :P. Do dziś żałuję że nie zdecydowałem się na udział w edycji.

Awatar użytkownika
Satis
1st voted out
Posty: 8
Rejestracja: 29 mar 2017, 13:55
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: Satis »

Maciej-os pisze:
16 maja 2017, 20:01
Szkoda że Satis zdradziła Jonka ale to był jej jedyny możliwy ruch aby przeżyć chyba że chłopaki by na nią zagłosowali. W sumie mogły być kamyki i kto wie czy by Kamil nie odpadł. Wyrzucenie Wojtka było błędem też tak uważam :P. Do dziś żałuję że nie zdecydowałem się na udział w edycji.
Nie miałabym szans wygrać z Jonkiem w finale. Chowałam się w jego cieniu właśnie czekając na taką okazję.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: Jack »

Wow. Chyba nikt nie spodziewał się takiego final 3 na początku tej edycji. Gratulacje!
Sądziłem, że Konrad ze względu na swoje poprzednie edycje odpadnie dość wcześnie. Na początku jego sytuacja nie wyglądała "za ciekawie", ale jakoś się wybronił.
Kamil - pozytywne zaskoczenie tej edycji. Jedna z dwóch nowych osób w tej edycji (o ile dobrze liczę).
Satis - królowa wypowiedzi. Tym razem nie dała się niczym zaskoczyć i wzięła swój los w swoje ręce :)

Nix
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2017, 16:46
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: Nix »

Na tę chwilę to jest po prostu przykro oglądać.
Ale moment wygrania tego II i zyskanie świadomości, że właśnie zajmuję swoje najwyższe miejsce w realnych edycjach i że dotarłem do rytuału przejścia - niesamowite przeżycie. Tego nie zmieni nawet wycinanie z odcinków mojej gry i wypowiedzi na radach.

Awatar użytkownika
jonek95
3rd jury member
Posty: 252
Rejestracja: 08 gru 2015, 00:00
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Nida 4: Fani vs. Faworyci - Dyskusja

Post autor: jonek95 »

Błąd ale śmiem twierdzić, że Wojtek wygrał by następne zadania i całą edycje w cuglach.
Jakoś mega nie żałuję tego ruchu bardziej tego, że nie miałem czasu na rozmowę i faktu, że zamiast przekonywać Satis na rozpalanie ognia to mogłem przekonywać chłopaków na Satis. Efekt pewnie był by ten sam .

Zadanie z klockami
Wygrałem z Wojtkiem bo ostatni klocek dałem na sztorc czego on nie zrobił i wygrałem o te kilka cntymetrów.

Zadanie z czasem wyliczyłem idealnie tylko pomyślałem że dodam kilka sekund bo na pewno za szybko liczyłem i odpadłem przez to.

Ogólnie wyrzucenie Wojtka to był mój plan i głównie dla tego że był sceptycznie nastawiony do wyrzucenia Kamila z którym bardzo długo rozmawiał. Nie wiem dlaczego ale bardzo łatwo zawsze udawało mi się w rozmowie z Wojtkiem zbijać jego argumenty co zawsze dawało mi delikatną przewagę. Satis faktycznie była bardzo wycofana. O ile dobrze pamiętam na 5 minut przed radą jeeszcze bardzo szczerze rozmawiałem z Nixem i chyba wiedział że będziemy na Wojtka głosować.

Jestem z edycji bardzo zadowolony i śmiem twierdzić, że 5 sekund dzieliło mnie od wygrania edycji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Edycje fanowskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości