Top Chef Polska

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Top Chef Polska

Post autor: Jack »

Powstanie polska wersja programu "Top Chef". Program emitować będzie Polsat http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/po ... -w-ramowce

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

No tak, tego jeszcze Polsat wcześniej nie skopiował od TVN...
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

Post autor: Kobra »

Szkoda tylko, że wszystko (może poza mbtm) jest o poziom niżej. Jeszcze teraz jakiś program o modelkach muszą sklonować.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Nie jest wszystko o poziom niżej. Popatrz np. na seriale i porównaj. To nie tak, że Polsat kopiuje. Te całe "Trudne Sprawy" itd. najpierw pojawiły się na Polsacie. I podobno "Top Chef" powstanie tylko dlatego, że mają problemy z nakręceniem jakiegoś serialu, który miał pojawić się jesienią i TC ma być emitowany w czwartki zamiast tego właśnie serialu.

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

Post autor: Kobra »

co za tydzień - studio weekend
taniec z gwiazdami - just two of us
ycd - tylko taniec
detektywi - malanowski

TVN robi programy na "bogato". I nie mówię tu już o wartości fabuł, wykonawców, czy tematów, a wykonaniu, które nie sprawia wrażenia w połowie zerżniętą amatorszczyzną, a o ich ładnej realizacji. Trochę jak studio Asylum.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Według mnie "Co za tydzień" bardzo różni się od "Studia Weekend". Podobnie nie ma co porównywać YCD, które było dla młodych tancerzy tańczących wszystko, a GTD jest dla każdego. I nie wiem czy jest jakaś duża różnica w realizacji "na bogato" pomiędzy "Detektywami", a "Malanowskim" skoro oba seriale produkuje ta sama firma. To taki mały off top :)

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

Jack pisze:Podobnie nie ma co porównywać YCD, które było dla młodych tancerzy tańczących wszystko, a GTD jest dla każdego.
No wiadomo, że tak chamsko jota w jotę nie skopiują (bo i formaty na które kupują licencję są różne), ale po prostu zawsze uderzają w tę samą tematykę jeśli widzą, że sprawdziła się na TVN. TVN robi jeden program o tańcu, to oni zaraz podobny, teraz to samo z gotowaniem i wieloma innymi rzeczami. Począwszy już od "Dwóch światów" i "Baru", które były reakcją na "Big Brother":)

I zgadzam się, że w wydaniu polsatowskim większość rzeczy wypada gorzej:D I może jeszcze jakaś Perfekcyjna Pani Domu się w Polsacie pojawi;p
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

A to wiesz co, że najpierw była "Czysta Chata" na TV4 (czyli Polsat właściwie) i program się przyjął i miał bardzo dobre wyniki i wtedy dopiero TVN zrobił Perfekcyjną.

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

No dobra, to kopiują od siebie nawzajem :lol: (też najpierw były Trudne Sprawy na Polsacie, a potem ten analogiczny badziew na TVN), ale statystycznie Polsat chyba jednak częściej:)
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wo ... y-top-chef
Emisja prawdopodobnie w środy, mam nadzieję, że nie rzucą tego na 20:30, a na 21:30, kiedy właściwie nic ciekawego będzie na TVN (chyba "Bitwa o dom"). W ogóle Polsat się postarał w tym sezonie. 2 nowe seriale, 1 albo 2 nowe paradokumentalne typu "Trudne Sprawy, "Top Chef", "Zbudowani od nowa" i "Na krawędzi" wraca wiosną :)

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: Meciek »

Ten program jest straszny, a produkcja chyba nawet nie widziała edycji Amerykańskiej, której sama oprawa graficzna przebija Polską.

Podoba mi się, że pominęli castingi, bo w programie dla "profesjonalistów" to nie jest nic interesującego - plus dla polsatu. Pan Łapanowski ma adekwatne nazwisko do tego w jaki sposób został wybrany na prowadzącego. Polsat chyba miał parcie na kucharze telewizyjnego, więc wziął kogoś z Kuchnia+. Sam w sobie jest irytujący, a jego głos w wiadomości o "podwyższaniu emocji" mnie przeraża. Reszta jury... też nie zachwyca. Modest-Amaro się zna, dużo osiągnął, ale jego ton i sposób wypowiedzi nudzi. Zachowuje się jak robot. Czarnoskórego pana, który próbuje zostać kulinarną Dżoaną Krupą przemilczę, Wachowicz nie chcieli w MasterChefie to poszła do Top Chefa, a Nowak jest póki co obojętny, ale też bardzo łatwo o nim zapomnieć.

Sam odcinek... program dla profesjonalistów, a większość z nich nie wie co gotuje? No to brawa dla castingowców. Programowi nie pomaga fakt, że wszyscy uczestnicy są nudni. Nie wymagam Bóg wie czego, ale z całej grupy pamiętam kim jest Marcin i ta babka, która ugotowała pierogi. Pomijam też jak biednie to wszystko wygląda. Samo studio jest ciasne, brzydkie. Spiżarnia jest żenująca. W MasterChefie nie dość, że jest lepiej wyposażona to i samo pomieszczenie jest ładniejsze.

Polsat powinien obejrzeć oryginał, bo z zapowiedzi odcinka drugiego widać, że będzie to powtórka z odcinka pierwszego, ale będą gotować co innego. Szkoda, bo Amerykański Top Chef ma naprawdę różnorodne zadania, a Polsat tnie koszty i to widać.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Ja amerykańskiej edycji nie oglądałem, a tutaj zobaczyłem tylko fragmenty tych dwóch odcinków.
To, że nie było odcinków castingowych, to zdecydowanie na plus. Jakby to był TVN to wrzuciliby najpierw z 3 odcinki castingowe. Mówisz, że wybrali złych ludzi. Zgłosiło się z tego co wiem coś koło 800 osób i wybrano podobno tych najlepszych ;
Studio jest dosyć dziwne. Na szczęście nie tak tandetne jak np. w "czyja wina?" :D Z tego co się orientuję to to studio firma produkująca "Top Chefa" wynajmuje. W tym samym czasie za ścianą kręcili przesłuchania w ciemno do "The Voice". To jest w tym samym budynku.
Program produkuje Jake Vision, które pewnie liczyło, że kolejna ich produkcja odniesie sukces. Chociaż według mnie "Got to dance" jest nudne, a "Must be the music" obroniło się dzięki jury i niezłemu poziomowi wokalnemu uczestników.

Jury:
Wachowicz - wiedziałem, że tam będzie. W końcu to gwiazdka Polsatu. Muszą promować swoich.
Amaro - zna się na rzeczy. Przebija Gesslerową (uwielbiam kłótnie pomiędzy nim i Magdą :D) Ale ten jego tekst o pakowaniu noży jest wypowiadany tak bez emocji i tak sztucznie.
kulinarna Dżoana Krupa - kiedyś prowadził coś w telewizji chyba (w publicznej?), tyle o nim wiem. Nie rozumiem w ogóle co mówi.
Nowak - gwiazda TVNu, on miał być w jury MasterChefa, ale wzięli Morana.
Łapanowski - kompletnie go wcześniej nie kojarzyłem, ale widziałem, że niektórzy się nim zachwycali i nazywają go polski Jamie Oliverem...

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Program jakoś się rozkręcił. Po pierwszy nieudanych odcinkach przestałem oglądać Top Chefa, jednak ostatnio jakoś włączyłem i nawet nieźle to wygląda. Chyba trochę zmienili scenografię, Amaro nauczył się mówić "Spakuj swoje noże", a "kulinarnej Dżoanie Krupie" pozwolili w końcu się wypowiadać :wink: Oczywiście wszystko jurorom nie smakuje, ale taka chyba jest koncepcja programu :D Te kłótnie też mi jakoś nie przeszkadzają.
Mam nadzieję, że powstanie druga edycja. Może z trochę innym składem jury.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

Przestałem oglądać 3 sezon Top Chefa, tylko dlatego, że zaprosili jakąś celebrytkę do sędziowania konkurencji i pozwolili jej powiedzieć, że kukurydza jest zła, bo to GMO.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Kto to powiedział? :D
Ja też już raczej rzuciłem oglądanie "Top Chefa", chociaż druga edycja była dość dobra. Uważam, że 2 edycje na rok to jednak trochę dużo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakończone”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość