S33E12 "About to Have a Rumble"

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S33E12 "About to Have a Rumble"

Post autor: Meciek »

PREMIERA w USA: 30 listopada
WIDOWNIA: 8.86 miliona, 1.9/7
Obrazek
Brak jakichkolwiek informacji prasowych.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Dobrze oglądało się ten odcinek. Były wzruszenia (wizyta loved-ones), zaskakujące decyzje (Adam oddaje swoją przewagę w grze), dramy (cała akcja z Willem) i dość dziwna rada plemienia. Takie odcinki to mogę oglądać.
Will chyba trochę pogubił się w grze. Rozumiem, że wizyta bliskich mogła dodać mu odwagi, ale sporo namieszał w grze swojej i innych. Oczywiście tutaj Ken też ma swój udział. Zachował się dość niemądrze mówiąc "tamtym" o planach Will'a. W sumie to przez niego Adam zmarnował swój ukryty immunitet.
Zaskoczeniem było to, że Zeke odpadł. W odcinku pokazano, że jest raczej spokojny o swoje miejsce w grze, że sytuacja z Willem została w jakiś sposób załagodzona, a tu nagle... bum i odpada Zeke. Podobnie jak Michaela miał edit osoby, która wyróżnia się spośród innych uczestników tego sezonu.

Calo
2nd voted out
Posty: 18
Rejestracja: 21 kwie 2016, 00:00
Kontakt:

Post autor: Calo »

Wrażenia:

1) Ken jest debilem i nie nadaje się do Survivora. To co zrobił, osobiście stawiam na drugim lub trzecim miejscu w kategorii ,,dumbest Survivor ever" - po Eriku i naszyjniku, i może akcji JT z idolem. Ma wielkie szczęście, że wyszło jak wyszło, ale może być już pewny że w najlepszym wypadku czeka go los GOATa z zerową ilością głosów.

2) Will nie jest głupi jednak. Pomysł pozbycia się Zeke'a, a zaraz po nim Davida to najlepsze co może zrobić by roznieść grę od środka. I ma taki atut, że ludzie faktycznie nie biorą go na poważnie, co było widać na radzie.

3) Szkoda Zeke'a, ale popełnił ten sam błąd co wielu innych graczy przed nim. Stworzył sobie grupkę, uznał, że mają przewagę, po czym spoczął na laurach i zaczął dyrygować. W dzisiejszym Survivorze zbyt ciężko jest być Richardem Hatchem, i wiadomo, że prędzej czy później ktoś dostrzeże, że nie chce być ,,panem trzecie miejsce" i dopuści się blindside'u.

4) Bohater odcinka - Adam. Z roli wkurwiającego paranoika zamienił się dziś w moich oczach na gościa, który przy dobrych okolicznościach faktycznie może wygrać to show. Akcje na wyzwaniu ukochanych, zdobycie sympatii Jay'a i oddanie idola na pewno nie pozostałyby bez znaczenia na radzie, gdyby zasiadał w F3.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Zgadzam się z Tobą odnośnie Adama. Jestem ciekaw czy dostał propozycję udziału w kolejnej edycji all-stars, a jeżeli nie dostał to pewnie w najbliższej przyszłości taką otrzyma. Sądzę, że związek z tym, że nie wziął udziału w kolejnej edycji ma śmierć jego matki (która zmarła na raka kilka dni po powrocie Adama z Survivor).

Awatar użytkownika
woytas
1st jury member
Posty: 187
Rejestracja: 14 maja 2012, 00:00
Kontakt:

Post autor: woytas »

W ogóle zrobił się naprawdę ciekawy sezon po tym niemrawym początku.
3 ukryte immunitety zagrane na konto kogoś innego, nice.
choć myślę, że akurat Jay tej statystyki nie poprawi :)

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: Umbastyczny »

Mnie się sezon podobał od początku, a teraz zrobił się jeszcze ciekawszy.

Jestem zaskoczony przebiegiem odcinka. Kamienie i ryzykowanie własnej gry dla sojusznika poprzez zdanie się na ślepy los to dla mnie wyznacznik, że sojusze są zwarte i mocne. Tymczasem Will zaraz po losowaniu kamieni odwraca się od swoich sojuszników.

Z jednej strony jest to ruch śmiały i ciekawy, ale z drugiej nasuwa się, że dość głupi. David-Ken-Hanka-Adam są bardzo zżyci i wydają się być o wiele lojalniejsi względem siebie niż Jay-Sunday-Bret-Zeke. Mimo wszystko ruch zacny i jak Will pojawi się w finale, to ma ładny punkt w swoim CV.

Ken - no trochę spnioczył w tym odcinku :D Ale i tak jest moim ulubieńcem, choć nie wróżę mu absolutnie sukcesu. Pomysł ze sprawdzaniem Willa był co najmniej dziwny. Ken wkurzył sojuszników, mógł zrazić do siebie Willa i przegrać wygraną radę. ALE w sumie jeden plus osiągnął - głosów na siebie uniknął :D

Czekam na więcej...

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Odcinek mi się strasznie nie podobał, wręcz mnie irytował z każdą chwilą coraz bardziej. Przede wszystkim nienawidzę wizyt rodzin, a tutaj zrobili ją w final 9, więc zajęła kupę czasu - samo zadanie skończyło się na 18 minucie odcinka, a zazwyczaj wtedy już mniej więcej zaczyna się zadanie o immunitet.

Po drugie w tym sezonie irytowali mnie od początku idiotyczni gracze i właśnie kolejny do nich dołączył: Ken. W tej chwili chyba już nawet to jego nie znoszę najbardziej. Już pomijam idiotyzm jego decyzji "testowania" Will'a - bo to był jeden z najgłupszych ruchów w historii. Skupię się na tym, że ten odcinek pokazał prawdziwą osobowość Ken'a - jego wielkie ego, samolubność i hipokryzję. Ego - bo niby kto śmie celować we wspaniałego Ken'a? To jego oburzenie było żałosne. Samolubność - bo kompletnie miał w dupie to, że swoimi akcjami może stracić piąty głos dla całej grupy i cały sojusz będzie w czarnej dupie, no bo on musi się dowiedzieć, czemu inni mają czelność chcieć na niego głosować. No i hipokryzję - otóż on zrobił Will'owi to samo, co Jessica wcześniej zrobiła jemu pytając Lucy, czy Ken mówił prawdę, że to Jess odpada. Ken był wtedy tak wściekły na Jessicę, że na nią zagłosował, a teraz sam zrobił coś identycznego. No i oczywiście był oburzony, że Jessica mu nie uwierzyła - bo przecież panu modelowi wszyscy powinni wierzyć na ładne oczka, natomiast on ma prawo nie wierzyć nikomu i musi ich "testować". Straszny hipokryta i egoista. Temu panu już dziękujemy.

Na plus w tym odcinku wyszedł Adam - rozegrał to całkiem logicznie (o ile to była gra, a nie tylko "dobroć serca"). Zagranie przewagą na tym zadaniu byłoby socjalnym samobójstwem w tej grze. A oddanie Jay'owi przewagi w zamian wdzięczności za zabranie na nagrodę - cóż, daje mu to szanse na głos jurorski Jay'a w potencjalnym finale bądź możliwość współpracy z Jay'em przy jakichkolwiek roszadach w sojuszach. Niestety nadal pamiętam dotychczasowe głupie ruchy Adama, więc nie kibicuję mu.

W tej chwili moim totalnym faworytem jest Jay - zdarzało mu się popełniać błędy (patrz eliminacja Michaeli), ale umiał zapanować nad sytuacją. Poza tym już pomijając grę w sensie ruchów, bardzo podoba mi się jego styl gry. To, że mimo dotychczasowego konfliktu docenił ruch Adama i zabrał go na nagrodę, a także jego słowa do Will'a na radzie, że jeśli chce dużego ruchu, niech go wykona, a on to uszanuje - to pokazuje charakter Jay'a i jego szacunek do innych ludzi. Gra w naprawdę pięknym stylu. Na drugim miejscu jest Hanka, która ponownie słusznie wyczuła, że to na nią idą głosy.

Biedny Will. Tak bardzo chciał wyjść z cienia i wykonać wielki ruch. W końcu go wykonał... i co? Wszyscy i tak zasługi przypiszą Adam'owi, który zagrał HII na Hannie. Haha szkoda mi trochę Will'a, ale jest to z drugiej strony przezabawne.

Za to Zeke'a mi nie szkoda. Irytował mnie w sumie od samego początku, więc nareszcie odpadł.

Z kolei bardzo dobrze mi się ogląda w tym sezonie Ponderosę - fajnie, że tym razem jest tam fajna atmosfera i zero bólu dupy. No może poza Chris'em, ale na drugi dzień pogadał z Zeke'iem. I im dłużej obserwuję Michelle, tym bardziej ją uwielbiam - jej tekst, gdy wszyscy zaczęli mówić prawdę o swoich zawodach: "tak naprawdę nie jestem misjonarką, tylko prostytutką" XD Chcę jej powrotu!

Aż się dziwię, że nikt nie skomentował zadowolonej miny Jeff'a po słowach Adama "jak nie chcesz dotykać tego immunitetu, nie musisz" XD

Konfy:
David - 3 (46)
Adam - 5 (38 )
Jay - 3 (37)
Hannah - 2 (21)
Bret - 0 (17)
Ken - 4 (17)
Will - 7 (16)
Sunday - 0 (10)

Zeke - 2 (40)

Jessica - 19, Chris - 22, Taylor - 23, Michelle - 10

Michaela - 15, Figgy - 12, Cece - 6, Lucy - 3, Paul - 8, Mari - 6, Rachel - 3

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S33E12 "About to Have a Rumble"

Post autor: Saw »

Odcinek taki sobie, ale to głównie przez fakt spotkań z bliskimi. Nie przepadam za tym, a przy dziewięciu osobach zajęło to jeszcze więcej czasu niż zwykle. Jedyne co było ciekawe, to czy Adam użyje swojej przewagi. Na szczęście postąpił słusznie i nie zrobił głupstwa, którym zraziłby do siebie wszystkich. A nawet mocno zyskał tym jak okazał wdzięczność Jay’owi i oddał mu przewagę. Ogólnie współczuje mu choroby matki. Żal że ona będąc fanką programu nie zdąży zobaczyć w nim syna.
Nagle Will postanowił dokonać odważnego ruchu. Ale znów zabrał się do tego nieporadnie i tak naprawdę nikt mu braw bić nie będzie. Chciał wyjść z cienia, a nikt tego nawet nie doceni. Dla mnie ten jego przeskok do drugiego sojuszu, to tylko chęć pokazania się, a nie jakiś dłuższy plan działania. W sojuszu z Zeke’m miałby otwartą drogę do F5, miał bliskiego sojusznika w osobie Jaya. A w tym drugim sojuszu, jest z góry spisany jako ten piąty i raczej nikt wielkiej wagi do niego nie przywiązuje. Tamta czwórka wydaje się zżyta i nie wierzę że wkręci się tam głębiej. Raczej przy pierwszej lepszej okazji go wykopią z gry. A Zeke’a mi nie szkoda, bo od początku mnie wkurzał swoją osobowością. Szkoda że to akurat on dostanie drugą szansę i będzie trzeba go jeszcze raz oglądać.
Ken postąpił mega głupio chcąc sprawdzić Willa. To był idiotyczny ruch i mógł całkowicie pogrążyć jego sojusz. Ma szczęście że chęć wykonania ruchu przez Willa była ogromna i dokonał tego co chciał. Niestety tym odcinkiem Ken sporo stracił, ale nadal mu kibicuje. Ale jego szanse na wygraną spadły prawie do zera.

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

S33E12 "About to Have a Rumble"

Post autor: Davos »

Fajny odcinek, choć wizyta bliskich mnie znużyła, bo za długo trwały te wszystkie uściski, łzy i pojękiwania. Jednak bliscy przy Top9 to zdecydowanie zbyt wczesny moment...
Na plus wypadł Adam i trochę odkuł się za poprzednie wpadki i wcześniejszą paranoję. Oddanie przewagi Jayowi w podziękowaniu za to, że ten pozwolił mu zabrać brata na wyspę było dobre, bo na tej przewadze i tak można więcej stracić niż zyskać, a przynajmniej Jay docenił sam gest. Zresztą powiedzenie przy wszystkich, że nie wykorzysta się tej przewagi do zabrania innym wizyty bliskich też było dobre i na tym też Adam trochę ugrał. No i wreszcie użycie HII na Hannah też może przynieść mu uznanie jurorów, choć jak widać, ostatecznie nie było to konieczne, bo Will i tak zagłosował na Zeke'a. I właśnie Will był drugą osobą w tym odcinku, która zapunktowała, co mnie cieszy, bo skoro nawet on postanowił grać na serio to znaczy, że nie chce być pionkiem innych i to mu się chwali. Ruch z uderzeniem w Zeke'a uważam za dobry, bo nawet jeśli sojusz Davida, Kena, Adama i Hannah jest mocny to i tak nie znaczy to, że nie da się go rozerwać więc na późniejszym etapie Will może uderzyć np. w Davida. Zeke z kolei był przez wszystkich uważany za dobrego gracza więc trzeba było myśleć o tym, żeby się go pozbyć póki jeszcze numerki na to pozwalały. Ale biedny Will miał pecha, bo cały plan koncertowo rozwalił mu Ken ;) I dla tego ostatniego niestety ogromny minus. Niestety, bo lubiłem gościa, ale w tym odcinku naprawdę popisał się sporą głupotą - Will przyszedł do niego z propozycją współpracy i wystarczyło tylko się na to zgodzić i siedzieć cicho, a ten musiał przeprowadzać jakieś "testy" lojalności i poleciał wszystko wygadać Zeke'owi i spółce... Beznadziejne zachowanie. Teraz jestem już na 100% pewien, że Ken nie ma żadnych szans na zwycięstwo i jeśli nawet dotrwa do finału to pewnie nie dostanie tam nawet jednego głosu. Szkoda, bo spodziewałem się po nim więcej, ale ze wszystkich osób obecnych w grze, gra Kena wypada chyba najgorzej... Pomóc mógłby mu tylko jakiś duży i samodzielny ruch typu wykopanie Davida, ale nie sądzę, żeby Kena było stać na coś takiego.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 33: Millennials vs. Gen X”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości