S36E05 "A Diamond In The Rough"

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S36E05 "A Diamond In The Rough"

Post autor: Meciek »

DATA PREMIERY: 21 marca
Obrazek
Jeden uczestnik próbuje odbudować relacje z współplemieńcami po oszukaniu ich wszystkich.

nnn
4th voted out
Posty: 50
Rejestracja: 24 wrz 2017, 01:26
Kontakt:

S36E05 "A Diamond In The Rough"

Post autor: nnn »

Odcinek szału raczej nie zrobił, przewidywalna eliminacja, chociaż jakaś taka smutna. Chelsea w zadaniu słabiutko i wraz z Kellyn łatwo odpuścili reszcie plemienia (głównie Sebastianowi) w kwestii zostawienia Jenny. Tu właśnie Seba pokazał, że ma dość dużo do gadania, ale odpadający w wyaidach mówią jaki to super fajny ziomek i myślę, że nikt nie będzie go chciał ciągnąć do końca. Za tydzień kolejne przemieszanie i jak dla mnie to super opcja, bo będzie większy młyn przy merge'u, choć jak się odpowiednio ułożą liczby, to pierwotne Malolo może mieć problem by do niego dotrwać w dobrej liczbie. Ciekawe przy ilu graczach się połączą? Stawiam, że będą jeszcze max 3 rady.

MaciekRS
6th jury member
Posty: 585
Rejestracja: 03 mar 2018, 15:17
Kontakt:

S36E05 "A Diamond In The Rough"

Post autor: MaciekRS »

Marny odcinek, nie dosc że nic specjalnie ciekawego sie nie dzialo to dostaliśmy jeszcze zbyt dużą jak na moje nerwy dawke Donathana co do reszty popsulo środkowy segment pomiedzy konkurencjami.

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S36E05 "A Diamond In The Rough"

Post autor: Maw »

Odcinek mi się nawet podobał. Było kilka słabych momentów i na pewno był gorszy od poprzedniego, ale wciąż lepszy od premiery. Moim zdaniem ten sezon jak na razie trzyma dość dobry poziom. Na największy plus to, że Domenick był UTR i nie dostał żadnej konfy. Nie spodziewałem się, że taki odcinek nastanie kiedykolwiek, więc powinniśmy cieszyć się tym kiedy możemy. Tym bardziej, że w następnych odcinkach na pewno znowu będzie dostawał po 100 konf. Już w zwiastunie mamy Chris vs. Domenick trwające od 1 odcinka, pewnie to będzie trwać aż Chris nie odpadnie. :roll:

MALOLO
Szkoda, że to plemię przegrało, bo w sumie lubię tutaj każdego. Z drugiej strony to dobrze, bo w Naviti nie zniósłbym ciągłego gadania o tym całym Domenick vs. Chris, a tak tutaj każdy dostał jakiś airtime i edit był wyrównany (gdyby Naviti poszli na radę to wyrównany na pewno by nie był). Cieszę się z eliminacji Stephanie, bo ostatnio za dużo jej było przez co już miałem trochę jej i jej dzieci dosyć. Poza tym jej głos mnie trochę irytował. Nie można jednak zaprzeczyć, że była dobrym graczem i zabrakło jej trochę szczęścia przy swapie, więc nie miałbym przeciwko jakiemuś powrotowi w przyszłości (tylko najpierw Ali!). Nie wiem jakim debilem trzeba być żeby za ten ruch hejtować i znienawidzić Naviti 5. Przecież dla nich zostawienie Stephanie nie miało kompletnie żadnego sensu. Mieli zepsuć sobie grę tylko po to, by umilić oglądanie innym i uratować ich faworytkę, żeby potem odpaść? Niektórzy widzowie są bitter i nie rozumieją, że na tym polega Survivor, a oskarżają o to innych uczestników. :D Tutaj zobaczyliśmy też, że Chelsea i Kellyn są blisko ze sobą, bo obie rozważały eliminację Jenny, więc to, że Kellyn i Bradley rządzą w tym sojuszu, a inni są tylko pionkami to bzdury. Tutaj każdy ma głos. Mieliśmy też ten cały "showmance" Jenny i Sebastiana, który trwał dosłownie chwilę. Myślałem, że Jenna będzie biernym graczem, ale w sumie nie gra źle, podobał mi się ten jej flirt i braiding strategy. Szkoda mi się jej zrobiło jak się popłakała po eliminacji Stephanie. Szkoda mi też bardzo było Michael'a jak się popłakał w konfie. :cry: To co mi się bardzo nie podobało to pytania Jeffa. Najpierw po immunitecie jasno daje do zrozumienia trójce z Malolo, że są na dnie i mają się ratować. Potem na radzie daje strasznie bezpośrednie pytania. To wyglądało tak jakby chciał kogoś z nich uratować. No ale to nie pierwszy raz kiedy Jeff próbuje mieć jakiś wpływ na grę. Dziwny też był głos na Des od Stephanie, bo nam tego nie wytłumaczyli. Prędzej bym się spodziewał, że zagłosuje na Bradley'a po tym jak odcinek temu go hejtowała. Ostatnio dostaliśmy dwie nieprzewidywalne eliminacje, ta była za to bardzo przewidywalna, ale w sumie nie przeszkadza mi to, nie będziemy co odcinek dostawać blindside'u i to normalne.

NAVITI
Tutaj nikt poza Donathanem i Chrisem nie istniał (jeszcze mieliśmy Laurel pocieszającą Donathana i konfę James'a o Chrisie, ale to nie było o nich tylko właśnie o tej dwójce). Nie dziwi mnie to jednak i nikogo nie powinno. Skoro widzowie chcą te głupie zadania o nagrodę, które nic nie wnoszą poza Ghost Island to oczywiste, że ucierpią na tym inni zawodnicy, bo czas jest ograniczony i nie pokażą nam wszystkich. Chris dobrze to rozegrał w tym odcinku. Widać, że nawiązał jakąś więź z Donathanem i w razie ewentualnej rady jeśli Domenick chciałby wywalić Chris'a to Donathan'owi mogłoby być trudno na niego zagłosować. Ogólnie Chris ma strasznie dziwny edit. Jednego odcinka dostaje negatywny ton, drugiego mixed, a trzeciego pozytywny. Raczej do merga powinien być bezpieczny, ale myślę, że może odpaść na samym początku merga uznany za zbyt wielkie zagrożenie. Mam nadzieję, że się mylę, bo go uwielbiam i chciałbym jeszcze trochę go pooglądać. Reszta plemienia w sumie jest mi całkowicie obojętna, zdecydowanie wypadają gorzej od Malolo. Są Wendell i Domenick, których nie lubię. Są James i Laurel, którzy mnie nie obchodzą. Jest Libby, która przez dwa odcinki z rzędu była INV i istniała jedynie w tym epie z eliminacją Morgan, nie wiem co o niej myśleć poza tym, że jest ładna, może z czasem będzie jej więcej, ale wątpię. No i jest Angela, którą całkiem lubię, ale nie łudzę się, że kiedyś będzie relevant dla historii, miała dobry ep. 3, gdzie ją poznaliśmy i dostała nawet personal content, ale wygląda na to, że to tylko dlatego, że była zagrożona. Do Donathan'a nic nie mam. Nie należy do moich faworytów, ale też nie hejtuję go tak jak niektórzy, bo w sumie nie mam powodu.

O następnym odcinku (to co jest w preview, jak ktoś nie ogląda zapowiedzi niech nie czyta):
Teraz będziemy mieli kolejny swap, ale oczywiste było, że te dwa plemiona nie zostaną takie już do merga, bo to byłoby zbyt old-school. Ciekawe czy będą 3 czy 2 plemiona. Patrząc na to jak 5 Naviti była negatywnie przedstawiana to myślę, że ktoś z nich będzie w niebezpieczeństwie, a Jenna i Michael będą safe. Chociaż kto wie, Brandon i (zwłaszcza) Stephanie też byli przedstawiani dość pozytywnie, a przegrali. Edit w tym sezonie jest dość dziwny.

Calo
2nd voted out
Posty: 18
Rejestracja: 21 kwie 2016, 00:00
Kontakt:

S36E05 "A Diamond In The Rough"

Post autor: Calo »

Po edicie odpadających i tematyce mam wrażenie, że w tym sezonie zobaczymy coś a'la Outcasts. Choć mam nadzieję, że nie.

MaciekRS
6th jury member
Posty: 585
Rejestracja: 03 mar 2018, 15:17
Kontakt:

S36E05 "A Diamond In The Rough"

Post autor: MaciekRS »

Za nami 5 odcinkow, ponad 1/3 programu, a Ghost Island jest tragicznie niewykorzystana. Po tym jak Kellyn w zeszlym tygodniu odmowila gry bylem pewien że a tym tygodniu ta gra i nagroda automatycznie przypadnie nastepnemu uczestnikowi ale nie, okazalo się że znowu wszystko spalilo na panewce.
A edit kobiet naprawde lezy ponizej poziomu przyzwoitosci. Poza Kellyn to w zasadzie wszystkie inne są na poziomie INV/UTR. Nic nie wiemy o Angeli, Chelsea, Desiree, Libby, Jennie, Laurell.

nnn
4th voted out
Posty: 50
Rejestracja: 24 wrz 2017, 01:26
Kontakt:

S36E05 "A Diamond In The Rough"

Post autor: nnn »

No jeśli chodzi o te duchowisko to rzeczywiście lipa. Albo nie mogą zagrać, albo rezygnują, a trzeba pamiętać, że nawet jak ktoś zagra to może trafić pustą tubę i tylko głos stracić.

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S36E05 "A Diamond In The Rough"

Post autor: Maw »

No jak dla mnie to dobrze, że co odcinek ktoś nie znajduje jakiejś advantage, bo to byłoby już przegięcie... Jestem osobą, która lubi klimaty old-school (mało hii i innych pomocy albo nawet wcale, nie jakoś mega dużo przemieszań, bo z tymi pomocami to to jest bardziej szczęście a nie dobra gra, patrz Dominick, który jak na razie grał tragicznie, a już ma tyle pomocy), a Ghost Island mi się nawet podoba. Moim zdaniem to dobrze, że nie ma tak dużo przewag. Traktuję to trochę jak takie upośledzone exile.

Co do editu to jak dla mnie nie jest tragicznie. Jedynie premiera była naprawdę słaba pod tym względem. Tylko Domenick odstaje i ma 17 konf, a reszta nie ma więcej niż 10 (ale np. mimo że teraz Chelsea nie dostała konfy to widzieliśmy, że nie jest jedynie czyimś numerkiem tylko jest zaangażowana w strategię). I na razie w każdym z pięciu odcinków jakaś inna osoba dostała największą ilość konf (Jacob/Domenick/Angela/Morgan/Libby/Kellyn/Michael), co ostatnio rzadko się zdarzało Ryan czy David do merga to w prawie każdym epie dostawali największą ilość. Jeśli uspokoić trochę Domenicka (tak jak w tym odcinku) i zapomnieć o premierze to mógłby być jeden z najlepszych sezonów pod względem editu. Ale wątpię... Może edit w tym sezonie jest trochę dziwny (np. M/N/P Chrisa), ale w sumie nie przeszkadza mi to.

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

S36E05 "A Diamond In The Rough"

Post autor: Kobra »

Calo pisze:
22 mar 2018, 22:57
Po edicie odpadających i tematyce mam wrażenie, że w tym sezonie zobaczymy coś a'la Outcasts. Choć mam nadzieję, że nie.
Też tak myślałem z początku, ale mają za dużo ludzi. 20 osób, czyli 17 rad plemienia i finał (a na razie dostajemy jedną radę na odcinek) plus kolejna rada na outcasta. Nie ma opcji. Prędzej spodziewałbym się listu w butelce w stylu Cook Island albo genialnej rady z gejm czeńdżers.
nnn pisze:
23 mar 2018, 09:40
No jeśli chodzi o te duchowisko to rzeczywiście lipa. Albo nie mogą zagrać, albo rezygnują, a trzeba pamiętać, że nawet jak ktoś zagra to może trafić pustą tubę i tylko głos stracić.
Wracając do teorii spiskowych to ten kto ma trafić na pustą tubę to trafi na pustą, a kto ma zyskać ten zyska. Nie oszukujmy się, ludzie nie trafiają na wyspę duchów w dziesięć sekund po przegraniu konkurencji. Leśnie skrzaty mają czas na wrzucenie odpowiedniego itema.
No akurat jak Kellyn wybrała się na wyspę to była możliwość straty/zyskania głosu. Akurat osoba, która ma sytuację w grupie 5-4. No gdyby połaszczyła się, wylosowałaby niemożność zagłosowania.

damian300d
5th jury member
Posty: 442
Rejestracja: 03 maja 2014, 00:00
Kontakt:

S36E05 "A Diamond In The Rough"

Post autor: damian300d »

Co do GI, to totalnie nie rozumiem czemu oni te urny zbijają po kolei, przecież wcale nie muszą (prawda?), więc z tym podrzucaniem przewagi nie ma takiej pewności. Co jak nagle ktoś wybierze randomowo ze środka. Ja bym tak zrobił :D Chyba, że zakładamy że Survivor jest totalnie ustawiony i nie ma w nim cienia autentyczności, co byłoby przykre. Mimo wszystko Stephanie była jednak faworyzowana przez edit, zwłaszcza na tle kobiet. Więc dziwne, że akurat jej by nic nie dali. Jeff na pewno już zaklepał jej miejsce w jakimś przyszłym sezonie.

MaciekRS
6th jury member
Posty: 585
Rejestracja: 03 mar 2018, 15:17
Kontakt:

S36E05 "A Diamond In The Rough"

Post autor: MaciekRS »

Oczywiście że muszą po kolei.
Przecież chyba nie sądzisz że takie cos by pozostawiono przypadkowi. I co, potem by sie okazało że Legacy Advantage ktos by wygrał na sam koniec kiedy to juz by było nieskuteczne i w dodatku nie byloby czasu na przekazywanie tego kolejnym zawodnikom.

nnn
4th voted out
Posty: 50
Rejestracja: 24 wrz 2017, 01:26
Kontakt:

S36E05 "A Diamond In The Rough"

Post autor: nnn »

Gdzieś pisali, że muszą po kolei. Wyjaśni ktoś(bez spoilerów) o co chodzi z tym Outcastem?

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S36E05 "A Diamond In The Rough"

Post autor: ciriefan »

Chyba, że zakładamy że Survivor jest totalnie ustawiony i nie ma w nim cienia autentyczności, co byłoby przykre.
Ja po ostatnim sezonie nie mam już wątpliwości co do tego, że advantages często pojawiają się dla konkretnych osób (zawsze tak sądziłem, ale to już było kompletne przekroczenie granic). Łatwo jest też nawet kamerzyście "przypadkowo" nakierować uczestnika na miejsce, w którym ma szukać. Albo pytanie producenta przy confessionals może go naprowadzić "że a nie szukałeś jeszcze w tamtej części". Sądzę, że niektóre przewagi są losowe (np. legacy advantage na łodzi), ale w większości nie - czy to nie jest dziwne, że tak często jedna i ta sama osoba znajduje po kilka pomocy w sezonie? I że zazwyczaj jest to ktoś lubiany przez Jeffa, naszego głównego prowadzącego i story tellera? Częścią realną natomiast jest to, jak dana osoba zagra daną przewagą, bo na to aż tak wielkiego wpływu nie mają (chociaż no odpowiednio zadane pytanie przez producenta podczas conf lub Jeffa na radzie też może kogoś naprowadzić). A już tymi wiadomościami w urnach na Ghost Island to naprawdę łatwo jest sterować, kto dostanie a kto nie.
Wyjaśni ktoś(bez spoilerów) o co chodzi z tym Outcastem?
W jednym z sezonów pojawił się twist, w którym tuż przed połączeniem wszyscy wyeliminowani powrócili do gry jako trzecie plemię i w zadaniu walczyli o powrót do gry z dwoma pozostałymi plemionami.
- Jeśli outcast zajęli 3 miejsce, to nikt z nich nie wracał do gry
- Jeśli outcast zajęli 2 miejsce, to plemię z 3 miejscem eliminowało 1 osobę, a outcast głosowali na osobę, która w to miejsce ma wrócić do gry
- Jeśli outcast zajęli 1 miejsce, to oba plemiona eliminowały 1 osobę, a outcast głosowali na 2 osoby, które w te miejsca miały wrócić do gry

MaciekRS
6th jury member
Posty: 585
Rejestracja: 03 mar 2018, 15:17
Kontakt:

S36E05 "A Diamond In The Rough"

Post autor: MaciekRS »

Ale tutaj nie ma szans na Outcast twist bo i tak juz jest za duzo ludzi na tym etapie gry. Nie zdziwiłbym się gdyby nastepny odcinek to byl podział na 3 plemiona po 5 osób gdzie tylko wygrani maja immunitet a dwa pozostałe plemiona eliminację.

Głucha
3rd voted out
Posty: 33
Rejestracja: 28 wrz 2017, 22:33
Kontakt:

S36E05 "A Diamond In The Rough"

Post autor: Głucha »

Te tubki mnie wkuhwiają, bo aż w moim domu przy oglądaniu czuję ich smród -,- Też myślę, że to perfidne podmienianie i wybieranie, kto ma dostać przewagę.

Cieszę się, że nie odpadł 18latek, ale szkoda mi Biuściastej. Chris sprytnie gra, kibibuję mu, aby odpadł po tym Czarnowłosym, z którym ma konflikt, choć ogólnie do wygranej mam innych faworytów. No ale jeszcze połowy osob nie dali poznać...;/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 36: Ghost Island”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości