Survivor: Fiji (sezon 14)

ctoria
7th jury member
Posty: 683
Rejestracja: 08 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Survivor: Fiji (sezon 14)

Post autor: ctoria »

Obrazek

Czternasty sezon amerykańskiego reality show Survivor. Został sfilmowany na Fidżi pomiędzy 30 października a 7 grudnia 2006. Jest to pierwszy sezon, w którym pojawiły się dwa HII (ukryte w dwóch obozach). Także pierwszy sezon z nieparzystą liczbą uczestników. Oryginalnie miało być 20, jednakże noc przed rozpoczęciem jedna z uczestniczek zrezygnowała z powodu ataku paniki. 19 uczestników zostało podzielonych na dwa plemiona:

RAVU: Jessica de Ben; Yau-Man Chan; Earl Cole; Erica Durousseau; Sylvia Kwan; Mookie Lee; Anthony Robinson; James "Rocky" Reid; Rita Verreos; Michelle Yi.

MOTO
: Alex Angarita; Kenward "Boo" Bernis; Cassandra Franklin; Andria (Dre) "Dreamz" Herd; Liliana Gomez; Stacy Kimball; Lisette "Lisi" Linares; Edgardo Rivera; Gary Stritesky.

Obrazek

Awatar użytkownika
Roxy
sole survivor
Posty: 2661
Rejestracja: 25 mar 2010, 00:00
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: Roxy »

to był straszny sezon!
nudni uczestnicy, jedynie Michelle była ciekawa

ctoria
7th jury member
Posty: 683
Rejestracja: 08 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: ctoria »

Sezon był beznadziejny. Bardzo mi się nie podobał pomysl na życie w luksusie kontra typowy Survivor. Jeśli chodzi o uczestników to zapamiętałam kilka osób - nadpobudliwy Rocky, boski Edgardo (ciacho), Michelle, Earl (który nie widział ani jednego sezonu) i Dreamz (jak ja go nie lubię).

Guest

Post autor: Guest »

Mi siê pomys³ z obozem pe³nym luksusów podoba³. Szkoda ¿e tylko raz gracze byli postawieni przed wyborem immunitet czy lepszy obóz.
¦wietne rozwi±zanie z ukrytymi immunitetami, fajnie siê ogl±da³o jak ludzie znaj± wskazówki, ale nie bardzo mog± z nich w pojedynkê skorzystaæ.
Z uczestników najbardziej lubi³em ogl±daæ Yau-Mana, Michelle(za³owa³em ¿e odpad³a od razu po po³±czeniu) i Dreamza. Ten ostatni gra³ chaotycznie i niekonsekwentnie, ale zabawnie by³o jak niszczy³ innym starannie przemy¶lane strategie.

colby
sole survivor
Posty: 1321
Rejestracja: 20 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: colby »

ale ogólnie ten sezon był tragiczny, prócz Michelle i Yau - nie było tam nikogo ciekawego. Mi osobiście ten podział na biednych i bogatych w ogóle nie przypadł do gustu, cały sezon był nudny i przewidywalny. F3 była pomyłką

Kryspian
7th jury member
Posty: 659
Rejestracja: 26 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Kryspian »

Sezon rzeczywiście był straszny, jak dla mnie to głównie wina nieciekawych uczestników. Lubiłem jedynie dwoje osób - Yau-Mana i Michelle.

Co do Michelle to mam nadzieje, że jeszcze kiedyś pojawi się w jakiejś edycji typu All-Stars.

Guest

Post autor: Guest »

Sezon nieudany. Dla mnie to wina zarówno uczestników, jak i nieudana fabu³a stworzona przez producentów. Pomys³ Luksus-bieda moim zdaniem dzia³am na niekorzy¶æ tej edycji. Przewaga jak± dawa³ Moto luksus razi³a po oczach, a Ravu mo¿e swobodnie pretendowaæ do najgorszego plemienia w historii.

Ilo¶æ antypatycznych osób, które irytowa³y mnie w na du¿± skalê przera¿aj±ca. Fiji "wyprodukowa³o" kilku zawodników, którzy znajduj± siê na mojej czarnej li¶cie: Lisi, Rocky(najbardziej irytuj±cy i sfrustrowany gracz w historii programu?), Dreamz, bezu¿yteczna Casandra, kopciuszek Anthony u¿alaj±cy siê nad swoim losem...brr.

Moj± faworytk± by³a Michelle. Szkoda, ¿e sta³a siê ofiar± niefortunnego twistu, który jeszcze mocniej zrujnowa³ t± edycjê. Nie sposób te¿ zapomnieæ o kolejnej pere³ce "Fiji" Yau. Kto by przypuszcza³, ¿e taki niepozornie wygl±daj±cy starszy pan, bêdzie tak wymiata³. :D
Inne osoby, które trochê lubi³am:Alex(jedna z nielicznych osób my¶l±cych), Earl(patrz Alex), Edgardo (nie trudno na niego patrzeæ :D ), Boo (i jego zdolno¶ci do autodestrukcji). Reszta ekipy bez komentarza.

Te¿ chcia³aym zobaczyæ jeszcze Michelle w programie. Powinna dostaæ swoj± drug± szansê.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Sezon był bardzo nieudany. Nie pomogło (a nawet zaszkodziło) podzielenie plemion na biedne i bogate. Najlepszym graczem był zdecydowanie You-Man, Michelle no i może Sylvia, która odpadła bardzo szybko, a robiła dużo dla swojego plemienia.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Jestem po pierwszym odcinku. Nie był taki zły i nie zapowiada katastrofy, jaką ponoć jest ten sezon. Zaczęło się tak samo jak w Palau - wszyscy zawodnicy na jednej wyspie. Mieli oni można powiedzieć luksusowo - wszystko zostało im podane, nawet deska klosetowa. Pozytywnie wyróżniła się Sylvia, która jako architekt była bardzo pomocna w budowie obozu. Potem musiała rozdzielić dwa obozy. Niestety trafiła na Exile, a potem trafi do przegranej drużyny, co jest bardzo niesprawiedliwe, bo to ona przyczyniła się do budowy obozu. Wygrana drużyna zamieszkała w luksusie, a druga nie otrzymała nic i musiała zacząć wszystko od nowa. Z zawodników pozytywnie wyróżnili się: Erica, Rocky i Jessica - polubiłem ich i podobał mi się sojusz, który stworzyli; Yau Man - facet jest niesamowity od pierwszych momentów gry, ma ogromną wiedzę i umie ją wykorzystać, wykazał się inteligencją (dlaczego to nie on brał udział w układaniu puzli w konkurencji?) i rozwalił mnie moment, gdy dwóch mięśniaków próbowało rozwalić skrzynię, a on to zrobił w 10 sekund po prostu myśląc. Po raz kolejny widać, że siła to nie wszystko :) Negatywnie zaś obieram dwie osoby: Dream - jego gadki nocne i kłótnie były po prostu żałosne; a także Lisi, którą śmieszył fakt, że Sylvia ttrafiła na Exile i nie będzie żyć w obozie, który stworzyła. Apropos Exile - w tym sezonie ta wyspa jest straszna. Chyba bym dostał paniki sam pośród tych węży. Odpadła niestety Jessica, która była jedną z osób, które polubiłem.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Exile była straszna, jednak Sylvia jakoś sobie tam radziła. Bardzo ją polubiłem przez ten czas, który spędziła w grze. Yau-Mana też bardzo lubiłem. Początek może nie był katastrofalny, ale potem będzie gorzej... (chociaż nie musisz uważać tak jak ja i ten sezon może ci się podobać :wink:)

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Drugi odcinek był strasznie nudny. Nic się nie działo oprócz tego, że pokazywali jak jeden obóz ma dobrze, a jak drugi ma źle. Jedyne ciekawe wydarzenia to ciągłe wypadki Boo - facet ma pecha; a także Yau Man zaglądający do torby Sylvii w poszukiwaniu immunitetu - to było genialne :wink: Bałem się, że odpadnie Sylvia, bo chyba polubiłem ją najbardziej z wszystkich zawodników. Na szczęście odpadła Erica, która sobie na to zasłużyła panikując podczas konkurencji.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Ten sezon jeszcze Cię zaskoczy - negatywnie. Wystarczy, że obejrzysz ep 3.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Cóż, Sylvia niestety odpadła. Nie było to aż tak negatywne dla mnie, ponieważ uważam, że to słuszna decyzja - była słaba w obu konkurencjach. Owszem, lubiłem ją najbardziej, ale chyba też bym na nią zagłosował. Tego sezonu tragicznym bym nie nazwał, ale nudnym owszem. Na razie nic się nie dzieje. Papa Smerf choruje i nie wiadomo, co z nim będzie. Lisi, jej śmiech i wredne komentarze coraz bardziej mnie wkurzają. Od razu też widać, że drużyna, która ma lepszy obóz, jest też lepsza w konkurencjach, dlatego też uważam ten twist za nieudany i niesprawiedliwy. Czyżby producenci chcieli powtórki wydarzeń z Palau? W sumie po raz kolejny nic ciekawego się nie wydarzyło. Nie widzę też żadnych strategii wśród tych ludzi. Miałem nadzieję, że Sylvia znajdzie ten immunitet, no ale cóż, nie udało się.

Awatar użytkownika
Roxy
sole survivor
Posty: 2661
Rejestracja: 25 mar 2010, 00:00
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: Roxy »

bo tu na prawdę się nic nie dzieje :wink:
jest tylko jedne odcinek który mnie śmieszył, ale nie będę mówić, bo jeszcze go nie ogladałeś :)

ctoria
7th jury member
Posty: 683
Rejestracja: 08 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: ctoria »

Słonko chyba wiem o którym mówisz. He he jest taki jeden boski śmiech.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 1 - 45”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości