Survivor Marquesas (Sezon 4)

ODPOWIEDZ
ctoria
7th jury member
Posty: 683
Rejestracja: 08 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Survivor Marquesas (Sezon 4)

Post autor: ctoria »

Obrazek

Czwarty sezon amerykańskiego reality show survivor. Filmowany był od 12 listopada do 21 grudnia 2001 roku. Sezon ten pierwotnie miał być kręcony w Jordanie. Ze względu na ataki 11 września i sytuację na Bliskim Wschodzie, został przeniesiony do lokalizacji zapasowej (Markizy). Był to pierwszy sezon, w którym uczestnicy nie mogli mieć żadnego dodatkowego zaopatrzenia, takiego jak woda, jedzenie, zapałki. Także zmieniły się zasady dotyczące indywidualnego immunitetu - można było go oddać komuś innemu.
Uczestnicy zostali podzieleni na dwa plemiona:

MARAAMU (południowy wiatr) - Gina Crews, Hunter Ellis, Peter Harkey, Patricia Jackson, Sarah Jones, Rob Mariano, Sean Rector, Vecepia Towery.

ROTU (deszcz) - Gabriel Cade, Robert "General" DeCanio, Neleh Dennis, Paschal English, Tammy Leitner, Sean Rector, Kathy Vavrick-O'Brien, Zoe Zanidakis.

Po połączeniu nowe plemię zostało nazwanę SOLIANTU ("Sacred Allegiance to the Sun.")

Obrazek

Awatar użytkownika
Roxy
sole survivor
Posty: 2661
Rejestracja: 25 mar 2010, 00:00
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: Roxy »

jeden z moich ulubionych sezonów :)
widziałam go 2 razy i za każdym razem mi się podobał :)
aczkolwiek uważam że zwycięzca jest najbardziej niezasłużonym ze wszystkich sezonów :)

colby
sole survivor
Posty: 1321
Rejestracja: 20 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: colby »

Pierwszy sezon, który oglądałem jeszcze jako dziecko w TVP2, w wakacje. Mam do niego ogromny sentyment, jeden z moich ulubionych sezonów - właśnie przez fakt, że dzięki niemu poznałem Survivora.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Lubię ten sezon. Zawiera wielu dobrych graczy i ciekawych osobowości. Oczywiście Rob i Kathy na czele. Rob to genialny intrygant, za wcześnie odpadł. Kathy to jedna z moich ulubionych uczestniczek w historii. Bardzo mądra, inteligentna i fajna babka. To był jej sezon. Powinna była wygrać. Moją sympatię zdobyła też Tammy. Warto też zwrócić uwagę na Neleh. Nie lubię ludzi fałszywie uprzejmych i słodkich. Jednak dobrze grała i moim zdaniem bardziej zasługiwała na wygraną niż Vecepia. Ale znowu wygrały emocje i poczucie zdrady. Więc wygrała Vecepie - najnudniejsza uczestniczka sezonu. Chyba najmniej zasługująca zwyciężczyni z pierwszych 10 edycji, które obejrzałem. Ona nic nie zrobiła, żeby wygrać. Miała po prostu szczęście, że gra tak się potoczyła.

Awatar użytkownika
emka
1st jury member
Posty: 167
Rejestracja: 13 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: emka »

Ja aż tak bardzo nie przepadam za tym sezonem. Ale był dosyć ciekawy. Tylko ten zwycięzca do kitu. Kathy naprawdę zasługiwała na wygraną. Rob to maił prawdziwą tendencję to flirtowania, w tym sezonie kręcił z Sarah, później z Amber :)

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Ten sezon jest jednym z moich ulubionych. Tak w ogóle to od niego zaczęła się moja przygoda z "Survivor". Tammy, Kathy i Rob powinni zajść znacznie wyżej. Szkoda też mi Pascala, o którego odejściu zadecydował los. Vecepia - najbardziej przypadkowa zwyciężczyni. Nie mam pojęcia jak tak długo się utrzymała. Wolałbym już, ażeby tą edycję wygrała Neleh. Super sezon :wink:

Fei_Long
3rd voted out
Posty: 33
Rejestracja: 13 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Fei_Long »

Jeden z lepszych sezonów, mnóstwo ciekawych osobowości. Moim fanem w tym sezonie była Kathy, pokazała że stać ją na wiele i grała świetnie, fajny charakter. Rzadko kiedy kolejne sezony są lepsze od pozostałych- ten był dla mnie zdecydowanie lepszy od poprzednich...

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Kathy powinna wygrać. Była w sojuszu z Vecepią, jednak ta w walce o miejsce w finale zdradziła Kathy. Vecepia po prostu nie zasłużyła na zwycięstwo.

colby
sole survivor
Posty: 1321
Rejestracja: 20 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: colby »

Kathy jest naprawdę świetna, powinna wystąpić w HvV, myślę że każdemu jej obecność sprawiła by radość, bo to świetna babka! :)

Awatar użytkownika
emka
1st jury member
Posty: 167
Rejestracja: 13 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: emka »

Kathy bardzo dobrze strategicznie grała i w 4 i 8. Zdecydowanie w 4 powinna wygrać zamiast V.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Właśnie, Kathy powinna wystąpić w HvsV, ja dałbym jeszcze drugą szansę Pascalowi, który odpadł w wyniku losowania.

Guest

Post autor: Guest »

W temacie z rankingiem zacz±³ siê w³a¶nie ten sezon wiêc od¶wie¿am temat. Mo¿e zrobi siê z niego ma³a rada plemienia :)

Sezon jako ca³o¶æ podoba³ mi siê, nawet bardzo. Du¿o ciekawych postaci i zaskakuj±cych momentów.
Najbardziej podoba³y mi siê niespodziewane zwyciêstwa w wyzwaniach. Najpierw walka Pascala, Neleh, Giny i Kathy po przemieszaniu plemion. A w wyzwaniach indywidualnych Pascal nurkuj±cy i b³yskawicznie wyci±gaj±cy zatopion± skrzyniê na brzeg.
¦wietna te¿ scena nad wodospadem, na pocz±tku 9tego odcinka, kiedy nowy 5 osobowy sojusz ¶piewa i cieszy siê, ¿e uda³o im siê zmieniæ grê:
http://www.youtube.com/watch?v=w-_cy2CkhXo od 1:50

Dziwi mnie, ¿e tyle osób uwa¿a, ¿e zwyciê¿czyni pomy³kowa, przypadkowa, niezas³u¿ona itp. Mi ona ze swoim "too much drama!" przypomina styl grania zwyciê¿czyni Pearl Islands, któr± tak wszyscy kochaj± :P A do tego V potrafi³a wygraæ immunitet w jednym z kluczowych momentów. No ale póki co w rankingu Vecepia trzyma siê dobrze, wiêc nie jest z ni± tak ¼le ;p

Z osób które maj± najmniej punktów i pewnie nied³ugo odpadn±, a by³y dosyæ ciekawe:
- Sean - lubi³em go ogl±daæ z tym jego ¶piewaniem i prowadzeniem radia: http://www.youtube.com/watch?v=OerXbXgSPBs Do tego nie¼le sobie radzi³ w konkurencjach i po¶miaæ siê z nigo mo¿na by³o, na przyk³ad kiedy ba³ siê jechaæ na koniu.
- Zoe - fa³szywa, ale przynajmniej w jury zachowa³a siê bardzo w porz±dku, jak inni siê oburzali: "oszukali¶cie nas, dawali¶my wam miejsce w jury, ale dla was to by³o za ma³o, jeste¶cie chciwi" itp :D
- Sarah - pasowa³a do krajobrazu, jako element wystroju, jak dla mnie mog³a zostaæ jak najd³u¿ej :wink:

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

No cóż, jedynym krokiem jaki podjęła Vecepia to było lizanie tyłka innym. Do finałowej 5 doszła tylko dzięki Rob'owi, przeciw któremu się odwróćiła po wymieszaniu drużyn. Ale to jego gra i strategia sprawiły, że Kathy zrozumiała, co się święci i wraz z Neleh i Pascalem postanowili zmienić grę. Potem Vecepia została zamiast Sean'a, bo on był większym zagrożeniem fizycznym. Cóż, pomylili się, bo Vecepia wygrała kolejny immunitet, a Neleh nie chciała być z Kathy w finale, bo by na pewno przegrała. Także Vecepia doszła do finału moim zdaniem tylko dzięki Rob'owi i immunitetowi.

Guest

Post autor: Guest »

Vecepia wygra³a immunitet w konkurencji z pytaniami dotycz±cymi innych uczestników. Mia³a zeszyt, w którym zapisywa³a informacje o wszystkich osobach! Za³o¿ê siê, ¿e dziêki temu poradzi³aby siobie te¿ z trudniejszymi pytaniami. Fakt podlizywa³a siê. Do tego przy ka¿dym konflikcie odcina³a siê od niego powtarzaj±æ "too much drama". Jak dla mnie to wszystko siê sk³ada na "social game".
A w koñcówce nie tylko wygra³a przedostatni immunitet. W czasie walki o ostatni, po tym jak Kathy odpa³da z konkurencji, zawar³a uk³ad z Neleh. Da³a jej wygraæ w zamian za wziêcie do fina³u. Przed jury, te¿ ca³kiem sensownie siê broni³a.

Nie twierdzê, ¿e by³a jaka¶ ¶wietna. Vecepie najmniej lubiê z ca³ej fina³owej pi±tki. Nie lubiê ludzi prze¶lizguj±cych siê przez grê. Ale to te¿ jest skuteczna strategia i ona w niej by³a dobra. Do tego od fina³owej czwórki, gdy ju¿ nie by³o jak siê przye¶lizgn±æ zaczê³a graæ i wygra³a.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Propozycja, jaką zaoferowała Neleh podczas ostatniej konkurencji, to chyba jedyny ruch strategiczny Vecepii, który mi się podobał. Ogólnie finałowa dwójka w tej edycji to była katastrofa. Finałowa mowa Tammy pokazała całą prawdę o nich dwóch. I ktoś też powiedział (może to też była Tammy), że obie są hipokrytkami. Miała rację. Zwłaszcza o Vecepii, która ciągle się modliła i powiedziała, że zaszła tak daleko dzięki Bogu, a zdradzenia Kathy religijnym czynem bym nie nazwał. Wiem, że wiele osób lubi też Pascal'a, ale prawda jest taka, że on też dobrym strategiem nie był. Kiedy Rob powiedział Kathy, jak wygląda sytuacja, ona już wiedziała, co się święci i zaczęła tłumaczyć to Pascalowi i Neleh. A oni co? Że nie są tu po to, by grać, nie chcą być zdrajcami i że w to nie wierzą. Odwrócili się przeciwko swojej drużynie dopiero po konkurencji ze zbijaniem czegoś tam przeciwnikom, kiedy to cała strategia i kolejność odpadania wyszła na jaw. Gdyby nie ta konkurencja, to finałowa 4 to byliby John, Tammy, Zoe i Robert. Dopiero od tego momentu Pascal i Neleh zaczęli grać na poważnie. A pomyśleć, że gdyby posłuchali Kathy odcinek wcześniej, to Rob może by został i pewnie sporo namącił i sprawił, że ten sezon byłby o wiele bardziej ciekawszy :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 1 - 45”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości