Survivor: Guatemala (sezon 11)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

ctoria pisze:Ha ha Judd i pamiętna rada z ADHD, nie wiem czy ktoś na którejś radzie się jeszcze tak uniósł. Nie podobało mi się zadanie ostatni immunitet, Danni była najwyższa a rozstaw tych belek był dla każdego taki sam, więc miała największe szansę.
I jeszcze Lydia i jej smażenie naleśników - bardzo widowiskowe.
Wiem co jeszcze niesamowite były te wyjące stworzenia (nie pamiętam czy to były na pewno małpy)
A mi się generalnie wydaje, że producenci lubią "pomagać" pod koniec tym uczestnikom, którzy najbardziej tego potrzebują.

Dziwne wydaje mi się to, że Danni przez całą edycję nie była jakaś szczególna, a pod koniec tak dobrze szło jej w IC. Może faktycznie dostosowali zadanie do jej wygranej?
Podobne sytuacje miały miejsce w Samoi i Nicaragui. Zwycięzca Nicaragui wcześniej jakoś się nie wykazywał, a 3 ostatnie IC poszły mu jak z płatka akurat gdy był najbardziej zagrożony.
W Samoi też, tylko że ostatecznie "wspierana" moim zdaniem osoba nie podołała w ostatnim IC i przez to odpadła. Tak to miałby wygraną w kieszeni.

Oczywiście nie mówię, że jest tu sto procent reżyserki. Musieliby w tym uczestniczyć wszyscy gracze, nawet ci, którzy by na końcu "przegrywali", a to trochę nie w ich interesie. Ale dyskretna obserwacja producentów kto w jakich zadaniach czuje się najlepiej, żeby potem "pomóc"? Wydaje mi się, że coś w tym może być.

A Wy jak sądzicie?
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Myślę, że konkurencje nie są dostosywane do zawodników w trakcie trwania edycji. Muszą oni je mieć o wiele wcześniej wymyślone, zaprojektowane, a na dodatek budowa np. torów przeszkód i innych zadań też trochę zajmuje. Wierzę jednak w to, że producenci mieli coś wspólnego SPOJLER z HII Russell'a, znalezieniem szortów Phillip'a i tym, że w Redemption Island jest tak dużo puzzli, kiedy to Rob jest ich mistrzem - to się dało zaplanować wcześniej. KONIEC SPOJLERU

Fei_Long
3rd voted out
Posty: 33
Rejestracja: 13 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Fei_Long »

lukaszk pisze:Myślę, że konkurencje nie są dostosywane do zawodników w trakcie trwania edycji. Muszą oni je mieć o wiele wcześniej wymyślone, zaprojektowane, a na dodatek budowa np. torów przeszkód i innych zadań też trochę zajmuje.
Może kiedyś, dzisiaj technika jest o wiele dalej niż kiedyś, twórcy i organizatorzy wyzwań wiedzą już co i jak, a poza tym w ostatnich sezonach utrwala się tendencja do wykorzystywania przedmiotów, konstrukcji, basenów, ścian itd. z wcześniejszych lat. Poza tym był kiedyś w internecie artykuł o konkurencjach i wspominał on, że na każdy odcinek są zaplanowane 2 konkurencje, w zależności od pogody i wypadków losowych.


A argument, że produkcja ułatwia swoim faworytom wygranie immunitetów jest dla mnie do przyjęcia. Zwłaszcza jeśli by spojrzeć na obecny sezon.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Tylko, że RI to nieco inna sytuacja, bo tutaj mieli tych faworyrów. A biorąc nowych graczy nie wiedzą, kto okaże się ciekawą osobowością.

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

Obaj możecie mieć rację. Ale zobacz Łukasz - akurat ostatnie zadania o immunitet w wymienionej przeze mnie 11stce, 19stce i 21ce były akurat banalne w sensie organizacyjnym. Utrzymywanie się między belkami, utrzymywanie czegoś tam na ułożonych słupkach, utrzymywanie kolejno ułożonych na sobie monet... Łatwe do zorganizowania w bardzo krótkim czasie i to właśnie jest bardzo zastanawiające... Dlatego wydaje mi się, że producenci jednak trochę "pomagają" wygranym;) A szkoda, bo przez to częstokroć wygrywają niezasłużone osoby.
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Guest

Post autor: Guest »

chyba jestem w zdecydowanej mniejszo¶ci, która nie przepada za Steph. Dla mnie to klasyczna Jersey girl, ot trochê bardziej rozgarniêta wersja popularnej ostatnio Snooki. Strasznie mi by³o ¿al ch³opaków, którzy padali tu¿ przed i tu¿ po po³±czeniu plemion - zw³aszcza Brandona (ah ten akcent - lepszy mia³ tylko J.T.) i Bobby'ego. A poza tym, wydaje mi siê, ¿e Danni mog³a konkurowaæ fizycznie ze Steph, mo¿e by i przegra³a, ale nie by³yby to jakie¶ baty.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Danni miała dużo szczęścia (nawet bardzo dużo). Steph była zdecydowanie lepszym graczem - pod względem fizycznym i strategicznym, choć może pod koniec trochę się pogubiła. I tak Steph należy do moich ulubionych graczy :wink:

Witaj Ann :wink:

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

Danni miała aż podejrzanie za dużo tego szczęścia. Stephenie natomiast grała dobrze strategicznie do pewnego etapu, tak do 2/3. Potem też zrobiła straszne gafy - przede wszystkim powinna była doprowadzić do eliminacji Danni, która była olbrzymim zagrożeniem. A ona zgodziła się na eliminację Jamie'go, Judda i Cindy, którzy byli jej wierni, a z którymi może mogłaby mieć szanse w finale. Jamie i Judd irytowali sporo osób, a Cindy była dość bezbarwna, poza tym miała już samochód... W takim towarzystwie jury mogło się nawet zastanowić nad głosem na Steph;) Na dodatek widziała, że Rafe zgaduje się z Danni.

Z charakteru lubiłem obie panie, acz przyznaję, że Steph parę razy mnie zirytowała. Wydaje mi się, że nie do końca umie przegrywać:)

Brandon natomiast wydawał mi się dość bezbarwny z charakteru i straszliwie bierny strategicznie. Właściwie nic nie zrobił, nawet się nie bronił.

Również witam, Ann;)
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Nie do końca się zgadzam. Myślę, że Steph wygrałaby jedynie z Judd'em, ewentualnie z Jamie'm, a reszta by ją pokonała, Cindy by ją pokonała moim zdaniem. To, że dla widza była bezbarwna, to dlatego, że być może miała taki edit. Wiem z wywiadów, że z Gwatemali bardzo wiele strategicznych rzeczy nie pokazali (np. plan 3-2-1 Brian'a, sojusz Morgan). O Cindy też mogło być więcej do pokazania. Jednak Stephenie zgarnęła ogromny edit w tym sezonie, bo była wtedy najpopularniejszą uczestniczką po swoim poprzednim sezonie. Nie zapominajmy, że tym razem zadecydowało głównie bitter jury, które jej po prostu nie lubiło plus skopała finałową radę.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Confessionals w tym sezonie:

1. Stephenie- 9/ 5/ 4/ 1/ 4/ 0/ 4/ 3/ 6/ 5/ 3/ 4/ 5/ 9
TOTAL= 62
AVERAGE= 4.43


2. Rafe- 2/ 3/ 2/ 3/ 0/ 4/ 1/ 5/ 2/ 3/ 8/ 3/ 7/ 8
TOTAL= 51
AVERAGE= 3.64


3. Danni- 1/ 1/ 1/ 1/ 2/ 0/ 3/ 5/ 1/ 4/ 1/ 7/ 3/ 11
TOTAL= 41
AVERAGE= 2.25


4. Judd- 2/ 2/ 3/ 3/ 3/ 3/ 2/ 1/ 3/ 8/ 4/ 5/ X/ X
TOTAL= 39
AVERAGE= 3.25


5. Cindy- 4/ 0/ 3/ 1/ 1/ 4/ 1/ 3/ 0/ 4/ 5/ 1/ 10/ X
TOTAL= 37
AVERAGE= 2.64


6. Gary- 2/ 6/ 2/ 2/ 2/ 1/ 2/ 1/ 7/ 6/ 5/ X/ X/ X
TOTAL= 36
AVERAGE= 3.27


7. Brandon- 4/ 2/ 5/ 1/ 4/ 2/ 4/ 5/ X/ X/ X/ X/ X/ X
TOTAL= 27
AVERAGE= 3.38


8. Bobby Jon- 5/ 1/ 2/ 0/ 1/ 1/ 7/ 5/ 4/ X/ X/ X/ X/ X
TOTAL= 26
AVERAGE= 2.89


9. Amy- 1/ 0/ 4/ 4/ 3/ 2/ 7/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X
TOTAL= 21
AVERAGE= 3.00


10. Lydia- 1/ 3/ 2/ 0/ 1/ 0/ 0/ 1/ 0/ 1/ 5/ 0/ 2/ 4
TOTAL= 20
AVERAGE= 1.43


11. Margaret- 8/ 2/ 2/ 3/ 1/ 3/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X
TOTAL= 19
AVERAGE= 3.17


12. Brian- 3/ 1/ 2/ 1/ 6/ 3/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X
TOTAL= 16
AVERAGE= 2.67


13.Jamie- 1/ 1/ 2/ 1/ 1/ 1/ 3/ 2/ 1/ 2/ X/ X/ X/ X/ X/ X
TOTAL= 15
AVERAGE= 1.50


14. Brianna- 1/ 1/ 4/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X
TOTAL= 6
AVERAGE= 2.00


15. Blake- 1/ 2/ 0/ 1/ 1/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X
TOTAL= 5
AVERAGE= 1.00


16. Brooke- 2/ 0/ 1/ 1/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X
TOTAL= 4
AVERAGE= 1.00


17. Morgan- 2/ 0/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X
TOTAL= 2
AVERAGE= 1.00


18. Jim- 2/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X
TOTAL= 2
AVERAGE= 2.00

Guest

Post autor: Guest »

po pierwsze - dziêki za powitanie :)

My¶lê, ¿e Steph mia³a szanse tylko z Juddem i pozwalaj±c, ¿eby odpad³ strzeli³a sobie w stopê. No i strasznie smutna ta wiadomo¶æ o synu Lydii, zw³aszcza, ¿e przed RC z samochodem, ona mówi³a, ¿e gdyby wygrala by³by to samochód dla jej jedynego syna.

W ogóle to uwielbiam wasze avatary/gify z Cirie - uwielbia³am j± w FvF (mój pierwszy sezon Survivor), a teraz ogl±dam Panamê i ju¿ wiem, czemu j± do Favorites wziêli. Dziêki niej (i te¿ zabawnej Melindzie) pierwsze 3 odcinki ju¿ wydaj± mi siê bardziej barwne ni¿ ca³a Gwatemala.

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

No z Jamie'm i z Juddem wygrałaby najprawdopodobniej. Co do Cindy... hmm, na początku zły sojusz z Brooke i Margaret, z którego udało jej się wymiksować, została do połączenia właściwie fuksem i dlatego potem była w postnakumowskim sojuszu jak gdyby na doczepkę. Gdy sojusz się rozpadał, ona o tym nie wiedziała, jako jedyna wsparła Judda przed jego eliminacją... Nie powiedzieli jej o planach, po prostu nie liczyli się z nią, zresztą odcinek później i tak się jej pozbyli. Zgadzam się, że jury rzadko patrzy strategicznie i Cindy mogła może mieć szanse ze Stephenie, ale i tak z punktu widzenia tej drugiej, lepiej było zostawić sobie Cindy niż Danni. Chyba zgodzicie się, że Danni należało się jak najszybciej pozbyć, bo była zdecydowanie największym zagrożeniem w głosach jury:) Zostawienie jej w grze było największym błędem Stephenie. Cindy jako mierny, ale wierny number mogła pomóc jej tego uniknąć, a licząc jeszcze na Lydię - (która mimo swoich huśtawek nastrojów w stosunku do Steph, raczej też by je wsparła) - miałyby większość przeciw Danni i Rafe'owi. Już samo wejście z tą dwójką do F3 było z punktu widzenia Steph strasznie ryzykowne. Widziała, że spędzają ze sobą sporo czasu i mogła się domyślić, że założyli sojusz.

Cindy, Jamie i Judd byli ogólnie jej kluczami do sukcesu. Gdyby się z nimi trzymała do końca, byłaby w świetnej pozycji. Nikt z nich nie próbował raczej kombinować z przeciwnikami, nie sądzę, żeby ktoś ją zdradził. No i pamiętajmy, że w takim układzie nie miałaby tylu wrogów w jury.

Ciriefan, sojusz MORGAN?!:O Tu mnie zainteresowałeś. Co o tym wiesz?
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Tak, to był ogromny błąd, zostawienie Danni. A Stephenie nie grałaby na pewno przeciwko Rafe'owi, bo byli oni duetem w tej grze.

Tak, Morgan w wywiadzie powiedziała, że założyła sojusz 6-osobowy plus w tym sojuszu miała 2-osobowy sojusz z Brianną. Sojusz nie był jednak silny jak widać. Ale nie pokazali tego w tv i zrobili edit, że jest leniwa. A prawda jest taka, że Gary był w tym sojuszu 6osobowym, ale nie ufał Morgan i zrobił z tego wymówkę, by to ona wyleciała a nie Lydia. Brian zaś miał sojusz z Lydią i z tego skorzystał, by ją ratować, choć jego zdaniem Morgan wcale nie była leniwa.

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

No ale jednak na Rafe'ie nie powinna była aż tak polegać, bo w przeciwieństwie do tamtych kombinował z Danni. I pod koniec grał już tak nielogicznie, że przypuszczam, że gdyby to on wygrał ostatnie IC, to wziąłby do finału Danni strzelając tym samym sam w siebie:)

Może Morgan trochę koloryzowała, myląc dobry kontakt z prawdziwym sojuszem, bo gdyby to był prawdziwy sojusz, gra nie potoczyłaby się dla niej tak tragicznie:D Niemniej, skoro tak, to warto byłoby to pokazać, ale kamera zajmowała się przede wszystkim Steph:P
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Ale inni potwierdzili, że był ten sojusz. A na przykład w Insiderze jak są pokazywane tłumaczenie głosów, tłumaczenie Amy było: niepokoi mnie fakt, że głosuję na kogoś ze swojego sojuszu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 1 - 45”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości