Survivor- gra komputerowa

ODPOWIEDZ
frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Survivor- gra komputerowa

Post autor: frasiek »

Propozycja gry polegającej na wcielanie się w jakiś konkretnych prawdziwych graczy podsunęła mi myśl, że można by zrobić taką grę komputerową, po której nastąpiła myśl, że ktoś już to musiał wcześniej zrobić:

https://en.wikipedia.org/wiki/Survivor_(2001_video_game)

https://www.youtube.com/watch?v=ndafQrmthZg

No niestety raczej niedostępne w Polsce, a może stety biorąc pod uwagę jakie to ma oceny.

W źródłach mniej oficjalnych znalazłem wersje na WII

https://www.youtube.com/watch?v=tNHKZPOCZd4

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: Umbastyczny »

Na pewno stety xD Miałem wątpliwą przyjemność grać w tę wersję na PC xD

Nie pamiętam już dokładnie jak to działało, ale gra dzieliła się na etapy "obóz" i "zadania". Zadania były beznadziejne, bardzo podobne do siebie i ograniczające się do tępego wciskania jednego klawisza czy klikania myszką.
Życie obozowe nie lepsze. Po pierwsze mieliśmy w obozie jakąś czynność (przynoszenie drewna, łowienie ryb, gotowanie wody itd). Następnie mieliśmy pulę punktów, które rozdzielaliśmy między uczestników i to miało odzwierciedlać nasze relacje z nimi. I po trzecie mogliśmy z innymi rozmawiać. Czyli klikając na nich mieliśmy kilka gotowych kwestii do wyboru.
I tu pojawiał się problem. Po pierwsze jest mało czasu na obóz, przez co nie da się załatwić spraw z całym plemieniem. Po drugie: grę z nudów i ciekawości testowałem kilka razy - próbowałem trzymać się z każdym, robiłem jakiś mniejszy sojusz czy też skupiałem się na jakiejś jednej konkretnej osobie. I jaki daje to efekt? Że rady plemienia kończą się wynikami wziętymi z dupy. Ludzie głosowali inaczej niż mówili, niezależnie od poziomu relacji, a po drugie zazwyczaj był spoty rozrzut w glosowaniu.

Gry nie polecam :P Ale jakby ktoś kiedyś zrobił porządną tego typu grę, to z chęcią zagrałbym.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

A czy ktoś ściągał grę na androida?
Widziałem, że jest jakaś wersja gry, ale nie wiem czy oficjalna wersja na zlecenie CBS czy po prostu stworzona przez fanów programu.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

Szukając tej wersji na Androida znalazłem to:
https://www.kickstarter.com/projects/10 ... escription

https://www.kickstarter.com/projects/10 ... sts/707400

Erik z FvF robi na kickstarterze taką grę, ale nie zabulił za licencję, więc nazywa się to Islands of chaos.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Pograłem sobie w wersję na androida. Grę w skali do 5 oceniłbym na max. 1,5.
Nuda, nuda i jeszcze raz nuda...
W grze bierzesz udział ty i 9 innych osób. Podzieleni zostajecie na 2 drużyny. Co 3 dni czeka Was wyzwanie (albo przeskakiwanie przez przeszkody, albo zadanie na równowagę). Moje plemię przegrało wszystkie 3 zadania i odpadły 3 osoby. Przy 7 nastąpiło połączenie i gra indywidualna, która trwała do f3. Na etapie f3 odbyło się kolejne wyzwanie. Osoba, która odpadła jako pierwsza odpadała :D Później odbyła się rada finałowa, na której wygrałem (pewnie dlatego że miałem więcej punktów niż moja przeciwniczka).
Ta gra nie jest oparta na strategii. Chodzisz po wyspie, łowisz ryby, zbierasz drewno, rozpalasz ogień itd. Nie ma żadnych rozmów strategii czy czegokolwiek. Można "zbudować" tabelę wyników i sprawdzać kto ile zdobył punktów. Podczas głosowań po połączeniu z reguły odpadała osoba, która miała najwięcej punktów w tym rankingu. Wydaje mi się, że raz głosowałem na osobę, która teoretycznie zdobyła immunitet i ten głos został zaliczony. Pewnie jakaś luka w grze...

Podsumowując:
Minusy:
- Nie ma strategii, głosowanie to czysty strzał
- Są tylko 2 typy zadań i ciężko w nich wygrać
- Aby pominąć w grze noc, musisz włączyć głupie 30 sekundowe reklamy - to kolejny minus
- Chodzisz po wyspie i tyle z tego jest
- Na etapie f3 odpada najsłabszy w wyzwaniu
- Rada finałowa to głosowanie, które nie wiadomo tak naprawdę na czym polega

Plusy:
- Jedyna, gra, która przypomina Survivor.

Zagrałem w grę raz, wygrałem i już więcej nie zamierzam grać, bo to po prostu nie ma sensu. Może kiedyś wyjdzie jakaś lepsza wersja.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

To jest ta gra Erika czy coś innego?

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Coś innego. Ta gra dostępna jest już chyba z 1,5 roku, ale dopiero ostatnio postanowiłem ją pobrać i spróbować zagrać.
Naprawdę, nie polecam.

Luukas
6th voted out
Posty: 96
Rejestracja: 07 lis 2015, 00:00
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Luukas »

A jaka to gra, ogarnąłbym sobie.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Luukas pisze:A jaka to gra, ogarnąłbym sobie.
Survivor: Heroes

Luukas
6th voted out
Posty: 96
Rejestracja: 07 lis 2015, 00:00
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Luukas »

Dzięki Jack :)

Awatar użytkownika
Kamel
5th jury member
Posty: 403
Rejestracja: 21 lut 2016, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor- gra komputerowa

Post autor: Kamel »

szkoda ze wszystkie możliwe gry survivor są niegrywalne :( ostatnio sprawdzałem to na androida. wyjątkowy shit
Obrazek
nie ma edycji nie ma podpisu

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Survivor- gra komputerowa

Post autor: frasiek »

Chyba w końcu pojawiła się jakaś porządna gra w survivorowych klimatach.


Można sobie obejrzeć jak Dan Gheesling w to gra.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim, ale o Survivor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości