Najlepsze sezony dla początkujących

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Najlepsze sezony dla początkujących

Post autor: Jasasiek »

Ostatnio udało mi się wkręcić przyjaciółkę w świat Survivor. Obejrzała już Chiny, One World i Philippines, a teraz ogląda Pearl Islands. Ustaliliśmy, że wybiorę jej jakieś kolejne sezony i mam zagwozdkę. Z jednej strony myślałem, żeby polecić jej te, dzięki którym pozna uczestników powracających do FvF i HvV, bo to moje ulubione sezony, a jednocześnie jedne z najlepszych i ogólnie najlepiej oceniane przez fanów. Wiadomo, że najlepiej oglądać chronologicznie, ale chyba nie chcę jej zniechęcać starszymi sezonami, tym bardziej, że i tak pewnie nie obejrzy wszystkich, bo tego jest za dużo, więc myślałem nad Panamą - głównie żeby poznała Cirie i Cook Islands - tutaj to samo z Ozzym, Parvati, Candice, Pennerem, bo oni wszyscy powracają w wyżej wymienionych edycjach (Pennera i tak już kojarzy). Niestety obawiam się, że te sezony nie podejdą jej jak te, które już oglądała. Nie wiem, jakoś wydają mi się mniej ciekawe i powolniejsze. Potem pewnie przyszedłby czas na Gabon lub Samoa i Russell show, dlatego nie wiem czy też da radę przebrnąć przez takie atrakcje XD
Z drugiej strony myślałem, żeby polecić jej jakiś nowszy sezon z samymi nowymi uczestnikami, np. Kaoh Rong, Cagayan albo SDJS, ale wtedy jeszcze trudniej byłoby jej wrócić do tych starszych.
Jaki wg was jest najlepszy sezon do polecenia w takiej sytuacji, tak żeby wciągnąć drugą osobę w Survivor, ale żeby nie zniechęcić? :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Najlepsze sezony dla początkujących

Post autor: Jack »

Ja będę tutaj bardzo nieobiektywny, ale pierwszy sezon jaki oglądałem to Survivor 4 :D
Wiem, że on przez wiele osób (również Probsta) uważany jest jako jedna z najgorszych edycji - jednak mam do niego jakiś taki sentyment i mnie bardzo się spodobał :D

Jeżeli chodzi o takie sezony z pierwszej "20" które według mnie warto zobaczyć to na pewno Gabon, który miał trochę nieprzewidzianych zwrotów akcji.
Z takich niedocenianych sezonów to bardzo lubiłem też "10" oraz "18".
Aaa, i jeszcze sezon "13" - ale to tylko ze względu na Candice :D (No może jeżeli ktoś jest fanem Parvati to jeszcze ze względu na nią)

Natomiast, jeżeli mówisz o nowszych edycjach, to trudniej wybrać coś sensownego, ze względu na powracających graczy, bo takim sezonem "31" i spoilerowaniem o historii uczestników możesz zepsuć całą frajdę z oglądania.

W takiej sytuacji może poleciłbym tutaj Millenials vs Gen X albo sezon "28" z którego wywodzi się kilku powracających później graczy.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Najlepsze sezony dla początkujących

Post autor: Saw »

Ja 12 zdecydowanie bym polecił, bo to w mojej opinii jeden z najlepszych sezonów. Może i akcja trochę się wylecze, ale pod względem osobowości ten sezon wymiata.
Ja bym twojej przyjaciółce na pewno polecił 11 i 9. Dwa sezony które chyba nie są do końca doceniane. A w mojej opinii miały ciekawe osobowości, w grze też działo się nie mało. Idealne dla osoby, która dopiero poznaje Survivor. Bo i jest startegia, której już zaznała, ale też życie obozowe i dobrze ukazane relacje pomiedzy ludźmi. Poza tym w 11 też początki HII więc warto spojrzeć od czego się zaczęło.
Poza tym tak jak Jack pisał Gabon, Cook Island czy Markizy też godne polecenia. Nietypowy Palau też mogłaby obejrzeć, ale tam jest mocno oldscholowo a tego raczej nie chcesz dla przyjaciółki.
Z nowszych sezonów to za bardzo nie ma co polecić i ja zdecydowanie odradzam. Gdy ja nadrabiałem sezony to obejrzałem na równi emitowany sezon 35 i był to dla mnie szok. Ciężko było się w tym wszystkim połapać a poza tym trafiłem na zgniłe jajo jakim jest 35.
Z nowszych to chyba 32 i 37 ewentualnie bym polecił.
Ogólnie ciężko będzie jej oglądać 16 i 20 jak nie obejrzała poprzednich. Jednak dużo nawiązań itd...
Ostatnio zmieniony 18 lip 2022, 12:58 przez Saw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
joeytribbiani
4th jury member
Posty: 306
Rejestracja: 16 cze 2019, 08:16
Winners at War: Parvati
Kontakt:

Najlepsze sezony dla początkujących

Post autor: joeytribbiani »

Osobiście zacząłem od sezonu 33 i to właśnie ten sezon mnie wkręcił w Survivor :D Jako nowicjusz uważałem, że sezon był bardzo spoko i mogłem oglądać swoją fawortykę nawet po jej eliminacji (Michelle <3) więc to też na plus :D
Zaraz po 33 rzuciłem się na 20, 16 i 31, więc zaspoilerowałem sobie wszystkie możliwe sezony :D
Myślę, że poleciłbym 18- dużo charakterów i graczy, którym można łatwo kibicować, a innych nie lubić ;)

Awatar użytkownika
Prus
5th jury member
Posty: 485
Rejestracja: 19 lip 2020, 10:15
Lokalizacja: Kraków
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Flick
Kontakt:

Najlepsze sezony dla początkujących

Post autor: Prus »

W zasadzie to wszystko zależy od tego, czy przeszkadzają jej spojlery w Survivor, czy nie. Bo niektórzy lubią mieć niespodziankę i sami próbują wydedukować kto wygra, a inni lubią wiedzieć od razu i po prostu bardziej skupiają się na ewentualnym zwycięzcy. Moimi pierwszymi trzema sezonami były Winners at War, Micronesia i Heroes vs. Villains XDD, więc każdy sezon oprócz 40 oglądałem już z wiedzą kto wygra (nie licząc 41 i 42), lecz z czasem coraz ciężej oglądało mi się te wcześniejsze sezony, typu Borneo czy Thailand, bo miałem już za sobą większość późniejszych sezonów, więc te początkowe sezony wydawały się takie zbyt normalne, ale to zależy od indywidualnej osoby.

Z tych sezonów, których nie polecił ci nikt jeszcze wyżej, to mogę polecić Amazon, lub Blood vs. Water (jeżeli spojlery nie mają dla niej znaczenia).
Przed sezonem 6, Marquesas jest też okej sezonem.
Australian Outback ma chyba najwięcej powracających graczy ze wszystkich sezonów, ale znowu po odejściu Jerri zaczyna się dłużyć.
Od Palau (albo nawet i Vanuatu), aż po HvV mamy same całkiem dobre sezony i większość z nich warto obejrzeć. Jakiś tam argument przeciwko Fiji istnieje, bo tylko Yau-Man powraca, a sam sezon jest niezbyt lubiany (chociaż po połączeniu jest świetny według mnie).
Z nowszych z samymi nowymi graczami, to jak pisali poprzednicy: Cagayan, San Juan del Sur, Kaoh Rong, czy David vs. Goliath.

NIE polecam oczywiście Redumshit Island, Caramoan i Ghost Island XD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim, ale o Survivor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości