Wyspa Przetrwania - Fantasy Draft/Typer

Awatar użytkownika
MD
4th jury member
Posty: 388
Rejestracja: 11 kwie 2010, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wyspa Przetrwania - Fantasy Draft/Typer

Post autor: MD »

Z okazji zbliżającej się premiery Wyspy Przetrwania organizujemy mały typerek.

Kilka zasad:
Wybieramy czworo uczestników, za których będą liczyć się punkty w poniższy sposób:
Obrazek
Co tydzień punkty dla każdego uczestnika będą sumowane oraz aktualizowane w Google Docs.

Zasady są bardzo proste, zachęcam do zabawy i w razie jakiś pytań piszcie śmiało na PW czy jak ktoś woli być archeologiem, to GG: 5718677.

P.S: Bardzo ładna grafika Mećku ;)

Awatar użytkownika
jonek95
3rd jury member
Posty: 252
Rejestracja: 08 gru 2015, 00:00
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Wyspa Przetrwania - Fantasy Draft/Typer

Post autor: jonek95 »

Punkty za największą ilość konf w odcinku można by też dawać, choć to już bardziej od montażu zależy niż samych uczestników.

Awatar użytkownika
MD
4th jury member
Posty: 388
Rejestracja: 11 kwie 2010, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wyspa Przetrwania - Fantasy Draft/Typer

Post autor: MD »

jonek95 pisze:
16 sie 2017, 13:16
Punkty za największą ilość konf w odcinku można by też dawać, choć to już bardziej od montażu zależy niż samych uczestników.
Nie no... Tak patrząc na Survivor US, to nagle najwięcej konf ma osoba, która odpada. No i nie wiemy w jaki sposób będą montować, więc nie ryzykowałabym.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania - Fantasy Draft/Typer

Post autor: frasiek »

MD pisze:
16 sie 2017, 13:20
Nie no... Tak patrząc na Survivor US, to nagle najwięcej konf ma osoba, która odpada. No i nie wiemy w jaki sposób będą montować, więc nie ryzykowałabym.
Skoro nie chcesz ryzykować to czemu z góry zakładasz, że oddanie immunitetu to zawsze jest złe posunięcie?

No i czemu ewakuacja medyczna jest mocniej punktowana niż odpadnięcie?

Awatar użytkownika
MD
4th jury member
Posty: 388
Rejestracja: 11 kwie 2010, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wyspa Przetrwania - Fantasy Draft/Typer

Post autor: MD »

frasiek pisze:
17 sie 2017, 07:39
MD pisze:
16 sie 2017, 13:20
Nie no... Tak patrząc na Survivor US, to nagle najwięcej konf ma osoba, która odpada. No i nie wiemy w jaki sposób będą montować, więc nie ryzykowałabym.
Skoro nie chcesz ryzykować to czemu z góry zakładasz, że oddanie immunitetu to zawsze jest złe posunięcie?

No i czemu ewakuacja medyczna jest mocniej punktowana niż odpadnięcie?
Hmm, generalnie osoba która go odda wychodzi na 0, bo plus za wygranie jest taki sam jak minus za oddanie, draft z punktacją przygotowaną wcześniej charakteryzuje się ostrym uogólnieniem wszystkiego, no bo weźmy przypadek:

A. Ktoś oddaje immu odpada, jest debilem, oh well.
B. Ktoś oddaje immu, ale ma w kieszeni HII, którym gra na siebie i wszystko jest wspaniale.

No i te przypadki praktycznie tak samo byłyby punktowane, ewentualnie brak minusu za odpadnięcie, plusy za anulowane głosy czy coś.

No ale niestety nie może odbywać się to tak, że co rundę będę sobie wybierać co było dobrym ruchem i przyznawać punkty jak mi się podoba, tylko muszą być jakieś odgórne zasady i w tym przypadku "zerowanie" wydaje mi się być najbardziej neutralne.

A czemu ewakuacja mocniej niż odpadnięcie? Bo przy odpadnięciu masz jeszcze minusowe punkty za głos przeciwko danej osobie, więc w efekcie wychodzi i tak dużo więcej minusu. Od kilku sezonów amerykańskiego Surva biorę udział w takim drafcie na fejsie, zasady są takie:
Obrazek
No i pomimo tego, że czasem rzeczy w stylu "zmarnowanie immunitetu" są bardzo kontrowersyjne, to i tak całkiem dobrze funkcjonuje, no i ma być to zabawą, a nie konkursem o worek złota. Wydaje mi się, że zaproponowana przeze mnie punktacja jest dosyć neutralna i biorąc pod uwagę to, że pewnie na Wyspie nie będzie żadnych twistów, to adekwatna. Aczkolwiek wszelkich sugestii, jeżeli nadal masz jakieś wątpliwości, wysłucham ;)

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Wyspa Przetrwania - Fantasy Draft/Typer

Post autor: tombak90 »

Piękne, mnie na przykład bardzo się podoba, niech przynajmniej raz nie wyjdę na kwikacza.
Czyli co, ogólnie impreza polega na tym, że mam Ci teraz rzucić czterema szczęśliwcami, a potem przez trzy miesiące mieć to w dupie obgryzać pazury czy wybrałem słuszne konie i patrzeć, jak moja sakwa napełnia się mdcoinsami, si?

Awatar użytkownika
MD
4th jury member
Posty: 388
Rejestracja: 11 kwie 2010, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wyspa Przetrwania - Fantasy Draft/Typer

Post autor: MD »

tombak90 pisze:
18 sie 2017, 07:13
Piękne, mnie na przykład bardzo się podoba, niech przynajmniej raz nie wyjdę na kwikacza.
Czyli co, ogólnie impreza polega na tym, że mam Ci teraz rzucić czterema szczęśliwcami, a potem przez trzy miesiące mieć to w dupie obgryzać pazury czy wybrałem słuszne konie i patrzeć, jak moja sakwa napełnia się mdcoinsami, si?
Dokładnie, a kiedy ktoś z Twojej listy odpadnie, będziesz mógł płakać całą noc i zacząć obgryzać paznokcie u stóp. Listę zapisałam, ale z posta usunęłam ;)

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania - Fantasy Draft/Typer

Post autor: frasiek »

MD pisze:
17 sie 2017, 23:57
Hmm, generalnie osoba która go odda wychodzi na 0,
No i to jest nudne.

Ja bym poszedł w kierunku, że jak odda i odpadnie to zbiera się dużo punktów na minusie, a jak odda i nie odpadnie to dużo punktów na plusie.

Awatar użytkownika
MD
4th jury member
Posty: 388
Rejestracja: 11 kwie 2010, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wyspa Przetrwania - Fantasy Draft/Typer

Post autor: MD »

frasiek pisze:
19 sie 2017, 10:21
MD pisze:
17 sie 2017, 23:57
Hmm, generalnie osoba która go odda wychodzi na 0,
No i to jest nudne.

Ja bym poszedł w kierunku, że jak odda i odpadnie to zbiera się dużo punktów na minusie, a jak odda i nie odpadnie to dużo punktów na plusie.
No dostanie minusy za głosy przeciwko i eliminacje. Oddawanie immunitetu nie zdarza się często, a robienie miliona podpunktów wydaje mi się niepotrzebne i dla wielu osób może być konfundujące. Jestem fanem przejrzystości ;)

Awatar użytkownika
Eska
7th jury member
Posty: 667
Rejestracja: 06 paź 2010, 00:00
Winners at War: Yul
Kontakt:

Wyspa Przetrwania - Fantasy Draft/Typer

Post autor: Eska »

MD do kiedy można wysyłać swoje typy?

Awatar użytkownika
MD
4th jury member
Posty: 388
Rejestracja: 11 kwie 2010, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wyspa Przetrwania - Fantasy Draft/Typer

Post autor: MD »

Eska pisze:
19 sie 2017, 22:05
MD do kiedy można wysyłać swoje typy?
Do premiery, powiedzmy dzień/dwa przed.

Awatar użytkownika
MD
4th jury member
Posty: 388
Rejestracja: 11 kwie 2010, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wyspa Przetrwania - Fantasy Draft/Typer

Post autor: MD »

W pierwszym odcinku obydwa zadania wygrało plemię Mataka, więc jego członkowie przynieśli najwięcej "zysku" w typerze. Karolina i Grzegorz jako pierwsi przypłynęli do brzegu, w związku z czym mogli wybrać składy plemion, więc dostali punkty za indywidualną nagrodę.

Na radzie w Yatavi głosy dostało trzech uczestników, a pięcioro głosowało na Fitellę, która została pierwszą wyeliminowaną osobą.

W ramach ciekawostki - 70% typów, to członkowie plemienia Mataka.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

P.S. Jeżeli kogoś brakuje, coś się nie zgadza, to nie krzyczcie tylko PW ;)

Awatar użytkownika
MD
4th jury member
Posty: 388
Rejestracja: 11 kwie 2010, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wyspa Przetrwania - Fantasy Draft/Typer

Post autor: MD »

Update draftu!

Postanowiłam dodać Fitelli +10 za powrót, aka wyzerować punkty za eliminację, punkty za głosy na radzie i tak się liczą.

Mataka nadal dostarcza najwięcej punktów.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania - Fantasy Draft/Typer

Post autor: frasiek »

Prokrastynacja mnie dzisiaj dopadła, więc posprzątałem w domu oraz napisałem funkcję do wpisywania punktów bez względu w jakiej kolejności są ustawieni uczestnicy w arkuszu z punktami.

Nie wiem ile by musiałoby być typerów, żeby to się opłaciło pod względem poświęconego na to czasu. ;)

Kod: Zaznacz cały

function punkty() {
  var nameOfSheetWithPoints="Punkty"; 
  var firstRowWithPoints=2;
  var lastRowWithPoints=16;
  var columnWithName=1;
  var columnWithPoints=32;
 
  var myRow = SpreadsheetApp.getActiveSheet().getActiveCell().getRow();
  var myColumn=  SpreadsheetApp.getActiveSheet().getActiveCell().getColumn();
  var typerRangeName= SpreadsheetApp.getActiveSheet().getRange(myRow,myColumn-1);
  var name= typerRangeName.getValue();
  var ss = SpreadsheetApp.getActiveSpreadsheet().getSheetByName(nameOfSheetWithPoints);
  for(var i = firstRowWithPoints; i <= lastRowWithPoints; i++) {
    if (ss.getRange(i,columnWithName).getValue().trim() == name.trim()) return ss.getRange(i,columnWithPoints).getValue();
  }
}

Awatar użytkownika
MD
4th jury member
Posty: 388
Rejestracja: 11 kwie 2010, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wyspa Przetrwania - Fantasy Draft/Typer

Post autor: MD »

frasiek pisze:
18 wrz 2017, 19:43
Prokrastynacja mnie dzisiaj dopadła, więc posprzątałem w domu oraz napisałem funkcję do wpisywania punktów bez względu w jakiej kolejności są ustawieni uczestnicy w arkuszu z punktami.

Nie wiem ile by musiałoby być typerów, żeby to się opłaciło pod względem poświęconego na to czasu. ;)
No to chyba muszę robić jeszcze do US, NZ, przyszłorocznego AU. Może za jakieś 10 lat się zwróci ;)

No i dzięki za włożoną pracę i oszczędzenie mi tej minuty tygodniowo :D Postaram się zaimplementować to jutro.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyspa Przetrwania: Fidżi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości