Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: Meciek »

DATA PREMIERY: 27 października
Obrazek

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: Jack »

Iplo, dziękuję za to że po wejściu na transmisję na żywo przeniosło mnie na podstronę Wyspy Przetrwania, a tam w miniaturce zdjęcie osoby która dzisiaj odpadnie :)

Ale świetnie, że można przed emisją w TV zobaczyć radę i zwiastun kolejnego odcinka :D

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: frasiek »

Pewnie można ściągnąć video i odpalić u siebie na kompie z podwójną prędkością, w ten sposób można mieć obejrzany cały odcinek około 21:00.

Awatar użytkownika
Eska
7th jury member
Posty: 667
Rejestracja: 06 paź 2010, 00:00
Winners at War: Yul
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: Eska »

Wyspa Przetrwania po raz kolejny z twistem, ciekawe co będzie kolejne. Pojawienie się naszyjnika nietykalności było dla mnie zaskoczeniem, chociaż przytaczane kiedyś przez Jonka słowa Maczo i późniejszy wywiad z Anią Rudą zapalił światełko, że może się pojawić.

Zadanie z robalami, zaskoczyło mnie, że po pierwszej rundzie, byli "finaliści". Co prawda zadanie okazało się jednak nieco bardziej rozbudowane, a "osłabiacze" całkiem sprawnie jednak jedli te robale :D gdyby nie to, że pary były mieszane, moglibyśmy się spodziewać, że ktoś podłoży konkurencje dając wygrać "swojej" dwójce.

Ale - gdzie logika? Gdzie logika?! Gdzie?! Na wakacjach...

Maczo w momencie, gdy na chwilę zyska w moich oczach, to za chwilę straci... Szukanie wspólnie immunitetu - spoko, czasami trzeba. Znalezienie immunitetu z możliwością szybkiego jego ukrycia, bo Daniel nie patrzy... po co? lepiej powiedzieć - hej, mam go... To jeszcze zniosę. Ale rozumowanie, że mamy wspólny immunitet, więc nie mogę głosować na Daniela, w takim razie Farmer albo Klocek... tego już nie rozumiem w żadnym razie... :| W całej sytuacji + dla Daniela, bo zmanipulował Maczo w chwili, gdy kazał mu schować naszyjnik.

Kilka słów pochwały dla Klocka, za zadanie "trzepakowe". Nieźle się tam ułożył, a w niektórych momentach miałam wręcz wrażenie, że zasnął :D Minus dla lektora, który mówiąc o Pawle, wspomniał o jego sojusznikach - Kasi i Farmerze.

Michałowski zdecydowanie na radzie wpychał pod autobus i próbował wyciągnąć niewygodne fakty. Zaskakuje mnie ślepa wiara Maczo w żółtych, zwłaszcza, że oni ciągle tak podkreślają swoją żółtość - "Chciałem wygrać dla żółtych", "Wybrałbyś Maczo, zamiast Pawła? Nie", "są żółci i Maczo", ... Co oni jeszcze mają powiedzieć, żeby dotarło? xD Co prawda w momencie F4, jest już mu bez różnicy, że jest 3+1, bo zaczną liczyć się wyłącznie umiejętności a nie sympatie.

P.S. Przepraszam za chaos wypowiedzi.

Awatar użytkownika
Fenistil
1st jury member
Posty: 196
Rejestracja: 22 sie 2017, 21:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: Fenistil »

Odcinek taki sobie, głównie ze względu na liczne facepalmy po działaniach Macza. Zadanie z jedzeniem było w porządku, choć można się było domyślić, że "osłabiacze" też w taki czy inny sposób będą coś z tego mieli i w związku z tym Maczo lub Klocek mogli wybrać do którejś z par Farmera. A tak Maczo w drugim odcinku z rzędu przez los związał się z wrogiem. Naszyjnik dający nietykalność - tu mnie zaskoczyli, bo nie spodziewałem się obecności w programie tego twistu i to na tym etapie rozgrywki. Potem mieliśmy dość jasną sytuację z Klockiem na wylocie i tak jak w poprzednim odcinku, IC wygrała akurat ta osoba, która najbardziej tego potrzebowała. Na plus to fajne zadanie (dopiero co oglądałem Panamę, gdzie też mi się podobało), choć okropna była ta nachalna nie-reklama zegarka w trakcie jego trwania. :)

Maczo

Wciąż darzą go największą sympatią z całej pozostałej stawki, ale... kurczę, jak można być aż tak krótkowzrocznym? :?

Miał do podjęcia ważną decyzję: czy sprzymierzyć się z Danielem w poszukiwaniach, czy nie? I w sumie w tym przypadku chyba dobrze zrobił, bo jedyną strategią Yakavi na zwycięstwo bez losowania było głosowanie na Daniela i liczenie na czarny głos Piotra. A skoro Daniel miałby szansę na znalezienie samemu naszyjnika, to dobrej strategii w tym przypadku brak. Więc tak czy inaczej lepiej go było pilnować. ;)

No więc szukali razem, znaleźli i Maczo nawet tego nie ukrył, tylko jakoś się tam dogadali. Spoko. Jest sytuacja 3-3, więc taki sojusz mógł im się powieść. Z tym że to Maczo fizycznie trzymał naszyjnik i był niejako bardziej u władzy. Ja wtedy widzę trzy sensowne dalsze scenariusze dla niego:
1) Pójście na remis mimo wszystko. I tu albo głosowanie na Pawła/Kasię i liczenie na los, albo zdrada Daniela i liczenie na czarny głos :P (plus: wtedy zostaje naszyjnik tylko dla niego).
2) Uświadomienie Danielowi, że wejście do F5 z trójką Mataka nijak mu się nie opłaca. Przekonanie go, żeby wspólnie wyrzucić Pawła/Kasię i jednoczesne obiecanie mu, że w F5 będzie głosował razem z pozostałą dwójką Mataka i odda mu na własność naszyjnik jako pokrycie obietnicy. Przekonanie Daniela do tego byłoby pewnie niemal niemożliwe, ale ewentualna próba mogłaby jeszcze szerzej otworzyć Maczo oczy na to, że pchanie się z tak spójną trójką do F5 to samobójstwo.
3) Ewentualnie: przyłączenie się do sojuszu Mataki, ale tylko pod warunkiem całkowitego zrzeknięcia się Daniela z prawa do naszyjnika i zostawienia go na prywatny użytek dla Maczo, jako pewna opcja zabezpieczenia.

A co zrobił Maczo? Zdradził Farmera, wepchał się do F5 z Mataką i do tego nawet nie ma już naszyjnika. A wszystko dlatego, że chciał przetrwać najbliższą Radę, a "potem się zobaczy". Ech...

Daniel

Ładnie w tym odcinku zmanipulował Macza. Maczo nie chciał być pionkiem, ale na własne życzenie chyba właśnie oficjalnie nim został. ;) Użycie przez Daniela naszyjnika na Radzie świadczy o tym, że do końca niezbyt Maczo ufał. Stanowczość, z jaką stwierdził na Radzie, że Pawła i Kasi za nic nie zdradzi, każe mi sądzić, że matakowe F3 jest już niemal pewne. No chyba że pójdą na remis z czarnym głosem, ktoś inny pozdobywa immunitety lub na zakończenie zostaniemy walnięci jakimś kolejnym szalonym twistem.

Mam teraz trochę problem, bo zapowiada się F3 z trójką Mataki, a w niej Daniel jest jedyną ciekawszą postacią, która przeżyła w tym programie jakąkolwiek historię. Fajnie by było, gdyby zwycięzcą pierwszej edycji był właśnie ktoś taki, a nie pokazywani dość nieciekawie Paweł/Kasia, ale z drugiej strony wszyscy pamiętamy te jego gadki o moralności...

Klocek

Chyba wszystkich zaskoczył wygraniem akurat takiego IC - mnie na pewno. Tym samym ocalił swój tyłek w tym programie - niby dobrze, ale szkoda, że tym samym Farmer został wystawiony na jego miejsce. Liczę na jakąś rozsądną akcję Klocka w końcówce programu, bo ewidentnie ogarnia on już o co w tej grze chodzi. O strategii serduchowej już na szczęście powoli zapominam i nie obraziłbym się na jego wygraną, bo zdecydowanie przeszedł on w tym programie ciekawą drogę. Być może czarny głos Farmera otworzy mu jeszcze na to furtkę.

Farmer


Ewidentnie ogarniał grę i może nie budził we mnie największej sympatii jako człowiek, ale był jednym z najlepszych graczy edycji i na pewno szkoda jego eliminacji. Widać było, że pierwotna wersja z eliminacją Klocka też niezbyt mu się uśmiechała, ale po prostu potrafił wyczuć, w którym kierunku zmierza Maczo i że nie będzie się go dało od Mataki za bardzo odwieść, więc próbował przynajmniej ocalić na chwilę swój tyłek. Immunitet Klocka pokrzyżował te plany.

Plus jest taki, że Farmer na 100% nie będzie bitter i swojego czarnego głosu nie oddał na Macza (co by pogrążało Klocka), tylko na kogoś z Mataki, ustalonego wcześniej z Klockiem. Może są więc jeszcze jakieś małe szanse na zdetronizowanie Mataki.

Kasia, Paweł

Nie byli za bardzo widoczni, podobnie jak przez większość programu. I tu pojawia się problem: jest dość spora szansa na to, że właśnie ktoś taki nie wychodzący poza szereg i bez żadnej historii wygra cały program, bo zaczepił się w nietykalnym sojuszu. Trochę słabo. Zwycięstwo Kasi byłoby jeszcze w miarę w porządku, choć głównie przez sympatię do niej.

Awatar użytkownika
jonek95
3rd jury member
Posty: 252
Rejestracja: 08 gru 2015, 00:00
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: jonek95 »

A nie mógł tak:
Klocek II
Maczo HII
Remis Paweł,Paweł
Dogrywka remis Paweł,Paweł-obaj są bezpieczni odpada Kasia albo Daniel

Awatar użytkownika
jonek95
3rd jury member
Posty: 252
Rejestracja: 08 gru 2015, 00:00
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: jonek95 »

Chyba, że zasady KL to jakoś inaczej regulują.

Awatar użytkownika
Fenistil
1st jury member
Posty: 196
Rejestracja: 22 sie 2017, 21:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: Fenistil »

Na pewno jest wtedy jakieś losowanie, o którym już kiedyś między sobą wspominali. Z tym że nie wiemy jakie dokładnie, bo równie dobrze może to być losowanie pomiędzy remisującymi.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: Jack »

Najpierw jest ponowne głosowanie, w którym uczestniczą wszyscy. Nie wiem czy w Koh-Lancie kiedykolwiek był remis po revote. Musiałbym to dokładnie sprawdzić.

BTW, cieszcie się, że u nas nie było twistu z podwójnym głosem :)

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: Meciek »

Odcinek był ciekawy, od połączenia sezon ogląda się o to wiele lepiej, bo pojawia się jakaś gra strategiczna, uczestnicy mają jakąś wolę walki i nie ma już "cudownych" scen z uczestnikami stwierdzającymi "no w sumie to mogę odpaść papa miśki".

Sam twist z HII (i jako-takim exile) całkiem fajny, trochę szkoda, że pojawił się dopiero w F6, ogólnie muszę pochwalić jego design, bo przypadł mi do gustu i w sumie szkoda, że Polsat nie sprzedaje żadnych rzeczy z programu tak jak to robi CBS w USA.

Realizacyjnie też już nie można się do niczego przyczepić i myślę, że gdyby tak to wyglądało od początku to program byłby też o wiele lepiej odebrany.

Za to można przyczepić się do prowadzącego, bo nooboże, Farmer odpadł po ponad dwudziestu dniach, a tutaj świetne pytanie jak się nazywają twoje krowy. xD Mimo tego, że wiedziałem o tym cudownym pytaniu (pozdrawiam Jacka!) to i tak po jego usłyszeniu nie mogłem wytrzymać ze śmiechu. Mam nadzieję, że podczas 'reunionu' usłyszymy bardziej ogarnięte pytania.

Awatar użytkownika
patrycja9922
4th jury member
Posty: 356
Rejestracja: 16 sie 2015, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: patrycja9922 »

Jeden z najciekawszych odcinków do tej pory, było widać jakąś strategię. Kolejny twist z HII, na duży plus. Myślę, że Maczo popełnił błąd głosując na Farmera, bo to może się na nim szybko zemścić. Trzymam kciuki za Klotzka, żeby jak najdalej dotarł.
Obrazek

Awatar użytkownika
Roxy
sole survivor
Posty: 2661
Rejestracja: 25 mar 2010, 00:00
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: Roxy »

ten odcinek wyjątkowo mi się podobał, a świadczy o tym to, że go nie przewijałam i nie grałam w candy crush :lol:

a tak poważnie, to serio fajni się oglądało, zwłaszcza gdy pomimo mojej całej sympatii do Kasi, kibicowałam jej żeby tego nie zjadła, bo nie chciałam żeby klocek (tak z małej litery i zapisane jak się mówi) cokolwiek wygrał ^^ ale wygrał ten nieszczęsny immunitet (odmawiam mówienia totem) byłam święcie przekonana że to zadanie wygra Kasia, tak jak Natalie albo ten drugie zombiak roba w 22 wygrała to zadanie, czy bardzo podobne bo to przecież zadanie dla kobiety, takie tam wiszenie sobie na trzepaku :D szkoda, bo naprawdę trzymałam za nią kciuki, tym razem żeby wygrała :D

Mamy coś na kształt HII i Exile, co mnie cieszy, bo w końcu jakiś znajomy element :D i też dość fajnie, moim zdaniem, rozegrane :D tylko co Maczo ma w głowie to ja nie wiem :lol: on znalazł, a mimo to to Daniel używa tego na radzie :lol: brawo mistrzu strategi :D i jeszcze to że trójka Mataki nie kryje się z tym, że zawsze Maczo będzie dla nich mniej waży :lol:

Ale prowadzący to powinien dostać baty na gołe plecy... taka ingerencja w radę... no kurde! tak się nie robi! Zmienić prowadzące w przypadku kolejnej edycji xd

Awatar użytkownika
Kamel
5th jury member
Posty: 403
Rejestracja: 21 lut 2016, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: Kamel »

Fajnie mi się ogladalo ten odcinek! Były strategie, etc; szkoda ze odpadł Farmer, polubiłem go i ogarniał gre. Za bardzo mi się nie chce rozpisywać, ale to zadanie z robalami i okiem to fuuuuuuj, ja bym tego nie zrobił :( xD
Matakowe F3 chyba jest pewne, ale to nawet dobrze, bo ich lubie teraz bardziej, zwłaszcza Kate Onion.

a no i najlepszy moment odcinka

NO FAJNIE GRALES FARMER, 20 DNI TIUTIUTIU, powiedz mi....jak ma na imie twoja krowa? xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Obrazek
nie ma edycji nie ma podpisu

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: Maw »

Odcinek o dziwo naprawdę fajnie się oglądało (pomijając słabego i momentami żenującego prowadzonego). Im dalej tym jest coraz lepiej. Najbardziej nie podoba mi się to, że uczestnicy myślą o sojuszach dopiero post-merge, a w etapie pre-merge uważają, że nie są one w ogóle potrzebne (stąd też mamy takie przewidywalne eliminacje w stylu Ania Rybak, która sama przyznała, że sojusze nie były jej zdaniem w ogóle potrzebne, więc oczywiste, że odpadła). Teraz widać jest więcej tego knucia i myślenia wyłącznie o sobie, o wygranej. W tej chwili najbardziej chyba kibicuję Maczo i Pawłowi, chociaż nie ma osoby, której bym bardzo nie lubił. :D

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: Saw »

Odcinek bardzo mi się podobał. Przyjemnie się oglądało w porównaniu do tego ostatniego, gdzie te wszystkie pretensje sojuszu Mataki popsuły mi oglądanie. Fajnie że wprowadzili ukryty immunitet. Jeśli chodzi o takie twisty to jestem na tak. Konkurencja z jedzeniem robaków świetna. Ogólnie dla mnie konkurencja z jedzeniem jakiś świństw, jest firmowa w survivor. Mocno trzeba było się namęczyć żeby wygrać to zadanie. Fajnie że można było wybrać partnera dla przeciwnika w finale. Wygrali Maczo i Daniel i udali się na inną wyspę w poszukiwaniu HII. Myślę że wspólne szukanie nie było złą decyzją. Ale Maczo nie najlepiej zrobił pokazując HII Danielowi. Miał czas żeby go ukryć. A tak będąc uczciwym musiał się tym immunitetem podzielić. Dobrze natomiast zrobili nikomu go nie pokazując, co wprowadziło sporo wątpliwości wśród pozostałych uczestników.
Wszyscy zmówili się na Klotzka, ale ten nieoczekiwanie wygrał immunitet. Ja ogólnie lubię takie historie, gdzie gracz typowany do odejścia, nagle płata wszystkim figla i zdobywa Immunitet. Ogólnie jestem zaskoczony że on tak długo wytrzymał w tym zwisie. Myślałem że ze względu na swoją masę szybko spadnie. Ale on pokazał w sobie wielkiego wojownika i wygrał. Coraz bardziej zaczynam mu kibicować. Na początku trochę irytował i podejmował głupie decyzję, ale od szóstego odcinka zaczął być bardzo dobrym graczem.
Nie rozumiem dlaczego Maczo odwrócił się od swojego sojuszu i przyłączył się do trójki z którą nie ma żadnych szans. Na dodatek oddał HII Danielowi. Słabo wypadł w tym odcinku. To nie Daniel go zmanipulował, to sam Maczo zrobił z siebie pionka wmawiając sobie że jak nie zagłosuje z sojuszem Mataki to odpadnie. Nie dość że stracił wiernego sojusznika Farmera i jest teraz w mniejszości to jeszcze nie ma HII. Można było to lepiej rozegrać. Ale pewnie otworzą mu się oczy w następnym odcinku. Choć pewnie już na radzie mu się otworzyły, gdy Daniel powiedział że nie wyrzuciłby Pawła przed nim.
Daniel denerwował mnie mniej. Ale nadal mam w głowie jego wielkie mądrości o uczciwej grze. Ładnie nawet rozegrał sprawę immunitetu, choć zupełnie nie rozumiem po co go wykorzystał. Tak naprawdę HII poszedł na stracenie.
Kasia i Paweł nadal niewidoczni. O ile Kasia jako jedyna dziewczyna rzuca się w oczy, choć o jej grze nic nie wiemy. Tak Paweł nie odgrywa żadnej roli. Na początku go lubiłem i kibicowałem, ale z perspektywy czasu wydaje mi się po prostu nudny. Jest w cieniu Daniela i pewnie tak pozostanie.

Mamy finałową piątkę więc też czas się zastanowić kto ma największą szansę na zwycięstwo. Na ten moment wydaje mi się że wygra ktoś z trójki Daniel, Klotzek lub Maczo. Ale patrząc na sojusze, to największą szansę ma Daniel. Kasia i przede wszystkim Paweł są zbyt mało widoczni i ich edit nie jest godny zwycięzcy.

Szkoda że odpadł Farmer, bo był jednym z najlepszych graczy. Co mnie zaskoczyło, to że w ósmym odcinku mieliśmy jeszcze scenę ze zwiastunów promujących. To była dość pamiętna scena w której Farmer mówi "zdradziłeś mnie".
Michałowski wczoraj trochę przesadzał na radzie, wpychając pod koła niektórych uczestników. Ale niektóre pytania fajne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyspa Przetrwania: Fidżi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość