Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: frasiek »

Zmartwychpowstanie to rzeczywiście wymaga boskiej interwencji :D

Awatar użytkownika
MD
4th jury member
Posty: 388
Rejestracja: 11 kwie 2010, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: MD »

jonek95 pisze:
12 lis 2017, 22:25
Eska pisze:
12 lis 2017, 22:02
Na koniec powtórzę za Damianem Michałowskim "Spodziewajcie się niespodziewanego", a może stanie się cud i powstanie druga edycja?
Dam na mszę 😃
To wrzuć dużo, najlepiej w Toruniu.

Z tym "Spodziewajcie się niespodziewanego" może to jednak bardziej zapowiedź Big Brothera w Polsce? :D

Awatar użytkownika
jonek95
3rd jury member
Posty: 252
Rejestracja: 08 gru 2015, 00:00
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: jonek95 »

MD pisze:
13 lis 2017, 09:58
jonek95 pisze:
12 lis 2017, 22:25
Eska pisze:
12 lis 2017, 22:02
Na koniec powtórzę za Damianem Michałowskim "Spodziewajcie się niespodziewanego", a może stanie się cud i powstanie druga edycja?
Dam na mszę 😃
To wrzuć dużo, najlepiej w Toruniu.

Z tym "Spodziewajcie się niespodziewanego" może to jednak bardziej zapowiedź Big Brothera w Polsce? :D
Chyba prędzej bym się spodziewał BB niż WP2, a swoją drogą szybciej reaktywują BAR niż BB.

Awatar użytkownika
emka
1st jury member
Posty: 167
Rejestracja: 13 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: emka »

Ej cuda przecież się zdarzają, więc może i druga edycja powstanie.
Ciężko mi oceniać ten finał, w życiu się nie spodziewałam takiej finalowej dwójki. Gdy odpadł Daniel lekko się podłamałam. Ale ostatecznie cieszę się z wygranej Kasi, kobiety górą ;)
Zadanie z szukaniem noży było całkiem fajne, przy okazji też całkiem zabawne sytuacje z kompasem. Ale narzekanie Pawła na to, że Kasia mu spoda ręki zabrała sztylet bardzo dziwne, dosyć dziecinne. Chyba że i w tym wypadku było coś czego nam nie pokazali.
Finałowa rada bardzo skromna, uwielbiam oglądać pytania jury, to najlepsza część rady. Można tylko ubolewać, że tu ich zabrakło.
A co najdziwniejsze Damian jak dla mnie o wiele lepiej wypadł na finale, jakoś tak bardziej swobodnie.

Awatar użytkownika
jonek95
3rd jury member
Posty: 252
Rejestracja: 08 gru 2015, 00:00
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: jonek95 »

emka pisze:
13 lis 2017, 12:24
Ej cuda przecież się zdarzają, więc może i druga edycja powstanie.
Ciężko mi oceniać ten finał, w życiu się nie spodziewałam takiej finalowej dwójki. Gdy odpadł Daniel lekko się podłamałam. Ale ostatecznie cieszę się z wygranej Kasi, kobiety górą ;)
Zadanie z szukaniem noży było całkiem fajne, przy okazji też całkiem zabawne sytuacje z kompasem. Ale narzekanie Pawła na to, że Kasia mu spoda ręki zabrała sztylet bardzo dziwne, dosyć dziecinne. Chyba że i w tym wypadku było coś czego nam nie pokazali.
Finałowa rada bardzo skromna, uwielbiam oglądać pytania jury, to najlepsza część rady. Można tylko ubolewać, że tu ich zabrakło.
A co najdziwniejsze Damian jak dla mnie o wiele lepiej wypadł na finale, jakoś tak bardziej swobodnie.
Ja też miło jestem zaskoczony luzem, choć przed wejściem na antenę był bardzo zestresowany.


A tu Damian o 2 edycji.

Awatar użytkownika
Eska
7th jury member
Posty: 667
Rejestracja: 06 paź 2010, 00:00
Winners at War: Yul
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: Eska »

Inną - to może amerykańską bardziej?

Awatar użytkownika
XanderDE
5th jury member
Posty: 441
Rejestracja: 09 mar 2015, 00:00
Winners at War: Michele
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: XanderDE »

Polecą od razu po australijską wersję i będą katować uczestników przez 55 dni :D
BDR 211 EBK

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: Saw »

Ciekawy jest ten wywiad z Michałowskim. Widać że on liczy na koleją edycję. Nie obraziłbym się gdyby postawiono na wersję amerykańską. No ale szanse na kolejną edycje może wynoszą z 10%. Wątpię że Polsat wyda po raz kolejny tyle kasy na program, tym bardziej że jeśli chodzi o oglądalność to była klapa. Beznadziejny jak dla mnie TzG miał około 2,5 mln oglądalności, a Wyspa pewnie coś powyżej 1 mln. Biorąc pod uwagę koszty to im się to nie opłaca. No chyba że wyciągną wnioski ze swoich błędów i spróbują jeszcze raz. Ale to jest mało prawdopodobne. W Polsacie jak coś nie wypali zazwyczaj kończy sie na jednym sezonie. Przy drugim sezonie może gdyby postawili na emisję w późniejszych godzinach lepiej by na tym wyszli. Myślę że szansą na kolejny sezon, byłoby podpisanie przez Polsat od razu umowy na zrealizowanie kilku sezonów. Ale nie wiem że Nina poszłaby na takie coś i tak wiele ryzykowała.
Ja bardzo nad tym ubolewam, bo bardzo liczyłem że na dłużej wróci survivor do Polski, Pewnie teraz znowu będziemy musieli czekać wiele lat na powrót formatu, o ile w ogóle kiedykolwiek jeszcze wróci. Może by tak TVN skusił się na kolejną edycje Wyprawy Robinson. Nie miałbym nic przeciwko. Tylko to byłoby bezsensu że TVN emituje swoją wersję, a Polsat swoją. Oni tam teraz mocno stawiają na tego typu programy, więc moze jakaś nadzieja jest.

Awatar użytkownika
jonek95
3rd jury member
Posty: 252
Rejestracja: 08 gru 2015, 00:00
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: jonek95 »

Oby TVN siadło na ambicję fakt, że Polsat zabrał im "kultowy" jak by nie było program i go zniszczył, może wtedy TVN aby udowodnić Polsatowi, że Polacy są gotowi na ten format, wyprodukuje swoją wersję.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: Jack »

jonek95 pisze:
13 lis 2017, 19:25
Oby TVN siadło na ambicję fakt, że Polsat zabrał im "kultowy" jak by nie było program i go zniszczył, może wtedy TVN aby udowodnić Polsatowi, że Polacy są gotowi na ten format, wyprodukuje swoją wersję.
Format kupił Polsat i zlecił produkcję Jake Vision, więc na razie to niemożliwe ;)

Awatar użytkownika
jonek95
3rd jury member
Posty: 252
Rejestracja: 08 gru 2015, 00:00
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: jonek95 »

Jack pisze:
13 lis 2017, 19:46
jonek95 pisze:
13 lis 2017, 19:25
Oby TVN siadło na ambicję fakt, że Polsat zabrał im "kultowy" jak by nie było program i go zniszczył, może wtedy TVN aby udowodnić Polsatowi, że Polacy są gotowi na ten format, wyprodukuje swoją wersję.
Format kupił Polsat i zlecił produkcję Jake Vision, więc na razie to niemożliwe ;)
Właśnie nie wiem jak to jest, ktoś się orientuje czy jak Polsat ma licencję Francuzką to np Tvn może kupić licencję Usa i produkować równolegle?
Czy jak Polsat na licencję na 1 sezon, to po roku może produkować ktoś inny, czy jest jakiś okres karencji ?

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: Jack »

jonek95 pisze:
13 lis 2017, 20:02
Czy jak Polsat na licencję na 1 sezon, to po roku może produkować ktoś inny, czy jest jakiś okres karencji ?
Nie znamy szczegółów dotyczących licencji programu. Takie rzeczy są raczej tajne. Zawsze jest jakiś okres karencji.

szymek888
1st voted out
Posty: 6
Rejestracja: 06 lis 2017, 22:00
Lokalizacja: ZG
Winners at War: Sophie
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: szymek888 »

Siema. Kilka słów newba na temat świeżo zakończonego sezonu WP, porównująć częściowo do survivor US, które miałem okazję oglądać przed WP:

1. Dla mnie za mocno fizyczna edycja, mam tu na myśli przede wszystkim sytuację jaka panuje od 4left, ale także to, że zadania są bardziej fizyczne i część ludzi na starcie ma dużo mniejsze szanse od pozostałych.
2. "Ponderosa" w każdym odcinku post-merge? dla mnie bez sensu, nie powinniśmy widywać w odcinku tego nad czym debatują jurorzy itp.
3. 1,5h odcinki trochę za długie - chodzi o to, że procentowo za dużo czasu jest poświęcone na życie obozowe i dodatkowe wstawki np. z jurorami, które powodują przedłużanie się odcinka i praktycznie każdy odcinek oglądałem na 2 podejścia
4. "treemaile" czasami zbyt randomowe, ale ważne, że są, więc to jak najbardziej plus :)
5. Za dużo twistów, które miały duży wpływ na to kto odpada vide nagła śmierć, negocjacje czy gra w parach.
6. Czarny głos jest to coś czego wcześniej nie widziałem, ale nawet przypadło mi to do gustu :)
7. Narrator poza zadaniami dla mnie zbędny. Na zadaniach daje radę, dopóki Michałowski nie będzie tego dobrze robił. Ale tu widzę duże opcje do poprawy. Probst na Borneo nic nie mówił jeśli dobrze pamiętam i oglądanie tam wyzwań było słabe, a dzisiaj jego komentarz na challengach jest zajebisty.
8. FTC mnie rozczarował. Brak jakiejkolwiek dyskusji sędziowe - finaliści? z Waszych komentarzów wynika, że była rozmowa, ale woleli pokazać nam "Ponderose" i co tam się dzieje czy oglądanie albumów przez 10 minut - no słaby ten montaż. Dodatkowo Daniel + Maczo powinni dołączyć dużo wcześniej i na FTC być razem z pozostałymi jurorami wykąpani etc. a tak to tak sobie
9. Brak jurorów na post-merge tribalach też mi się nie podoba, powinni słuchać co się tam działo etc.
10. Reunion krótki :(
11. Intro jest w każdym odcinku, super :D

poza tym wszystko zajebiście i ofc liczę na kolejny sezon. GZ dla Kasi - widzę w niej dobrego ambasadora survivora :D
pozdro

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: Meciek »

Właśnie nie wiem jak to jest, ktoś się orientuje czy jak Polsat ma licencję Francuzką to np Tvn może kupić licencję Usa i produkować równolegle?
Czy jak Polsat na licencję na 1 sezon, to po roku może produkować ktoś inny, czy jest jakiś okres karencji ?
Nie wiemy na ile sezonów ma Polsat licencję, ale nie rozumiem logiki w twierdzeniu, że TVN chciałby "utrzeć nosa" Polsatowi. TVN miał już swoją próbę z Survivor - skończyła się tak jak ta, na jednym sezonie, teraz mają wiele programów "podróżniczych", które są tańsze i osiągają lepsze wyniki, więc nie mają żadnego powodu żeby brać ten program.

Awatar użytkownika
MD
4th jury member
Posty: 388
Rejestracja: 11 kwie 2010, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: MD »

TVN chyba też raczej nie może narzekać na braki ramówkowe, mają swoje reality tv i pomimo tego, że może fajnie by było zobaczyć zwykłych ludzi zamiast gwiazd, to w żaden sposób nie ma sensu żeby produkowali dokładnie ten sam program, pomimo tego, że mogliby załatwić inną licencję (co nota bene też nie wiemy jak w praktyce działa, bo oryginalną licencją jest ta szwedzka).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyspa Przetrwania: Fidżi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość