Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: Meciek »

DATA PREMIERY: 10 listopada
Obrazek

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: Saw »

O mój boże!!! Co za beznadziejna finałowa rada plemienia. Co ja gadam to nie była żadna rada, tylko samo głosowanie :(
Kasia i Paweł mogli tylko wygłosić mowę końcową. A ja się pytam gdzie pytania jurorów do cholery!!! Przecież te pytania też mają duży wpływ na wynik finałowego głosowania. I jak ci jurorzy mają podjąć dobrą decyzję w sprawie zwycięzcy? Nie uczestniczyli na żadnych radach plemienia, jedyne co wiedzieli to od tych co przybywali kolejno do domu jurorów.
Słabiutko to wypadło!
Zwyciężczynią na 99% jest Kasia. Według mnie ma na pewno głosy Daniela, Karoliny i Julii. Mi osobiście jest obojętne które z nich wygra. Choć tak po szybkim przeanalizowaniu chyba więcej mimo wszystko Paweł kombinował. Przynajmniej były pokazana jakieś jego rozmowy o strategii. Minimalnie bardziej jemu kibicuje.

Awatar użytkownika
Limak
3rd voted out
Posty: 20
Rejestracja: 09 sie 2017, 15:06
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: Limak »

Kate Onion ! Cieszę się ze to ona wygrała bo Pawła nie znosiłem.

Awatar użytkownika
patrycja9922
4th jury member
Posty: 356
Rejestracja: 16 sie 2015, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: patrycja9922 »

Finał przyjemnie się oglądało. Szkoda tylko, że nie było możliwości zadawania pytań przez jurorów.
Gratulacje dla Kate Onion!
Obrazek

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: frasiek »

Saw pisze:
10 lis 2017, 21:57
Przecież te pytania też mają duży wpływ na wynik finałowego głosowania.
Nie mają.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: Jack »

Po tym odcinku muszę pozbierać myśli, bo sam nie wiem z której strony to "ugryźć". Temat Wyspy Przetrwania w Polsce można komentować z różnych perspektyw.
Jak dla mnie ten program był w pewien sposób "dla nikogo". Na facebooku krytykowali go fani gry strategicznej, jak i Ci dla których liczy się aspekt przetrwania. Trochę śmieszne są komentarze, że jury nie powinno wybierać zwycięzcy :D Format nie przypadł do gustu Polakom.
Karolina Grychnik w wywiadzie miała rację mówiąc, że gra oparta jedynie na strategii również nie przyjęłaby się w naszym kochanym kraju. Sporo widzów nie oddziela gry od realnego życia. Pojawia się mnóstwo słów krytykujących Kasię za to, że była przebiegła, grała jak oszustka itd... Aż nie wiem jak to skomentować.

Podsumowując, gratulacje dla Kasi Cebuli :) I wszystkich innych uczestników, którym udało się spełnić swoje marzenia na Fidżi.

Awatar użytkownika
Kamel
5th jury member
Posty: 403
Rejestracja: 21 lut 2016, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: Kamel »

yeeeeeeees
KATE ONION <3 mamy zwycięzcę na forum!
odicnek JAKO JEDEN Z NIELICZNYCH ogladalo się dobrze.

smieszne są komentarze na fb: "przegrani nie powinny wybiera wygranego/kasia oszustka/bezsensu/beznadziejne f2, niewidzialni"
przetrwanie nie, strategia nie. polacy by chcieli oglądać tylko jak żrą papaje.

+ ładne studio było, mogliby tylko usunąć podest z TTBZ, bo ciagle miałem wrazenie, ze zaraz ktoś wyjedzie z windy :)


Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 lis 2017, 22:39 przez Kamel, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
nie ma edycji nie ma podpisu

Kelrik
7th voted out
Posty: 111
Rejestracja: 11 mar 2017, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: Kelrik »

Gratulacje dla Kasi, edycję TVN-u kiedyś też wygrała Kasia :)
Edycja TVN-u nie była pozbawiona wad, ale biła na głowę to coś co zrobił Polsat.
Ten program nadawał się tylko do nagrywania i przewijania.
Większość wybranych osób nie rozumiała zasad rządzących tych programem.
Jak na złość Polsat wzorował się na francuskiej wersji co też obniżyło jakość programu.
Mało zwrotów akcji, słabe konkurencje, brak ciekawych interakcji między rywalami.
Można to było zrobić dużo lepiej, ale Polsat sobie z tym nie poradził.
Mam nadzieję, że kolejnej edycji nie będzie.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: Jack »

Kelrik pisze:
10 lis 2017, 22:29
Mało zwrotów akcji
Jeżeli chodzi Ci o twist to według mnie było ich aż za dużo. Negocjacje, nagła śmierć, pary itd. Zdecydowanie sporo jak na pierwszą edycję.

Awatar użytkownika
Roxy
sole survivor
Posty: 2661
Rejestracja: 25 mar 2010, 00:00
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: Roxy »

gratulację dla Kasi :) z czystej sympatii trzymałam kciuki za tą wygraną, bo gdyby to Daniel był w finale to jednak na niego bym stawiała :D

brakowało mi pytań od sędziów :(
zadania spoko no i w sumie wiele nie powiem, bo przez cały finał na żywo próbowałam wypatrzeć kilka osób na widowni i wydaje mi się że widziałam xd ale to muszę jeszcze raz przejrzeć :D

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: Saw »

Kamel pisze:
10 lis 2017, 22:27

smieszne są komentarze na fb: "przegrani nie powinny wybiera wygranego/kasia oszustka/bezsensu/beznadziejne f2, niewidzialni"
przetrwanie nie, strategia nie. polacy by chcieli oglądać tylko jak żrą papaje.
Niestety ale widać że ten program nie może się u nas przyjąć. Polacy nie potrafią odróżniać gry od życia osobistego. Jak ktoś coś kombinował, od razu leciał hejt w internecie w jego stronę. A jak były rozmowy o strategii, to wszyscy oburzeni że pokazują tylko bezsensowne narady przed radą plemienia zamiast czegoś ciekawszego. A przecież to jest najważniejsze w tym formacie i my jako fani tylko na to czekamy. Życie obozowe jest ok, ale ile można oglądać gadanie o papaji i głodzie. Ludzie nie rozumieją formatu i tego nie zmienimy. Dla wielu ludzi w finale powinni być osoby najsilniejsze w zadaniach, a nie fałszywi kombinatorzy :(

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: Meciek »

Na dłuższe podsumowanie Wyspy przyjdzie jeszcze czas, ale bardzo się cieszę, że to Kasia wygrała a nie Paweł, co w sumie podejrzewałem od paru tygodni, bo Kasia "hype'owała" odcinki programu, czego nie robił nikt inny z castu z wyjątkiem rudej Ani (ale jest fanką, więc jest to oczywiste).

Sam finał oglądało się całkiem dobrze, wspomnienia do momentów z wcześniejszych odcinków były czymś, co się przyjemnie oglądało, zwłaszcza dlatego, że np. w USA już czegoś takiego nie uświadczymy.

Jaki był poziom edycji to wszyscy wiemy i nie ma sensu się nad tym rozwodzić, bo było jak było i mam trochę nadzieję, że Polsat jednak zrealizuje drugi sezon, może byłoby lepiej. Pozostaje mieć nadzieję, że caryca jest w dobrym nastroju i zaskoczy nas drugim sezonem wyspy.

Edit: Lokowanie filmu "Najlepszy" sprawiło, że byłem prawie tak samo zażenowany jak przy konkursie SMS z premiery.

Kelrik
7th voted out
Posty: 111
Rejestracja: 11 mar 2017, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: Kelrik »

Jack pisze:
10 lis 2017, 22:31
Kelrik pisze:
10 lis 2017, 22:29
Mało zwrotów akcji
Jeżeli chodzi Ci o twist to według mnie było ich aż za dużo. Negocjacje, nagła śmierć, pary itd. Zdecydowanie sporo jak na pierwszą edycję.
Może dlatego wyszło tak sztucznie i nieciekawie.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: Jack »

Saw, masz rację. Brakowało wyjaśnienia na czym polega ten program. Większość widzów spotkała się po raz pierwszy z formatem, część może pamiętała Survivor czy Wyprawę Robinson, jednak na początku powinno zostać podkreślone na czym polega ta gra oraz w bardziej przystępny sposób informować o zmianach w grze, typu zadanie eliminacyjne w finałowej czwórce. O tym fakcie pewnie też nie wiedziała spora część widzów, a niektórzy komentujący na facebooku byli zaskoczeni, że w ścisłym finale decyzje podejmują jurorzy. O tym powinno się mówić więcej od połączenia.
W nowym agencie popełniono podobny błąd i tez nie wyjaśniono wszystkich twistów oraz zasad programu na samym początku. Jednak program z gwiazdami się przyjął. Kto wie jak byłoby w przypadku Wyspy gdyby udział w niej brali Rozenkowie czy inne Majdany.

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 10

Post autor: Maw »

Finałowa 2 mnie zaskoczyła, bo doszła tam dwójka najbardziej under the radar graczy z merge względem editu. Szkoda, że zostali potraktowani w taki sposób, bo przecież to w końcu finaliści, więc tym bardziej powinni być przedstawiani dość często i pozytywnie, szczególnie zwycięzca. Uważam, że oboje prowadzili poprawną grę.

Kibicowałem Pawłowi (jakoś tak sobie go upodobałem już nawet przed sezonem i nie rozumiem tylu hejtów na niego, bo kompletną amebą w stylu Ani Rybak jednak nie był), ale wiedziałem, że Kasia wygra i nie jestem jakoś mega zawiedziony. Gratuluję zwycięstwa! :D

Jeśli jakimś cudem powstałby kolejny sezon (na co liczę, ale wiem, że większych szans na to nie ma) to liczę na ograniczenie tych beznadziejnych twistów i powrót Justyny oraz Fitelli, które przez nie odpadły.

Zgadzam się z Jackiem, że powinni jakoś wyjaśnić na czym ten program polega, bo od samego początku praktycznie całą uwagę poświęcono aspekcie przetrwania i jedzeniu, a to, że jest to gra strategiczna - prawie całkowicie pominięto (a przecież w uczestnikach były nawet dwie fanki i Ania, jak sama zdradziła w wywiadach, grała, kombinowała, ale pokazali z tego tylko minimum). Te rozmowy o strategii przyszły tak nagle, a i tak było ich niewiele.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyspa Przetrwania: Fidżi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości