Australian Survivor 1

Poprzednie sezony
ODPOWIEDZ
Charlie
4th voted out
Posty: 36
Rejestracja: 03 kwie 2010, 00:00
Kontakt:

Australian Survivor 1

Post autor: Charlie »

Obrazek
Australijska wersja Survivor, kręcona w Port Lincoln w Południowej Australii. Kręcony od 13 lutego 2002 do 15 maja 2002. W grze wzięło udział 16 uczestników, zostali oni podzieleni na dwa plemiona. Program prowadził Lincoln Howes.

Tipara: Jeff Brown; Lance Brooks; Jane Dalton; Sophie Woods; Katie Gold; Joel Betts; Sciona Browne; Robert Dickson
Kadina: Lucinda Allen-Rhodes; Tim Dugan; David Haas; Deborah Peart; Sylvan Dorney; Caren Shaw; Naomi Knight; Craig Abbot
Obrazek
Przepraszam że zdjęcie zawiera spoiler, ale innego nie znalazłem.

ctoria
7th jury member
Posty: 683
Rejestracja: 08 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: ctoria »

http://www.youtube.com/user/stentilyzie ... 7EC146D2D7

Jakby ktoś chciał się skusić, to tu znajdziecie cały sezon Survivor Australia

Guest

Post autor: Guest »

W wakacje po sesji pewnie siê skusiæ dam :D W koñcu do S21 trzeba czekaæ a¿ do jesieni.

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

I co, ktoś się w końcu "skusił"? Ja powiem, że jestem pełen mieszanych uczuć, z przewagą tych negatywnych. Kangury się zbytnio nie postarały. Poniżej parę zdań (no dobra - akapitów) bez informacji o wynikach uczestników, dla tych, którzy dopiero planują obejrzeć.

Etap pre-merge można śmiało i z rozmachem rozbić o kant d*py. Nie działo się praktycznie nic, a momenty, gdy padło słowo "alliance" można policzyć na palcach jednej ręki - i to takiej po wypadku, z częścią pourywanych palców. Miałem wrażenie, że tym ludziom po prostu nie zależy na grze, a już z pewnością, że nikt z nich nie widział wcześniej amerykańskiej wersji programu (a wyemitowano już wtedy trzy pierwsze). Jedynym wyjątkiem była grupa czterech osób, wiedziona przez pewien naprawdę ciekawy, silny, kobiecy charakterek, którego właścicielka stanęła na czele sojuszu i bez większych skrupułów planowała sobie (a nawet rozrysowała na karteczce), komu kiedy wbije nóż w plecy. Gdyby nie oni, a w szczególności ona, ten etap byłby już całkowicie marny. Dodatkową trudnością było zrozumienie australijskiego akcentu. Miałem wrażenie, że zebrało się tam stado Big Tomów, które dodatkowo wtrząchnęło przedtem sporą ilość krówek mordoklejek.

Kiedy już postanowiłem sobie, że będę oglądał po kilka odcinków dziennie żeby jak najszybciej skończyć ten shit, nagle coś się nieśmiało ruszyło ku dobremu - mianowicie po połączeniu plemion. Sezon stał się znośny, a na sam jego koniec - konkretnie na kilka ostatnich odcinków - moja cierpliwość została nagrodzona i wreszcie zrobiło się naprawdę ciekawie. Myślę, że takiej końcówki nie powstydziłyby się amerykańskie serie. Były zwroty akcji, efektowne dramy ze strony niektórych osób z naciskiem na jedną, a ostatecznie nawet całkiem niezła F2.

Niestety, jeden z bardziej pamiętnych i sympatycznych uczestników sezonu - Rob Dickson, zginął kilka lat temu w wypadku samochodowym. Pomyślałem, że o tym napiszę, żeby być może komuś zaoszczędzić smutnej niespodzianki już po obejrzeniu, takiej jaka spotkała dzisiaj mnie, kiedy tuż po skończeniu Reunionu przeglądałem sobie wikipedię.

A teraz recenzja dla tych, którzy oglądali - poniżej, na biało:

Jak wspomniałem, początek był tak żałosny, że nieraz byłem o krok od odpuszczenia sobie oglądania - j**nąłem śmiechem, kiedy przy pierwszym odcinku okazało się, że przez wichurę nie może się rozpalić ogień na IC i prowadzący z zawstydzonym uśmiechem stwierdził... eee... sorry, coś nam nie wyszło, spotkamy się jutro na innej konkurencji. A tam pytania z wiedzy o Australii :lol: No i do tego Lucinda namawiająca plemię do własnej eliminacji i głosująca sama na siebie. Wszystko to dawało wrażenie kiepskiej parodii Survivora.

Światełkiem w tunelu była dla mnie Katie. Podobnie jak w przypadku starego, dobrego Hatcha z Borneo, miało się wrażenie, że jako jedyna jest przez produkcję poinformowana o możliwości zakładania sojuszy. Babka się nie cackała i cisnąłem z tego, jak sobie misternie spisała na karteczce, kogo kiedy zdradzi do F2 :lol: Kolejną ogarniętą, a przy tym bardzo sympatyczną jednostką okazał się Rob i kibicowałem żeby oboje dotarli do F2 jak sobie planują.

Po mergu zrobiło się ciekawiej - mimo, że nie lubiłem Craiga, muszę mu przyznać, że kiedy już został jako ostatni z Kadiny, całkiem ciekawie mącił między przeciwnikami. Jaka szkoda, że te dwa muły - Lance i Joel - nie uwierzyli mu, że są od dnia pierwszego r*chani przez swoich współplemieńców i jeszcze nazwali go kłamcą. Rozłożyło mnie na łopatki, gdy Lance jeszcze 30 dnia w grze twierdził zaparcie, że jego zdaniem, w grze nie ma żadnych sojuszy :D Skąd oni wytrzasnęli tego geniusza?!

W ostatnich odcinkach, moja opinia o Katie zmieniła się o 180 stopni. Dziewczyna kompletnie nie umie przegrywać. Kiedy tak histerycznie szlochała, pluła hejtem i wyzywała co chwilę Roba i Scionę od zdrajców, miałem ochotę trzasnąć ją przez monitor w tę zezowatą facjatę i przypomnieć delikatnie, że to ona sama planowała wcześniej zdradę wszystkich po kolei. Takiej hipokrytki nie było chyba przez całe 27 sezonów amerykańskiego Surva. Joel co prawda dokonał jednego, dobrego, kluczowego dla gry ruchu, kiedy zaproponował Robowi i Scionie sojusz na F3, ale całą resztę gry miał beznadziejną. Kwintesencją tego było położenie przez niego ostatniego IC i pójście z płaczem do jury. Podobało mi się, jak prowadzący Reunion nazwał go bez pardonu "dumb" :lol: Sciona była naprawdę rozsądną i ciekawą babką - myślę, że gdyby to ona wygrała, również byłoby to zasłużone. Co do Roba, to obawiałem się, że zdradzając Katie i Sophie trochę przekombinował, bo przecież mógł spokojnie dojść z Katie do F2 nie zdradzając tak wielu osób - ale jury mimo wszystko i tak go doceniło i uważam, że słusznie, bo grę prowadził najlepszą. Cholernie przykro mi z powodu tego co się stało - dopiero co oglądałem z uśmiechem na Reunionie jego filmik zgłoszeniowy, jak szczęśliwy podrzuca małego synka, a pół godziny później wyczytałem jak tragicznie obaj skończyli.

KONIEC.
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Jesienią w Australii wyemitowana zostanie nowa edycja "Australian Survivor".

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

Jak milutko, właśnie jestem na drugim sezonie (tak, powstał takowy i to z lokalnymi gfffiasssdami), więc akurat siedzę w kangurzastych klimatach :D Mam tylko nadzieję, że trzeci sezon będzie lepszy od obu poprzednich :lol:
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

Mam nadzieję na przynajmniej angielskie napisy, bo ciężko mi przychodzi rozumienie kangurzego angielskiego.

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

frasiek pisze:Mam nadzieję na przynajmniej angielskie napisy, bo ciężko mi przychodzi rozumienie kangurzego angielskiego.
Za łatwo nie jest, ale zwierzę Ci się, że ostatnio odpaliłem świeży sezon brytolskiego Celebrity BB (zachęcony hot doniesieniami, że niby Angie Bowie, poinformowana przez producentów o śmierci Davida, powiedziała pff, wydżebane, nic dla mnie nie znaczył, łumar-to-łumar-na-chój-drążyć) i ze zdziwieniem uświadomiłem sobie, że mimo wszystko wolę kangury od fajfokloków :D
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

tombak90 pisze:
frasiek pisze:Mam nadzieję na przynajmniej angielskie napisy, bo ciężko mi przychodzi rozumienie kangurzego angielskiego.
Za łatwo nie jest, ale zwierzę Ci się, że ostatnio odpaliłem świeży sezon brytolskiego Celebrity BB (zachęcony hot doniesieniami, że niby Angie Bowie, poinformowana przez producentów o śmierci Davida, powiedziała pff, wydżebane, nic dla mnie nie znaczył, łumar-to-łumar-na-chój-drążyć) i ze zdziwieniem uświadomiłem sobie, że mimo wszystko wolę kangury od fajfokloków :D
Ja ostatnio się porwałem na audiobooki z oryginalnym Sherlockiem Holmesem. Jak koleś czytał "Study in Scarlet", które pamiętałem z polskiego tłumaczenia to jakoś to poszło, ale babka czytająca "Sign of four" mnie złamała i postanowiłem, że bez tekstu przed oczami nie mam czego szukać :wink:

MaciekRS
6th jury member
Posty: 585
Rejestracja: 03 mar 2018, 15:17
Kontakt:

Australian Survivor 1

Post autor: MaciekRS »

Na oficjalnym kanale Survivor na Youtube jest większość odcinków 1 sezonu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Australia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości