Australian Survivor 2017 ep 9

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 9

Post autor: Jack »

PREMIERA w Australii: 21 sierpnia
WIDOWNIA: ?

Awatar użytkownika
patrycja9922
4th jury member
Posty: 356
Rejestracja: 16 sie 2015, 00:00
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 9

Post autor: patrycja9922 »

Jak zwykle odcinek nie zawiódł. Twist ze swapem daje możliwość nowym rozkładom sił w plemionach, co znacznie ubarwi edycję, która i tak bez tego jest już na wysokim poziomie. Zaskoczyło mnie to, że Henry i Ben tak chętnie przeskoczyli do Samatau. Jacqui została na lodzie, bez sojusznika i wspólnego HI. Henry czuł się tak pewnie w swoim plemieniu, że postanowił zdobyć sojusze w Asaga. Według mnie może mu to przynieść sporo korzyści, tylko czy osoby w starym Samatau, będą chcieli z nim grać? Inna sprawa to przewaga zadaniowa plemienia Samatau. Po swapie plemię Asaga jeszcze bardziej zostało osłabione, w plemieniu z przewagą dziewczyn raczej już nie mają szans na wygraną zadania. Wygrana Samatau w zadaniu była pewna. Co do samego knucia, to zapulsowała u mnie Tara i Annalise. miał bardzo dobrą pozycję w plemieniu, ponieważ mogły wybrać pomiędzy dwoma sojuszami. Mogły wybrać głosowanie na Sarah, lub głosowanie na Jacqui. Wybrały jak dla mnie najlepszą opcję, czyli dołączenie do sojuszu z Lukiem.


W zwiastunie widać jak Henry kombinuje z Jericho, pewnie szykuje się współpraca między plemienna.

Awatar użytkownika
XanderDE
5th jury member
Posty: 441
Rejestracja: 09 mar 2015, 00:00
Winners at War: Michele
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 9

Post autor: XanderDE »

Akurat tą jedną radę mogli wytrzymać i wywalić w końcu Tarę -.-

Awatar użytkownika
Anja
2nd jury member
Posty: 205
Rejestracja: 25 kwie 2017, 18:11
Lokalizacja: Częstochowa
Winners at War: Sandra
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 9

Post autor: Anja »

MY QUEEN IS GONE. :(
Ten twist jest świetny, ale niestety zakończył grę jednej z moich faworytek. Po pierwsze, jak Asaga mogła się tak po prostu zgodzić na odejście Henry'ego? Okey, Luke i Jericho chcieli się pozbyć Jacqui, a bez jej najbliższego sojusznika stanie się to łatwiejsze, więc nie byli przeciwko. Reszta pewnie miała wyjebane, bo sami bali się tam przejść, ale teraz jestem prawie pewna, że będą przegrywać wszystko <no a na pewno większość>, bo Locky + Henry stanowią dużą przewagę dla Samatau. I obym się myliła, bo w innym wypadku będziemy mieli powtórkę z zeszłego sezonu, kiedy Vavau nie było w stanie wygrać ani jednego challengu po tym twiście. Oczywiście odbiło się to później w mergu.

Dla gry Henry'ego to przejście może przynieść dużo plusów, szkoda, że nie przeszedł razem z Jacqui, wtedy byliby niezniszczalni. A tak to zostawił ją na lodzie i stracił sojuszniczkę, z którą mógł później współpracować w mergu. Z drugiej strony takim sposobem ma HII tylko dla siebie. AK może się obawiać, już I can't wait, kiedy Henry go slaynie. <33 Zapewne razem z Lockim. Samatau nie będzie raczej skore do wyrzucenia Henry'ego, bo jest bardzo dobry na zadaniach. Niby dla niego na plus, ale w mergu będzie miał nie lada wyzwanie by przetrwać, w tej chwili bardzo wiele osób ma go za jedno z największych zagrożeń w grze <nawet na radzie Michelle go rozgryzła>, a co dopiero potem. Nie sądzę, żeby miał szanse to wygrać, ale przynajmniej prezentuje kawał dobrej strategicznej i socjalnej gry.
Tak samo dla Bena może to przynieść ogromne korzyści, lepiej nie mógł wybrać. W Samatau w razie przegranej duże zagrożenia będą skakać sobie do gardeł, a on będzie miał wybór z kim chce iść dalej, no chyba, że wezmą pod uwagę czelendże, które flopi. xD Niemniej jednak wróży mu to wysokie miejsce, widzę go w mergu.

Tak jak wszyscy się spodziewali Asaga przegrało. Jacqui popełniła ogromny błąd celując w Tarę, powinna wręcz przeciwnie walczyć o byłe członkinie Samatau. Patrząc na grę Luke'a dało się przewidzieć, że on jako ta mniejszość w plemieniu będzie chciał przeciągnąć na swoją stronę Tarę i Anneliese, żeby mieć dodatkowe głosy. I muszę go pochwalić, od jakiegoś czasu obserwuje jego grę i zaczynam jemu kibicować, doskonale wie, co dla niego najlepsze. Uważam, że obecnie jest jednym z najlepszych graczy. Natomiast Jacqui chciała prowadzić zbyt bezpieczną grę jak na moje oko, po odejściu Henry'ego była zdruzgotana, więc nie próbowała nawet kombinować. A szkoda, bo powinna celować na kogoś z przeciwnego sojuszu. W dodatku wyręczanie się Kentem nie było do końca dobrym pomysłem, sama powinna zawalczyć o siebie. Później sytuacja się zmieniła, bo zorientowała się, że Sarah gra po obu stronach. To chociaż tyle mogła zrobić na koniec swojej gry, trochę ją exposnęła, ale nie sądzę, żeby Sarah to przeszkodziło w dalszej grze. Plus za to, że jako jedna z pierwszych zauważyła ukryte zagrożenie. Na radzie dało się przewidzieć, że Tara i Anneliese będą po stronie Luke'a, bo pierwszy zaproponował im układ, a jak miały zaufać sojuszowi Jacqui, który chwilę wcześniej celował w jedną z nich? No dla nich dobra decyzja, chociaż i tak chcę, żeby Tara odpadła. Mam nadzieję, że jeszcze stanie się to w pre-mergu. Z jednej strony drugie życie, a z drugiej to raczej dużo będą przegrywać, więc w pewnym momencie jej eliminacja może okazać się koniecznością. Najlepsi w zadaniach to jedynie: Luke, Jericho i Odette. Reszta niespecjalnie albo w zależności od rodzaju zadania.

Gra się rozkręca, mimo że Jacqui odpadła, to mam jeszcze wielu faworytów. Trzymam kciuki za Henry'ego, Tessę, Ziggy, Luke'a i Sarah. Do Jericho jeszcze nie mogę się przekonać, jak dla mnie jest too mean. No i mam nadzieję, że Odette się odezwie, nie chcę też żeby ucierpiała przez to, że była w sojuszu z Jacqui.
Obrazek

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 9

Post autor: ciriefan »

Wow, naprawdę dobry odcinek. Przemieszanie zrobiło swoją rolę i jednak zrobiło się dużo ciekawiej.

Henry i Ben - WTF z tą chęcią zmiany plemion? Raczej żaden z nich nie był jakoś super zagrożony, na ostatnim głosowaniu byli w większości. Nie czaję, serio. O tym, co sobie myśli Ben, to w ogóle ciężko coś powiedzieć, bo jest niewidzialny. A Henry serio jest aż tak arogancki? Oj, oby spotkał go bolesny blindside, bo mnie strasznie irytuje. Ciekawi mnie, czy zgrają się z Locky'm czy z większością. Teoretycznie nie ma sensu granie przeciwko większości i wiązanie się z samotnym graczem, bo nie będą mieli przewagi, ale z drugiej strony może Henry chce jakoś mądrze wykorzystać swoje HII (w co w sumie wątpię, bo imo jest zbyt arogancki, żeby użyć go na kimś innym)

Co do Tary i Annaliese - dla nich ten twist był najlepszym, co im się mogło przytrafić. Uciekły z plemienia, w którym byłym na dnie, do plemienia, w którym był jasny podział na dwie grupy. Myślę też, że mają teraz łatwą drogę co najmniej do kolejnego przemieszania / połączenia (w zależności, co będzie pierwsze) - no bo ewidentnie nie będą chciały się zgrać ze starym plemieniem, więc są teraz cennymi numbers i głosowanie na nie byłoby po prostu głupotą.

Jacqui, jedna z moich faworytek, odpadła. Wielka szkoda, ale muszę przyznać, że strasznie zawaliła tę rundę. Na ostatnim głosowaniu dostała kilka głosów, więc wiedziała, że to plemię to nie jest jedna, wielka, szczęśliwa rodzinka. Po co więc od razu wyalienowała Tarę i Annaliese i chciała "Asaga strong"? Druga strona, czyli Luke, Michelle, Jericho i Sarah o wiele lepiej to rozegrali idąc do tych dwóch nowych lasek. Potem, jak już Jacqui się zorientowała, było za późno. Na miejscu Tary i Annaliese też wybrałbym tych, którzy chcieli mnie od początku, a nie dopiero wtedy, gdy musieli się ratować. No i Jacqui jeszcze wysłała do rozmów o strategii Kent'a - tu już miałem bekę, że ten dziadek w sumie grał całkiem agresywnie i jeszcze był przy tym dosyć arogancki (w rozmowie z Annaliese) XD

Ciekawy jestem, co dalej.

Dla ciekawych aktualny stan konf:
AK - 4 (50)
Luke - 7 (44)
Tara - 7 (39)
Henry - 4 (34)
Locky - 3 (29)
Tessa - 0 (27)
Jericho - 0 (21)
Annaliese - 5 (18)
Kent - 4 (17)
Sarah - 2 (14)
Michelle - 1 (9)
Peter - 0 (8)
Ziggy - 0 (8)
Jarrad - 0 (7)
Ben - 1 (2)
Odette - 0 (2)

Jacqui - 8 (21)

Mark W - 21, Sam - 17, Aimee - 3, Mark H - 24, Kate - 3, Adam - 11, Joan - 10

r&b
1st jury member
Posty: 167
Rejestracja: 03 kwie 2017, 19:29
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 9

Post autor: r&b »

Tribe Switch znowu jakiś taki skomplikowany, jakby prowadzący nie mógł im rzucić buffów, żeby sobie wylosowali (ale przynajmniej mają więcej władzy w grze, więc w sumie ok). Ben i Henry sami się zgłosili, żeby zmienić drużynę. W sumie Ben nie miał zbyt ciekawej sytuacji, bo i tak był tylko dodatkowym numerkiem, który można wyeliminować przy pierwszej lepszej okazji, więc nie zdziwiło mnie to, ale Henry... hue hue, chcę widzieć jego reakcję na eliminację Jacqui. Liczę na to, że uda mu się wyrzucić AK, a on poleci zaraz potem. :D

Tara i Anneliese przynajmniej trafiły w dobry moment, bo Asaga cały czas była jedną zwartą grupą, która eliminowała odrzutków, a brak Henry'ego zmotywował wystarczającą liczbę osób, do oddzielenia się od tej grupy. Jacqui najwidoczniej nie była zbyt lubiana, ciekawe czy Kent z Odette się jakoś wyratują, czy polecą zaraz po niej (mam nadzieję, że chociaż Odette uda się nie oberwać </3). W sumie Sarah mogła to rozegrać bardziej ostrożnie, ale pewnie jeszcze rozwinie skrzydła. Coś nie wydaje mi się, że ta szóstka będzie się tak trzymać razem.

Ponarzekam sobie na to, że 2-3 odcinki na tydzień były spoko, jak miałem mniej czasu i nie miałem jak oglądać więcej niż jeden odcinek na dzień. A teraz jak mam czas i mi się nudzi to muszę czekać tydzień na kolejne odcinki. :( #ProblemyPierwszegoŚwiata

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 9

Post autor: Maw »

Całkiem lubiłem Jacqui (jak większość castu), ale jej odejście nawet mnie nie zasmuciło. Może dlatego, że od początku to przeczuwałem? Zgodzę się z wami, że źle to rozegrała. Na pewno jednak winę jej klęski ponosi trochę Henry, który bez żadnego sensu zmienił plemię. Po tym ruchu byłem pewny, że gdy Jacqui zostanie sama to odpadnie. No i Ben też dokonał zmiany, może liczył, że to sprawi, że zostanie gwiazdą show, a tutaj nadal poświęcają mu czas jedynie na zadaniach, których jest mistrzem. :( Mimo że odcinek był przewidywalny to fajnie się go oglądało. Królowymi były Annaliese i Tara, które przeszły od zera do bohatera. Wprawdzie to nie do końca ich zasługa, bo plemię od dawna było podzielone, ale przynajmniej siedziały cicho, zintegrowały się z plemieniem (pamiętajmy, że ktoś taki jak Tara mógł ze złości, że została wyeliminowana jebn*ć np. quita, a jednak tego nie zrobiła i pozostała silna <3) i wybrały odpowiednią dla siebie stronę. Luke już wcześniej zauważył, że Jacqui i Henry są ze sobą zbyt blisko. Dla niego i pozostałej piątki to był dobry ruch. Teraz pewnie do odpadki będzie Kent, o Odette na razie się nie martwię, bo jest dobra w zadaniach i to byłoby dziwne gdyby targetowali ją przed Kentem.

Awatar użytkownika
Kamel
5th jury member
Posty: 403
Rejestracja: 21 lut 2016, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 9

Post autor: Kamel »

Edycje, jak poprzedni sezon AU ogląda się bardzo dobrze. Dwa ostatnie odcinki to był taki bombshell. Najbardziej podoba mi się to, że nawet jak kogoś nie pokazują przez jakiś czas to nie okazuję się, że ta osobą jest bezmózgiem latającym po wyspie, który jest tam tylko po to żeby zebrać łota, mieć faja i zbudować szelta. Wystarczy spojrzeć na Ziggy, Michelle, Anneliese <3. Bez nadziei jest chyba tylko Ben, na którego twarzy podczas myślenia maluje się tylko ból. Już prędzej (wh)Odette powie coś z sensem niż on, ale oboje są najbardziej ignorowani.
Szkoda mi Jacqui. Nie chce mi się bardzo rozpisywać na temat odcinków; podobają mi się; lubie cast oprócz AK'a, Luke'a i Henry'ego, a najbardziej kibicuje teraz Ziggy, Anneliese, Tessie i Sarze.
Obrazek
nie ma edycji nie ma podpisu

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 9

Post autor: Saw »

No ale się teraz porobiło.
Ciekawie wyszło to przemieszanie plemion. Byłem zaskoczony że Henry i Ben sami się zgłosili do zmiany drużyny. Byłem pewien że będą prowadzić jakieś głębsze negocjacje i może dojdzie do jakiegoś głosowania. A tu sami zgłaszają się kandydaci. O ile Bena jestem jeszcze wstanie zrozumieć. Jest słaby w zadaniach, sojuszników też raczej nie miał w Asadze więc nic nie traci na przeskoczeniu do przeciwników. Tym bardziej że teraz Samatau są bardzo mocną drużyną i możliwe że będą dominować w zadaniach. Ale decyzji Henry'ego zupełnie nie jestem wstanie zrozumieć. Miał power couple z Jacqui i dobrą pozycję w sojuszu, a on decyduje się na takie coś. Ktoś tu chyba jest taki pewny siebie, że postanowił szukać sobie sojuszników też po drugiej stronie. Bardzo głupia decyzja i mam nadzieję że to się na nim zemści. Chociaż można powiedzieć że już po części się zemściło po stracił mocną sojuszniczkę w Asadze.
W Samatau nie wiadomo jak to się teraz ułoży. Locky jest na uboczu i nie wiadomo czy będzie próbował coś grać z nowymi czy doczepi się dominującego sojuszu. Tak swoją drogą wyczuwam że może być jakieś polowanie na A.K. Henry też mu nie ufa, a biorąc pod uwagę że ma HII to może zdecyduje się na jakiś blindside.

W Asadze Jacqui została bez Henry'ego i bez HII. Luke, Jericho i Michelle mądrze zaplanowali sobie jej eliminacje. Od razu przeciągali na swoją stronę Tarę i Annaliese. Jacqui popełniała ogromne błędy w tym odcinku. Najpierw chciała zjednoczyć mocne plemię Asaga by pozbyć się dwóch nowych outsiderek. Co według mnie było głupie, bo wiedziała że klika osób z plemienia chciało na poprzedniej radzie jej eliminacji. Należało od razu starać się tworzyć sojusz z nowymi, a nie dopiero wtedy gdy zorientowała się że jest zagrożona. Sama też wiele nie zrobiła, tylko wysłała Kenta na rozmowę z nimi, co według mnie było słabym posunięciem. Nie mam nic do Kenta, ale ta jego próba namawiania Annaliese wyglądała marnie. Zupełnie też nie wiem czemu postanowiła celować w Sarah. Przecież to nie miało najmniejszego sensu. Lepszym wyborem byłaby na przykład Michelle.
Dobrze ten odcinek rozegrały Tara i Annaliese. Trafiły do Asagi i będąc outsiderkami udało się im dobrze zintegrować z grupą. Stanęły pomiędzy dwoma sojuszami i wybrały dobrą dla siebie opcje.
Luke dokonał to co planował wcześniej, czyli rozwalił power couple Henry'ego i Jacqui. Ma teraz dobrą pozycję w plemieniu i jego sojusz powinien rozdawać karty. Wydaje się że teraz padnie na Kenta lub Odette, którzy trzymali z Jacqui. Prędzej obstawiałbym odpadniecie dziadka, bo jednak jest słabszy w zadaniach.
Co do Jacqui to bardzo sie ciesze że odpadła, bo za nią nie przepadałem. Nie wiem jak było dokładnie, ale mam wrażenie że jej socjal nie był najlepszy. Miała coś w sobie co odpychało od niej. Jakaś taka zimna się wydawała w stosunkach z innymi. Niby się uśmiechała, ale wyglądało to bardziej na wymuszone. Ale to tylko moje domysły. Graczem była niezłym, ale w tym odcinku mocno nawaliła. Zaszkodził jej też w dużym stopniu przejście Henry'ego do przeciwników. Można powiedzieć że oboje nawalili po całości.

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 9

Post autor: Jasasiek »

Sytuacja nadal bez zmian - konkurencje i rozgrywka świetne, a edit okropny. Ben i Odette dostali 2 konfy w ciągu 9 odcinków, a A.K chyba już ponad 50. Może Ben rzeczywiście nie ma nic szczególnego do powiedzenia, ale Odette sprawia wrażenie dość niegłupiej zawodniczki, więc nie wiem czemu jest tak ignorowana. Mam nadzieję, że pokaże się jeszcze z dobrej strony.
Henry próbuje grać w dwóch drużynach jednocześnie, ale nie wydaje mi się, żeby faktycznie mu się to opłaciło. Tym bardziej, że w Asaga miał stabilną pozycję, do której po odpadnięciu Jacqui już raczej nie wróci. Chyba niedługo to się na nim zemści, już widzieliśmy jak takie przesadzone kombinowanie po dwóch stronach może się skończyć (J.T says hi :D). Może uda mu się jakoś wywalić A.K, bo ma HII. Jest dobry w zadaniach, więc reszta Samatau narazie nie będzie chciała się go pozbyć i mogą przez cały czas wygrywać immunitety. Ale co potem? Nastąpi merge, a do ludzi z Asaga nie będzie miał powrotu, bo teraz rządzi tam Luke. Nie wiem, co z tego wyjdzie, ale według mnie podjął złą decyzję.
Jacqui :( Henry rzeczywiście zepsuł jej grę i zostawił ją na lodzie, ale mogła rozegrać to lepiej. Powinna starać się o głosy nowych dziewczyn od samego początku, bo wiedziała, że Luke w nią celuje już od jakiegoś czasu i po swapie ma idealną okazję do tego, by ją wyeliminować. Bardzo mi jej szkoda, była moją faworytką.
W Asaga najlepiej radzą sobie Sarah, której gra przypomina mi grę Michele z US oraz Luke, który obecnie jest ustawiony jak nikt inny w programie xD Tara i Anneliese nagle z dna wskoczyły na szczyt, ale ciekawi mnie jak długo pozwoli im na to grupa Luke'a. Jeszcze Anneliese jest w porządku i jej kibicuję, ale Tara irytuje w dalszym ciągu i chciałbym żeby w końcu odpadła. Michelle coś się ostatnio uaktywniła i mam przeczucie, że jeszcze mnie zaskoczy w pozytywny sposób. :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Season 4 - 2017”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości