Australian Survivor 2017 ep 10

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 10

Post autor: Jack »

PREMIERA w Australii: 27 sierpnia
WIDOWNIA: ?

RaffEmm
runner up
Posty: 927
Rejestracja: 28 maja 2010, 00:00
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 10

Post autor: RaffEmm »

Gwiazdą odcinka była ewidentnie Annaliese oraz jej desperackie szukanie Ukrytego Immunitetu za pośrednictwem wskazówek : ) Kibicuję jej i cieszę się, że to ona zdobyła pozycję, która jeszcze bardziej ją umacnia. Dzięki temu zdobyła nową sojuszniczkę, którą jest Sarah. Kibicuję im, zwłaszcza, że Sarah ma dobre relacje z każdym, a dodatkowo nie jest widoczna jako realne zagrożenie, przynajmniej na tym etapie rozgrywek. Co będzie później? Czas pokaże.

Do końca byłem przekonany, że skoro Michelle jest aż tak dzisiaj pokazywana oraz rozmowy w obozie na temat głosowania na Kenta z nią były pokazywane to sądziłem, że odpadnie. Nic bardziej mylnego. Aczkolwiek moim zdaniem Annaliese, Sarah i Tara popełniły błąd, głosując na mężczyznę, chociażby właśnie ze względów zadaniowych, ale również Annaliese oraz Tara mogły poprawić swoją pozycję w obozie, a tymczasem strzeliły sobie trochę w stopę. Przecież to widać, że Luke-Michelle-Jericho są ze sobą mocno powiązani. Cudownie, że Odette nie jest pokazywana, a straciła już sojuszników, na których mogła liczyć.

O dziwo dzisiaj dużo było Ben'a, który jak widać, boi się dokonać większego ruchu, aby wyeliminować kogoś z oryginalnego Samatau, a zwłaszcza z tego sojuszu piątki Peter-Ziggy-Tessa-AK-Jarrad. Henry jest na dobrej drodze, aby jeszcze bardziej zepsuć sobie grę. Powinien się cieszyć, że ma Ukryty Immunitet w kieszeni i jest w stanie spokojnie dokonać większego ruchu z Locky'm czy Ben'em właśnie, eliminując chociażby AK. Mężczyzna próbował "oczarować" zespół, jednak pokazano wypowiedzi AK, Tessy oraz Ziggy, którzy nie kupili tego i już skazali go na odstrzał jako pierwszego. Henry gra bardzo ryzykownie i to jest na plus, nie każdemu podobają się jego poczynania, jednak gościu wie, po co tu przyleciał. Szkoda tylko, że jest w stanie poświęcić swoich sojuszników, aby wygrać, a to niestety odbije się na nim prędzej czy później.

Obydwa zadania były świetnie, jednak przy zadaniu o immunitet plemię Asaga popełniło olbrzymi błąd, że odesłało Kent'a na puzzle, których nawet z Annąliese nie mieli możliwości ułożyć, ponieważ plemię zwaliło tę konkurencję totalnie. Annaliese wykorzystała moment, w którym udała załamaną przegraną, siadając na skrzynce z puzzlami i wyciągając ukratkiem HI. Genialne <3

Moja reakcja na zapowiedź kolejnego odcinka wygląda w ten sposób: OOOOO.... OMG. Ten sezon jest równie dobry, co pierwszy : )

Awatar użytkownika
patrycja9922
4th jury member
Posty: 356
Rejestracja: 16 sie 2015, 00:00
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 10

Post autor: patrycja9922 »

Odcinek nie odbiegał zbytnio od poprzednich pod względem knucia. Henry kombinuje w Samatau jak tylko może, aby wzmocnić swoją pozycję w plemieniu. Już niektórzy zaczynają się nastawiać przeciwko niemu. Zadanie o nagrodę sensacyjnie wygrała Asaga, jednak zadanie o Immunitet już było domeną Samatau. Annalise udało się znaleźć wskazówkę do HI, którą to postanowiła się podzielić z Sarah. Dziewczyny postanowiły zawrzeć ze sobą silny sojusz. Annalise zdobyła HI, dzięki któremu ma teraz dużą przewagę nad resztą plemienia.
Eliminacja Kenta była jak dla mnie niepotrzebna, w końcu jeszcze bardziej osłabiają swoje plemię. Chociaż i tak nie mają już żadnych szans w zadaniach siłowych. Nie chciałam aby Michelle odpadła, jakoś mało mnie interesuje czy pogorszyło to pozycję Tary, czy też nie.
Według mnie Tara w tym plemieniu ma bardzo mało do powiedzenia. Bardzo bym się ucieszyła gdyby to Tara odpadła na następnej radzie.

Awatar użytkownika
Anja
2nd jury member
Posty: 205
Rejestracja: 25 kwie 2017, 18:11
Lokalizacja: Częstochowa
Winners at War: Sandra
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 10

Post autor: Anja »

Fuck yeah, Asaga wygrało reward. <3 Normalnie nie cieszyłby mnie ten fakt, ale Anneliese slaynęła w tym odcinku i zgarnęła cenne wskazówki do HII. W dodatku utworzyło się new connection między Sarah, a Anneliese. Podoba mi się, że kobiety mają teraz power, żeby zrobić big move. A już z ust Sarah mogliśmy już usłyszeć imię Jericha. Zapowiada się nieźle.

Jest dokładnie tak jak przewidziałam - Asaga znowu przegrywa zadanie o immunitet. Samatau ich zmiażdżyło, dlatego jeszcze poczekamy sobie na massive blindside. U różowych widać, że wszyscy celują w Henry'ego, trudno się dziwić skoro jest zagrożeniem pod każdym względem. Niby fun, fajnie, pięknie, ale reszta tego nie kupuje. Mają rację, ale i tak Henry ma ogromną przewagę nad nimi. Mogliby przegrać z jeden immunity challenge. No właśnie, co do challengu... o co chodzi z tym podbiciem do Jericho: "hey, I've got a clue for u". WTF, po pierwsze skąd ma clue? Czy to ta wskazówka, którą sam kiedyś wykorzystał? Myślę, że druga opcja jest bardziej prawdopodobna. Jeśli tak, to Jericho pomyśli, że ktoś zwinął ajdola bez wskazówki, albo domyśli się prawdy. Duże ryzyko, ale może przynieść ogromny zamęt wśród Asaga, no i korzyści dla Henry'ego. Po odejściu Jacqui z gry próbuje sobie poprawić relacje z przeciwnym sojuszem. Ciekawa koncepcja. Niestety nie kontynuowano tego wątku w tym odcinku, mam nadzieję, że jutro już będzie więcej wiadomo na ten temat.

OMG, tak, Anneliese mistrzowsko zgarnęła ajdola. <3 Dzięki temu też ma sojuszniczkę. Dla niej na plus, teraz nie musi być wcale +1 sojuszu Luke-Jericho-Michelle. Tylko nie wiem czy eliminacja Kenta była dla nich dobra. A mogły wziąć jego i Odette jako dodatkowe dwa głosy, a przy okazji wyeliminować słabszą osobę, z którą nie mają rewelacyjnego kontaktu <może oprócz Sarah, która chyba dobrze się dogadywała z Michelle>. Dlatego spodobały mi się działania Tary w tym kierunku, tylko po co od razu lecieć z tym do Luke'a? Gurl, mogłaś chyba zauważyć, że on ma z nią sojusz. Co prawda fanką Tary nie jestem, ale uspokoiła się i da się ją oglądać. A co do Michelle - w końcu była widoczna. xd Myślałam, że odpadnie mając nagle tyle konf, ale przetrwała. Na radzie była ikoną, załatwiła Kenta. <3 Dlatego ma dużego plusa u mnie. Miała rację też, jeśli chodzi o jego zachowanie. xD Zachowywał się jak dziecko, nawet nie walczył o siebie jak poprzednio o Jacqui. No trudno, został underdogiem, ale to nie powód, żeby odpuszczać i dawać los w czyjeś ręce. Na razie Michelle myśli, że jest super większość, silny sojusz... No na moje oko już ostatnia taka zgrana rada, gdzie wszystko idzie po jej myśli. Teraz dziewczyny Anneliese-Tara-Sarah z pewnością przygarną Odette, żeby mieć większość.

Ogólnie zadania fajne, czeka nas kolejna surprise. Moją sympatię zdobyła Anneliese, która zdecydowanie slaynęła odcinek. <3 Sezon jest równie dobry jak ten poprzedni, oby tak dalej.
Obrazek

r&b
1st jury member
Posty: 167
Rejestracja: 03 kwie 2017, 19:29
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 10

Post autor: r&b »

Anneliese <333 To jak ona stała przy tej palmie i szukała wskazówki, a potem zgarnięcie idola na zadaniu było świetne, byleby się teraz z Sarą nie nazywały power couple, to będzie wszystko ok. XD

Michelle i Kent byli mi w miarę obojętni, więc nie przejmowało mnie które z nich odpadnie (dopóki Odette jest bezpieczna wszystko jest ok). Chociaż śmieszyło mnie to, jak Michelle po zadaniu powiedziała, że tak jak zawsze ktoś będzie jakoś próbował ją wyeliminować, a zaraz potem Kent próbuje przekonać Tarę, żeby wyrzucili Michelle. Tara zdecydowanie się za bardzo naraża, ale jak na razie trzyma się dość dobrze.

W Samatau Henry w końcu zrozumiał, że jednak nie było tak prosto, jak mu się wydawało. Skoro już z trójki Henry-Jacqui-Kent został tylko on, z ogromnym targetem na plecach i idolem w kieszeni, to będzie naprawdę ciekawie. Liczę na to, że Samatau jeszcze chociaż raz zdąży przegrać zadanie. No i nadal nie wiem o co chodzi z tą wskazówką, którą dał Jericho. xD

Ben się pojawił na trochę dłużej niż dotychczas, przynajmniej teraz wiemy, dlaczego tak bardzo był chętny do zmiany drużyny, co jak widać raczej mu się będzie opłacać. Trzymanie się z piątką Samatau powinno mu się bardziej opłacić niż bycie dodatkowym numerkiem Henry'ego.

Zapowiedź następnego odcinka jest zbyt ciekawa, żeby powstrzymać się przed odpaleniem go już teraz. :D

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 10

Post autor: ciriefan »

Bardzo dobry odcinek.

Annaliese i zdobywanie ukrytego immunitetu było mega. Do tego jej sojusz z Sarah - w tym plemieniu to moje dwie faworytki. No i niech w przyszłości dołączy jeszcze jakoś do nich Tessa i mamy wymarzone final 3 ;)

Ben przemówił - wow, szoker.

Nie mam zielonego pojęcia, co Henry dał Jericho po zadaniu. Nawet nie pociągnęli potem tego wątku ani trochę. Dziwne.

Uważam, że to był dobry ruch dla Sarah i Annaliese z wywaleniem Kent'a. Po pierwsze rozśmiesza mnie nazywanie Kent'a siłą w zadaniach. Może i jest jakoś tam silniejszy od Michelle, no ale błagam, nie róbmy z niego Locky'ego. Po drugie po Australian Survivor w każdej chwili można spodziewać się twistu. W razie jakiegoś przemieszania czy coś we dwie straciłyby zaufanie wielu osób i to mogłoby się przeciwko nim szybko obrócić. Eliminując na tym etapie Kent'a Sarah i Annaliese nadal mają zaufanie większości plemienia, a jeśli będą chciały flipnąć i wywalić Michelle, to Tara jest na to chętna, a no i Odette nie powinna mieć nic przeciwko jako ostatnia z mniejszości. Mogą więc sobie spokojnie flipnąć w kolejnej rundzie, Kent nie jest im do tego potrzebny, a do tego nadal reszta im ufa. To się nazywa dobra gra :)

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 10

Post autor: Maw »

Ostatnio zacząłem lubić Annaliese i powoli dołączała do grona moich faworytów, a po tym odcinku już ją pokochałem. <3 Fajnie, że w końcu ją pokazali i było jej tak dużo, okazuje się, że jest niegłupia. Sarah też wydaje się być mądra, jest na dobrej pozycji i każdy jej ufa (chociaż powoli ludzie zaczynają rozgryzać, że gra na dwie strony). Nie tylko Annaliese przemieszanie zrobiło na dobre, ale też Tarze. Jak w końcu nie jest w mniejszości to ogarnęła się i trzeba przyznać, że potrafi myśleć. Niestety, z jej niektórymi akcjami może być ciężko jej wygrać, ale przynajmniej fajnie się ją ogląda. Szkoda, że znowu olano Odette. Bardzo ją lubię, wydaje się sympatyczna i wymiata w zadaniach, liczę, że z czasem zacznie jej być więcej, tak jak Bena dzisiaj. Z dwójki Ben-Michelle obojętne było mi kto odpadnie. Kent był dość śmieszny, ale nie czułem do niego sympatii. Michelle coś tam niby ogarnia, ale jednak trochę odrzuca mnie jej osobowość. Chyba każdy twierdzi, że jest leniwa, ma jakiś taki dziwny styl mówienia. Może z czasem ją polubię. Ogólnie odcinek świetny. Oby tak dalej.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 10

Post autor: Saw »

Fajny odcinek, w którym gwiazdą była zdecydowanie Annaliese. Świetne było jej szukanie immunitetu. Już myślałem że przez to że Asaga poniosła ogromne straty w IC, nie uda się jej zdobyć immunitetu. Ale jednak się jej udało i to w piękny sposób. Zdobyła też mocną sojuszniczkę Sarah. Myślę że bardzo dobrze wybrała, bo Sarah mimo że ma dobry kontakt z każdym to nie miała nikogo z kim byłaby blisko. Obie mocno mogą namieszać. Myślę że dobrze wybrały głosując na Kenta, bo nie było jeszcze sensu zdradzać. Ale coś czuje że ten sojusz sześcioosobowy nie przetrwa za długo. Mam przeczucie że Annaliese, Sarah i Tara będą chciały przygarnąć Odette do siebie. Tak w ogóle mogliby dać jej jakąś konfe, bo już nawet Ben jest coraz więcej pokazywany.
Odpadł Kent i jestem z tego zadowolony, bo dużo bardziej wolę Michelle. Świetnie go podsumowała na radzie plemienia. Usiadł sobie na plaży i liczył że inni będą do niego podchodzić z propozycjami. No naprawdę świetna taktyka. Zamiast walczyć o siebie, to nie zrobił nic. To już jak miała odpaść Jacqui to więcej kombinował. Nie jest mi go szkoda. A to mówienie że jest mocny w zadaniach jest po prostu śmieszne. Może w konkurencjach siłowych by sie przydał, ale w innych z niego większego pożytku by nie było. Natomiast co do Michelle to myślę że polowanie na nią sie nie skończy. Na razie jest w większości, ale ten sojusz według mnie nie przetrwa i niedługo role się odwrócą.
Na pewno zaskoczeniem była wygrana przez nich konkurencja o nagrodę. Tak w ogóle co do zadań, to są one świetne. Ogląda się je z wielką przyjemnością i zaciekawieniem. Dużo lepsze niż w US.

W Samatau sporo było Bena i jak się okazuje on też chce coś grać. Chce dołączyć do pięcioosobowego sojuszu i według mnie to dobry pomysł. Nie ma sensu trzymać się Henry'ego, którego wszyscy biorą na celownik. Zobaczymy jak mu się ułoży, ale możliwe że na tym przemieszaniu dobrze wyjdzie. Chyba też po raz pierwszy wykazał się w zadaniu. Zaskoczyło mnie że utrzymał na plecach Jarrada. Może uda mu się odczepić od siebie łatkę niezdary w zadaniach.
Henry chciał się podlizać współplemieńcom, ale nikt się nie dał nabrać na jego zagrywki. Wszyscy widzą w nim zagrożenie i chcą go wyeliminować. Coraz więcej czarnych chmur zbiera się nad jego głową. On próbuje robić dobrą minę do zlej gry, ale widać że jest w czarnej dupie. W Asadze stracił najbliższego sojusznika, a w tym plemieniu jest na samym dole. Bardzo chciałbym aby teraz oni udali sie na radę plemienia. Tak swoją drogą ciekaw jestem co dał Henry po kryjomu Jericho. Nie mam pojęcia co to może być.

Zapowiedź kolejnego odcinka bardzo tajemnicza. Myślę że może być ciekawie.
Moi faworycie: Luke, Jericho, Sarah, Ziggy, Annaliese, Locky. Ale lubię także Petera, Tessę i Michelle.

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 10

Post autor: Jasasiek »

Podział konf trochę się poprawił, dlatego że jest coraz mniej uczestników. Ben coś w końcu mówi, Michelle też da się zapamiętać, ale takie osoby jak Odette, Ziggy, czy Peter nadal pozostają w cieniu i trochę słabo już to wygląda :(
Anneliese radzi sobie coraz lepiej i rzeczywiście ten swap bardzo jej pomógł. Z dna w Samatau weszła na stabilną pozycję w Asaga. Świetnie rozegrała sprawę z HII. Cieszę się, że zaufała Sarah, bo obydwie są moimi faworytkami u niebieskich :) Już myślałem, że nie uda jej się zdobyć tego immunitetu, bo jej plemię nawet nie dotarło do puzzli, ale trochę przyaktorzyła i dała radę. Oby tego nie zmarnowała!
Michelle dobrze wybroniła się na radzie, ale nie powinna czuć się bezpiecznie. Anneliese ma przy sobie Tarę (która swoją drogą była łaskawa się uspokoić, jak już jest w większości) i Sarah. Odette będąca na wylocie też raczej do nich dołączy i już mają przewagę, a prędzej wywalą ją niż Jericho czy Luke'a.
Kent niby sprawiał wrażenie silnego w zadaniach, ale czy naprawdę był i czy naprawdę pomógłby niebieskim w czymkolwiek, skoro wystawiają go do puzzli, zamiast do czegoś, gdzie przydatny jest wzrost i większe gabaryty ciała? Nie rozumiem, czym kierowali się ci ludzie dobierając osoby do elementów konkurencji.
Na Henrym odbija się jego decyzja. Próba kontrolowania dwóch plemion naraz wcale mu się nie opłaciła. Stracił Jacqui, teraz Kenta, a z Odette nie był chyba aż tak blisko, więc po drugiej stronie nie ma już nikogo. Co więcej, w Samatau jest na dnie, bo wygląda na to, że Ben przyłączy się do pierwotnego składu drużyny. Próbował jakoś zagrać towarzysko, ale tylko sprowadził na siebie jeszcze większy celownik, co potwierdzają konfy Tessy i A.K. A mógł kontrolować całe Asaga z Jacqui - zachłanność nie popłaca. Ma jeszcze HII i daje mu to w pewien sposób drugą szansę, ale nie wiadomo jak to się potoczy. Zastanawiam się, o co chodzi z tą wskazówką, którą dał Jericho. Nie wiem, czy to ta stara, czy może znalazł nową? Ciekawe co z tego wyjdzie. :D
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Season 4 - 2017”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość