Australian Survivor 2017 ep 16

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 16

Post autor: Jack »

PREMIERA w Australii: 17 września
WIDOWNIA: ?

Awatar użytkownika
Anja
2nd jury member
Posty: 205
Rejestracja: 25 kwie 2017, 18:11
Lokalizacja: Częstochowa
Winners at War: Sandra
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 16

Post autor: Anja »

OMG, w końcu merge. <3
Fajnie, że zaczęło się od reward, Tess slaynęła to zadanie. W końcu jej było więcej. Szkoda, że nie wzięła dla siebie całej nagrody, ale wybranie opcji selfless wydawało się być właściwym ruchem. Przynajmniej ochroniło częściowo przed byciem pierwszą osoba do odstrzału.
Pierwsze imiona jakie padły to Henry i Ziggy. Już plany formowania sojuszów, od początku wiedziałam, że Samatau strong to fikcja. Dziwne było to, że nagle Jarrad zaczyna grać, a w dodatku rzuca imię Henry. Jednak po zadaniu wszystko się zmieniło. Najlepsze było to, że dwie ostatnie osoby walczące o II to Ziggy i Henry. xdd Właściwie dało się przewidzieć, kto wygra, nie każdy brał udział w IO. Jednak obawiam się, że to przeszkodzi jej w drodze do tytułu sole survivor.

Po zadaniu zaczął się mess. <3 Tess queen odradziła pierwszej wersji głosowania, zaproponowała Luke'a. Co nie było najgorszym pomysłem, bo rzeczywiście mogli się fucknąć, gdyby Henry użył HII. Locky nagle stwierdził, że pozostanie wierny Samatau... how stupid. Przecież nigdy nie byli wobec niego lojalni. Michelle też chciała dotrzymać słowa, więc Samatau strong itd. Rzeczą jasną było dla mnie, że Henry flipnie, to jest zrozumiałe, bo w tamtym sojuszu były osoby, które w niego celowały. No i jak wiadomo tragiczny sojusz Tess-Ziggy-Jarrad-Peter (tylko Tess jest tam ikoną xd) celuje w członków Asaga. Obawiam się o Tess, ale mam nadzieję, że w najbliższym czasie zrobi coś, co zaprowadzi ją jak najdalej.
Najbardziej zaskakujący był fakt, że Annaliese miała jedynie konfy po rewardzie, a potem CISZA. Gurl, where are u? Jestem confused. Miała silny sojusz z Sarah... a nawet z Henrym. BA! Tamta dwójka wie o jej ajdolu. Po której stronie głosów jest Annaliese? Po tej tragicznej - Samatau strong w spadku po AK. HALO, CI LUDZIE CIĘ KIEDYŚ WYWALILI. Naprawdę jej kibicuję, ale nie wiem co mam sądzić, nawet nie wiem dlaczego została z tamtymi. Mam nadzieję, że w porę flipnie albo zrobi jakiś korzystny move dla siebie. Za to Sarah, Jericho, czy Tara (już mnie nie irytuje, lepiej się ją ogląda!> świetnie odnaleźli się w mergu. Ustabilizowali swoje pozycje.
Swing vote'ami okazali się Locky i Michelle. Ta drobna blondyneczka gra bardzo dobrze, po tym odcinku obudziła się moja nadzieja w nią. Ludzie ja lekceważą, a nie powinni. Zresztą to Tess popełniła ogromny błąd nie zapraszając Michelle do wspólnych konwersacji and that's what she gets. Na radzie Michelle znowu slaynęła, słowami nie umiem opisać jakie to było epic. <33 Już chyba trzeci raz robi takie dobre wrażenie, więc może czas zacząć jej kibicować. xD Po tym jak endnęła Bena myślałam, że przesadzi i sobie sama grób wykopie, ale na razie na to się nie zapowiada. Good for her.
Właściwie spodziewałam się, że Jarrad odpadnie, bo konfami sypnął, jak nigdy. Za to Luke nie miał tych konf po zadaniach. Małe napięcie było, u never know. Cieszę się, że taki nołnejm odpadł. Locky i Michelle zmienili zdanie, sądzę, że tym sposobem nie popełnili błędu. I can't wait na kolejne odcinki, gra się zaostrza. <3
Obrazek

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 16

Post autor: Maw »

Bardzo dobry odcinek.

Nareszcie mamy merge i w końcu pokazali choć trochę wszystkich. Nie wiem tylko czy to zasługa złączenia czy może tych listów od rodzin, ale przynajmniej każdy coś tam powiedział. Po kilku odcinkach milczenia znów obudziła się Tessa, której było mnóstwo w tym odcinku - zaczęła od wygrania nagrody, a potem prawie wygrałaby immunitet, gdyby nie Ziggy, która jest chyba jakimś cyborgiem. Liczę na to, że Ziggy wkrótce zostanie zblindsidowana ze swoim HII, bo mimo że jej występy w zadaniach są godne podziwu to jako gracz jest nudna i nieciekawa. Tessa na pewno popełniła błąd lekceważąc Michelle, chociaż i tak myślę, że Michelle od początku zamierzała trzymać z Luke'm, a te konfy były tylko dla zrobienia napięcia (ona przecież doskonale wie, że w Samatau była na dnie).

Eliminacja Jarrada była wręcz oczywista, był duchem, a nagle dostał tyle airtime'u, a często pokazywany Luke, który był zagrożony - był tym razem bardziej na uboczu, więc na pewno nie był to blindside dla widzów, ale dla niektórych uczestników pewnie tak. Mamy już jury. Czy to oznacza, że będzie f3? Chciałem szybko jury w tym sezonie, bo obawiałem się o moich faworytów (Luke <3), ale Jarrad i tak jest nudny i nic nie wniósł do tego sezonu.

Scena z listami mi się podobała, bo dzięki temu mogliśmy bardziej co niektórych poznać (Luke <3 Tara <3), zrobiło się emocjonalnie i fajnie było zobaczyć, że uczestnicy też mają uczucia, chociaż dużo czasu na to poświęcili. No ale w przyszłych odcinkach już tak nie będzie, więc mieli do tego prawo.

Po tym głosowaniu na dnie jest Tessa i jej sojusz. Wydaje mi się jednak, że jeszcze trochę ją pooglądamy, w końcu jest underdogiem i przetrwała już dużo rad w których była skazana na odpadnięcie. Reszta z jej sojuszu jest mi kompletnie obojętna, tak naprawdę tylko Tessa wybija się strategicznie, Ziggy jest dobra w zadaniach, a Peter jest nudny. Również zastanawia mnie głos Annaliese, nie wytłumaczyli nam dlaczego trzymała akurat z tą stroną, może w przyszłym odcinku to zrobią? Wydaje mi się jednak, że jest na to jakieś wytłumaczenie, bo Annaliese jest ogarnięta i wie co robi.

Ta rada była super. <3 Michelle oczywiście jak zawsze musiała coś dopowiedzieć od siebie, nawet bez pytania prowadzącego. Widać, że jest dobrym mówcą i jej kibicuję (jak i również Luke'owi, Tarze i Jericho z Asagi). Ten podkreślony głos Jericho tak jak o to prosił Jarrad. <3

Awatar użytkownika
patrycja9922
4th jury member
Posty: 356
Rejestracja: 16 sie 2015, 00:00
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 16

Post autor: patrycja9922 »

W końcu nadeszła wyczekiwana chwila, po długim oczekiwaniu czas na merg. Odcinek był bardzo emocjonujący, do końca nie wiedziałam, kto ma odpaść.

Co do zadanie o nagrodę zdominowała Tessa, która wykonała bardzo dobry ruch, ponieważ zrezygnowała z indywidualnej nagrody na rzecz reszty plemienia. Według mnie to bardzo dobry ruch strategiczny, ponieważ wzbudziła w innych sympatię, a także chęć odwdzięczenia się za poświęcenie się dla innych.

Zadanie o Immunitet wygrała po zaciekłej walce Ziggy. Blisko wygranej była Tessa, której kibicowałam na zadaniu od początku, ale niestety spadła jako trzecia od końca. To zadanie było jednym z trudniejszych pod względem wytrzymałościowych, tym bardziej podziwiam Ziggy, że potrafiła je wygrać.

Co do sojuszy to Tara od razu po merge przyłączyła się z powrotem do Lock'yego, co było oczywiste. Natomiast Locky starał się grać na dwa fronty, lecz i tak już przy pierwszej radzie musiał wybrać strony, z którą chce trzymać, tak samo jak Michelle. Z początku Tessa targetowała Henrego, lecz obawiała się o jego HI, więc zmieniła plany na Luke.

Jednak nie udało jej się przekonać większości do swojego planu, i odpadł Jarrad, który zbytnio nie wyróżnił się dotychczas. Zdecydowanie lepiej prezentował się Luke. Locky i Michelle w sumie podjęli dobrą decyzję głosując na Jarrada, ponieważ Michel była w Samatau na dnie, a Locky miał bardzo dobry kontakt z Tarą, a ona trzymała z Luke.
Niestety przez to Tessa znowu postawiła się w mniejszości, co mnie martwi. Mam nadzieję, że dojdzie jak najdalej.
Tara, Locy, Luke, Michelle, Jericho i Sarach zagłosowali na Jarrada, i według mnie ten sojusz przez dłuższy czas nie ulegnie zmianie. Na ten moment w większościowym sojuszu są 2 HI, a w mniejszościowym special HII.
Uważam, że Ziggy o ile nie wygra kolejnego indywidualnego immunitetu, pewnie będzie na celowniku u innych, przez swoje gadulstwo z etapu plemiennego.
Obrazek

Awatar użytkownika
XanderDE
5th jury member
Posty: 441
Rejestracja: 09 mar 2015, 00:00
Winners at War: Michele
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 16

Post autor: XanderDE »

No tak. Jarrod nie zauważył, że doszły 4 głosy i dalej chciał wywalić Henryka. Nawet nie skapował, że Locky pewnie będzie przeciwny. Może nie słyszał jego komentarza na zadaniu, że Henry to "perfect package"?
No minus dla całego sojuszu, że nie odwiedli Jarroda od tego głupiego pomysłu. Ziggy powinna mu wyperswadować, dlaczego targetowanie kogoś z własnego plemienia na pierwszej radzie po połączeniu to nie najlepszy pomysł. Nawet, jeśli czuli, że Henryk lojalny nie będzie to po co dawać mu jeszcze powód do przeskoczenia?
Później zmiana na Luke była dobra, ale wątpliwości Lockiego zostały.
Nie rozumiem o co chodziło z tym zapewnianiem Michelle "iam with you" do Tessy, chyba. Sądziła, że nie potrafią liczyć? I jak zostaną przeczytane głosy to będą myśleli, że to ktoś inny głosował przeciwko nim? A może nie chciała ryzykować remisu i kamieni? No nie wiadomo.

Vico
6th voted out
Posty: 75
Rejestracja: 14 sie 2017, 23:38
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 16

Post autor: Vico »

Zadania były dzisiaj bardzo proste, ale przyjemnie się oglądało rywalizację uczestników w tych konkurencjach. Cieszy mnie to, że już jest połączenie, bo zapewne emocji nie będzie nadal nam brakowało. Tak jak przypuszczałem sojusz czwórki z oryginalnego Samatau będzie miał kłopoty, ale może to i dobrze, bo z tego sojuszu dobrze prezentuje się jedynie Tessa, która dziś świetnie wypadła w zadaniach. Szkoda tylko, że tak słabo poszła jej rozmowa z Michelle, która mogła być kluczowa. Tessa popełniła spory błąd, bo zasugerowała wręcz Michelle, że jest na dnie w ich sojuszu. Michelle prezentuje się z odcinka na odcinek coraz lepiej, mam wrażenie, że ma spore pojęcie o grze i dość dobre wyczucie. Być może na razie nie wykonuje jakiś spektakularnych ruchów, ale wielokrotnie wywinęła się już z kłopotów. Co do Locky'ego nie jestem wcale zaskoczony, że wybrał sojusz gdzie jest Tara. Z kolei byłem zszokowany tym, gdzie znalazła się Annaliese. Przecież wcześniej pokazywali, że dobrze dogaduje się z Sarah. W Samatau trzymała przed eliminacją z Tarą i Locky'm, w dodatku Henry wiedział o jej HII. Natomiast sama eliminacja bardzo mnie cieszy, bo Jarrad nic nie wnosił do gry.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 16

Post autor: ciriefan »

Świetny odcinek!

Chociaż nie znoszę listów i wizyt bliskich, to naprawdę fajnie to pokazali w tym odcinku. Przede wszystkim w segmencie z listami został pokazany każdy, poznaliśmy ich wszystkich od ludzkiej strony i to było spoko. Do tego wyedytowali to na tyle dobrze, że o dziwo oglądałem to z ciekawością.

Tak jak się spodziewałem, z tego całego sojuszowego misz maszu po połączeniu sojusz Tessy znalazł się w mniejszości. Oczywiste było, że Michelle, Locky i Henry flipną, więc w sumie brawa dla edytorów za to, że nam wmawiali, że Locky i Michelle nadal chcą z nimi grać (zakładam, że to była manipulacja edytorska w celu budowania napięcia - bo to byłby skrajny debilizm, gdyby postąpili inaczej). Tak jak wy nie rozumiem ruchu Annaliese, bo byłem przekonany, że będzie 8:4 a nie 7:5. W końcu Annaliese miała ten swój sojusz trójki z Lockym i Henrym, no i sojusz dwójki z Sarah. Po coś nam to chyba pokazywali, więc dziwne to trochę, ale może jeszcze odegra to jakąś rolę w przyszłości.

Jarreda mi nie szkoda - cóż, graczem był kiepskim, a i po jury villa widać, że nie miał pojęcia, co się dzieje w grze (podejrzewał o zdradę Annaliese, a nawet brał pod uwagę opcję, że Jericho głosował razem z nim nawet pomimo podkreślonego głosu XD - a to dobre). Za to moja Tessa jest w niebezpieczeństwie. Ale trochę sama jest sobie winna, bo niestety spieprzyła ten odcinek koncertowo. Aż krzyczałem do niej do telewizora, żeby nie była taka dobra w zadaniach i chowała się za radarem! No ale dobra, wygrała tą nagrodę i prawie wygrała immunitet. Wyczuwam coraz większy cel na jej plecach. Ten cały twist z nagrodą - well, tak naprawdę to nie miała żadnego innego wyboru. Gdyby wzięła nagrodę, stałaby się momentalnie celem. Poza tym wątpię, aby ktokolwiek, kto ma jakiekolwiek ludzkie odruchy, postąpił inaczej od niej. No i potem jej największa wpadka - tekst do Michelle, że nie gadają z nią na boku, bo dołączyła do sojuszu jako ostatnia. Serio?! Taki błąd? Tesso, rozczarowałaś mnie. Na szczęście pierwsze wrażenia są mocne i nadal ją uwielbiam, ale czarno widzę jej przyszłość na tym etapie.

Moje top 3 w tym momencie to Tessa, Sarah i Luke.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 16

Post autor: Saw »

No i jest w końcu wyczekiwany przeze mnie merge :D
Muszę przyznać że wszystko ułożyło się tak jak przewidywałem i jak chciałem.
Od razu wiedziałem że Samatau strong nie wypali. Ten sojusz, bez A.K jest słaby i nie ma tam osoby która by pociągała za sznurki. Luke, Sarah, Jericho i Tara ładnie się odnaleźli po połączeniu. Doskonale wiedzieli kogo mogą przeciągać na swoja stronę. Pierwszy do nich przeskoczył Henry z wiadomych powodów. Był na uboczu i to była jedyna słuszna decyzja dla niego. Następnie próbowali przeciągać Locky'ego i Michelle. Oni natomiast trochę długo zwlekali z decyzją. Michelle zaskoczyła mnie że rozważała trzymanie się z Samatau. Razem z Locky'm stali się decydującymi głosami i ostatecznie wybrali dobrą dla siebie opcje. Michelle tak w ogóle jest na ciekawej pozycji i może sporo zdziałać. Nikt w niej nie widzi zagrożenia, a ona prowadzi ciekawą grę. Doskonale zorientowała się że Samatau dyskutują na uboczu bez niej. Nie jest głupia i nie dała z siebie zrobić numerka.
Słynny sojusz A.K jest teraz w czarnej dupie. Tessa, Ziggy i Peter są kolejni do odstrzału. Teraz możliwe że odpadnie Ziggy, bo już padało jej imię. Wszyscy widzą w niej duże zagrożenie fizyczne. Ja mam nadzieję że jednak uda się jej jakoś wybronić, bo ją bardzo lubię. Ma w zanadrzu Super HII więc może dobrze je wykorzysta. Wolałbym żeby odpadła Tessa. Zacząłem jej kibicować po tym jak wyszła z ogromnych tarapatów na początku sezonu. Ale później stała się niewidzialna i jest mi coraz bardziej obojętna.
Nie wiem co w tym odcinku odwaliła Annaliese :o Myślałem że nie będzie ani chwili sie zastanawiać i przeskoczy do Sary z którą założyła sojusz po przemieszaniu. A ona chyba zaspała w tym odcinku i nie zaczaiła co się szykuje. Mam nadzieję że nie zepsuje sobie gry i jeszcze zdoła przeskoczyć do głównego sojuszu.

Tak w ogóle śmieszyło mnie że taki nołnejm Jarrad planował sobie że zblindsiduje mocnego Henry'ego. To byłaby mega sensacja jakby mu się udało. Tessa wpadła na pomysł żeby jednak głosować na Luke'a co nie było głupie, bo gdyby się udało się go wyeliminować to przy okazji pozbyliby się HII Henry'ego. Ale byłem raczej spokojny i czułem że ich plan nie wypali.
Jarrad odpadł i bardzo mnie to cieszy. Był najgorszy z całej dwunastki, co też pokazywał edit. Nagle wyskoczył w tym odcinku, dostał mnóstwo konf, a to oznaczało że zbliża się jego koniec. Nic ciekawego nie wnosił. I tak jestem zaskoczony że tak daleko zajechał prezentując taką grę. Ale został jurorem więc może być z siebie zadowolony.

Co do zadań, niby takie proste a tak przyjemnie się je oglądało. Wielkie brawa dla Ziggy za wygranie pierwszego indywidualnego immunitetu :D
Były też listy od rodzin i zazwyczaj nie lubię tego typu rzeczy. Ale tu wypadło to bardzo fajnie. Można było wszystkich nieco lepiej poznać. Ja aż sie wzruszyłem jak Luke czytał list ;)

Ciekawe co będzie w następnym odcinku. Wątpię żeby rozkład sił się zmienił w najbliższym czasie.

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2017 ep 16

Post autor: Jasasiek »

W końcu nastąpił merge :D
Ziggy, czyli cel numer jeden, wygrała immunitet (skubana!), Tessa zrobiła dobre wrażenie poświęcając swoją nagrodę, a Peter może przydać się jeszcze później, bo ma relację z Sarah, więc padło na Jarrada.
Było do przewidzenia, że odpadnie, bo nagle zaczął dostawać mnóstwo konf. Ale w sumie nie jest mi go szkoda, przez większość czasu nie było go widać, a wyróżniał się tylko wyglądem. Naprawdę sądził, że będzie w stanie przekonać Jericho do zmiany stron, znając go jeden dzień? xD Ten sojusz bez A.K jest skazany na porażkę. Uratować ich może tylko HII Ziggy, ale coś mi się wydaje, że będzie to raczej gwóźdź do trumny.
Spodziewałem się, że Henry flipnie, bo u różowych był na dnie, a Asaga potrzebowała osób do współpracy. Nad Michelle i Locky'm sojusz Samatau mógł bardziej popracować. Sami się wkopali, bo na początku zaczęli celować w Henry'ego, a wiadomo, że Locky nigdy by na to nie poszedł. W dodatku Tessa poniekąd sama wykluczyła Michelle z sojuszu mówiąc jej wprost, że nie uczestniczy w rozmowach, bo jest tylko numerkiem. No tak się nie robi xD
W tym wszystkim zastanawia mnie, a jednocześnie niepokoi, sytuacja Anneliese :( Mam nadzieję, że jakoś się odratuje. Ma dobre więzi z Sarah, Tarą, Locky'm i Henry'm, do tego HII, więc może to wykorzysta.
Rozkład głosów chyba nie zmieni się przez kilka odcinków. Jeśli Ziggy wygra następny immunitet, to najbardziej zagrożona będzie Tessa. Ale może się mylę, są w grze jeszcze 3 HII, więc wszystko może się zdarzyć :D
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Season 4 - 2017”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości