UnREAL

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

UnREAL

Post autor: frasiek »

Taki tam serial fabularny o robieniu reality show takiego jak "The Bachelor".

Moje wrażenia po pilocie, że serial taki raczej poniewierający psychę i trzeba mieć nadzieję, że to jest mocno podkoloryzowane, bo inaczej to nie dałoby się dalej oglądać normalnych reality show.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5744
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Zobaczę później z ciekawości, ale zastanawiam się ile przetrwa ten serial. Rok temu było coś takiego jak "Siberia" (czy jakoś tak) i spadło po 1szym sezonie - też to był serial o reality-show.

Awatar użytkownika
Roxy
sole survivor
Posty: 2661
Rejestracja: 25 mar 2010, 00:00
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: Roxy »

bo to jest zwykły serial, nie żaden oparty na faktach xd

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

Postacie i fabuła to wiadomo, że wymyślone, ale same mechanizmy w stylu, że po planie latają producenci, którzy dostają bonusy za sytuacje do których doprowadzą to raczej z życia wzięte, bo producentka serialu wcześniej pracowała właśnie przy "The Bachelor".

I właśnie doczytałem, że najpierw zrobiła jakiś dobrze odebrany niezależny film o tej samej tematyce.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5744
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

UnREAL

Post autor: Jack »

Obrazek

Unreal to amerykański serial telewizyjny wyprodukowany przez A+E Studios oraz Wieden-Kennedy Entertainment. Twórcami serialu są Marti Noxon i Sarah Gertrude Shapiro. Premierowy odcinek serialu został wyemitowany 1 czerwca 2015 roku przez Lifetime.
Główna bohaterka serialu, Rachel Goldberg jest producentką programu reality show Na wieczność, w którym atrakcyjny kawaler ma poznać swoją wybrankę. „Produkcja” polega na manipulowaniu uczestniczkami, żeby program miał dużą oglądalność. Serial pokazuje mechanizmy rządzące tym gatunkiem telewizyjnym.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5744
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Frasiek, oglądałeś wszystkie odcinki? Jak oceniasz serial?
Nie wiem czy się za niego zabierać czy nie. W sumie ma tylko 10 odcinków, ale jak odradzisz to nie będę oglądać :)

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5744
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Obejrzałem cały sezon, czyli 10 odcinków w 3 dni.
Może serial nie jest jakiś wybitny. Pewnie nie spodoba się fanom "Gry o tron", "The walking dead" czy "Arrow".
Nie oglądało się źle. Na początku gdy zacząłem oglądać, zastanawiałem się czy wytrwam w postanowieniu i dam radę zobaczyć wszystkie 10 odcinków. Serial miło mnie zaskoczył, chociaż nie jest oszałamiający :D Nie ma tam efektów specjalnych, sciene fiction czy elementów horroru. To taka obyczajówka, drama i trochę nawet romans.
Co do bohaterów to strasznie polubiłem Rachel. Może jej "metody" nie były dobre to jednak jej "kibicowałem". Tak samo Quinn. Obie to "czarne charaktery", jednak nie do końca.
Nie chcę za dużo zdradzać, ale serial nie jest jednowątkowy jakby mogło się wydawać. Są wątki: Rachel (jej problemów, miłości itd), Quinn - Chet'a, wątek programu i wątki innych producentów, które dopiero pod koniec serialu zaczęły się rozwijać.
Wątek programu "Everlasting" (o ile tak można nazwać) czasami dramatyczny, a czasami dość śmieszny. Teraz już wiemy dlaczego w każdym reality-show musi być "szalona murzynka", "mamuśka" i "latynoska piękność" :D
Czekam na 2 sezon i polecam serial.


Edit: Jeszcze co do wypowiedzi fraśka. Czy mocno podkoloryzowane? Pewnie trochę tak. Z drugiej strony produkcja nie robiła niczego złego. No może poza kilkoma wyjątkami typu podmiana tabletek przez Shię. Wiadomo, że produkcja rozmawia z uczestnikami i daje im "małe" podpowiedzi odnośnie tego jak mają się zachowywać, komu nie mogą ufać itd.
Manipulacje zdarzają się w każdym tego typu programie. Na pewno w "The Bachelor", bo czytałem, że serial nie podoba się produkcji Bachelora i jego spin-offów. W taki programie dość łatwo manipulować uczestnikami i widzem. Podobnie jak w "The biggest loser" (program o odchudzaniu) - tam też trzeba uczestników motywować do walki przy zrzucaniu kilogramów, czy do różnych dziwnych zachowań. I pewnie czasami zdarza się, że w nagrodę ktoś z produkcji "rzuci" ulubionym uczestnikom coś do jedzenia, bo chyba ciężko wytrzymać 4 miesiące czy jeszcze dłużej na diecie, zamkniętym w sali treningowej.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

Aaaaa, zapomniałem obejrzeć finału. Dobrze, że odkopałeś wątek to może obejrzę zanim znowu zapomnę. :wink:

Opuszczam się jako fan seriali, gdzie te czasy, gdzie na bieżąco oglądałem po kilkanaście seriali pamiętając który leci w który dzień. Dzisiaj to nawet nie jestem wymienić wszystkiego co oglądam :D

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5744
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

To jak obejrzysz to napisz co sądzisz o finale sezonu i ogólnie o serialu :)

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

A jest jakiś cliffhanger? Bo jak tak to poczekam z finałem do początku 2 sezonu.

Mój największy zarzut, że poszli za mocno z tym co się stało w 6 odcinku, a potem rozwiązali sytuację w moim zdaniem naciągany sposób. Poza tym serial całkiem całkiem, jak ktoś chciałby obejrzeć to bym nie odradzał, ale żeby komuś polecać to tylko ludziom, którzy lubią oglądać reality show.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5744
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

frasiek pisze:A jest jakiś cliffhanger? Bo jak tak to poczekam z finałem do początku 2 sezonu.
Czy to można nazwać cliffhanger'em? Nie sądzę :D Na końcu dzieje się coś nieoczekiwanego. Jednak kolejny sezon "UnReal" będzie nowym sezonem "Everlasting".

No tak. To co się stało w tamtym odcinku, reakcje bohaterów i to jak potoczył się cały serial - trochę dziwne to było, rzeczywiście. I oczywiście naciągane.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

Finał bardzo mi się podobał i podciągnął moją opinię o serialu do "jest naprawdę warty przymknięcia oka na naciągane momenty". Największy plus tego seriali do Zimmer i Appleby, ciężko mi wskazać, która lepiej zagrała.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5744
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

frasiek pisze:Największy plus tego seriali do Zimmer i Appleby, ciężko mi wskazać, która lepiej zagrała.
Dokładnie. Obie zagrały genialnie. Nie znam się na kinie i nie wiem czy te aktorki zagrały kiedyś w czymś poważnym, ale naprawdę byłem zaskoczony (pozytywnie) ich grą. Obie oglądałem chyba po raz pierwszy.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

Jack pisze:
frasiek pisze:Największy plus tego seriali do Zimmer i Appleby, ciężko mi wskazać, która lepiej zagrała.
Dokładnie. Obie zagrały genialnie. Nie znam się na kinie i nie wiem czy te aktorki zagrały kiedyś w czymś poważnym, ale naprawdę byłem zaskoczony (pozytywnie) ich grą. Obie oglądałem chyba po raz pierwszy.
Zimmer to pamiętam z Good Morning Miami, które leciało dawno temu w którejś z polskich telewizji, a teraz niedawno w "Newsroom". Widzę, że grała też w House of Cards, które jest na mojej liście do obejrzenia.

Co Appleby to patrząc na jej stronę na IMDB to oglądałem ją przynajmniej jeden raz (Elementary) a może i więcej (Xena, Siódme Niebo, Słoneczny Patrol, Dogie Howser), ale to epizody i w ogóle jej nie kojarzę.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

Jestem w połowie drugiego odcinka no i zaczynam mieć obawy, że próba przebicia poprzedniego sezonu skończy się ostrym przegięciem.

O ile pierwszy sezon mógł ujść za lekko podkoloryzowaną rzeczywistość to ta cała walka Quinn z Chetem robi z drugiego coś nie do uwierzenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne reality show i programy tv”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości