Special Forces: Ultimate Hell Week

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: Jack »

Obrazek

Special Forces: Ultimate Hell Week to program telewizyjny emitowany od 30 sierpnia 2015 przez brytyjską stację BBC.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: Jack »

Telewizja Polska kupiła od BBC Worldwide licencję na realizację „Special Forces: Ultimate Hell Week” - reality-show o tematyce militarnej. Polska wersja programu zostanie pokazania jesienią br. w TVP1.

Dobrze, że w TVP mają na co wydawać to 800 mln zł z kredytu :)
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sp ... cencji-bbc

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: frasiek »

Pozyskanie serialu „Special Forces: Ultimate Hell Week” jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na programy o obronności, tematyce militarnej i historycznej, które odzwierciedla się w popularności grup rekonstrukcyjnych, mitu Żołnierzy Niezłomnych czy rosnącą liczbą ochotników do Brygad Obrony Terytorialnej - uzasadnia Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.
Kibice piłkarscy się będą przygotowywać, żeby nas bronić przed Rosją, gdy Macierewicz już zupełnie rozmontuje naszą armię?

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: Jack »

Nie mam pojęcia. TVP pewnie głównie zależy na tym, żeby jesienią zostawić konkurencję w tyle. Tak przynajmniej zapowiada prezes Kurski.
Ponadto,
ten unikalny format BBC zapewni widzom świetną, zrealizowaną na najwyższym poziomie rozrywkę i wielkie emocje

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: frasiek »

Nie jestem pewien czy prezes Kurski dokładnie wie za co zapłacił, bo z dwóch recenzji na jakie spojrzałem wynika, że niewiele ma to wspólnego z obronnością czy z historią. Jak to skojarzyć z mitem(he he he) Żołnierzy Niezłomnych to już sobie daruję, natomiast co do BOT i grup rekonstrukcyjnych to nie mam zielonego pojęcia.

Z wojskiem to ma tyle wspólnego, że instruktorzy są wojskowymi, a tak to jest tylko następny logiczny krok w tym całym fitnesowym szaleństwie na jakie niektórzy zachorowali.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: Jack »

Masz rację. Z mitem Żołnierzy Niezłomnych ten program ma niewiele wspólnego. Bardziej jest podobny do "Selekcji" emitowanej kiedyś w TVP2.
Na razie ten program wygląda ambitnie na tle innych planowanych nowości, takich jak show discopolowe czy paradokument o policji.
A w "Wiadomościach" pewnie będą go promować jako show wojskowo-historyczne :D

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: frasiek »

Ten program jest podobny do czegoś co już było emitowane w TVP?

No to w takim razie jednak napiszę to co chciałem napisać już wcześniej. Czy na coś o tak prostej koncepcji to trzeba wykupywać licencję?

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: Jack »

"Selekcja" to była polska gra terenowa. Nie była realizowana pewnie z takim rozmachem, ale była w 100% polska.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Selekcja_(gra_terenowa)

Special Forces: Ultimate Hell Week w Wielkiej Brytanii odniósł sukces (podobno), więc TVP wykupiła licencję w nadziei, że sukces powtórzą. Ostatnio nasza telewizja publiczna kupuje sporo formatów od BBC np. "Honey, We're Killing the Kids" (u nas to była klapa, ale powstanie drugi sezon), "Bake Off", czy "First Dates".

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: frasiek »

Z tego co widzę to Selekcja jest grą terenową , a różne telewizje tylko robią z niej relacje. Teraz to jest TVN Turbo.

No i powoli zaczynam żałować, że nie zacząłem robić kariery jako układający ramówkę. Patrzenie na to jaki program odniósł gdzieś sukces i wybieranie na tej podstawie licencji do wykupienia brzmi zachęcająco.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: Jack »

Tak, "Selekcja" jest grą terenową i nie stoi za tym żadna stacja telewizyjna. Chociaż edycje z niektórych lat miały po kilkanaście odcinków, a nie coś w rodzaju 30-minutowej relacji. Sam pamiętam jak kiedyś program emitowany był przez kilka miesięcy na TVP2.
frasiek pisze:
06 kwie 2017, 21:34
No i powoli zaczynam żałować, że nie zacząłem robić kariery jako układający ramówkę. Patrzenie na to jaki program odniósł gdzieś sukces i wybieranie na tej podstawie licencji do wykupienia brzmi zachęcająco.
Prawda? Też mi się tak kiedyś wydawało. Jednak w Polsce to trochę zderzenie ze ścianą i nie jest łatwo się przebić. Ciągle Ci sami ludzie, od stacji do stacji.
Ktoś układa ramówki w Pulsie 2 lata, zwalniają go, trafia do polskich kanałów BBC, popracuje tam 1,5 roku i wraca do Pulsu :D
Inny przykład. Dyrektor programowy TVP2. Wprowadza kilka słabych programów. Dwójka traci udziały, zwalniają go. Zajmuje się różnymi innymi projektami, trafia do Tele5. Niszczy całkowicie stację i teraz wraca do TVP :) I tak w kółko. TVP - Puls - WP - Nowa - Tele 5 - ATM. Od drzwi do drzwi... Tylko Polsat i TVN od lat ma tych samych ludzi i niczego nawet nie próbują zmieniać.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: frasiek »

Czyli wystarczy raz się przebić, a potem to już nawet nie trzeba sobie zawracać głowy tym czy coś odnosi sukces ;)

A może wiesz kiedy wróci do cyklu, człowiek, który zadecydował, że mogliśmy w Polsce obejrzeć Dragon Ball? Bo, tego że nikt w Polsce nie daje najnowszej serii, która na pewno ma swoich fanów, którzy na nią czekali latami to jest ponad moje zrozumienie.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: Jack »

frasiek pisze:
06 kwie 2017, 21:52
Czyli wystarczy raz się przebić, a potem to już nawet nie trzeba sobie zawracać głowy tym czy coś odnosi sukces ;)
Na to wygląda. Nawet lepiej jak twoje programy radzą sobie "średnio". Wtedy możesz często zmieniać pracę i mówić, że lubisz nowe wyzwania i chcesz się wykazać w stacji X.
Niestety, nie mam pojęcia, kto wprowadził "Dragon Ball" na antenę :( Nigdy nie oglądałem, szczerze mówiąc. Widzę na wikipedii, że jakieś sezony DB emitowane były w Polsce na AXN Spin.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: Jack »

Polska edycja programu będzie kręcona w RPA.
http://tbivision.com/news/2017/04/bbc-s ... ca/738652/

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: tombak90 »

Czy to też poprowadzi Anna Popek? :lol: Zdaje się, że ma jeszcze ze trzy godziny wolnego w tygodniu, więc może je śmiało spożytkować na poligonie. Odeśpi jak się władza zmieni - teraz kawka, kreseczka i wio na sianokosy, dopóki jeszcze ma szansę.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: Jack »

Pewnie prezes Jacek chciałby, żeby poprowadziła to pani Popek. Poza tysiącem różnych programów ona prowadzi też większość eventów/gal realizowanych dla TVP. Ja proponuję, żeby wakacje spędziła w RPA na planie tego programu. Takie rozwiązanie będzie korzystne i dla Popek i dla telewizji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne reality show i programy tv”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości