Azja Express / Ameryka Express

r&b
1st jury member
Posty: 167
Rejestracja: 03 kwie 2017, 19:29
Kontakt:

Azja Express / Ameryka Express

Post autor: r&b »

Kogokolwiek wezmą z Żon Hollywood do Agentów/Expressów to zawsze jest to jeden z lepszych wyborów, bo jak wszyscy tam gadają o niczym, to z nich chociaż można bekę pocisnąć.
Póki co nie mam jakichś większych oczekiwań wobec castu, obstawiam, że np Wolszczak to będzie drewno. Najgorsi jak dla mnie póki co są te ludki z 19+, bo jeszcze nic z tego serialu dobrego nie wyszło XD.

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Azja Express / Ameryka Express

Post autor: Meciek »

„Ameryka Express” powraca! Nowa prowadząca i osiem całkowicie różnych par zupełnie nieświadomych
co ich czeka! Swoich sił spróbują w Gwatemali i Kolumbii, gdzie zmierzą się z zadaniami i własnymi
słabościami! Do biegu, gotowi, start!

W wiosennym sezonie w roli prowadzącej zobaczymy Darię Ładochę, zwyciężczynię drugiej edycji programu
„Agent Gwiazdy”. Nikt jak ona nie zrozumie uczestników w chwilach ich zwątpienia, momentach triumfu
i walce o wygraną. W wyścigu weźmie udział osiem niezwykłych par, które nigdy nie miałyby szansy spotkać
się na co dzień. To będzie mieszanka wybuchowa! W programie zobaczymy: żonę Holywood, Iwonę Benjamin
z mężem Reggiem, braci Grzegorza i Rafała Collinsów, Pawła Deląga z kompanem Dariuszem Lipką,
Małgorzatę Heretyk z ukochanym Ernestem Musiałem, Patrycję Markowską z bratnią duszą, Żanetą Luberą,
przyjaciółki Karolinę Pisarek i Martę Gajewską-Komorowską, Grażynę Wolszczak z synem Filipem Sikorą
oraz kolegów: Marcina „Różala” Różalskiego z Bartoszem Fabińskim.

Wiosenny sezon odkryje przed uczestnikami położoną w Ameryce Środkowej Gwatemalę i leżącą w Ameryce
Południowej Kolumbię. Warunki będą ekstremalne. Zmieniająca się pogoda, temperatury wahające się
od 0 do +40 stopni, piekące słońce na zmianę z gwałtownymi ulewami. Okoliczności przyrody – majestatyczne
wulkany, niedostępne dżungle, tropikalne wybrzeża Morza Karaibskiego – zaprą dech w piersiach! Zadania
zaś przekroczą najśmielsze oczekiwania wszystkich. Uczestnicy będą musieli sprawdzić swoją wytrwałość,
pływając po największym jeziorze Gwatemali, gotując na szczycie wulkanu czy próbując przysmaków Majów,
niejadalnych dla Europejczyka. Odwiedzą miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, chociaż
zmęczenie sprawi, że nie zawsze to zauważą.

Nie zabraknie niespodzianek i nowych elementów gry. Oprócz czarnej flagi pojawi się czerwona, która
zatrzymuje parę na 10 minut. Dodatkowo została wprowadzona czarna koperta, która zwalnia jedną parę
od eliminacji. Będzie się działo! Nie zabraknie zwrotów akcji, niespodziewanych odmian losu i wielu emocji!
Zapraszamy do oglądania!
Notka prasowa dotycząca nowego sezonu, zapowiada się kilka ciekawych nowych twistów.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Azja Express / Ameryka Express

Post autor: ciriefan »

4x01-02

Bardzo dobrze się to ogląda. Fajne odcinki, zadania, realizacja.

Królowa Na Wspólnej Grażyna Wolszczak jest teraz królową Ameryki Expresss. To zdecydowanie moja ulubiona uczestniczka, jest tak śmieszna, biedny ten jej syn momentami, gdy mu tak matkuje XD No ale są spoko, no i jeszcze królowa wygrała pierwszy immunitet sezonu. Bardzo lubię też Patrycję Markowską z koleżanką. Tak jak w poprzednim sezonie Karolak, tak w tym największym zaskoczeniem okazuje się być Paweł Deląg, który o dziwo nie jest narcystycznym bucem, a całkiem spoko kolesiem. Na plus też modelki.

Pary, które lubię nieco mniej, to Różal z kolegą - nie moje cup of tea. Tak samo bracia Collins - mają ok momenty, ale za dużo się kłócą. Najmniej lubię tę parę z paradokumentu TVNu, ale przynajmniej były jakieś większe dramy dzięki nim.

Twist z pojedynkami między parami zaczerpnięty z TARu - spoko, ale tylko dlatego, że paradokumentowcy przegrali wszystkie pojedynki XD

Szkoda trochę Iwony i Reggie, bo nieco ubarwiali ten sezon, ale to było do przewidzenia w momencie, gdy Reggie doznał kontuzji.

r&b
1st jury member
Posty: 167
Rejestracja: 03 kwie 2017, 19:29
Kontakt:

Azja Express / Ameryka Express

Post autor: r&b »

Ej no nie jest źle. Ładocha to nie Szulim, ale nie jest najgorsza, pewnie po paru odcinkach się przyzwyczai i będzie swobodniejsza. Podoba mi się fakt, że dało się rozeznać, kto miał jakie miejsce na danym etapie, a nie że edit robił ci sieczkę z mózgu i nie wiesz co się dzieje.

Spośród par najbardziej kibicuję Markowskiej i jej psiapsi z The Voice'a. Żaneta jest naprawdę spoko i fajnie ją oglądać z innej odsłony, Pati też jest na plus. Lekko na plus Różal i Bartosz, nie z powodu tej wstawki o Różalu i psach, ale ogólnie ich podejście do wyścigu i beka z tych piszczących dziewczyn. Ale Karolinę i Martę/Gaję też lubię i wgl wow, że im tak dobrze idzie. Ogólnie w każdej z par znacznie bardziej lubię tą "mniej znaną" osobę, są znacznie bardziej naturalni i bardziej przyjemni w odbiorze, niż celebryci.

Grażynka i jej synek (nie pamiętam jak się nazywa, ale zapamiętało mi się jak nazwała go LALA) to trochę flaki z olejem, ale zaskoczyli mnie wygraną immunitetu. Ludzie z 19+ to flaki z olejem #2, ale ich to już kompletnie nie lubię. Bracia Collins mnie też denerwują, bo się drą na siebie cały czas (też mam brata i w ten sposób zachowywaliśmy się w czasach podstawówki, a patrząc na to ile oni mają włosów na głowie, to oni podstawówkę już mają dawno za sobą), a TVN jeszcze myli ich imiona i podpisuje nie tego co trzeba.

Iwonka i Reggie są cudownymi ludźmi, ale ciężko byłoby ukryć to jak bardzo nie ogarniali i byli cały czas z tyłu. Wydaje mi się, że jakby udało im się jakoś wyprzedzić Delągów to i tak by zrezygnowali xD. Ale przynajmniej można było się pośmiać z ich tekstów typu "I'm gonna umrzeć".

Twist z czarną kopertą nie jest zły, ale robienie etapu bez eliminacji, gdy same eliminacje są co drugi odcinek, jakoś nieszczególnie mi się uśmiecha. Obstawiam też, że z editu będzie można łatwo odczytać, kiedy ten etap nastąpi, bo to jest w końcu TVN XD.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Azja Express / Ameryka Express

Post autor: ciriefan »

4x03-04

Kolejne dwa fajne odcinki. Jeśli chodzi o moich faworytów to się nie zmienia. Grażyna to królowa, na którą nie zasługujemy. Jedyne co się dla mnie liczyło, to żeby nie odpadła i żebyśmy mieli ją 2 odcinki więcej.

No ciekawe zadania, twisty. Za Różalem nie przepadam i mogli odpaść, ale no też ciekawy ten twist, że wrócą, ale muszą ukryć swoją obecność przed innymi.

Poza Grażyną najbardziej lubię modelki i Patrycję z koleżanką, najmniej Różali, paradokumentowców (niestety zgarnęli immunitet) i Collinsów.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Azja Express / Ameryka Express

Post autor: ciriefan »

4x05-07

Pijana królowa Grażyna odpadła niestety. Pokonały ją rum i sraczka. No szkoda, szkoda, ale pomimo tego sezon się bardzo dobrze ogląda i myślę, że tak będzie dalej. Teraz najbardziej kibicuję Patrycji i Żanecie oraz modelkom. Nieco mniej Collinsom (których ostatecznie udało mi się polubić) i Delągom. Najbardziej irytują mnie Ernesty z paradokumentu i Różale. Szkoda, że nie mogli quitnąć i ocalić Grażyny - swoją drogą ciekawe czemu, skoro nie chcieli tam być. Cały ten twist z ich powrotem też naciągany - trochę mi się nie chce wierzyć, że zrobili pozostałym parom tyle zdjęć z bliska, a nikt ich nie zauważył biorąc pod uwagę to, jak wygląda Różal i że musiał być z nimi kamerzysta. No ale it is what it is. Naszej typowej polskiej Grażyny robiącej obciach synowi szkoda, ale pewnie Karolak się cieszy.

NightWing1993
1st voted out
Posty: 8
Rejestracja: 24 sie 2019, 18:18
Kontakt:

Azja Express / Ameryka Express

Post autor: NightWing1993 »

Ciriefan...
Karolak się nie cieszy, bo może gdyby Grażyna została, wygrała to miałaby inne plany 😃

Co do odcinka, szkoda mi Ich. Syn Grażyny był fajny, do Niej też nic nie mam. Dobrze sobie radzili na początku i coś padło.
Bracia mnie bawią, przypominają mi dzieci z piaskownicy. Różala z przyjacielem z przyczyn osobistych nie chcę komentować, bo nie jestem obiektywny. Ci z 19 plus, trochę mnie ta Pani,, aktorka,, drażni, strasznie marudna jest.
Ernest ujdzie w tłumie.
A Patrycja i Jej koleżanka, przyjaciółka po prostu Je uwielbiam.
Wątpię, żeby wygrały, ale kibicuje.
A i Deląg został, obojętni mi są.
Modelki lubię.
Szkoda, że nie zmiksowali par jak było w poprzednich edycjach.
Co do tej czarnej koperty to też nie bardzo rozumiem, ale ok...
A skoro Różal chciał oddać swoje miejsce (bardzo ładnie z Jego strony, ocena obiektywna) to dziwne że nie mógł.
Co to znaczy, że nie mógł.
Wycofuje się.. Tak czy siak.
Kogoś musieliby wtedy i tak przywrócić, żeby odcinki im się zgadzały.

Awatar użytkownika
Eska
7th jury member
Posty: 667
Rejestracja: 06 paź 2010, 00:00
Winners at War: Yul
Kontakt:

Azja Express / Ameryka Express

Post autor: Eska »

W sumie to szkoda mi, że Ci młodzi odpadli tuż przed finałem. Myślę, że wyścig pomiędzy nimi, modelkami i braćmi byłby bardziej zawzięty. Kibicuję teraz Collinsom

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Azja Express / Ameryka Express

Post autor: ciriefan »

2x08-12

To, co zrobił Różal, to było żenujące dla mnie. Przykro było patrzeć, jak sportowiec specjalnie się poddaje. Niestety to jest minus zapraszania celebrytów do takich programów - nie kazdemu zależy. Szkoda, że nie pozwolono mu uratować Grażynki i Filipa. Byłoby może ciekawiej pod kątem samej rywalizacji, a tak to było wiadomo, że Różal odpadnie następny.

Patrycji i Żanety bardzo szkoda - takie swojskie dziołchy z nich, bardzo sympatyczne, z dystansem do rzeczywistości.

Ernestów nie lubiłem od początku i jakoś nie jest mi ich żal. Byli nawet sympatyczni, ale jakoś to po prostu nie jest moje cup of tea.

Delągi w finale to zaskoczenie. Muszę przyznać, że im dalej, tym bardziej Deląg jest irytujący, zaczął strasznie gwiazdorzyć. Tego nie będzie robił, tamtego nie będzie robił, nie przyjechał tutaj robić takich rzeczy, nic mu nie pasuje. Za to do chwalenia się swoimi rolami sprzed 100 lat, kiedy był jeszcze kimkolwiek znaczącym w polskim show-bizie, to pierwszy jest. Naszej divie już dziękujemy.

Z kolei zarówno modelki i Collinsów bardzo lubię. Nie spodziewałem się tego po sobie, ale na tym etapie też najbardziej kibicuję Collinsom. Całą edycję była rywalizacja między tymi dwiema parami, więc liczę na emocjonujący finał między nimi, w którym decydować będą sekundy :)

Awatar użytkownika
Eska
7th jury member
Posty: 667
Rejestracja: 06 paź 2010, 00:00
Winners at War: Yul
Kontakt:

Azja Express / Ameryka Express

Post autor: Eska »

ciriefan pisze:
25 maja 2020, 22:22
Patrycji i Żanety bardzo szkoda - takie swojskie dziołchy z nich, bardzo sympatyczne, z dystansem do rzeczywistości.
Zdecdyowanie ubarwiały ten sezon :D nie raz i nie dwa popłakałam się ze śmiechu :D

Barteg
6th voted out
Posty: 82
Rejestracja: 27 wrz 2017, 11:33
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Azja Express / Ameryka Express

Post autor: Barteg »

Mocno średni sezon, głównie przez antypatyczny cast, lubić dało się tylko modelki i Wolszczak z synem. Montaż typowy dla tego programu, jak dla mnie kiepski, zdecydowanie wolę widzieć w trakcie odcinka jak wygląda sytuacja w wyścigu, a tutaj mamy totalny chaos przez cały odcinek i dopiero na koniec okazuje się kto jest na którym miejscu.
Po za tym bardzo często dało się przewidzieć jak zakończy się dany epizod, tak naprawdę chyba tylko raz montaż mnie oszukał - w przedostatnim odcinku, kiedy spodziewałem się odpadki Deląga. Nie pamiętam też czy tak było w poprzednich edycjach, ale mam wrażenie, że tutaj wyjątkowo mocno skupiano się na różnych przemyśleniach uczestników i ich przygodach w podróży, a faktycznego wyścigu było mało.
Oprócz tego generalnie cały sezon kręcił się głównie wokół dwóch par i łatwo można było się domyślić już dawno temu kto znajdzie się w ścisłym finale, osobiście zwycięstwo dziewczyn obawiałem od pierwszego odcinka, myślałem tylko, że będą starali się podkreślić, że to pierwsza damska drużyna wygrywająca program, a chyba wgl nic na ten temat nie było.
Żeby nie było, że tylko krytykuję to na plus nowa prowadząca i ogólna realizacja programu.

PS Nigdy nie zrozumiem takich gości jak Różal czy Deląg na każdym kroku starających się podkreślić jak to bardzo nie obchodzi ich wyścig i że są "ponad to" wyśmiewając do tego ekipy, które faktycznie chcą się ścigać, no kurde gościu przecież doskonale wiedziałeś, że lecisz na wyścig, to czego się spodziewałeś? Jak już serio masz to gdzieś i chcesz tylko dostać kasę z kontraktu, to przynajmniej odpuść sobie komentarze o tych, którym zależy. Totalna żenada.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Azja Express / Ameryka Express

Post autor: ciriefan »

05x01-04

Ktoś ogląda? Mi patrzy się o wiele milej widząc Turcję i wszystkie miejsca, które niedawno odwiedziłem. Ogląda się całkiem ok - ale montaż zjebał już sam początek, gdy pokazywali urywki z Gruzji i Uzbekistanu, na podstawie których najprawdopodobniej w ciągu 5 minut programu poznaliśmy finałową czwórkę. To chyba najbardziej wkurza.

Pierwszy odpadł Mozil, co było przewidywalne z ich luźnym podejściem. Druga eliminacja dużo bardziej emocjonalna. Szkoda Krystiana z siostrą, bo byli ambitni i rywalizowali na poważnie. Z całej obsady oczywiście kibicuję queen Reni, którą chyba można nazwać Purple Reni. W 3 odcinku pokazali jak je śniadanie, mignęła 2 razy gdzieś w tle i nagle znalazła się na mecie xD Lubię też Zdrójkowskiego, zapewnia dramy ze swoim wkurzającym ojcem. W sumie to nie ma nikogo, kogo nie lubię. Jakbym miał wskazać faworyta nr 3, to chyba byłby to Łozo. Pani z DDTVN jest w sumie dosyć nijaka, Googleboxy są zabawne, ale to nie mój klimat (wpadka z literówką na kartonie mega bekowa XD). Andziaksy o dziwo też całkiem ok, bardzo ambitni i żądni zwycięstwa. Najmniej w sumie podoba mi się Daria jako prowadząca XD

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Azja Express / Ameryka Express

Post autor: Jack »

Sezon 5
Próbowałem oglądać, ale to jednak format nie dla mnie. Za dużo rzeczy próbuję porównywać do The Amazing Race czy do latynoamerykańskich edycji Azja Express które kiedyś oglądałem. NIe odpowiada mi totalnie montaż, bo tak jak wspomniałeś można zobaczyć co się dzieje. Poza tym często z małych akcji robi się jakieś wielkie dramy i powtarza te same hasła po kilka razy... Jak np. relacje Zdrójkowskich. Zamiast tego jak sobie siedzą i opowiadają można było pokzać jakąś konkurencję, albo to w jaki sposób próbują komunikować się z lokalnymi mieszkańcami.

No i też takie sztuczne robienie sekretu kto jest na którym miejscu i czy będzie brać udział w wyzwaniu. Gdyby nie można było po prostu pokzać w montażu kto obecnie jest pierwszy, kto drugi, kto trzeci itd

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Azja Express / Ameryka Express

Post autor: ciriefan »

05x06-07

No i mieliśmy standardowy twist z zamianą w parach, no ale oczywiście wtedy "przypadkowo" była koperta z brakiem eliminacji. No ale mimo wszystko dobrze, że na tym etapie właśnie tak się stało.

Odpadł Łozo z towarzyszem, co mnie zaskoczyło, bo wydawało mi się, że niby pokazywali z nimi urywki z Gruzji. Byłem pewny, że poleci Reni, bo jej wgl w urywkach widać nie było. No ale być może była w nich widoczna tak bardzo jak w odcinkach, czyli wcale. Może więc tak samo magicznie teleportuje się do finału - Purple Reni for the win! Chociaż w ostatnim epie nawet było jej sporo, oczywiście jak na nią XD

Mi to się nawet dobrze ogląda. Kibicuję niezmiennie Reni, a co mnie zaskoczyło, to że bardzo polubiłem Gąsieniców. Andziaksy nadal spoko, więc to mogłoby być top 3. Zdrójkowscy mnie coraz bardziej męczą, mam trochę dosyć ich wiecznych spin i dramatów. Kobitka z DD TVN jest nijaka, na ekranie mi nie przeszkadza, ale wiem, że na pewno nie chciałbym z nią być w parze, bo z jej osobowością to bym nie wytrzymał.

Teraz w Gruzji powinno być dużo ciężej niż w Turcji, zobaczymy. Miło znowu było zobaczyć Kapadocję, najpiękniejsze miejsce na świecie, jakie kiedykolwiek widziałem <3

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Azja Express / Ameryka Express

Post autor: ciriefan »

05x08-13

Powiem wam, że super się oglądało końcówkę. Nie było przewidywalnie, dużo się działo, były emocje. Odcinek w Gruzji z jazdą przy przepaściach, wchodzeniem wysoko pod górę i pogryzieniem psa był zapewne jednym z najlepszych odcinków w historii. Bardzo podobał mi się też odcinek finałowy, który już był taki mocno TARowy polegający głównie na zadaniach i ściganiu się po jednym mieście ku mecie. Miejsce na metę było genialne. Finisz był bliski. Laska z DDTVN przegrała prawdopodobnie przez kierowcę, który nie zjechał w odpowiedni zjazd. No i dobrze, bo była irytującą postacią. Wygrana Andziaksów super. Nie wiedziałem do końca, kim oni są, ale polubiłem ich. Queen Purple Reni zajęła 3 miejsce. A szkoda, bo liczyłem na to, że nasza Fioletowa Królowa wygra i to byłoby bekowe, jednak z takim editem nie mogła być winnerką. Zdrójkowscy odpadli w momencie, gdy już zaczynali mocniej drażnić, a więc na idealnym etapie.

Jak dla mnie ta edycja była świetna i czekam na kolejną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne reality show i programy tv”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości