Polskie teleturnieje

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Polskie teleturnieje

Post autor: frasiek »

Jack pisze:
05 sie 2017, 10:38
W nowym teleturnieju poza odgadywaniem haseł pojawi się również... muzyka na żywo, śpiewy i tańce :D
O ile same Koło Fortuny to może bym jeszcze obejrzał to to mnie po prostu przeraża.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Polskie teleturnieje

Post autor: Jack »

Zdecydowanie, ta perspektywa śpiewów i tańców też mnie przeraża. Trochę nie rozumiem po co udziwniają w ten sposób ten format. Pewnie prezes Jacek ma jakaś swoją wizję...
Poza tym, od września, "Jak to melodia" i "1 z 10" emitowane będą o tej samej porze na dwóch różnych stacjach TVP. Chyba głównym celem takiej zmiany jest zatrzymanie widzów JtM z 19:00 na emitowane o 19:30 "Wiadomości". Program Jedynki ma swoich wiernych widzów, dlatego boję się, że sporo może stracić "1 z 10".

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Polskie teleturnieje

Post autor: tombak90 »

Jack pisze:
05 sie 2017, 15:07
dlatego boję się, że sporo może stracić "1 z 10".
Nie bój pan żaby, panie Boczek, 1 z 10 to jeszcze nas wszystkich przeżyje.

Awatar użytkownika
Fighter
6th voted out
Posty: 98
Rejestracja: 20 maja 2017, 19:58
Kontakt:

Polskie teleturnieje

Post autor: Fighter »

Racja, "1 z 10" podobnie jak "Jaka to melodia?" ma na tyle wyrobioną 'markę' i stałą rzeszę widzów (przeważnie przedział wiekowy 50+), że zawsze się obroni. Co do powrotu "Koła Fortuny" to cóż - na początku nawet miałem pozytywne pierwsze odczucie, bo wybór prowadzącego jak dla mnie ok, no ale jak ma to mieć taki format, to pewnie jeśli ten comeback zda egzamin, to głównym targetem okaże się nie ten przedział, co powinien ^^

Ogólnie jak dla mnie to z tych teleturniejów w telewizji publicznej jedynym przystępnym, na który jestem w stanie poświęcić czas w wolnej chwili jest "Postaw na milion". A w całej telewizji bezkonkurencyjni zdecydowanie są "Milionerzy" i fajnie, że od września ponownie show, które prowadzi Hubert Urbański wróci na antenę. Być może skala trudności pytań w tej pierwszej po powrocie edycji nie powalała, ale ten klimacik jest i aż chcę się to oglądać :D

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Polskie teleturnieje

Post autor: Jack »

Zgadzam się. Pytania w tej edycji były różne, ale ja po prostu lubię klimat "Milionerów" i tę muzykę.
"Postaw na milion" to taki teleturniej, który po pewnym czasie nudzi. Nie jestem fanem pytań sondażowych i tych w których trzeba wykazać się umiejętnościami szacowania - a takich jest sporo.

Jak dla mnie z teleturniejów TVP, jedynie da się oglądać "1 z 10". Nie śledzę każdego odcinka, jednak zauważyłem, że sporo pytań się powtarza co 2-3 lata.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Polskie teleturnieje

Post autor: Jack »

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, nowe "Koło Fortuny" emitowane ma być co najmniej 5 razy w tygodniu.
Od września "Jaka to melodia?" premierowe odcinki będzie miała... 7 dni w tygodniu.

Odnośnie "1 z 10", to naprawdę trochę się boję o ten format. O ile dobrze pamiętam to wyemitowano 97 edycji. Pewnie do 100 jakoś dociągną, ale co później. Pan Sznuk też ma już swoje lata :)

Awatar użytkownika
Fighter
6th voted out
Posty: 98
Rejestracja: 20 maja 2017, 19:58
Kontakt:

Polskie teleturnieje

Post autor: Fighter »

No jak Sznuk zaniemoże to już nie będzie to samo i raczej mija się z celem kontynuowanie tego teleturnieju z kimś innym. Przynajmniej od razu, niech upłynie trochę wody w Wiśle.

Co do "Koła fortuny" to odważnie, ale pewnie będzie to trwało jakieś 25 minut i wyjdzie z tego taka biesiada, jak w Jakiej to melodii xD Już wolałbyn tylko w weekendy i żeby to miało czas antenowy taki jak Postaw na milion.

Awatar użytkownika
Fighter
6th voted out
Posty: 98
Rejestracja: 20 maja 2017, 19:58
Kontakt:

Polskie teleturnieje

Post autor: Fighter »

Obok Rafała Brzozowskiego współprowadzącą program "Koło Fortuny" będzie Izabella Krzan, Miss Polonia 2016.

Jak dla mnie chcą tym kupić nieco młodszych odbiorców, żeby było na kim oko "zawiesić". Tzn. rozumiem, że to klasyk i dawniej w taką rolę "asystentki" wcielały się Magda Masny czy Marta Lewandowska, ale i tak. To, że została wybrana miss i jej wiek mówi zresztą chyba samo za siebie ;)

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Polskie teleturnieje

Post autor: Jack »

Szczerze mówiąc to nie znam tej misski. Zobaczymy jak sobie poradzi w nowej roli. Uwielbiam teleturnieje, ale jakoś perspektywa programu z Rafałem Brzozowskim i śpiewaniem nie zachęca mnie do oglądania, a wprost przeciwnie. Jestem ciekaw w jakim paśmie znajdzie się ten teleturniej, skoro emitowany ma być codziennie. Może o 19.30? Będzie walczyć z "Wiadomościami"? :D

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Polskie teleturnieje

Post autor: frasiek »

Jak ktoś chce sobie oko zawiesić to na Wyspie Przetrwania będzie większy wybór, mniej ubrań i lepsze ujęcia.

Natomiast Koło Fortuny to raczej tylko dla osób gustujących w facetach, bo pewnie więcej będzie widać Brzozowskiego niż tą miskę.

Awatar użytkownika
Fighter
6th voted out
Posty: 98
Rejestracja: 20 maja 2017, 19:58
Kontakt:

Polskie teleturnieje

Post autor: Fighter »

"Jaka to melodia?" w niezmienionym formacie o 18:55 przez siedem dni w tygodniu.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Polskie teleturnieje

Post autor: Jack »

Paweł Orleański (twarz stacji TV4) poprowadzi nowy teleturniej w TVP 1 - "The Wall. Wygraj Marzenia".

Od 18 sierpnia w TVP1, od poniedziałku do piątku o 18.25 emitowany będzie nowy teleturniej "Ryzyk-Fizyk".
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/te ... -regulamin

"Koło Fortuny" emitowane będzie na TVP2 w dni powszednie o 16.30.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Polskie teleturnieje

Post autor: frasiek »

Jack pisze:
18 sie 2017, 19:01

Od 18 sierpnia w TVP1, od poniedziałku do piątku o 18.25 emitowany będzie nowy teleturniej "Ryzyk-Fizyk".
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/te ... -regulamin
A ja myślałem, że TVP to teraz prorodzinna jest, a tymczasem sprowadza jakieś żydowskie wynalazki to skłócania polskich rodzin :D

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Polskie teleturnieje

Post autor: Jack »

Widocznie nie dostali ciekawych pomysłów z Polski, albo Polacy nie są tak naiwni, żeby za kilka tysięcy sprzedać prawa do własnego pomysłu na rzecz TVP. Dlatego w TVP decydują się na sprowadzanie formatów z zagranicy.

Był już w TVP jeden polski teleturniej i o ile pamiętam to powstały 3 odcinki :D

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Polskie teleturnieje

Post autor: frasiek »



Obraz jaki się wyłania z tej zajawki jest taki, że same treść pytań idzie na drugi plan, a na pierwszym są interakcje wewnątrz rodziny. O ile dobrze rozumiem to na start dostaje się całą pulę i trzeba przebrnąć przez wszystkie pytania, żeby zgarnąć nagrodę. Te dwie rzeczy czynią ten teleturniej podobnym do "Postaw na milion".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne reality show i programy tv”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość