Fort Boyard

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Fort Boyard

Post autor: Jack »

Pierwsza edycja programu powstała we Francji w roku 1990. We Francji program oglądać można na kanale France 2 (kanał macierzysty) oraz TV5 Monde (kolejne sezony emitowane są z rocznym opóźnieniem). Na fali jego popularności powstało wiele innych lokalnych edycji (wszystkie nagrywane były na terenie Fortu Boyard), w tym wersja polska. Pierwszy odcinek polskiej wersji programu został wyemitowany 6 września 2008 w telewizji TVP2. DO tej pory powstały dwie polskie edycje programu.


Obrazek

Awatar użytkownika
Roxy
sole survivor
Posty: 2661
Rejestracja: 25 mar 2010, 00:00
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: Roxy »

nie ogladałam innej edycji poza polską z przyczyn oczywistych, nie znam francuskiego wieć raczej bym nic nie roumiała
polska edycja mi się podobała, ale jakoś nie była super eksrta do ktorej można wracać...

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Ja z pierwszej polskiej edycji obejrzałem wszystkie odcinki. Poza niektórymi odcinkami realizacja i drużyny super. Największym minusem programu była prowadząca - Katarzyna Glinka i jej słodki uśmiech.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Ja przypadkiem obejrzałem ostatnio jeden odcinek z francuskiej edycji. Gościem była Eva Longoria. Nawet było ok. Polska edycja zapowiadała się ciekawie, ale była tragiczna, obejrzałem może ze 2 odcinki. Ogólnie może być ten program, ale wolę takie, w których jest eliminacja, trzymanie za kogoś kciuków, napięcie. Tu tego brakuje :)

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Tak, ten program swój najlepszy okres przechodził w latach 90., a Polacy wprowadzili go na rynek dopiero w 2008.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Fort Boyard

Post autor: Jack »

Powstaną nowe odcinki polskiej wersji show 'Fort Boyard'. Dostępne będą w nowym serwisie streamingowym 'ViaPlay'.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/f ... uje-dostep

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Fort Boyard

Post autor: tombak90 »

Łe, pamiętam to arcydzieło, wyspotowałem nawet wtedy kilka łebków z Wyprawy Robinson, między innymi tę rudą mendziarę z żółtych :lol: Gwiazdy sprzed półtorej dekady mogły się popisać, jacy to oni fyt, jak zarządzają swoją gromadką plebsu i te sprawy. Teraz pora zapewne na państwa ęfluęserów. Ciekawe, czy znowu będzie ta cała hałastra nadająca "dzikiego" klimatu: ten karzeł, ten wielkolud walący w gong i... hmhmhm, nie pamiętam, co tam jeszcze było za stworzenie, baba bez oka?
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Fort Boyard

Post autor: Jack »

Musi być ta cała hałastra nadająca "dzikiego" klimatu. Bez nich nie ma 'Fort Boyard'.
Zobaczymy co wyjdzie z reaktywacji po latach. Mnie w wersji TVP nie pasowali prowadzący. To znaczy, Janusz Weiss z zagadkami był super, ale próbujący być śmiesznym Gonera oraz wiecznie przerażona i jednocześnie uśmiechnięta Glinka powodowali że miałem ochotę wyłączyć dźwięk.
W wersji emitowanej 15 lat temu dość biednie podeszli do kwestii zadań. Fort naprawdę oferuje możliwość rozegrania wielu konkurencji, a u nas wałkowali przez dwa sezony około 12-15 tych samych konkurencji.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Fort Boyard

Post autor: Jack »

Nową edycję programu poprowadzą Elżbieta Romanowska oraz Mariusz Kałamaga.
W rolę mędrca na wieży zagadek wcieli się Tamara Gonzalez Perea.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/v ... z-kalamaga

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne reality show i programy tv”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości