Pośpieszalskie, Lisy i inne Ziemce, czyli temat polityczny.

Dozwolone wszystko i nic.
frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Pośpieszalskie, Lisy i inne Ziemce, czyli temat polityczny.

Post autor: frasiek »

Jack pisze: To nie temat polityczny :D
No to, żeby nie zaśmiecać agenta założę temat o programach "politycznych" :wink:

Co do Ziemca i jego "zapatrzenia" to dopóki:
- Ziemiec jest zapatrzony w wartości,
- Ziemiec nie sprzecza się z rzeczywistością,

to jego zapatrzenie jest do zaakceptowania.

Co do urzędów pracy to patrząc po informacjach o zmianach w nich, to pani, która drukowała mi oferty z Internetu to już była właśnie tym osobistym doradcą, czyli patrząc po moich doświadczeniach cała zmiana polegała na tym, że przestawali dawać skierowania przez które można było stracić ubezpieczenie zdrowotne. Jak dla mnie wizyta u tej pani miała sens tylko, gdyby na stronie urzędu byłaby oferta pracy bez danych kontaktowych. Czasem się takie zdarzają, ale szanse, że będzie to akurat, gdy ma się wyznaczony termin wizyty szanse są małe.

Z kolei moja siostra była przez chwilę bezrobotna(bo umowa zlecenia na 3 miesiące, więc jak poszła na wychowawczy to nie podpisywali z nią umowy co 3 miesiące) i przełożyła wizytę o 1 dzień, bo w wyznaczonym terminie robiła za kierowcę drugiej siostry, która w związku z swoją pracą musiała pojechać do innego miasta to jej za karę zabrali zasiłek za ten 1 dzień, więc nawet nie można sobie elastycznie podejść do tych wizyt, które mogą nie mieć żadnego większego sensu.

Tak, więc jak Ziemiec krytykował urzędy pracy to pewnie miał sporo racji. Oczywiście to, że agencje pracy więcej robią to nie tylko wina urzędów, ale prawa pracy, które "promuje" śmieciówki, ale jakby nie patrzeć to też jest odpowiedzialność władzy. Następne "oczywiście" PO nie ruszyło tematu przez 8 lat, ale wcześniej PiS miał 2 lata, żeby coś z tym zrobić, więc o ile krytyka stanu rzeczy jest słuszna to nie powinna być częścią dyskusji "PO czy PiS". No, ale tutaj wchodzimy w kwestię czy Ziemiec jest zapatrzony w wartości czy w partię.

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2664
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

dopóki:
- Ziemiec jest zapatrzony w wartości,
(...)
to jego zapatrzenie jest do zaakceptowania.
"Wartości" to bardzo, baardzo, baaardzo (and 25 more, za każdym razem dodając dodatkowe "a") pojemne pojęcie. Niebezpiecznie pojemne, ale tutaj przeciąganie samogłosek nie brzmi już tak fajnie, więc sobie daruję.

Ale to tylko taka uwaga na marginesie z serii "czekam aż się mięso poddusi i mi się nudzi". Ziemcologiem nie jestem, więc nie wiem aż tak dokładnie w co tam jest zapatrzony, ale ilekroć go słuchałem, nie zrobił na mnie negatywnego wrażenia, więc z pewnością mogło być gorzej, dajmy chłopu szansę, potem można wrzeszczeć - o ile te "wartości" okażą się jednak zbyt pojemnym pojęciem :wink:

No i z pewnością lepszy Ziemiec niż dziennikarze Tusk Vision Network, typu Morozowski, czy Redo-Łabędziewska, którzy najgłośniej drą japy o obiektywnym dziennikarstwie, a sami zachowują się bardziej stronniczo niż rycerze Ojca Dyktatora. Nie sympatyzuję z prawicą, przynajmniej z tą mega skrajną, ale takie "dziennikarstwo" mnie - szukam jakiegoś delikatnego zwrotu... o, mam - siarczyście wkurwia.
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

tombak90 pisze:
dopóki:
- Ziemiec jest zapatrzony w wartości,
(...)
to jego zapatrzenie jest do zaakceptowania.
"Wartości" to bardzo, baardzo, baaardzo (and 25 more, za każdym razem dodając dodatkowe "a") pojemne pojęcie. Niebezpiecznie pojemne, ale tutaj przeciąganie samogłosek nie brzmi już tak fajnie, więc sobie daruję.

Ale to tylko taka uwaga na marginesie z serii "czekam aż się mięso poddusi i mi się nudzi". Ziemcologiem nie jestem, więc nie wiem aż tak dokładnie w co tam jest zapatrzony, ale ilekroć go słuchałem, nie zrobił na mnie negatywnego wrażenia,
Zagorzały katolik co już zdążyło zaowocować tym, że zrobił bezkrytyczny wywiad z afrykańskim księdzem, który ponoć wskrzesza ludzi. Postaw go przed in vitro, gender, LGBT, aborcją antykoncepcją czy chronieniem pedofilów, a jest niemal pewne, że zacznie się kłócić z rzeczywistością jak tylko ta przestanie się zgadzać z jego wartościami. No, ale w sumie nikt nie ma obowiązku papieskich wymysłów... znaczy się tradycji Kościoła Katolickiego nazywać wartościami.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5713
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Ale z jednej strony ja Ziemca rozumiem. Jest nowa władza to musi się wykazać. Jak mówił sam Ziemiec, miał zostać zwolniony w 2011 roku w czasie rządów PO, jednak wtedy koledzy z "Wiadomości" mu pomogli i został w telewizji. Teraz jest nowy rząd, to musi pokazać się od innej strony. Pewnie zależy mu na pracy jak każdemu w tych czasach.

Co do innych zwolnionych to np. Kraśko urodziło się podobno dziecko dzień po zwolnieniu, a on został bez pracy...
Syn Kulczyckiego miał wypadek i zmarł, a ten został zwolniony. I najlepsze w tym wszystkim były komentarze zwolenników nowej polityki TVP, którzy pisali, że dobrze mu tak. Ludzi "denerwowało" to, że Kulczycki manifestował żałobę i że nie wolno obnosić się przed kamerą z żałobą...

A co do tego gościa, który wskrzeszał. Nie pamiętam czy oglądałem rozmowę Ziemca czy kogoś innego, ale są ludzie którzy w to wierzą. Nawet zarzekali się na wizji, że doświadczyli tego na własne oczy. Podobno ojciec Bashobora (tak ten pan się chyba nazywa) wielokrotnie wskrzeszał osoby, które zginęły w wypadkach drogowych.

TVN i Trwam są tendencyjne, wiadomo, więc staram się nie oglądać ich programów informacyjno-publicystycznych. TV Trwam zrobiło ostatnio ankietę czy oglądasz TV Trwam? Przepytali 1000 osób, ponad 300 odpowiedziało "TAK" i wyszła im oglądalność 9,5 mln :D Czyli najwięcej ludzi w Polsce ogląda Trwam (według badania Trwam).

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

Jack pisze: A co do tego gościa, który wskrzeszał. Nie pamiętam czy oglądałem rozmowę Ziemca czy kogoś innego, ale są ludzie którzy w to wierzą. Nawet zarzekali się na wizji, że doświadczyli tego na własne oczy. Podobno ojciec Bashobora (tak ten pan się chyba nazywa) wielokrotnie wskrzeszał osoby, które zginęły w wypadkach drogowych.
O ile mnie pamięć nie myli to poseł z ramienia PO był świadkiem.

Co do tego, że ludzie w to wierzą no to taki jest cel oszustów, żeby im ludzie wierzyli. Jeżeli Bashobora naprawdę wskrzesza to krytyczne spojrzenie mu nie zaszkodzi, jeżeli Bashobora jest oszustem to bezkrytyczne spojrzenie pozwala mu oszukiwać dalej.

Jeżeli Ziemiec chce być obiektywny to niestety, ale nie powinien się dotykać pewnych tematów. A to tak niestety, ale zawsze pozostanie wrażenie, że inaczej sprawa by wyglądała, gdyby Bashobora wskrzeszał w imię innej religii.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5713
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

frasiek pisze:O ile mnie pamięć nie myli to poseł z ramienia PO był świadkiem.

Jeżeli Ziemiec chce być obiektywny to niestety, ale nie powinien się dotykać pewnych tematów. A to tak niestety, ale zawsze pozostanie wrażenie, że inaczej sprawa by wyglądała, gdyby Bashobora wskrzeszał w imię innej religii.
No właśnie, on też mówił, że kiedyś był świadkiem "takiego czegoś" :D

Co do Ziemca - to on twierdzi, że normalne jest to co wczoraj zrobiło TVP Info. Przerwali wywiad z politykiem, żeby pokazać jak na żywo Andrzej Duda robi sobie selfie ze skoczkami :D Btw, podobno mają być małe cięcia i np. Grupa Azoty ma ograniczać sponsoring sportowy - więc to trochę dziwne. Andrzej robi sobie z nimi zdjęcia, a tu m.in przez jego kolegów, za rok mogą stracić sponsora :D

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

Jack pisze: Przerwali wywiad z politykiem, żeby pokazać jak na żywo Andrzej Duda robi sobie selfie ze skoczkami :D
Czyli przerwali jeden bzdet, żeby pokazać inny bzdet :wink:

Jeżeli ktoś "interesuje" się polityką na tyle, żeby oglądać wywiady to i tak nic nowego podczas tego wywiadu z Kidawą-Błońską, by nie usłyszał. A nawet jeżeli byłoby coś nowego to skoro byłoby to powiedziane przez polityka to nie miałoby żadnej wartości.

Zresztą pytanie, które przerwał było naprawdę mierne, więc może w czasie zadawania go naszła go jakaś autorefleksja i postanowił uciec w skoki narciarskie?

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2664
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

Andrzej jak Andrzej, on bez przerwy lata, popisuje się i próbuje pokazać, że jest fajny. Nic nowego i zgodzę się, że takie nagłe przerwanie może być lekko symboliczne odnośnie nowej, "niezależnej" polityki stacji :D Zrozumiałbym jeszcze gdyby pokazali jak Beti szusuje na nartach. Dla takiego widoku przerwałbym nawet mecz szczypiornistów przed decydującą akcją. W życiu bym się nie spodziewał tego, że babka posiada takie skillsy i morda kłapnęła mi wczoraj o kolana. Wyglądała mi raczej na kogoś, kto poci się przy wstawieniu wody na herbatę, a tutaj nagle takie życie na krawędzi :shock:
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

tombak90 pisze:Andrzej jak Andrzej, on bez przerwy lata, popisuje się i próbuje pokazać, że jest fajny. Nic nowego i zgodzę się, że takie nagłe przerwanie może być lekko symboliczne odnośnie nowej, "niezależnej" polityki stacji :D
To raczej jest symbol w jakim kierunku zmierza telewizja jako taka:
https://www.youtube.com/watch?v=GH68bSJXGE8

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5713
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

frasiek pisze:
tombak90 pisze:Andrzej jak Andrzej, on bez przerwy lata, popisuje się i próbuje pokazać, że jest fajny. Nic nowego i zgodzę się, że takie nagłe przerwanie może być lekko symboliczne odnośnie nowej, "niezależnej" polityki stacji :D
To raczej jest symbol w jakim kierunku zmierza telewizja jako taka:
https://www.youtube.com/watch?v=GH68bSJXGE8
Tylko Bieber jest celebrytą, a Duda prezydentem. No ale jednak stacja informacyjna nie powinna robić takich rzeczy moim zdaniem.

Chociaż z drugiej strony Polsat News raz po południu też przerwał serwis informacyjny. I pani Kasia Senyk powiedziała swoich pięknym głosikiem, że "przerywamy serwis informacyjny i przenosimy się na konferencję prasową posła Marca...yyyyy... Liroya" :DD

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

Jack pisze:
frasiek pisze:
tombak90 pisze:Andrzej jak Andrzej, on bez przerwy lata, popisuje się i próbuje pokazać, że jest fajny. Nic nowego i zgodzę się, że takie nagłe przerwanie może być lekko symboliczne odnośnie nowej, "niezależnej" polityki stacji :D
To raczej jest symbol w jakim kierunku zmierza telewizja jako taka:
https://www.youtube.com/watch?v=GH68bSJXGE8
Tylko Bieber jest celebrytą, a Duda prezydentem.
Jeżeli już mam wybierać to wolę wiedzieć co słychać u prezydenta niż u celebryty.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5713
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

frasiek pisze:
Jack pisze:
frasiek pisze:
tombak90 pisze:Andrzej jak Andrzej, on bez przerwy lata, popisuje się i próbuje pokazać, że jest fajny. Nic nowego i zgodzę się, że takie nagłe przerwanie może być lekko symboliczne odnośnie nowej, "niezależnej" polityki stacji :D
To raczej jest symbol w jakim kierunku zmierza telewizja jako taka:
https://www.youtube.com/watch?v=GH68bSJXGE8
Tylko Bieber jest celebrytą, a Duda prezydentem.
Jeżeli już mam wybierać to wolę wiedzieć co słychać u prezydenta niż u celebryty.
Racja. Dlatego napisałem, że stacje informacyjne nie powinny takich rzeczy robić :)

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5713
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Dawno nic się nie działo w tym wątku, dlatego postanawiam odświeżyć. Wiem, że to spore ryzyko...
Co sądzicie o obecnej sytuacji politycznej w kraju i jak się zapatrujecie na ostatnie wydarzenia?

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2664
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

A co ja Ci Jacku powiem.

Z jednej strony konus, któremu mama powiedziała, że kiedyś wyrośnie na Napoleona, a z drugiej banda lewackich popaprańców, która robi rozpierduchę tylko dlatego, że ktoś odsunął ich od koryta i zabronił robić z grubsza tego samego, co aktualnie robi konus - tyle, że może w nieco bielszych rękawiczkach.

Aktualnie trochę bliżej mi do konusa, choćby dlatego, że póki co nie trzeba obawiać się, że ktoś wysadzi w imię Allaha najbliższy stragan z ogórkami i trzeba będzie jeździć na zakupy dalej. Ale za zagorzałego fana z pewnością się nie uważam i nie zamierzam pędzić z krzyżem na najbliższą miesięcznicę, w poszukiwaniu trotylu i sztucznej mgły pod pałacem.

Cyrk na kółkach jak zawsze, ale szaraki suma summarum mają się chyba nieźle i wcale niekoniecznie trzeba ciułać na najbliższy lot do Trondheim.

Przetrzymamy.
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

Jack pisze:Dawno nic się nie działo w tym wątku, dlatego postanawiam odświeżyć. Wiem, że to spore ryzyko...
Co sądzicie o obecnej sytuacji politycznej w kraju i jak się zapatrujecie na ostatnie wydarzenia?
Ostatnie wybory Polska przegrała i teraz musi za to zapłacić przynajmniej jedną kadencją psucia państwa przez PiS. Co gorsza obawiam się, że o ile dzisiaj opozycja płacze, że PiS psuje demokrację, to kiedy sami znajdą się przy korycie mogą już nie być tacy prędcy do jej naprawiania i Polska już pozostanie taką pseudodemokracją.

A co do ekonomii to chyba jedyną nadzieją jest to, że ludzkość szybko dojdzie do problemu pod tytułem "maszyny są w stanie zrobić wszystko to co ludzie", bo to jest problem bogactwa, który skasuje te nasze problemy z długiem publicznym/systemem emerytalnym.

Z jaśniejszych stron to fajnie, że Kościół Katolicki się z PiS-em mizia, bo przyspieszy to jakże potrzebne porzucanie przez ludzi religii.

ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości