Legalne VOD-y

Dozwolone wszystko i nic.
frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Legalne VOD-y

Post autor: frasiek »

Od czasu do czasu pojawia się ten wątek na sb, HBO w końcu przeszło na jasną stronę mocy, w oddali migocze CBS z Survivorem, więc zakładam temat.
Na początek mój mini ranking:

1. Netflix

W tej chwili bezsprzeczny lider. Świetny od strony technicznej, dzięki temu, że da się go łatwo wykupić na spółkę ze znajomymi tani, umożliwia oglądanie offline i oferuje bardzo duży wybór filmów i seriali.

2. HBO GO

Działa w podstawowym dla mnie zakresie (przez WiFi i da się ustawić oryginalny dźwięk i napisy po angielsku), więc ze względu na to, że HBO ma w swojej bibliotece świetne seriale od razy wskakuje na 2 miejsce w moim mini rankingu. Niestety sam serwis mimo, że to już któreś z kolei ich podejście nadal mocno kuluje od strony technologicznej, na przykład:
Nie da się ręcznie ustawić rozdzielczości, więc nie odważyłbym się oglądać naprawdę mobilnie, bo wysoka rozdzielczość, która niewiele da na małym ekranie zeżre dużo transferu.
Jak się ogląda serial to w czasie napisów, pokaże się ostrzeżenie, że za jakiś czas odpalamy następny odcinek czyli standard. Niestety jak się to anuluje, to potem nie ma już możliwość, aby łatwo przejść do następnego odcinka i trzeba się cofać do strony z wybieraniem odcinków.
Jak się chce przeskoczyć jakąś scenę to trzeba to robić na ślepo, bo nie ma odpowiedniego podglądu.

3. Prime Video
Póki co bardzo uboga oferta, dobre jako dodatek do innych usług Amazona, gdy w końcu zawita do Polski.

4. VOD-y polskich telewizji

Obejrzałem bez problemów parę odcinków WP i Agenta, więc zaryzykuję, stwierdzenie, że w końcu działają, ale nadal nie mają nic co bym chciał oglądać.

5. ShowMax

Skreśliłem to po okresie próbnym i nie mają w ofercie żadnej produkcji, które by powodowała, żebym chciał sprawdzić czy ten serwis działa chociaż w podstawowym dla mnie zakresie (bo nawet jak mają coś bardzo dobrego to rzadko kiedy na wyłączność).

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Legalne VOD-y

Post autor: Meciek »

To też wrzucę swój ranking:

1. Netflix

Duży wybór, częste aktualizacje, wszystko działa sprawnie i nie ma problemów z działaniem aplikacji mobilnej. Większość seriali, które oglądam ma premiery odcinków na Netflixie w dniu emisji w USA.

2. Player.pl

Nie oglądam dużo polskich programów, ale jak już oglądam to zdecydowanie wolę oglądać programy przez Playera niż np. Iplę. Ładna szata graficzna, wszystko działa sprawnie i nie ma problemów z wieszającym się odtwarzaczem. Minusem jest aplikacja mobilna, która obecnie działa dobrze, ale na przykład na moim starym telefonie wyrzucała "nieznany błąd" i nie byłem w stanie nic obejrzeć.

3. Ipla

Nie mam dużo zastrzeżeń co do ipli, oprócz tego, że niektóre programy wrzucają w tak beznadziejnej jakości, że oglądanie ich zamienia się w obserwowanie czterech pikseli na ekranie.

4. Showmax

Brak wyboru, niedziałające pobieranie produkcji do oglądania offline przez aplikację mobilną (nie ma żadnej informacji ile pobrało, czy coś w ogóle pobrało, nie działa to po prostu), nieczytelny wygląd strony, średnio działający odtwarzacz, po prostu nie. Tani abonament, bo i sama oferta wygląda na "tanią".

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Legalne VOD-y

Post autor: Jack »

Meciek, Ipla ostatnio się zmieniła i wszystkie produkcje chodzą dość szybko. Chociaż testowałem w nowej wersji jedynie kilka meczów, jednak z zainstalowanym adblockiem nie włączają się reklamy.
Odnośnie playera - to tutaj często (o ile już tam chcę coś zobaczyć) po reklamach nie włącza mi się odcinek :D

Awatar użytkownika
Eska
7th jury member
Posty: 667
Rejestracja: 06 paź 2010, 00:00
Winners at War: Yul
Kontakt:

Legalne VOD-y

Post autor: Eska »

Zgadzam się z Jackiem, ostatnio Ipla działa całkiem sprawnie, plus adblock spełnia swoją rolę. Natomiast jeśli chcę coś obejrzeć na tvn player, to o pominięciu reklam mogę zapomnieć, a jak już one miną, to albo odcinek się zacina, albo uruchamia się bez głosu, albo nie włącza się wcale... Z Netflixa jeszcze nie korzystałam, ale coraz bardziej myślę, żeby się na niego skusić.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Legalne VOD-y

Post autor: frasiek »

Od jakiegoś czasu na widzę na Youtubie "reklamy" Showmaxa, które są lekko żenujące, a content, który próbują przyciągnąć to serial w reżyserii Patryka Vegi...

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Legalne VOD-y

Post autor: Jack »

Widocznie Showmax nie ma czym zachęcić polskiego widza do wykupienia subskrypcji. Musze promować się Vegą i "Uchem prezesa". Tylko to im zostało.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Legalne VOD-y

Post autor: frasiek »

Właśnie sprawdziłem ile osób chodzi na filmy Vegi, więc cofam swoją uwagę na temat tego, że chcą przyciągać widzów takim contentem, ale reklama nadal żenująca.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Legalne VOD-y

Post autor: frasiek »

Showmax się zwija.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Legalne VOD-y

Post autor: Jack »

A miało być tak pięknie :D Jeszcze nie tak dawno temu (jakoś z 2 miesiące) chwalili się świetnymi wynikami.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Legalne VOD-y

Post autor: frasiek »

Nie wiem jak można mieć świetne wyniki w Polsce, gdzie tylu ludzi nie ma żadnych oporów przed piraceniem?

Ja mam znajomego, który bardzo dobrze zarabia, wydaje ciężką kasę na sprzęt do grania, a gry nadal ma poprzez dostęp do cudzego Steama, który sobie kupił na Allegro, bo "Polaków nie stać na gry". Postawienie na polskie produkcje, które mogą zainteresować tylko Polaków, którzy nie będą chcieli za nie zapłacić to był naprawdę kiepski pomysł.

Ciekawe czy nieuchronny upadek polskiej kultury przekona do płacenia przynajmniej tych, którzy aspirują do miana patriotów.

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Legalne VOD-y

Post autor: tombak90 »

A dopuszczasz taką niszową, niewiarygodną, surrealistyczną opcję, że ludzie po prostu mieli w dupie produkcje, które oferowało to cudo? Ja tam specem nie jestem, ale spośród reklam, które do mnie docierały to ani Jakubik głupeczkujący w sutannie, ani Rysio z klanu ganiający się nad jeziorem, ani dodatkowe odcinki Ucha Prezesa, ani nic innego nie skłoniło mnie do sypnięcia im hajsem do kapelusza, skoro mamy do dyspozycji telewizor z pierdylionem kanałów, dvd, youtuba plus watchseries dla tych trzech-czterech rzeczy, na które się tam zerka i których nie ma nigdzie indziej.
nieuchronny upadek polskiej kultury
:lol: :lol: :lol:
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Legalne VOD-y

Post autor: Meciek »

Ogólnie to Showmaxa podsumuję tak - miałem go przez rok za darmo - przez ten rok obejrzałem może z trzy minuty SNL Polska i to tyle. Sama strona jest strasznie siermiężna i nie działa zbyt dobrze, nie ma tam też produkcji, które mnie jakkolwiek interesowały, więc jak dla mnie żadna strata.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Legalne VOD-y

Post autor: Jack »

Od jakiegoś czasu Survivor i the Amazing Race dostępne są na platformie streamingowej Pluto TV należącej do ViacomCBS.
Niestety, platforma ta jeszcze nie jest dostępna w Polsce, chociaż nadawca pracuje nad jej uruchomieniem w tym kraju.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Legalne VOD-y

Post autor: Jack »

W Polsce rusza nowy serwis oferujący programy typu reality-shows
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/s ... wic-dostep

kris894e
1st voted out
Posty: 9
Rejestracja: 12 lut 2021, 10:35
Kontakt:

Legalne VOD-y

Post autor: kris894e »

Niestety nie ma obecnie w bazie Survivora - może kiedyś będzie dostępny na innym serwsie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości