S21E01 - Young at Hart

RaffEmm
runner up
Posty: 927
Rejestracja: 28 maja 2010, 00:00
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: RaffEmm »

Dowiedziałem się, że Kelly Bruno jest drugą uczestniczką z amputowaną nogą.....
Pierwszym uczestnikiem był Chad z sezonu na Vanuatu.....

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Ech, nie działają mi te filmiki :/ Nie wiecie, z jakim opóźnieniem CBS publikuje je na Youtube?

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Ponoć opublikowali i zablokowali. Ja dzisiaj też natrafiłem na jakieś filmiki i komunikat, że nie można ich oglądać w moim kraju (czyli w Polsce :wink:)

ctoria
7th jury member
Posty: 683
Rejestracja: 08 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: ctoria »

Mi działają, poszukam jeszcze może znajdę gdzieś indziej : )

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Polskie napisy do tego odcinka: http://napisy24.pl/search.php?str=survivor+21x01

Guest

Post autor: Guest »

Mi te¿ dzia³aj±. :D

Guest

Post autor: Guest »

Z lekkim opó¼nieniem zacz±³êm ogl±daæ sezon i pierwsze wra¿enia dosyæ pozytywne. Lubiê sytuacjê, gdy plemiona staj± przed wyborem: "co¶ dostajecie, ale drug± rzecz zabieraj± przeciwnicy", wiêc podoba³ mi siê pocz±tek.
Medalion mocy chyba bêdzie dobrym sposobem na nie dopuszczenie do ca³kowite zdominowania rywalizacji przez jedno z plemion. Jak dla mnie super.

Co do uczestników, to na razie bardziej kibicujê starszym, g³ównie Martiemu, Tyronowi i Yve. W stanach pewnie ciekawie siê ludziom ogl±da tego trenera, skoro jest taki znany.
W¶ród m³odych nikt jeszcze siê nie wyró¿ni³, bo ca³± uwagê skupili na siebie blondas oraz dziewczyna bez nogi i powtarzana parê razy historia o g³osach z lito¶ci.

omi
1st jury member
Posty: 150
Rejestracja: 28 wrz 2010, 00:00
Lokalizacja: e?k
Kontakt:

Post autor: omi »

odcinek słaby - na tyle że mnie nie wciągnęło do oglądania następnego ale bywało już gorzej


Młodzi:
Brenda - inteligentna, ładna i chyba wysportowana - dla mnie bomba - może dyktować warunki tym bardziej że to inni są skłonni mieć z nią sojusz (np. Chase)
Chase - wydaję się być w porządku - nie oceniałbym go naiwnie chociaż na początku gry zdradzanie jakichkolwiek planów jest naiwne - nawet jeśli plan sojuszu mężczyzn mi się nie podobał - ale wydaje się być dość dobrym zawodnikiem w zadaniach
Shannon - nie podoba mi się taki typ człowieka, wygląda jak wygląda to po pierwsze a po drugie jest dość zarozumiały i pewnie tylko będzie kręcił wydaje mi się że nie zagrzeje długo miejsca
Alina - sprytna - miała problem z tym że z Kelly znalazła wskazówkę ale dobrze myśli strategicznie póki jeszcze nie zna się ludzi najlepiej trzymać z dala od tych 'weak links'
Kelly B - wydaję się być nawet ok tyle że niepotrzebnie robi wielkie halo przez swoją nogę - żyje tak od urodzenia powinna na starcie powiedzieć że to dla niej normalne i potrafi z tym żyć i normalnie się poruszać
Naonka - mi też przypomina trochę Yasmin - ale jak dla mnie to dobrze :D może dokopie Shannonowi bo ten z kolei przypomina mi Bena xD
Jud freaky Fabio - nie mam nic nowego do dodania - fajny ziomek xD sprawia mi radość ;p
reszty nie pamiętam


Starzy:
Marty - tylko na niego spojrzałem i wiedziałem że jest kluczowym zawodnikiem - oby tak się też stało kojarzy mi się z łagodniejszą wersją Terrego
Jimmy T - nie utrzyma się zbyt długo jest cholerykiem w dodatku na maxa niesympatyczny
Jimmy J - fajny dziadek - bronił się i to całkiem dobrze kombinował ale długo nie pociągnie nawet jeśli nie odpadnie to zmęczenie go wykończy
Tyrone - na pewno niebędzie nowym Jamesem :d oby - bo go polubiłem
Jill - nie jest na razie na chopping block ale to kwestia czasu
Yve - może się wkupić w dobry sojusz
Jane - do0brze sobie radzi oby tylko nie olałA zbytnio strategii bo byłoby szkoda - jeśli odpadłaby zbyt wcześnie
Holly - lubię ją xD ale niech będzie bardziej rozważna - przyznanie się do sojuszu z Wendy nie przyniesie jej nic dobrego
Wendy - hahaha jej mąż twierdzi że odpadnie pierwsza - jest chyba fajna ale może przestraszyć swoim gadaniem - ja się zacząłem jej bać - wydaję się być troche para Xd

został jeszcze jeden człowiek taki niski o rysach latynosa - ale nie mam nic do powiedzenia na jego temat

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

S21E01 - Young at Hart

Post autor: Davos »

Obejrzałem właśnie pierwszy odcinek tego sezonu i mam mieszane uczucia. Co do castu jest całkiem nieźle - parę osób wyróżniło się na plus, parę na minus, ale wygląda na to, że jest sporo ciekawych osobowości więc nie będzie nudno. Za to nie przekonują mnie za bardzo wprowadzone twisty. W pierwszej kolejności podział plemion - ok, fajne było to zaskoczenie, że ludzie pojawili się na pierwszym spotkaniu w dwóch grupach i wszyscy myśleli, że to są ich plemiona, a potem się okazało, że zostali zrobieni w konia ;) Ale już podział plemion wg wieku jest dosyć kontrowersyjny. Na pewno jest to oryginalne, bo tego jeszcze nie było, ale taki podział jednak mocno premiuje młodych w takim programie jak Survivor, gdzie jest dużo fizycznych wyzwań, od których zależy dalszy bieg gry. Dlatego mam pewne obawy, czy starsi nie będą seryjnie przegrywać zawodów do momentu, gdy nastąpi przemieszanie plemion (bo mam poczucie, że w tym sezonie takie przemieszanie będzie, zwłaszcza że dawno go nie było w Survivor). Kolejny twist - "medalion mocy" - zupełnie mnie nie przekonuje. Jeszcze pół biedy, gdyby po użyciu można było go znów zdobyć w zawodach czy znaleźć, ale jak on z automatu trafia do drugiego plemienia to trochę to bez sensu... No i wreszcie wskazówka do ukrytego immunitetu, która ot tak była sobie przy poczcie... Wolałbym, żeby taka wskazówka trafiała do kogoś po zadaniu czy na exile Island, jak to było w poprzednich sezonach. No i czemu tylko plemię młodych dostało wskazówkę, a plemię starych już nie? No chyba, że ci drudzy też dostali, tylko nie było to pokazane...

Czołówka, jak już wspominaliście, trochę za prosta. Wprawdzie lubię oryginalną wersję z pierwszego sezonu, ale ona była fajna właśnie na początek serii. Potem zawsze mi się podobało, jak ją zmieniali i dostosowywali do danego sezonu. Szkoda, że tu tego nie zrobiono, bo dałoby się na pewno wpleść sporo fajnych lokalnych akcentów z tak ciekawego miejsca jak Nikaragua.

No i właśnie - lokalizacja. Uznałbym ją za duży plus sezonu, gdyby gracze mieszkali gdzieś w dżungli, jak to było w Gwatemali. A tu mieszkają na plażach... Trochę małe rozczarowanie. Mam nadzieję, że tej "prawdziwej" Nikaragui z dżunglami i całą lokalną fauną i florą jeszcze trochę w tym sezonie zobaczę.

Zadanie z przelewaniem wody przez rynny mi się podobało, choć było zdecydowanie zbyt krótkie.

Wendy odpadła zasłużenie, bo nie integrowała się z grupą, nie wyglądała na dobrą w zadaniach, a dodatkowo sama się pogrążyła odpowiedziami i mową na radzie. Jimmy J. najwyraźniej jest w USA prawdziwą gwiazdą i nawet gościa polubiłem, ale i tak nie wróżę mu dłuższego pobytu w grze - odpadnie albo przez to, że jest słabszy fizycznie, albo przez bycie znanym. Jimmy T. z kolei wyrasta na czarny charakter i jemu też nie wróżę sukcesu, bo wydaje się być osobą konfliktową. Marty wydaje się być dobrym graczem, Jane i Holly też robią dobre wrażenie, choć ta druga nie trafiła z wyborem sojuszniczki na samym początku :P Ale grunt, że od razu zaczęła grać.
U młodych najlepsze wrażenie zrobiła na mnie Brenda. Nie dość, że od razu zdobyła ten cały medalion mocy, to jeszcze dobrze gra i od razu rozgryzła Chase'a, który dość naiwnie zdradził jej, że ma sojusz z Shannonem. Alina też wydaje się cwana. Kelly B. powtarza historię Chada z Vanuatu. W zadaniach pewnie sobie poradzi, ale nie wiadomo, czy ludzie i tak jej nie odstrzelą, gdyż już widzą w niej kogoś, kto będzie zdobywał głosy sędziów ze względu na współczucie. No i jest też Naonka i "Fabio" - z nimi pewnie będzie jeszcze sporo zabawy i kłótni ;)
Obrazek

damian300d
5th jury member
Posty: 442
Rejestracja: 03 maja 2014, 00:00
Kontakt:

S21E01 - Young at Hart

Post autor: damian300d »

Nie chcę Cię zniechęcać, ale z sezonem 21 wkraczasz w trochę ponury okres w historii show, ale bez obaw - będą jeszcze te dobre :D. Co do czołówki powstała alternatywna, bardziej klimatyczna wersja. Ostatecznie, żeby jakoś uczcić 10-lecie show zdecydowali się jednak na powrót do korzeni. Poniżej link do wersji nikaraguańskiej:


Z innych ciekawostek:
- Alina ma polskie korzenie,
- od 21 sezonu plemienne buffy (poza połączonym) miały nadrukowaną nazwę i czasem symbol plemienia. W tym przypadku: u młodych - kwiat (hiszp.
la flor), u starszych - dwa miecze (hiszp. espada). Na pierwszy rzut oka może nie widać, ale wpisując w googlach można porównać wygląd buffów przed i po 21 sezonie.
- ze względu na ograniczenia w dostępie do oceanu w Nikaragui raczej nie organizowano wyzwań wodnych, a przynajmniej nie na otwartym oceanie. Gdzieś wyczytałem, że podczas realizacji 18. sezonu podczas testowania jakiegoś wodnego wyzwania zginął członek ekipy i to tez miało wpływ ale nie wiem na ile to prawda.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S21E01 - Young at Hart

Post autor: ciriefan »

Obejrzałem właśnie pierwszy odcinek tego sezonu i mam mieszane uczucia.
No i cóż, słusznie. Sezon 21 w społeczności Survivor jest uważany po prostu za słaby. Wręcz okres po 20 sezonie jest przez fanów określany jako "najmroczniejszy okres Survivor". Sezony 22 i 23 są wręcz uważane za jedne z najgorszych w całej historii show, a to wszystko dzięki Jeffowi, jego pomysłom i podejściu do produkcji i edycji odcinków. Tak właściwie to wszystkie sezony 21-26 (z wyjątkiem 25) nie mają zbyt dobrej opinii fanów (chociaż mi się 24 podobał, ale jestem w mniejszości). Potem będzie lepiej, ale Jeffowe zmiany pozostaną, będą coraz głupsze twisty, a Surv już nigdy nie wróci do swoich najlepszych czasów
Kolejny twist - "medalion mocy" - zupełnie mnie nie przekonuje
Tu w sumie też masz rację. Twist ten jest uważany za jeden z niewypałów wymyślonych przez produkcję.
No i wreszcie wskazówka do ukrytego immunitetu, która ot tak była sobie przy poczcie...
Oj, czasy Jeffa oznaczają, że z sezonu na sezon ukryte immunitety będą po prostu wyskakiwać zewsząd (a nawet kiedyś dojdzie do tego, że będą wkładane uczestnikom do toreb XD). Jeff kocha ukryte immunitety, których będzie w sezonach bardzo dużo i to naraz (wręcz produkcja zacznie ryzykować sytuacjami na radach, że nie będzie dało ich się rozstrzygnąć, bo każdy będzie miał immunitet zwykły lub ukryty - i czekają cię dzięki temu bardzo kontrowersyjne momenty).
Mam nadzieję, że tej "prawdziwej" Nikaragui z dżunglami i całą lokalną fauną i florą jeszcze trochę w tym sezonie zobaczę.
Nie liczyłbym na to, żeby przyroda odgrywała jakąkolwiek rolę od momentu, gdy Jeff przejął kontrolę nad show ;)

No ale nie zniechęcaj się. Będą jeszcze sezony, które są prawdziwymi perełkami :) Smutna prawda jest taka, że aktualnie Australian Survivor czy Survivor South Africa są uważane za o wiele lepsze od oryginału.

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

S21E01 - Young at Hart

Post autor: Davos »

Czyli "lepsze jutro było wczoraj"? :P No nie powiem, już się trochę na to nastawiłem, bo ostrzegaliście mnie przed tym wcześniej, choć w życiu bym nie pomyślał, że będą takie cyrki jak z tymi immunitetami 0_o Szkoda, że na siłę szukano udziwnień, zamiast trzymać się po prostu formuł, które sprawdziły się w przeszłości. I ewentualnie lekko je modyfikować, ale z naciskiem na "lekko", a nie aż tak...
Obrazek

MaciekRS
6th jury member
Posty: 585
Rejestracja: 03 mar 2018, 15:17
Kontakt:

S21E01 - Young at Hart

Post autor: MaciekRS »

To co z tego sezonu przejdzie do historii Survivor to określenie "Purple Kelly" :)

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S21E01 - Young at Hart

Post autor: Saw »

ciriefan pisze:
04 sie 2019, 11:25
Obejrzałem właśnie pierwszy odcinek tego sezonu i mam mieszane uczucia.
No i cóż, słusznie. Sezon 21 w społeczności Survivor jest uważany po prostu za słaby. Wręcz okres po 20 sezonie jest przez fanów określany jako "najmroczniejszy okres Survivor". Sezony 22 i 23 są wręcz uważane za jedne z najgorszych w całej historii show, a to wszystko dzięki Jeffowi, jego pomysłom i podejściu do produkcji i edycji odcinków. Tak właściwie to wszystkie sezony 21-26 (z wyjątkiem 25) nie mają zbyt dobrej opinii fanów (chociaż mi się 24 podobał, ale jestem w mniejszości). Potem będzie lepiej, ale Jeffowe zmiany pozostaną, będą coraz głupsze twisty, a Surv już nigdy nie wróci do swoich najlepszych czasów
Ja uważam że sezon 21 jest całkiem niezły. Może nie tak dobry jak poprzednie sezony, które postawiły poprzeczkę bardzo wysoko, ale ogląda sie go całkiem przyjemnie. Największe minusy to medalion mocy i podział na starsze i młodsze plemię. Ale sezony 22 i 23 rzeczywiście są kiepskie (22 to chyba najgorszy sezon ever, przynajmniej w mojej opinii). Natomiast 24 to jeden z moich ulubionych i nie rozumiem opinii że jest słaby. Wiem że Jeff narzekał na niego, ale to chyba nikogo nie dziwi widząc jak potoczyła się rozgrywka :lol:

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

S21E01 - Young at Hart

Post autor: Davos »

damian300d pisze:
04 sie 2019, 02:14
Nie chcę Cię zniechęcać, ale z sezonem 21 wkraczasz w trochę ponury okres w historii show, ale bez obaw - będą jeszcze te dobre :D. Co do czołówki powstała alternatywna, bardziej klimatyczna wersja. Ostatecznie, żeby jakoś uczcić 10-lecie show zdecydowali się jednak na powrót do korzeni. Poniżej link do wersji nikaraguańskiej:


Z innych ciekawostek:
- Alina ma polskie korzenie,
- od 21 sezonu plemienne buffy (poza połączonym) miały nadrukowaną nazwę i czasem symbol plemienia. W tym przypadku: u młodych - kwiat (hiszp.
la flor), u starszych - dwa miecze (hiszp. espada). Na pierwszy rzut oka może nie widać, ale wpisując w googlach można porównać wygląd buffów przed i po 21 sezonie.
- ze względu na ograniczenia w dostępie do oceanu w Nikaragui raczej nie organizowano wyzwań wodnych, a przynajmniej nie na otwartym oceanie. Gdzieś wyczytałem, że podczas realizacji 18. sezonu podczas testowania jakiegoś wodnego wyzwania zginął członek ekipy i to tez miało wpływ ale nie wiem na ile to prawda.
Kurczę, nie mam pojęcia, dlaczego wcześniej przeoczyłem Twojego posta...

Fajna ta alternatywna czołówka! Właśnie coś takiego chętnie bym usłyszał podczas tego sezonu. Zwłaszcza te indiańskie flety robią klimat, dokładnie czegoś takiego brakuje mi w czołówce na temat sezonu dziejącego się w kraju z dżunglą :)

No właśnie coś "polsko" mi brzmiała ta Alina :D Fajnie, że taki akcent pojawił się w Survivor :) Ciekawi mnie, jak sobie sama Alina poradzi, bo na razie wydaje mi się być dosyć ogarniętą osobą.
Buffy fajne, podoba mi się ta nowinka :)
Z tym gościem to niestety prawda... Już w sezonie 17 po którymś z odcinków pojawił się napis: "In memory of Alton Desiree". Wpisałem jego nazwisko w google i znalazłem właśnie to info, o którym wspomniałeś: https://www.realityblurred.com/realityt ... n_desiree/

Strasznie przykre :(


A co do sezonu 21 to jestem dopiero po drugim odcinku i sezon jak dotąd całkiem mi się podoba więc jeśli kolejne odcinki utrzymają ten poziom to mogę być dobrej myśli :) Poza podziałem na młodych i starych i medalionem, jest nieźle. Czyli przeszkadza mi na razie to, co Sawowi :) Zobaczymy, jak będzie dalej.
Zaraz skomentuję drugi odcinek w odpowiednim temacie.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 21: Nicaragua”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości