Survivor NZ: Thailand - Odcinek 1

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor NZ: Thailand - Odcinek 1

Post autor: Meciek »

Premiera w Nowej Zelandii: 22 kwietnia

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor NZ: Thailand - Odcinek 1

Post autor: Maw »

Taki sobie był ten odcinek. Najbardziej nie podobało mi się, że pokazano tak mało rozmów po zadaniu o immunitet i praktycznie od razu dostaliśmy radę. Przez to nie było zbytnio wiadomo jak wygląda rozkład sił. Byłem pewny, że będzie 8-1 i odpadnie Karla, ale tak się nie stało. Cieszę się, że zblindsidowali Jose, bo Karla od samego początku była na uboczu właściwie tylko dlatego, że była najstarsza w drużynie, a to byłoby nudne zagranie. Poza tym polubiłem ją bardziej od Jose. Trudno cokolwiek powiedzieć o uczestnikach, mało pokazano gry, było coś tam o sojuszach, ale niestety niewiele, więcej screentime dostali Jose, Karla i Tess, które były zagrożone odejściem. Mam nadzieję, że nie będzie jak w 1 sezonie, że pierwsze będą odpadały same kobiety. W plemieniu Khangkhaw bardzo polubiłem Lise. Szkoda, że nie udało jej się znaleźć HII. Nie polubiłem za to Tess i mam nadzieję, że niedługo odpadnie.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Survivor NZ: Thailand - Odcinek 1

Post autor: Jack »

Odcinek nie był taki zły. Mam nadzieję, że sezon będzie ciekawszy niż amerykańska Tajlandia :D
Zgodzę się z Mawem, że po zadaniu nie pokazano zbyt dużej ilości rozmów i byłem przez to pewien, że odpadnie Karla. A tutaj taka niespodzianka i właściwie nie wiadomo dlaczego grupa podjęła taką, a nie inna decyzję. Chciałbym pochwalić ekipę z NZ za pierwszy odcinek. Trzy wyzwania, dobry twist z wyborem plemion. Nawet poprawili jakość dźwięku w tym sezonie, chociaż te rady plemienia w tej dziwnej 'jaskini' to jakaś żenada. Niestety słychać pogłos :(

Awatar użytkownika
XanderDE
5th jury member
Posty: 441
Rejestracja: 09 mar 2015, 00:00
Winners at War: Michele
Kontakt:

Survivor NZ: Thailand - Odcinek 1

Post autor: XanderDE »

Mam mieszane uczucia. Niby lepiej, ale jednak czegoś brakuje i nie jestem w stanie określić czego dokładnie.
Czy dobrze pamiętam, że paru osobom na początku nie dali podpisów kim są? Pogłos słyszałem tylko jak Franky mówiła, chyba dlatego że ma taki głos.
Matt coś mało się uśmiecha i czasem to komicznie wygląda jak się sili na epickość - "youre GONE" ;)
Ja tam akurat Tess lubię :)
Eliminacja Jose trochę z czapy.
BDR 211 EBK

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor NZ: Thailand - Odcinek 1

Post autor: ciriefan »

Ja również mam mieszane uczucia. Z jednej strony jest na pewno dużo lepiej niż w pierwszym sezonie - jest dynamiczniej, jest trochę więcej strategii, są lepsze zadania. No i o dziwo prowadzący mnie ani trochę nie drażnił - chyba po reakcji widzów wyciągnęli wnioski, więc mam wrażenie, że w poprzednim sezonie to po prostu kazali mu odgrywać rolę sztywniaka z kijem w dupie. Teraz jest o wiele bardziej żywiołowy i naturalny, od razu lepiej. Na minus z pewnością to, że mimo, iż się poprawiło, to jednak nadal za mało tej dynamiki. Były momenty, że przynudzało i zaczynałem robić coś innego w trakcie. Także no idzie ku lepszemu, ale to jeszcze nie to :)

Szczerze mówiąc to mam problem z zapamiętaniem ich wszystkich na ten moment. Jeśli chodzi o jakieś główne wątki to:
- znajomość Dave'a i Matta sprzed gry - podoba mi się, że od razu to pokazali i nie próbowali tego ukrywać, tak jak w US ukrywali znajomość Ali i Patricka. Sądzę, że poświęcili temu tyle czasu, że panowie jednak się spotkają na jakimś późniejszym etapie gry i coś z tego będzie.
- u niebieskich sojusz Dave, Eve, Franky, JT i Renee - nawet lubię ten skład, a najbardziej JT, zaraz po nim Franky i Dave'a.
- u żółtych też powstał sojusz, ale ich niestety nie zapamiętałem. Na plus z ich składu na ten moment Lisa, Tara, Tess, Dylan i Matt.

Największym plusem odcinka jest to, że zostałem zblindsidowany wynikiem głosowania. Byłem przekonany, że poleci Karla, a tu niespodzianka. Jose jednak ewidentnie zaczęła grę zbyt agresywnie. Po cholerę tak się starała w tym 1 zadaniu? Od początku wiedziałem, że nagrodą będzie wybór plemion, więc no żadna to nagroda, a i też od razu miała łatkę zagrożenia.

Mój ulubiony moment odcinka to beka edytorów z Liama jak mówił, że nikt z nikim nie gada, co było przeplatane rozmowami strategicznymi innych. I jeszcze ta muzyczka, jak dawali jego wypowiedzi XD

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor NZ: Thailand - Odcinek 1

Post autor: Umbastyczny »

Obejrzałem premierę, trochę zmian na minus, trochę na plus, ale generalnie odcinek lepszy niż to co widzieliśmy w pierwszym sezonie. Nowozelandczycy wyciągnęli wnioski, moim zdaniem słuszne i zmierza to ku dobremu.

+ generalnie moim zdaniem system, gdzie w każdym odcinku mamy zadania i radę jest na plus. W poprzednim sezonie dłuuuugaśne odcinki bez rady były mocno nużące

+ brak RI

+ prowadzący (też zauważyłem, że dużo lepiej sobie radzi)

- brak podpisów w konfach, też to zobaczyłem :D dziwne to, że w pierwszym odcinku brakowało podpisów, jestem wzrokowcem i ułatwiłoby mi to naukę imion i ogarnięcie się w sytuacji. Nie ogladałem meet the cast filmików, nie przegladałem żadnych tematów itd.

+ sceneria rady plemienia, ciekawy pomysł z jaskinią, ma to swój urok

- jakość dźwiękow na radzie, niestety ewidnetnie niesie się jakiś pogłos/echo

+ zadania

- cast, a dokładniej to jego różnorodność, a dokładniej to brak. W pierwszy sezonie bardzo podobało mi się spore zróżnicowanie wieku i ściągnięcie do gry prawdziwych emerytów, a do tego paru takich specyficznych osób. Teraz wszyscy są w bardziej podobnym wieku i nikt się jakoś bardzo bardzo nie wyróżnia. Dla mnie obecnośc osób pokroju Barb <3. czy Nate, Hannah, Tony zawsze na plus

- strategia po zadaniu o immu, a raczej jej brak. Ja rozumiem blindside'y, ale my się nic nie dowiedzieliśmy. A jednak komuś ten ruch można przypisać, a tak to nie wiemy kto odwalił kawał dobrej roboty, że przekonać ich do eliminacji Jose, a nie Karli.

+ jakoś tak ogólniej lepiej to pomontowane i bardziej energetyczne niż w pierwszy sezonie


Nie było może szału, ale było całkiem solidnie. Jak przetrwałem cały pierwszy sezon i nie zwątpiłem, to i ten sezon obejrzę, a zapowiada się dużo lepiej.

MaciekRS
6th jury member
Posty: 585
Rejestracja: 03 mar 2018, 15:17
Kontakt:

Survivor NZ: Thailand - Odcinek 1

Post autor: MaciekRS »

Problem jest taki że w amerykańskiej edycji mamy przed sezonem rózne wywiady, Roba, Wiglera, Daltona, EW Canada a tutaj od razu jesteśmy rzuceni na gleboka wode i dopiero poznajemy zawodników. Praktycznie sprzed rozpoczęcia zapamietałem tylko 2 rzeczy, że Josie przeszła operacje zmniejszenia piersi a jakiś 28 latek wstrzyknął sobie w twarz 41 jednostek botoksu aby nikt nie mógł poznać czy on kłamie.
Ale ok, obejrze pierwszy odcinek po raz drugi, potem ze 2 nastepne i juz będe wiedział o co chodzi. Premiera w każdym razie na +

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor NZ: Thailand - Odcinek 1

Post autor: Saw »

Czyli nie tylko ja mam mieszane uczucia po pierwszym odcinku. Jest dużo lepiej niż podczas pierwszego sezonu, gdzie po premierowym odcinku darowałem sobie oglądanie. Ale nadal czegoś brakuje, jednak liczę że z czasem się rozkręci.
Największy plus to oczywiście lokalizacja. W ciekawym i pięknym miejscu jest realizowany program. Do tego zostało stworzone fajne klimatyczne intro. Cast jest średni. Brakuje różnorodności i ciężko zapamiętać uczestników. Wszyscy są do siebie podobni.
Spodobały mi się konkurencje i możliwość wybierania składów. Cieszy że każdy z uczestników dostał jakąś wypowiedź i choć trochę każdego można było poznać. To może też zwiastować że edit będzie dosyć wyrównany i nie będzie niewidzialnych osób. Prowadzący o dziwo nie był tak fatalny jak podczas pierwszego sezonu. Tam wyglądał jakby był z łapanki i za karę musiał prowadzić program. Nadal widać spięcie u niego, ale wypowiada się bardziej naturalnie, a nie tak jakby czytał z kartki. Ciekawy pomysł umiejscowienia rady plemienia w jaskini. Zawsze to jakaś nowość.
Minusem oczywiście brak dynamiki tak jak poprzednicy wspominali. Niby zostały pokazane jakies rozmowy o strategii, ale to wszystko było jakieś takie bez polotu. Momentami odcinek był nużący i gdyby nie aż trzy wyzwania to oceniłbym ten odcinek słabiej. Mam trochę wrażenie że montażyści nie wiedzą do końca w jaką stronę ma iść program i jak odpowiednio pokazać historię. Momentami strasznie chaotycznie to wygląda.
W plemieniu żółtych niewiele się działo. Były jakieś rozmowy o strategii, ale nic konkretnego nie wiadomo. Zaciekawiła mnie Lisa szukająca HII. Wydaje się być nie głupia i może coś ciekawego zdziała.
U niebieskich powstał pięcioosobowy sojusz, ale wydaje mi się że długo nie przetrwa. Jestem trochę rozczarowany tym że nie pokazano praktycznie żadnych rozmów po zadaniu o immunitet przez co tak naprawdę nie wiadomo dlaczego odpadła Jose. Takiego blindside'u się zupełnie nie spodziewałem. Po tym jak Jose wygrała pierwszą konkurencję uznałem ją za mocną zawodniczkę, a tu nagle nie wiadomo dlaczego odpadła jako pierwsza. Trochę szkoda bo nawet zacząłem ją lubić. Karli udało się przetrwać, ale myślę że jej pozycja nadal jest słaba.
Moi faworyci na ten moment to: Franky, Kaysha, Brad, Eve, Tess, Dylan. Nie polubiłem Adama, który wydaje się być dosyć irytujący.

Widać że zostały wyciągnięte wnioski po fatalnym pierwszym sezonie, ale jeszcze trochę pracy przed Nowozelandczykami. Liczę na więcej dynamiki w przyszłych odcinkach i że będzie więcej strategii. Na razie nie jest źle i jest nadzieja że będzie lepiej.

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor NZ: Thailand - Odcinek 1

Post autor: Meciek »

Naprawdę jest o wiele lepiej niż w pierwszym sezonie. Widać, że produkcja starała się poprawić to, co najbardziej szkodziło poprzedniemu sezonowi, wyszło to bardziej na plus niż na minus, ale idealnie nie było.

Odcinek jak dla mnie był odrobinę zbyt długi, myślę, że czterdzieści minut byłoby optymalne, bo lubię oglądać sceny z obozu, ale tutaj było ich trochę za dużo i odcinek się dłużył.

Póki co jestem optymistycznie nastawiony do tego sezonu, zobaczymy jak będzie dalej.

Awatar użytkownika
Kamel
5th jury member
Posty: 403
Rejestracja: 21 lut 2016, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor NZ: Thailand - Odcinek 1

Post autor: Kamel »

Pierwszy odcinek daje szanse na to, że to skończę.
Największy plus za to, że farba nie schodziła z elementów konstrukcji zadań. Eliminacja dziwna, i w sumie znow byly pająki :( poza tym good
Obrazek
nie ma edycji nie ma podpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Thailand”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości