Wyprawa Robinson

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
woytas
1st jury member
Posty: 187
Rejestracja: 14 maja 2012, 00:00
Kontakt:

Post autor: woytas »

Ja kibicowałem z całych sił Wincentemu jak pamiętam.
A ciekawostką może być fakt, że Marek Neuman, który opuścił program jeszcze zanim cuzestnicy dotarli na wyspę ma zakład dentystyczny u mnie pod blokiem i widuję go kilka razy tygodniowo od tych x lat. Pamiętam, że jak zaczęła się emisja programu i odpadł to zakład przez miesiąc był zamknięty, a z innymi dzieciakami na osiedlu nieźle się z gościa wtedy śmialiśmy :D

Malinowa
7th voted out
Posty: 101
Rejestracja: 02 lut 2012, 00:00
Kontakt:

Post autor: Malinowa »

http://www.youtube.com/user/BartasC4/videos

sporo obszernych fragmentów z edycji. większość konkurencji, no i cały 1 odcinek.
miłego oglądania : )

Guest

Post autor: Guest »

http://www.youtube.com/user/BartasC4/videos

pojawi³o siê kilka pe³nych odcinków

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Cała Wyprawa Robinson na YT :)
https://www.youtube.com/user/BartasC4

Awatar użytkownika
MD
4th jury member
Posty: 388
Rejestracja: 11 kwie 2010, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: MD »

Wyprawa Robinson na YT

Super, hurra! Miałam z 5 lat jak to było w telewizji, nie mam prawa pamiętać tego zbyt dobrze. W końcu nadrobię, w końcu jedyna polska edycja programu którego od wielu lat jestem mega fanem!

No i zaczynam oglądać...

Chyba pierwszego całkiem odcinka nie ma na yt, z tym odejściem o którym mówił woytas, no ale trudno jest 20 parę innych. Zaczynam oglądać!!! i... mój entuzjazm uleciał tak szybko jak powietrze z przebitego balonika.

Przy tych ludziach, to Purple Kelly jest mega strategiem, a Fiji to wspaniała edycja. Począwszy od Kena rezygnującego, bo "on przyjechał na wakacje... " poprzez całą grupę innych ludzi, którzy nie mieli zamiaru w ogóle zajmować się taktyką czy strategią, którzy mówią co chwile że są na wakacjach. Jedynie Vito jak dla mnie miał jakiekolwiek przebłyski czegoś podobnego do amerykańskiej gry. Nawet kiedyś użył słowa Survivor xD

Same odcinki są bolesne do oglądania. Akcja jest całkowicie niedynamiczna. Jest nawalone życie obozowe, w większości niezwykle nudne, nie wnoszące nic do gry, ani do czegokolwiek. Odnieść można wrażenie, że produkcja nie miała pomysłu na to co robi. Wielka szkoda, bo w końcu nie bez powodu w Ameryce 13 lat nieprzerwanie są sezony. Niby im się to nie opłaciło, najdroższa produkcja TVNu itp. ale gdyby tylko było to lepiej przemyślane, m.in. cast i montaż, to przecież oglądalność byłaby dużo wyższa. Wielka szkoda że tak wyszło. Zapewne pierwsza i ostatnia edycja, a szkoda bo format z dużo większym potencjałem.

Z początkowego mega entuzjazmu został tylko żal do producentów.

dastame
6th voted out
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2015, 00:00
Kontakt:

Post autor: dastame »

Wyprawę Robinsona oglądało się miło, ale konkurencje i uczestnicy dużo słabsi niż w amerykańskiej. Strasznie mało ruchów strategicznych.

Jak patrzę na główne postacie

Kasia - Chyba jako jedyna myślała o zwycięstwie. Wiedziała, że może nie pokonać Tomka w finale, więc zagłosowała na niego mimo tego, że nie lubi się z Lidią. Na początku mało pokazywana, ale po połączeniu moja ulubienica.

Patrycja - Fajna i miła uczestniczka, ale w którymś odcinku powiedziała, że nie zostanie Robinsonem, bo nim musi zostać facet - bezsens. Nie taka wysportowana na jaką wyglądała. Doszła do finału, bo była miła i z nikim się nie kłóciła (no może tylko z Kubą) Ja ją lubiłem, więc ciesze się, że była w finale.

Lidia - Można powiedzieć, że jedyna fałszywa osoba, ale to dobrze, a najlepsze jest to, że ona naprawdę cały czas myślała, że wszystko co robiła było miłe. Gdyby nie ona, to nie byłoby zdrad i za to ja lubię. Ciekawe jak potoczyłaby się gra gdyby zagłosowała w ten dzień na Patrycje.

Tomek - Miły, ale grać nie umiał za nic. Gdyby nie odszedł od Jarka i Vito miałby finał, albo zawsze mógł powiedzieć dziewczyną, że jest z nimi, a nie z Jarkiem i Vito Wywaliliby wszystkich żółtych i miałby dwie opcje, ale wolał być miłym. Ogólnie do gościa nic nie mam, bo grę prowadził tak jak sam chciał.

Kuba - Jedyny wyeliminowany przez zdradę! Gość szery do bólu, ale przez to miał małe szanse na zwycięstwo po połączeniu drużyn.



Bezsensu to, że Patrycja nie mogła wybrać kogo chcę mieć ze sobą w finale.
Bezsensu, że pozwolili raz głosować komuś z przeciwnego plemienia, ponieważ sami wiedzieli, że jak tak zrobią, to Igor odpada.
Bezsensu niektóre konkurencje np Agnieszka vs Jarek o to kto będzie w grze, lub Tomek vs Lidia serio!? szczeście zdecydowało kto będzie w finale, a tak nie powinno być.
Bezsensu przywrócenie Gosi do gry - tu trochę zdziwiło mnie plemię, które jej nie chciało, a przecież zawsze mogli wywalić ja drugi raz i zostawić więcej zawodników do połączenia. Mieli bardzo dużo szczęścia, że postanowiła zostać.

Chyba napisałem wszystko :D Mam nadzieję, że ktoś odpowie czy się ze mną zgadza. Taki pierwszy dłuższy post i jeszcze czuję się na forum dziko :wink:

Maciej-os
1st jury member
Posty: 172
Rejestracja: 28 lut 2015, 00:00
Lokalizacja: kolo/poznan
Kontakt:

Post autor: Maciej-os »

Moim zdaniem WR jest baaaaardzo słaba. Życie obozowe słabe aż nie dało sie oglądać tak samo z radami plemienia, konkurencje jak to konkurencje, lektor też niepotrzebny więc wg mnie miło się nie oglądało. Co do opisu ludzi masz racje fałszywa Lidka i tylko myśląca Kasia. Większa część castu potraktowała program jak wakacje. Mała oglądalność i wielkie koszty skutkuję brakiem 2 edycji i wcale się nie dziwie a szkoda bo format jak widać po Ameryce świetny. Niektóre reguł gry nielogiczne ale to tylko dlatego że najpierw też obejrzałem naście edycji Survivora.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Wszystkie odcinki "Wyprawy Robinson" zostały usunięte z youtube'a.

Awatar użytkownika
jonek95
3rd jury member
Posty: 252
Rejestracja: 08 gru 2015, 00:00
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Post autor: jonek95 »

Skoro usunięte to może TVN rozważa powrót programu ? Jak sądzicie ?

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Trudno powiedzieć. Pewnie wiele będzie zależało od wyników "Agenta". Jak wiadomo, TVN ma nowego właściciela i nie wiemy jakie ma plany względem ramówki.
A "Survivor" nadal jest popularny w niektórych zakątkach świata np. w Turcji.

Awatar użytkownika
jonek95
3rd jury member
Posty: 252
Rejestracja: 08 gru 2015, 00:00
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Post autor: jonek95 »

W sumie nigdy się nie interesowałem sa państwa które zrobiły powyżej 20 edycji poza USA ?

Ja się boje że dobre wyniki Agenta spowodują tylko to że nawet jak WR wróci to z celebrytami...

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

jonek95 pisze:W sumie nigdy się nie interesowałem sa państwa które zrobiły powyżej 20 edycji poza USA ?
Tylko w USA robią 2 sezony rocznie, więc inne kraje jeszcze nie zdążyły.

Patrząc po Wikipedii najbliżej są:

Francuzi w tym roku wyemitowali 17, a jedną odwołali ze względu na śmierć uczestnika.

Szwedzi i Dania po 15,3*.
Norwegia 14,3*.
Hiszpania i Benelux** po 14 sezonów.

*Szwecja, Dania i Norwegia miały wspólną edycję celebrycką.
** Zaczęło jako wspólny dla Belgów i Holendrów, ale mało Belgów oglądało, więc teraz już tylko dla Holendrów.

Z tego co widzę to Benelux chyba miał jeszcze 5 survivorów polarnych pod tytułem 71° Noord , ale nie widzę żadnego pewnego info po angielsku(oprócz tego, że prowadzący normalnego survivora zginął w wypadku samochodowym, gdy wyjechał to nagrywać):
https://www.youtube.com/watch?v=eXrlIASF3m0
https://nl.wikipedia.org/wiki/71°_Noord

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Jonek, widziałem, że na forum mediowym pisałeś, że główną przyczyną niepowodzenia "Wyprawy" była zbyt duża ilość odcinków. Po części się z tobą zgadzam, ale tutaj sporo zależy od kultury telewizji w danym kraju.
TVN pewnie chciał też zarobić na programie, a więcej odcinków = więcej reklam = więcej kasy.
Np. W Wietnamie Amazing Race ma 5 odcinków tygodniowo - 1 etap.
W wersji Izraelskiej jeden etap to 2 odcinki po ok. 70-80 minut
W USA jest normalnie, czyli ok. 43 minuty.
"Survivor" w Turcji ma bardzo długie odcinki - ok. 130 minut z tego co pamiętam. Czyli 2,5 -3 odcinki Amerykańskiego. I tam program notuje bardzo dobre wyniki oglądalności - nie jestem pewien, ale być może jest to najchętniej oglądany program w ich telewizji.
Właśnie w Turcji pojawiały się edycja celebryci vs. fani - i to kilka takich edycji powstało. Zresztą tam to wygląda trochę inaczej - cała realizacja programu. Np. nie ma tradycyjnej muzyki Survivorowej, a są zwykłe, popularne utwory jako tło. Bardzo kładzie się nacisk na pokazanie uczestników i ich historii. Pokazują jak wyjeżdżają na wyspę, jak się żegnają z rodziną itd.

Prawdą jest też to, że TVN nie miał już praw do "Wyprawy" - nawet na pokazywanie powtórek programu. Takie prawa stacje nabywają na 2-3 lata. Przez kilka lat program był na YT, ale nagle zniknął. Być może TVN odkupił prawa do programu, być może jakiś polski producent nabył prawa (np. Rochstar czy GoldenMedia mają prawa do różnych programów, ale ich polskie wersje nie powstają - bo nikt nie jest tym zainteresowany) a mogło chodzić też o to, że na odcinkach było logo TVN.

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

To może tym razem w słonecznej telewizji? :lol: Przecież TVN przywraca "Agenta", a Klonsat nie byłby Klonsatem, gdyby czegoś nie zmałpował :D Nie zdziwię się zbyt mocno, jeśli także oni w najbliższym czasie "wpadną na pomysł" ożywienia/wprowadzenia jakiegoś reality nawiązującego do gry grupowej/eliminacji/przetrwania, etc., etc. A jeśli "Agent" odniesie sukces, to właściwie to tylko kwestia czasu.
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Survivorpl
2nd voted out
Posty: 14
Rejestracja: 19 lut 2016, 00:00
Kontakt:

Post autor: Survivorpl »

Przeglądam Wikipedię i widzę że ponownie wraca moda na program Survivor w Europie. Swoją edycje w 2016 wyemitują Czesi (Robinson), Rumunii (Supraviețuitorul Filipine), Słoweńcy (Survivor Slovenija: Filipini) i Słowacy (Ostrov). Kolejne edycje emitują Hiszpanie, Francuzi czy Włosi.

A Polska?.... na Telewizje Polską nie ma co liczyć. TVN reaktywował Agenta z przeciętnym skutkiem, Wyprawa Robinson okazała się za droga. Liczyłbym na POLSAT i bogatego Solorza ale czy polski mało ambitny widz jest gotowy oglądać tego typu program?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość