Wyprawa Robinson

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

To trochę bardziej skomplikowane. Te wszystkie powiązania, producent, stacje TV i tak dalej. Powiem Ci, że co roku nagrywanych jest kilka/kilkanaście pilotów nowych teleturniejów i ile z nich trafia na antenę? Przez ostatnie 3-4 lata powrócili "Milionerzy", a wcześniej był chyba teleturniej "Tylko Ty", który spadł z anteny po 1 sezonie.
A paradokumenty i ich popularność głównie wynika z tego, że są tanie w produkcji. I ich producentka się cieszy i mówi głośno o tym, że tylko w Polsce można zrobić odcinek czegoś mając budżet 1000 zł i jedną kamerę.
Rochstar (taka firma zajmująca się produkcją) kupiła "Taniec z gwiazdami" gdy licencja skończyła się TVNowi. W zamian za to TVN niczego od nich nie zamawiał Very Happy
No to się wszystko bracie zgadza, ale sam wskazujesz na kalkulacje i szachrajstwa wynikające z punktu widzenia stacji i producentów. Nie neguje to tego, o czym pieprzę od czterech postów. I nie jest prawdą to, co zasugerowałeś parę pięter wyżej, jakoby Piast Kołodziej atakował widłami wszystko, co obce.
ale z kolei nie mów jakby oglądanie amerykańskiego Survivor było dowodem wysokiej inteligencji.
A niech sobie nie będzie, ale właśnie dlatego tym bardziej nie widzę czemu nasza bohaterka miałaby akurat tym razem (podczas gdy Agent i AE jakoś się przyjęły) wrzasnąć i przełączyć na Ukrytą Prawdę, której oglądanie tym bardziej niejestdowodemwysokiejinteligencji.
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyprawa Robinson

Post autor: Saw »

Nie dawno przypomniałem sobie Wyprawę Robinson. Oglądałem ją jak byłem mały i to głównie dzięki niej zacząłem oglądać Survivor. Pamiętałem kolejność odpadania uczestników i mniej więcej to co było w programie . Ale przed Wyspą Przetrwania chciałem sobie ją dokładnie przypomnieć i przeanalizować.
Patrząc na tamte czasy to TVN stworzył naprawdę dobry program, na wysokim poziomie. Montaż wyglądał bardzo dobrze. Konkurencje były ciekawie zrobione i pokazane. Do tego wszystkiego świetna muzyka, która nadawała niezwykły klimat. Urbański jako prowadzący wypadł świetnie. Aż nie spodziewałem się że tak dobrze sobie radził w roli prowadzącego takiego programu. Uczestnicy byli wybrani nieźle. Nie było samych wysportowanych ludzi. Jedyne co mnie smuci że nie było castingu z prawdziwego zdarzenia, a producenci sami szukali uczestników. Co widać po Kenie, Lidce czy Witoldzie. No i oczywiście na minus gra strategiczna. Ale to można chyba wybaczyć biorąc pod uwagę że uczestnicy tak naprawdę nie wiedzieli na co się piszą idąc do programu. Nikt im nie powiedział że strategia jest bardzo ważnym elementem w tej grze.
Chciałbym napisać kilka słów o uczestnikach:
Marek- odpadł już pierwszego dnia. Szkoda że choroba go pokonała. Nie było czasu go poznać.
Małgorzata- miła i ładna dziewczyna. Plemię po prostu uznało że jest najsłabsza i odpadła.
Magdalena - Była strasznie nie widoczna, a do tego wyeliminowała ją kontuzja.
Łukasz - jak dla mnie był ciągnięty do programu na siłę. Zajął tylko miejsce kogoś komu bardziej by zależało na programie. Zobaczył że na wyspie jest ciężko i po kilku dniach postanowił się wycofać. Strasznie słabe zachowanie z jego strony. Chciał się po raz kolejny pokazać w telewizji i to tyle.
Agata - fajna babka z niej była i szkoda że tak krótko była w programie. Szkoda że faceci postanowili się jej pozbyć.
Gosia - bardzo ją lubiłem, choć nie miała najlepszej opinii w programie. Wszystko przez to że Lidka i Agnieszka nastawili chłopaków na nią i Magdę. No może była trochę leniwa i nie raz powiedziała coś za nim pomyślała. Nie rozumiem tylko czemu żółci byli nie zadowoleni jak dostała możliwość powrotu do gry. Dzięki temu nie mieli strat w ilości osób i mieli większą szansę na zachowanie jak najwięcej ludzi do połączenia. Nie podobało mi się też to że negatywnie się do niej nastawili.
Magda - też ją lubiłem, bo była to dziewczyna z charakterem. Ale czasem przesadzała z tymi kłótniami. Przez co była na straconej pozycji w plemieniu. Szkoda że nie powalczyła o zostanie dłużej jak do plemienia trafił Wincenty z którym się polubiła. Miała szansę przekonać także Marcina z którym się pogodziła i miała coraz lepsze relacje. Gdyby pomyślała strategicznie to wcale nie musiałaby wtedy odpaść.
Igor - fajny facet, którego pogrążyła zamiana najstarszych osób w plemionach. Zieloni zrobili z niego zdrajcę a żółci w to uwierzyli. Szkoda że tak potoczył się jego los w programie. Na plus że próbował się zgadać z Tomkiem i zbudować jakiś sojusz.
Wincenty - nie przepadałem za nim. Robił z siebie świętego a takim nie był. Wciąż gadał że nie kombinuje i chce grać czysto. A tak naprawdę okazał się fałszywy. Jestem ciekaw czy gdyby nie było tej konkurencji z kamieniem to trzymałby z zielonymi czy żółtymi.
Agnieszka - na początku jej nie lubiłem. Ale pod koniec swojego udziału nawet wydawała się spoko. Chciała stworzyć sojusz kobiet, ale dziewczyny od zielonych na to nie poszły.
Marcin - jeden z moich ulubieńców. Silny w konkurencjach i przez to też odpadł, bo był uważany za spore zagrożenie po połączeniu. Podobała mi się jego relacja z Kasią.
Vito - jeden z niewielu, który coś tam myślał strategicznie, o ile to tak można nazwać. Miał tak jakby sojusz z Jarkiem i Tomkiem. Ale ten drugi postanowił go zdradzić i dołączył do kobiet. Rozczarował mnie trochę przed swoją eliminacją. Czuł co się szykuje, ale nic nie zrobił by się jeszcze jakoś wybronić.
Jarek - lubiana prze zemnie osoba. Vito pociągnął go za sobą jako osobę ze swojeo sojuszu. Wszyscy uznali Jarka za zdrajcę i kombinatora.
Kuba - przyznam się szczerze że gościu był dziwny, ale nawet go polubiłem. Na pewno miał trudny charakter i aż dziwi mnie że tak daleko zaszedł. Często mówił prosto z mostu co myśli i tym mógł zrazić do siebie wiele osób. Widać że dla niego na pierwszym miejscu była szczerość i ie wybaczał zdrad,
Tomek - on naprawdę mógł wygrać tą edycję, gdyby tylko nie odwrócił się od Vito i Jarka. Gdyby pozbyli się wszystkich żółtych to miałby klarowną sytuacje w F5. Mógł wybierać pomiędzy Jarkiem i Vitem oraz Patrycją i Kasią. Ale postąpił głupio i cieszę się że odpadł. Denerwowało mnie jak wciąż powtarzał że liczy się dla niego czysta gra i to jak głupio postąpił z Igorem. Mógł mieś dobrego sojusznika w przeciwnej drużynie.
Lidka - chyba najbardziej znienawidzona osoba w całym programie i wcale się nie dziwię. Na początku była mi obojętna, choć strasznym fałszem od niej biło. Ale to co zrobiła naradzie na której odpadł Kuba pokazało że jest paskudną babą. Rozwaliło mnie to jak dowaliła się do Kasi o to że ta wygrywa konkurencje i że naraża swoje zdrowie. Tak naprawdę zazdrościła że dziewczyna mimo kontuzji nadal potrafi wygrywać. Do tego te wszystkie jej bezczelne odzywki w stosunku do Kasi utwierdziły mnie w tym że jest walnięta. Najlepsze jednak było jak zagłosowała na Kubę, bo bała się o swój tyłek, a jeszcze dwie rady wcześniej ryczała, bo nie chce wystawiać przyjaciela na odstrzał. Nie dziwię się że córka nie napisała do niej listu. Tez bym się wstydził takiej matki. Jednak patrząc od strony strategicznej to trzeba przyznać że coś tam myślała. Ale to i tak nie zmienia mojego stosunku do niej. Dziwię się tylko dlaczego miała tak silną władzę w plemieniu żółtych i wszystkim manipulowała.
Patrycja - była mi obojętna. Miała dobry socjal i dzięki temu daleko zaszła. Pewnie wygrałaby Robinsona gdyby mogła wybrać sobie drugą osobę do finału tak jak to jest w Survivor. Nie podobało mi się u niej to że pod koniec odwróciła się od Kasi i dziwnie się zachowywała.
Kasia - moja zdecydowana faworytka. Bardzo się ciesze że wygrała, bo bardzo się jej to należało. Nie mogę uwierzyć jak ona wymiatała w tych konkurencjach. Nawet rozwalony palec u nogi jej nie przeszkodził. Tym wszystkim zraziła do siebie kilka osób w końcówce. Ale na szczęście pokrzyżowała Lidce, Patrycji i Tomkowi plany na F3. Były momenty gdzie czasem troszkę mnie irytowała swoim zachowaniem. Ale nie było tego wiele. Trzeba przyznac że wykazała się niezłą strategią w F4 gdzie zagłosowała na Tomka. Wiedziała że będzie jej trudniej pokonać Tomka niż Lidkę.


Ogólnie podsumowując Wyprawa Robinson była fajna i miło się ją oglądało. Były czasem nudniejsze momenty, ale głównie przez to że nie było strategii i sojuszów. Nie podobało mi się że grę strategiczną uważano za jedno wielkie zło i że prawie wszyscy uważali że trzeba grac czysto. Szkoda że nie powstało więcej edycji po pewnie stałyby na jeszcze większym poziomie. Wiele lat trzeba było czekać w naszym kraju na powrót formatu i mam nadzieję że tym razem powstaną kolejne edycje Wyspy Przetrwania.


Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Wyprawa Robinson

Post autor: tombak90 »

Pozytywne zdziwko, na zdjęciu prezentuje się całkiem dobrze. Jak ją kilka lat temu zguglowałem, to wyglądała jakby wsadziła sobie łeb do ula. Może te wszystkie świństwa da się czymś odsączyć.
Miejmy nadzieję, że nasza Cebulka nie pójdzie tym tropem, niczego sobie nie wstrzyknie i za kilka lat nie zrobi się z niej jakieś GMO.
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

hancock
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2018, 11:31
Kontakt:

Wyprawa Robinson

Post autor: hancock »

Coś się szykuje...
#2019

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyprawa Robinson

Post autor: Saw »

hancock pisze:
13 sie 2018, 11:33
Coś się szykuje...
#2019
A możesz coś więcej napisać? Czyżby druga edycja? Byłoby świetnie :)

hancock
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2018, 11:31
Kontakt:

Wyprawa Robinson

Post autor: hancock »

To jeszcze nie jest nic pewnego, ale... plany są. Powinny zadecydować najbliższe tygodnie. Co jakiś czas w polskiej telewizji wracają dawne formaty (Milionerzy, Agent). Druga edycja WR jest realna. W TVNie dobrze pamiętają o tym programie, bo swego czasu był najdroższą produkcją stacji (i głownie przez to miał złą renomę). Jednak zmieniło się to w ostatnich miesiacach, bo są luki w ramówce na wiosnę 2019 + jesień 2019 i... było pewne "przetarcie" w przypadku polsatowskiej wersji (ona już już nie wróci). Z tego co wiem przy pierwszej edycji był podpisany kontrakt ze Szwedami z możliwością przedłużenia o kolejną. To zostało zerwane ze względu na niezadowalającą oglądalność (jak na tamte czasy). Ale podobnie jak w przypadku Agenta - TVN temat może powrócić. Tylko, że wiązałoby się to z kooperacją z innymi krajami. Chodzi o cięcie kosztów. Bardzo dobrze zdają sobie sprawę z potencjału tego programu. Tylko jest parę kluczowych kwestii. Przede wszystkim trafienie do określonej grupy docelowej (Polsat tego nie miał) - z tym wiąże się m.in. umiejscowanie w ramówce (bardzo możliwe, że WR2 nie leciałaby w prime time'ie). Kolejna kwestia: aktywna kampania reklamowa przed emisją drugiej edycji. Polsat w tym przypadku nie wypadł najlepiej - postawili głównie na kampanię billboardową + reklamy w "swoich" mediach (tutaj TVN ma większy potencjał). Zobaczymy :)

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyprawa Robinson

Post autor: ciriefan »

Brzmi to dobrze, ciekawie czy to prawda ;)

TVN wystarczy, że dobrze przemyśli, na co chce postawić - jeśli od początku postawiliby strategię i na to nastawili też widzów w reklamach (a potrafią reklamować dobrze, na pewno lepiej niż Polsat) i dobrze przemyślą, jak opowiedzieć historię i wyedytować zwycięzcę (niech przynajmniej będzie widoczny, nie to co zrobili biednej Kasi Cebuli), to już byłoby dobrze. Oczywiście podstawą musi być lepsza i bardziej zróżnicowana obsada niż w Wyspie Przetrwania.

Żadnych kurczaczków i schabowych z ziemniaczkami, lepszy, naturalny i nie tak strasznie sztywny prowadzący, mniej tej całej przasności i wiejskości Polsatu. No i przede wszystkim to, co jest podstawą każdego reality show - ciekawi uczestnicy.

i niech koniecznie zostawią starą ścieżkę dźwiękową, była naprawdę świetna!

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Wyprawa Robinson

Post autor: frasiek »

hancock pisze:
13 sie 2018, 17:21
Z tego co wiem przy pierwszej edycji był podpisany kontrakt ze Szwedami z możliwością przedłużenia o kolejną. To zostało zerwane ze względu na niezadowalającą oglądalność (jak na tamte czasy).
A TVP zrezygnowało z amerykańskich sezonów, a Polsat z Wyspy Przetrwania.

Nie dość, że przestarzałe media to jeszcze kierowanie przez ludzi bez polotu, wyobraźni i nowych pomysłów. Pewnie o Survivorze nie mogą przestać myśleć, bo w USA już prawie 40 sezonów.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyprawa Robinson

Post autor: Saw »

Byłoby świetnie gdyby Wyprawa Robinson powróciła. Mam nadzieję że to nie żadne wymysły i rzeczywiście w TVNie padł pomysł powrotu tego programu. Może chcieliby sie zmierzyć z Wyspą Przetrwania i pokazać Polsatowi że lepiej potrafią zrobić program. Bo co tu dużo mówić pod względem realizacji to 13 lat starsza WR przebiła WP.
Myślę że jakby TVN podjął się tego zadania to wyszłoby dobrze. Musieliby jednak popracować nad wieloma rzeczami i nie pozwolić sobie na takie błędy jak Polsat. Nie da się ukryć że Polsat nie wiedział za co się zabrał i to było widać już od pierwszego odcinka. Później próbowali to ratować, ale wychodziło nijako. Bo nie wiedzieli czy do znudzenia pokazywać życie obozowe czy też strategię. Na dodatek do gry wciskali jakieś durne twisty, które tylko jeszcze bardziej psuły program.
Cast też powinien być bardziej zróżnicowany. Nie tylko ludzie wysportowani i z mega wymyślonymi zainteresowaniami, ale też tacy zwykli. Do tego do obsady dorzucić kilku fanów programu, którzy rozruszaliby akcje. No tak w WP były dwie fanki, ale jedna zaczęła za ostro i szybko odpadła, a druga całą grę była pasywna i mało widoczna. Ja myślę że fani pomogliby innym nauczyć sie gry ( tu przykład Ani Rudej i Justyny). Tak z pięć strategicznie ograniętych osób i byłoby ciekawie. Zostawić świetną ścieżkę dźwiękową oraz dać Urbańskiego lub kogoś podobnego jako prowadzącego. No i nastawić się typowo na strategię. I myślę że program mógłby wyglądać ciekawie.
Ale to raczej tylko marzenia i trudno mi uwierzyć w drugą edycję. Nigdzie nie znalazłem żadnego info o tym że TVN chciałby kontynuacji.

hancock
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2018, 11:31
Kontakt:

Wyprawa Robinson

Post autor: hancock »

Tej informacji raczej nigdzie nie znajdziesz, bo jest to info "kuluarowe":)

Co do Wyspy Przetrwania też się nie myliłem. Wcześniej udzielałem się na forum media2. Też przed kręceniem programu wskazałem paru uczestników (pani Kasia Cebula potem była zaskoczona, a to ja "wyławiałem" tych ludzi) oraz to, gdzie będą kręcili - byłem przekonany co do Fidżi.

Czas pokaże :)

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Wyprawa Robinson

Post autor: tombak90 »

Ano to zobaczymy, co nam tajemniczy wróżu wywróżysz.

Sam lekko bym się zadziwił - cisną przecież Agenta, który jakoś się przyjął, a w januszowym rozumieniu jest z grubsza na jedno kopyto: kilkanaście łebków knuje przeciwko sobie na tle dzikich hunga-bunga krajobrazów i systematycznie dostają w zęby. Nie mówiąc już o tym, że jest formatem dużo tańszym, więc hrabiemu Walterowi średnio się finansowo kalkuluje iść w kolejne rijaliti, zwłaszcza, że mają też jeszcze podróbę Amazing Race z gwiazdami. Jeszcze mu nie starczy mamony na wspieranie czarnych protestów i dopiero się narobi.

Ale kciuki sobie rzecz jasna potrzymam.
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
XanderDE
5th jury member
Posty: 441
Rejestracja: 09 mar 2015, 00:00
Winners at War: Michele
Kontakt:

Wyprawa Robinson

Post autor: XanderDE »

jeśli od początku postawiliby strategię i na to nastawili też widzów w reklamach (a potrafią reklamować dobrze, na pewno lepiej niż Polsat) i dobrze przemyślą, jak opowiedzieć historię i wyedytować zwycięzcę (niech przynajmniej będzie widoczny, nie to co zrobili biednej Kasi Cebuli), to już byłoby dobrze.
Tylko, żeby nie przesadzili w drugą stronę, gdzie będzie tylko strategia, a sezon będzie symulacją szachów, gdzie nie ma ludzi, a są tylko pionki do rozegrania.
BDR 211 EBK

Awatar użytkownika
jonek95
3rd jury member
Posty: 252
Rejestracja: 08 gru 2015, 00:00
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Wyprawa Robinson

Post autor: jonek95 »

Myślę że TVN jeśli by planował powrót WR to powinien teraz wykupić prawa do pokazywania jakieś "sensownej" edycji amerykańskiej i puścić np na TTV albo gorszym pretime TVN i zobaczyć jak się przyjmie a przy okazji może narobić sobie fanów pod Polską edycję.

Inma kwestia czy powierzyć produkcję znowu JV?

Big Paws
2nd voted out
Posty: 12
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:58
Kontakt:

Wyprawa Robinson

Post autor: Big Paws »

Mam tylko nadzieję, że nie będzie to edycja z gwiazdami, bo TVN zepsuł Agenta i "xxx Express" wpychaniem gównianych "celebrytów".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości