Wyprawa Robinson

ODPOWIEDZ
Charlie
4th voted out
Posty: 36
Rejestracja: 03 kwie 2010, 00:00
Kontakt:

Wyprawa Robinson

Post autor: Charlie »

Wyprawa Robinson - program typu reality show, nagrywany latem, a emitowany jesienią 2004 roku. Widowisko nadawane było na antenie TVN w poniedziałki oraz wtorki o godzinie 21.30. Program prowadził Hubert Urbański. Program był oparty na amerykańskim formacie Survivor, który rozgrywa się na identycznych zasadach. W wyniku castingu, spośród dwudziestu tysięcy kandydatów, wyłoniono grupę osiemnastu uczestników (dziewięć kobiet i dziewięciu mężczyzn, w wieku od dwudziestu do pięćdziesięciu lat). Wszyscy oni zostali zabrani na daleką wyprawę w nieznane i pozostawieni sami sobie na malezyjskich wyspach - Rapang, Tengah i Mensirip. Uczestników podzielono na dwa rywalizujące ze sobą plemiona (Zieloni i Żółci). Przez dwa miesiące, zdani tylko na siebie, rozbitkowie musieli radzić sobie, żyjąc w ekstremalnych warunkach, stawiając czoło dzikiej przyrodzie, wykonując przeróżne zadania oraz zmagając się ze swoimi słabościami. Po miesiącu Zieloni, z wyspy Tengah, i Żółci, z Rapang, zostali drużyną Niebieskich, którzy zamieszkali na Mensirip. Od tego momentu każdy walczył indywidualnie o nagrody, bądź nietykalność.

Zieloni: Małgorzata Juszczak, Magdalena Śliwko, Agata Jelonek, Wincenty Orłowski, Vito Casetti, Jarosław Stolarczyk, Tomasz Wysocki, Patrycja Bokiej, Katarzyna Drzyżdżyk
Żółci: Marek Neuman, Łukasz Wiewiórski, Małgorzata Bugajska, Magdalena Żak, Igor Żegliński, Agnieszka Pawlak-Wolanin, Marcin Matras, Jakub Palacz, Lidia Lewandowska-Wasiak
Obrazek
Niektórzy z uczestników.

TVN nie planuję kolejnej edycji, ale myślę że mogliby chociaż puścić jeszcze raz tą pierwszą.

ctoria
7th jury member
Posty: 683
Rejestracja: 08 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: ctoria »

Jeśli chodzi o Wyprawę Robinson to w większości nie podobali mi się ludzie, którzy w niej brali udział. Ken z Big Brothera zrezygnował, panny modelki które nie miały nic ciekawego do powiedzienia itd itp Wydaję mi się, że gdyby casting był lepszy, program miałby znacznie większą oglądalność.

Awatar użytkownika
Roxy
sole survivor
Posty: 2661
Rejestracja: 25 mar 2010, 00:00
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: Roxy »

oglaałam moze z jeden odcinek, ale z chęcią bym sobie oglądnęła cała polską edycję, choć pewnie na yt jej nie ma...

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Ja niestety nie oglądałem "Wyprawy Robinson", chętnie bym sobie obejrzał, niestety nigdzie nie mogę znaleźć odcinków ;( Mam nadzieję, że TVN targnie się gdzieś za rok, za dwa lata i zrealizuje kolejną polską edycję. Programy reality-show w Polsce znowu powinny wrócić na szczyty. Przynajmniej ja mam już dość tych wszystkich show z gwiazdami, Polacy zresztą jak widać po słupkach oglądalności tez mają już tego dosyć. Może Polsat zrealizuje na jesień coś ciekawego...

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Oglądałem polską wersję. Bardzo mi się podobała. Muszę przyznać, że to dzięki niej sięgnąłem po Survivor'a, gdy w poprzednie wakacje mi się nudziło i zastanawiałem, co by tu obejrzeć. Akurat w TV leciała jakaś powtórka Rozmów w Toku, w której gościem była osoba, która wygrała (nie będe spojlerować kto, bo nie wszyscy widzieli, a może kiedyś puszczą powtórkę). To mnie natchnęło. Szkoda, że TVN nie robi kolejnej edycji. Mogli by właśnie zrobić Wyprawę, albo chociaż kolejną edycję Agenta (też świetny program). A zamiast tego jesienią zaserwują nam polską wersję America's Next Top Model. Żenada. Polska edycja była naprawdę fajna, a osobę, która wygrała, po prostu uwielbiałem i kibicowałem :) Ta osoba miała wiele przeszkód, żeby dojść do finału, wszyscy chcieli się jej pozbyć. Ostatecznie nie udało im się, a potem i tak oddali na nią głosy :D

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Tak jesienią TVN postawi na ANTP, Mam Talent i Taniec z gwiazdami, niestety ;(

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

O nie, przeczytałem kto dojdzie do finałowej 5 w 20 sezonie :/

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Przepraszam, nie wiedziałem, że tam jeszcze nie doszedłeś. ;( Sorry, już więcej nie będę czegoś takiego umieszczał w stopce.

Fei_Long
3rd voted out
Posty: 33
Rejestracja: 13 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Fei_Long »

Polska edycja też mnie właśnie natchnęła na zagraniczne wydania tego programu. Wyprawa Robinson podobała mi się, bo mnie oczarował styl, pomysł, konkurencje i koncepcja tego reality show, jednakże pod względem gry "umysłowej", formowania się sojuszy i gry społecznej to ten polski sezon był niewypałem. Zero jakieś gry i strategii ludzi... Amerykańskie edycje są lepsze, polska zaś kładła większy nacisk na sportową rywalizację i uczciwość... Wygrała osoba, która sobie zasłużyła na finał.

Guest

Post autor: Guest »

Widzia³am urywki programu i moment wyboru zwyciêzcy. Niestety producenci postawili g³ównie na wygl±d, zamiast szukaæ zró¿nicowanych osobowo¶ci. Co prawda nasze spo³eczeñstwo nie jest a¿ tak ró¿norodn± mieszank± jak Amerykañskie, ale jestem przekonana, ¿e mogli siê trochê bardziej postaraæ.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Szkoda, że zepsuli tak dobry format.

Vogue.
6th jury member
Posty: 525
Rejestracja: 04 sie 2010, 00:00
Lokalizacja: Krak?w
Kontakt:

Post autor: Vogue. »

Wyprawa Robinson oczywiście bardzo odbiegała od amerykańskich edycji, nie tylko ze względu na ludzi i ich zerowy pomysł na grę, ale też jeśli chodzi o różnice, które - niestety - wpływały na niekorzyść polskiej edycji (nie tak jak było np. z Agentem i genialnym pomysłem z piórkami przy odpadaniu :D).
Mimo to, edycja mi się podobała i co najważniejsze wygrała moja faworytka :D.

Awatar użytkownika
Gienek
6th jury member
Posty: 529
Rejestracja: 03 sie 2010, 00:00
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: Gienek »

Wie ktoś może czy maja zamiar zrobic druga edycje?
I pytanie drugie: Czy mozna dostac sie do zagranicznego Survivor?
Come on in,guys!

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Drugiej edycji nie mają zamiaru zrobić, bo pierwsza ich za dużo kosztowała i mieli zbyt niską oglądalność.

Do Amerykańskiego napewno nie, tam tylko Amerykanie. A do innych, to nie wiem. Ale po co mieliby brać obcokrajowców, jeśli u siebie mają chętnych.

colby
sole survivor
Posty: 1321
Rejestracja: 20 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: colby »

Raczej trudno było by komuś startować np w szwedzkim Survivorze :wink:

A gdyby była kolejna edycja - której nie będzie - od razu wysłałbym swoje zgłoszenie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość