Pośpieszalskie, Lisy i inne Ziemce, czyli temat polityczny.

Dozwolone wszystko i nic.
Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Sądzę, że blokowanie sejmu i inne takie akcje nie pomogą opozycji, a mogą jej zaszkodzić. Wydaje mi się, że jeżeli PiS nie popełni jakiegoś głupiego ruchu to mogą spokojnie wygrać drugą kadencję, rządzić kolejne cztery lata i dalej zadłużać państwo (bo przecież Japonia ma wysoki dług publiczny i im żyje się dobrze, więc u nas też można spróbować...)
W sumie to większość ludzi nie ogarnia, że dług publiczny w tym roku wzrósł i im tego nie wytłumaczysz. Są takie osoby, które mówią, że to niemożliwe, że dług wzrósł, bo premier nic o tym nie mówiła...
500+ i emerytury są według mnie wystarczające do tego, aby ludzie wybrali ich na drugą kadencję.

Zgodzę się też z tombakiem, że tutaj nie ma nikogo pośrodku. Próbuje się stworzyć podział: my-oni, a jak ktoś mówi, że nie popiera jednych ani drugich to nie jest traktowany poważnie. Te wszystkie sytuacje z trybunałem czy trybem procedowania ustaw powodują, że każdy wybiera sobie jedną z tych dwóch stron.

Chyba musi nastąpić jakaś zmiana pokoleniowa, żeby pozbyć się tych wszystkich Macierewiczów, Niesiołowskich i innych takich.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

Jack pisze: Wydaje mi się, że jeżeli PiS nie popełni jakiegoś głupiego ruchu to mogą spokojnie wygrać drugą kadencję, rządzić kolejne cztery lata i dalej zadłużać państwo (bo przecież Japonia ma wysoki dług publiczny i im żyje się dobrze, więc u nas też można spróbować...)
W sumie to większość ludzi nie ogarnia, że dług publiczny w tym roku wzrósł i im tego nie wytłumaczysz. Są takie osoby, które mówią, że to niemożliwe, że dług wzrósł, bo premier nic o tym nie mówiła...
500+ i emerytury są według mnie wystarczające do tego, aby ludzie wybrali ich na drugą kadencję.
500+ miało być na każde dziecko, a możliwość przejścia na wcześniejszą, ale niższą emeryturę to nikogo nie powinno rajcować. Miała być normalna wolna kwota od podatku, ale Polacy nie pracują tak ciężko jak posłowie, więc nie zasługują. Miałby być podatki na złe zagraniczne firmy transferujące zyski zagranicę. Miała być obniżka Vatu. To wszystko miałoby być, a jest nepotyzm niemniejszy niż za czasów PO. Już nie mówiąc o tym, że Polska strategicznie postawi na węgiel do którego produkcji trzeba dopłacać, mimo, że 44 tysięcy Polaków umiera rocznie z powodu zanieczyszczenia powietrza, a służba zdrowia ma ledwo zipie.

Naprawdę jest w Polsce wystarczająco dużo lemingów gotowych uwierzyć, że to jest dobra zmiana, aby PiS wygrało następne wybory? Jeżeli tak, to z tego kraju trzeba uciekać, bo dla tego narodu nie ma żadnej nadziei.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

frasiek pisze:Naprawdę jest w Polsce wystarczająco dużo lemingów gotowych uwierzyć, że to jest dobra zmiana, aby PiS wygrało następne wybory? Jeżeli tak, to z tego kraju trzeba uciekać, bo dla tego narodu nie ma żadnej nadziei.
Według mnie odpowiedź brzmi: Tak. Wybiorą ich na następną kadencję. Ludzi nie interesuje dług publiczny, stosunki dyplomatyczne, czy to czy będą wprowadzane zmiany z "teczki z ustawami" Szydło. Wystarczy im coś dać.

Podniesienie wieku emerytalnego poza aferami było według mnie jedną z głównych porażek poprzedniego rządu. Gdyby przez tamte 4 lata nie robili nic to pewnie uzyskaliby lepsze % w ostatnich wyborach. Co z tego, że emerytura będzie mniejsza, skoro będzie można szybciej na nią przejść? Ludzie w większości po prostu nienawidzą swojej pracy.

Odnośnie 500+ to podam Ci taki przykład. Znam osoby, które prowadzą rodzinę zastępczą. Mieli 7 dzieci z 3 różnych rodzin. Rodzice tych dzieciaków mieli ich gdzieś do czasu 500+. Teraz wszyscy chcą odzyskać swoje dzieci. Jednym z nich się udało i dwójka odeszła z tej rodziny zastępczej i wróciła do biologicznych rodziców, którzy nie zajmowali się nimi 10 lat.

O obniżce VATu to ludzie już dawno zapomnieli, więc po co rządzący mają do tego wracać :D Ogłosili sukces, budżet jest stabilny, o długu nie wspominając. Co z tego, że w budżecie ponad 9 mld to wpływy z aukcji LTE, których za rok już nie będzie. Kto o tym wie?

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

Jack pisze:
frasiek pisze:Naprawdę jest w Polsce wystarczająco dużo lemingów gotowych uwierzyć, że to jest dobra zmiana, aby PiS wygrało następne wybory? Jeżeli tak, to z tego kraju trzeba uciekać, bo dla tego narodu nie ma żadnej nadziei.
Według mnie odpowiedź brzmi: Tak. Wybiorą ich na następną kadencję. Ludzi nie interesuje dług publiczny, stosunki dyplomatyczne, czy to czy będą wprowadzane zmiany z "teczki z ustawami" Szydło. Wystarczy im coś dać.
500+ dostała tylko część, a zakupy w niedzielę stracą wszyscy i nawet jak ktoś nie robi zakupów w niedzielę to odczuje ten zakaz robiąc zakupy w inne dni.

Stosunki dyplomatyczne ludzi nie obchodzą? Ja myślę, że jak już stanie się oczywiste zmierzamy wprost w ramiona Putina to zaczną obchodzić tę część ciemnoty, który się czuje bezpieczniej pod rządami PiS-u, gdzie armią zajmuje się człowiek, który ma już na koncie zniszczenie kontrwywiadu. To, że Macierewicz jest na usługach Rosji ma mało prawdopodobne tylko dlatego, że żaden agent nie działaby w sposób tak jawny, ale to jest raczej kiepskie pocieszenie.

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Pośpieszalskie, Lisy i inne Ziemce, czyli temat polityczny.

Post autor: Maw »

Ja się w sumie nie znam na polityce, ale Eddie Fox na prezydenta. <3

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Pośpieszalskie, Lisy i inne Ziemce, czyli temat polityczny.

Post autor: Jack »

Musiałem to tutaj wstawić. Piosenka dla Trumpa :D

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Pośpieszalskie, Lisy i inne Ziemce, czyli temat polityczny.

Post autor: tombak90 »

W komentarzach oczywiście zapalenie dupy trzeciego stopnia :lol: A Andrzej przynajmniej sobie potrolluje i dorobi do nowej protezy.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Pośpieszalskie, Lisy i inne Ziemce, czyli temat polityczny.

Post autor: frasiek »

Pytanie brzmi kogo on tutaj trolluje?
They say is a hero, of Robert de Niro

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Pośpieszalskie, Lisy i inne Ziemce, czyli temat polityczny.

Post autor: Jack »

Może tylko de Niro rymowało się do "Hero" i dlatego, tak wyszło :D Być może dzięki tej frazie, nawet sam Robert odsłucha tego utworu.

Jedyny błąd jaki popełnił pan Rosiewicz to fakt, że nie umieścił tego na jakimś swoim koncie na youtube. Teraz inni zarabiają na wyświetleniach :(

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Pośpieszalskie, Lisy i inne Ziemce, czyli temat polityczny.

Post autor: tombak90 »

Starej głowie nie przetłumaczysz. Czy on Ci wygląda na kogoś, kto w ogóle wie, co to jest youtube? :lol:
A Robson być może i odsłucha, kto go tam wie. W każdym razie, lubi śmieszkować z Trumpa. Barack na odchodne uhonorował go nawet medalem zasługi, podobnie jak wszystkich najaktywniejszych antytrumpowych szczekaczy w showbiznesie.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Pośpieszalskie, Lisy i inne Ziemce, czyli temat polityczny.

Post autor: frasiek »

Jack pisze:
06 lip 2017, 22:18
Może tylko de Niro rymowało się do "Hero" i dlatego, tak wyszło :D
Rosiewicz zmasakrował prawicę... przez przypadek :D

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Pośpieszalskie, Lisy i inne Ziemce, czyli temat polityczny.

Post autor: tombak90 »

Rosiewicz zmasakrował prawicę...
O, zdecydowanie. Myślę, że po takim ciosie, Beti jeszcze dzisiaj skrobnie wypowiedzenie, a Jarek przejdzie na emeryturę i poświęci się tym swoim bykom, czy co on tam jurnie planował w wywiadach.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Pośpieszalskie, Lisy i inne Ziemce, czyli temat polityczny.

Post autor: frasiek »

Nie mają godności to nawet zmasakrowani będą dalej doić Polskę.

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Pośpieszalskie, Lisy i inne Ziemce, czyli temat polityczny.

Post autor: tombak90 »

Nie mają godności to nawet zmasakrowani będą dalej doić Polskę.
Spokojnym śpij, aniołku, na szczęście pan Timmermans dba o Twoje interesy między jednym kielichem a drugim :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości