Big Brother 19

ODPOWIEDZ
Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

Big Brother 19

Post autor: Kobra »

MD pisze:
15 sie 2017, 23:27
Ameba czy nie ameba, z tego co pamiętam to oni dostają 10k tygodniowo, nie wiem czy jest tak jak w survie że miejsce też się liczy,
Za taką kasę mógłbym być amebą. Myślę, że gdyby wypłata różniła się w zależności od miejsca to przynajmniej część z nich miałaby większe ambicje od bycia 1, 2 jurorem...
Ale spójrzcie, wszystkie wyeliminowane do tej pory osoby, nie licząc tej blondynki, która odpadła pierwsza, to ludzie, którzy chcieli coś robić.
Kurde, najgorsze jest to, że jeśli nawet Paul trafi na krzesło to te tłumoki i tak wyrzucą osobę siedzącą obok, nieważne, kto to będzie. Paul dojdzie do finałowej trójki. Czy wygra? Myślę, że są dwie niewielkie szanse na inny scenariusz. Pierwsza, że komuś zapachnie hajsem i pozbędzie się go przed samym finałem. Jeśli jednak tak się nie stanie, możliwe, że ameby siedzące w domu jurorskim zaczną rozmawiać bez niego i dojdą do jakichś wniosków - nie, stary, jednak to nie jest osoba zasługująca na wygraną.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Big Brother 19

Post autor: Jack »

Kobra pisze:
16 sie 2017, 11:26
Ale spójrzcie, wszystkie wyeliminowane do tej pory osoby, nie licząc tej blondynki, która odpadła pierwsza, to ludzie, którzy chcieli coś robić.
Nie do końca. Wydaje mi się, że Megan, Jillian i Ramses jako superfani programu chcieli o coś grać. I chyba też ten Cameron. Ale masz rację np. co do Dominique.

Nie wiem ile oni dostają tam za tydzień siedzenia, ale pamiętam, że na live feedsach było jak Alex dokładnie tłumaczyła Jasonowi, dlaczego wszyscy tak bardzo chcą dostać się do jury. Na co Jason stwierdził, że on chce odpaść wcześniej i wracać do domu :)

Pewnie gdyby nie przywrócili Paul'a to domem rządziłyby Jillian i Megan :D

arturro
1st voted out
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2017, 12:56
Kontakt:

Big Brother 19

Post autor: arturro »

Cześć, jako nowy użytkownik tego forum chciałbym się z Wami przywitać. Od 9 lat jestem fanem Survivor (obejrzałem wszystkie sezony, do wielu z nich tworzyłem również napisy), a od pięciu lat oglądam także amerykańską i kanadyjską wersję Big Brothera (obejrzane sezony: BBUS: 4,6,7,8,10-18, BBCAN: 1-5) i z przyjemnością dołączę do tej dyskusji.

Mam wrażenie, że właśnie mamy do czynienia nie tylko z najgorszym sezonem w historii amerykańskiego Big Brothera, ale również kompletną parodią tego, co jak dotąd przyciągało mnie do oglądania programów typu reality game show. Zresztą o jakim "game show" tutaj mówimy, gdy poza Paulem, Codym i Jessicą cała reszta mieszkańców nie ma prawa nazywać się graczami? Celem gry powinna być przecież chęć (albo przynajmniej próba) zwycięstwa, prawda? Tymczasem w tej edycji jedyną ich ambicją jest zostanie jurorem, czego nawet nie ukrywają. W emitowanych przez CBS 40-minutowych odcinkach jakoś to jeszcze wygląda, ale gdy oglądam live-feeds i czytam streszczenia feedów na amerykańskich fan page'ach, jestem totalnie zniesmaczony.

Alex sama przyznała, że chce przegrać ten sezon, by móc w kolejnej edycji powrócić jako weteran i podzielić los Nicole (BB16, BB18). Z Jasonem jeszcze gorzej, skoro mówi do Paula: "I feel like I would be honoured to lose to you in this game". I nie mówi tego, by go podpuścić, bo pod nieobecność Paula duet Alex+Jason również ciągle powtarza "jak wspaniale byłoby gdyby tę edycję wygrał Paul, bo powinien już wygrać rok temu i zasłużył sobie na to jak nikt inny". Kolejny duet, Raven+Matt to chyba największe ameby w historii reality. Zero zwycięstw, zero strategii, zero własnej inicjatywy, zero chęci dotrwania do końca. Oboje otwarcie przyznali, że chcieli tylko zostać jurorami i domyślam się, że teraz tylko czekają, aż pozostali skrócą ich cierpienia i w końcu ich wyeliminują. Christmas miała chwile przebłysku, ale jest już tak zmanipulowana przez Paula, że nie potrafi wykonać nawet żadnych ruchów bez jego zgody. Wygląda na to, że chęć dalszego udziału w Big Brotherze mimo poważnej kontuzji nie do końca jej się opłaci, bo teraz jest jednym z najbardziej znienawidzonych przez Amerykę uczestników. Zachowania Josha nawet nie warto komentować. Doszło do tego, że psycho-fani grożą mu śmiercią (ponoć jego rodzina ciągle dostaje takie listy). Czy ci ludzie nie zdają sobie sprawy, że ich zachowania są emitowane 24h na dobę? Do niedawna przyznałbym jakiekolwiek plusy Kevinowi za całkiem niezłą grę socjalną, ale ostatnio również ona kuleje. Do tego fakt, że jest kolejnym przydupasem Paula i jako strategię przeciwko Cody'emu wykorzystuje jego córkę, również mnie nie przekonuje. Elena jak sama przyznała, jest w programie tylko dla popularności i kontaktów. Mark również jak dotąd nie wykazał się niczym specjalnym, jest floaterem oraz prowadzi kiepską grę, chociaż jeśli podczas Double Eviction wygra HOH i nominuje Alex i Paula, zmienię o nim zdanie. W nim chyba ostatnia nadzieja, inaczej czwartkowy odcinek będzie moim ostatnim.
Co do Paula - owszem, jest graczem. Oglądając jedynie odcinki na CBS uważałbym, że zdecydowanie zasługuje na zwycięstwo i ma bardzo dobrą strategię budowania własnej armii przydupasów, przypominającą grę Derricka z sezonu 16 czy Boston Roba z Survivor:Redemption Island. Niestety, ciężko kibicować komuś, kto zachowuje się jak tyran, prowokuje wszystkie konflikty i nie cofnie się przed niczym, by dobić swoich przeciwników. Przykładowo, kiedy dowiedział się o Halting Hex, wymyślił, że zmusi Cody'ego i Jessicę do rezygnacji przez nieustanne ich atakowanie. To on wraz z Christmas wpadli na pomysł wyśmiewania przeszłości militarnej Cody'ego, wyzywając go później od tchórzy i cieniasów:
Christmas- Let's start questioning his (Cody's) military. If he's military, he will take that so personal.
Paul- Jason, if you question his (Cody's) military, he will flip. Me and Josh will jump in and he will crack.
W sumie to prawie im się udało, bo gdyby nie interwencja produkcji, tamtej nocy Cody i Jessica chcieli opuścić grę. Teraz znowu zaczyna w grę mieszać córkę Cody'ego. Ciężko kibicować komuś, kto stosuje taką taktykę. Poza tym produkcja staje na głowie, by pomóc Paulowi:
- bransoletki przyjaźni w pierwszym tygodniu
- 3 pierwsze tygodnie bezpieczeństwa (pendant of protection), podczas których mógł uczestniczyć we wszystkich konkurencjach i głosować
- ponownie pojawiają się konkurencje, które Paul wygrywał w BB18
- Raven jest znajomą Paula poza Big Brother
- kodowany list od rodziny podczas jego HOH
Wiele, wiele innych przykładów znajdziecie w blogu Evel Dicka http://blog.eveldick.com/394-394

Na tle tych kompletnych niewypałów castingowych (choć powoli zaczynam wątpić w to, że nie zostali oni podstawieni przez produkcję), przez cały sezon byłem zmuszony kibicować Cody'emu i Jessice, którzy przynajmniej próbowali wykonać jakiekolwiek ruchy w grze (chociaż nominowanie Ramsesa to chyba jedna z najgłupszych decyzji ever + ich gra socjalna była wręcz żałosna). Trochę cieszy fakt, że Ameryka uważa podobnie i oboje cieszą się na tyle dużą popularnością, że na pewno jeszcze o nich usłyszymy. JODY for AFP.

Dla ciekawych, dzisiejszy ranking popularności uczestników wg dwóch najpopularniejszych stron o BB:
- JokerUpdates: 1. Cody; 2. Jessica; 3. Mark; 4. Ramses; 5. Cameron; 6. Jillian; 7. Kevin; 8. Dominique; 9. Elena; 10. Megan; 11. Jason; 12. Paul; 13. Alex; 14. Josh; 15. Christmas; 16. Matt; 17. Raven

- BigBrother Daily: 1. Cody; 2. Jessica; 3. Mark; 4. Kevin; 5. Elena; 6. Ramses; 7. Dominique; 8. Cameron; 9. Jason; 10. Jillian; 11. Megan; 12. Alex; 13. Matt; 14. Christmas; 15. Josh; 16. Paul; 17. Raven

(PS. Jeśli w TOP10 mamy 5 czy 6 osób, których już dawno nie ma w programie to kolejny dowód, że z tymi ludźmi jest coś serio nie tak)

arturro
1st voted out
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2017, 12:56
Kontakt:

Big Brother 19

Post autor: arturro »

Jack pisze:
16 sie 2017, 15:07
Nie wiem ile oni dostają tam za tydzień siedzenia
Cytując moich idoli:
Cody: They are scared shitless. They want jury that bad.
Jessica: It's f*cking $8,000. Get a job! :D

Z tego co wiem, dostają 1000$ za każdy kolejny tydzień w programie. Jeśli zostaniesz jurorem, otrzymujesz dodatkowo 8000$. Za drugie miejsce jest 50000$.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Big Brother 19

Post autor: Jack »

Dzięki arturro, za te wszystkie informacje :)
Zgadzam się również ze wszystkim co napisałeś powyżej, jednak nie zanosi się na jakieś większe zmiany w formacie, ani w doborze uczestników.
Ratingi mają całkiem niezłe - lepsze niż rok temu. Robyn Kass od kilku lat odpowiada za castingi i jakoś nadal trzyma się na swoim stanowisku :D
Szkoda, że włodarze stacji nie dostrzegają tego, że program wymaga zmian. Widzą to nie tylko fani, ale również byli uczestnicy, jak EvilDick czy nawet siostry Liz i Julia :)

Poniżej wideo do Q&A Liz i Julli.

Awatar użytkownika
MD
4th jury member
Posty: 388
Rejestracja: 11 kwie 2010, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Big Brother 19

Post autor: MD »

Jack pisze:
16 sie 2017, 16:51
Ratingi mają całkiem niezłe - lepsze niż rok temu. Robyn Kass od kilku lat odpowiada za castingi i jakoś nadal trzyma się na swoim stanowisku :D
Robyn Kass robi też castingi do BBCan, które imo ma dużo lepszy casting, więc to chyba kwestia tego co stacja dyktuje, a nie samej Robyn.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Big Brother 19

Post autor: Jack »

Po części masz rację, jednak dyrektor castingu chyba ma jakiś wpływ na to kogo wybiera.
Nie mam pojęcia czy Robyn odpowiadała też za castingi w edycjach 2-8, jednak tam byli zupełnie inni ludzie. Zmianę, na minus, widać od 9 edycji. Program od wielu lat jest popularny i chyba trochę lepiej można było dobrać uczestników (jak np. newbies w sezonie 13)

arturro
1st voted out
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2017, 12:56
Kontakt:

Big Brother 19

Post autor: arturro »

Dzięki za linka do Q&A bliźniaczek ;-)
Również mam wrażenie, że dobór uczestników w kanadyjskiej wersji jest zdecydowanie lepszy. Doczytałem, że Robyn Kass owszem jest dyrektorem castingu, ale jej rola kończy się na wyłonieniu grupy około 50 osób, spośród której producent wykonawczy Allison Grodner wraz z innymi ludźmi z CBS wybierają ostateczny casting. Kanadyjska stacja Global TV jest pod tym względem dużo lepsza.

À propos stacji Global TV, nie wiem czy widzieliście:

Zostać zdissowanym przez całą sieć telewizyjną to naprawdę niezłe osiągnięcie :D

Awatar użytkownika
MD
4th jury member
Posty: 388
Rejestracja: 11 kwie 2010, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Big Brother 19

Post autor: MD »

Jack pisze:
16 sie 2017, 17:12
Po części masz rację, jednak dyrektor castingu chyba ma jakiś wpływ na to kogo wybiera.
Nie mam pojęcia czy Robyn odpowiadała też za castingi w edycjach 2-8, jednak tam byli zupełnie inni ludzie. Zmianę, na minus, widać od 9 edycji. Program od wielu lat jest popularny i chyba trochę lepiej można było dobrać uczestników (jak np. newbies w sezonie 13)
No ale tutaj leży sedno ironii, śmiało można powiedzieć, że poprzedni sezon miał lepszy cast, ciekawszą grę pod czysto strategicznym kątem, a ratingi wyższe w tym. Mam nadzieje, że w przyszłym sezonie spiszą się dużo lepiej, podobno producenci nie są zbyt chętni do robienia sezonu z całym castem All Stars.
arturro pisze:
16 sie 2017, 18:25
À propos stacji Global TV, nie wiem czy widzieliście:

Zostać zdissowanym przez całą sieć telewizyjną to naprawdę niezłe osiągnięcie :D
Nigdy w życiu jeszcze nie widziałam żeby któryś z uczestników reality tv zbierał tyle hejtów w internecie. Sama jej strasznie nie lubię, ale jak ona wyjdzie z tego domu, zobaczy te wszystkie memy, całe #RavenExposed, ludzi nazywających ją oszustką, którzy mówią że próbuje wyłudzać pieniądze. Porozmawia z matką, która już ze 100 osobom groziła pozwem w sądzie, to chyba się laska serio załamie. Aż mi jej lekko szkoda.

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

Big Brother 19

Post autor: Kobra »

Jack pisze:
16 sie 2017, 15:07
Kobra pisze:
16 sie 2017, 11:26
Ale spójrzcie, wszystkie wyeliminowane do tej pory osoby, nie licząc tej blondynki, która odpadła pierwsza, to ludzie, którzy chcieli coś robić.
Nie do końca. Wydaje mi się, że Megan, Jillian i Ramses jako superfani programu chcieli o coś grać. I chyba też ten Cameron. Ale masz rację np. co do Dominique.
Nie rozumiem.

To z kasą za jury to jakieś straszne niesprecyzowanie. Oni powinni dostawać kasę za zabawianie widowni, a nie bycie w jury czy gdzie indziej. Uważam, że to przede wszystkim powinna być rozrywka i oni powinni jej dostarczać. Zobaczcie np. Tiffany Pollard z BBUK - to jest osoba, która dostarcza funu i myślę, że ciriefan byłby pod wielkim wrażeniem.
Alex sama przyznała, że chce przegrać ten sezon, by móc w kolejnej edycji powrócić jako weteran i podzielić los Nicole (BB16, BB18).
Jaka idiotkaXD Subtelna różnica pomiędzy nią, a Nicole. Nicole starała się prowadzić grę i była kochana przez Amerykę i mnie. Swego czasu moja ulubiona niegdyś (teraz bardziej znienawidzona) zawodniczka Survivor powiedziała w wywiadzie coś w ten deseń: "gdy pierwszy raz jesteś w Survivor, to grasz w takich sposób, jakbyś chciał dostać drugą szansę". Z tej grupy na all stars nadają się tylko Cody i Jessica, ale wydaje mi się, że żadne z nich nie skorzysta z takiej "szansy".
Myślę, że format OTT bardziej mobilizował ludzi do gry.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2017, 21:30 przez Kobra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Big Brother 19

Post autor: Jack »

MD pisze:
16 sie 2017, 19:51
Sama jej strasznie nie lubię, ale jak ona wyjdzie z tego domu, zobaczy te wszystkie memy, całe #RavenExposed, ludzi nazywających ją oszustką, którzy mówią że próbuje wyłudzać pieniądze. Porozmawia z matką, która już ze 100 osobom groziła pozwem w sądzie, to chyba się laska serio załamie. Aż mi jej lekko szkoda.
Chyba wie o tym, że to co robi/mówi można śledzić 24h/dobę. Nie powinna być tym zaskoczona. Skoro zachowuje się ten sposób. Każda osoba występująca publicznie powinna być przygotowana na krytykę. I nie mówię tego tylko w kontekście reality-show czy jakiegoś programu telewizyjnego, ale ogólnie życia :)
arturro pisze:
16 sie 2017, 18:25
Doczytałem, że Robyn Kass owszem jest dyrektorem castingu, ale jej rola kończy się na wyłonieniu grupy około 50 osób, spośród której producent wykonawczy Allison Grodner wraz z innymi ludźmi z CBS wybierają ostateczny casting.
Może przed osobami przeprowadzającymi casting te osoby wypadły znacznie lepiej :D Może były zabawne? Rozrywkowe? Pewne siebie? Jak widać obejrzenie jakiegoś sezonu programu przed wejściem do domu BB (a podobno każdy ogląda w sequester poprzednie sezony) nie wystarczy by dobrze grać. Kevin chyba nadal nie ogarnia wszystkich zasad :D
Kobra pisze:
16 sie 2017, 21:16
Jack pisze:
16 sie 2017, 15:07
Kobra pisze:
16 sie 2017, 11:26
Ale spójrzcie, wszystkie wyeliminowane do tej pory osoby, nie licząc tej blondynki, która odpadła pierwsza, to ludzie, którzy chcieli coś robić.
Nie do końca. Wydaje mi się, że Megan, Jillian i Ramses jako superfani programu chcieli o coś grać. I chyba też ten Cameron. Ale masz rację np. co do Dominique.
Nie rozumiem.
Źle przeczytałem twojego posta. Nie wiem w jaki sposób, ale zrozumiałem, że te osoby nie chciały nic robić. Moja wina. To chyba zmęczenie.
(Zaraz znowu napiszesz że wybiórczo czytam posty :D)

Awatar użytkownika
MD
4th jury member
Posty: 388
Rejestracja: 11 kwie 2010, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Big Brother 19

Post autor: MD »

Jack pisze:
16 sie 2017, 21:20
MD pisze:
16 sie 2017, 19:51
Sama jej strasznie nie lubię, ale jak ona wyjdzie z tego domu, zobaczy te wszystkie memy, całe #RavenExposed, ludzi nazywających ją oszustką, którzy mówią że próbuje wyłudzać pieniądze. Porozmawia z matką, która już ze 100 osobom groziła pozwem w sądzie, to chyba się laska serio załamie. Aż mi jej lekko szkoda.
Chyba wie o tym, że to co robi/mówi można śledzić 24h/dobę. Nie powinna być tym zaskoczona. Skoro zachowuje się ten sposób. Każda osoba występująca publicznie powinna być przygotowana na krytykę. I nie mówię tego tylko w kontekście reality-show czy jakiegoś programu telewizyjnego, ale ogólnie życia :)
Tyle, że ona zupełnie nie widzi nic złego w swoim zachowaniu. Ba, nawet jakieś 2 tygodnie temu była rozmowa w stylu: Raven, nie mogę się doczekać jak wyjdziemy i zobaczymy tyle miłości dla Ciebie. A ona takie: oąoąoąoą i dolary w oczach :D

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

Big Brother 19

Post autor: Kobra »

Jack pisze:
16 sie 2017, 21:20

Źle przeczytałem twojego posta. Nie wiem w jaki sposób, ale zrozumiałem, że te osoby nie chciały nic robić. Moja wina. To chyba zmęczenie.
(Zaraz znowu napiszesz że wybiórczo czytam posty :D)
Ale tylko moje :*

Btw. W ogóle wydaje mi się, że ten sezon będzie miał cichego bana jak BB15. I nikt z tych ludzi już nie powróci.
Teraz pójdzie tak: Cody, Elena, Mark, Matt, Jason, ruda idiotka, Alex i f4: stary mafiozo, Josh, X-mas i Paul. A co do nagrody ff mam nadzieję, że w top 3 będą Cody, Jessica i Cameron.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Big Brother 19

Post autor: Jack »

19x23
Widziałem wcześniej na wikipedii kto wygrał veto i co z nim zrobił, jednak chciałem obejrzeć ten odcinek i wyjaśnienie całego zajścia. Niestety, rozczarowałem się podwójnie. Nie dość, że Matt zadania nie wygrał, tylko nikt nie odebrał mu veto, to jeszcze nie pokazano procesu podjęcia decyzji... Tylko od razu wrzucono veto meeting i tę śmieszną decyzję Matt'a.
Nie wiem co myślą Ci ludzie, ale widząc dzisiaj Elenę przypomniał mi się sezon 8. Tam uczestniczka zrezygnowała z potencjalnej głównej wygranej, tylko po to aby dostać veto. A Elenka zrezygnowała z veto :D
Nie przypadł mi do gustu również pomysł z tym całym "party" w HoH room Alex, na które zaproszeni zostali wszyscy poza Eleną. Widzę, że uczestnicy dalej wykluczają z kręgu wspaniałych, te osoby za którymi nie przepadają.
Oglądając ten odcinek i słuchając o planach Paula i Alex, sądzę, że na 99% sprawdzi się scenariusz, który zakładają. Tylko jakaś katastrofa mogłaby sprawić, że coś pójdzie nie po ich myśli.

arturro
1st voted out
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2017, 12:56
Kontakt:

Big Brother 19

Post autor: arturro »

MD pisze:
16 sie 2017, 21:27
Tyle, że ona zupełnie nie widzi nic złego w swoim zachowaniu. Ba, nawet jakieś 2 tygodnie temu była rozmowa w stylu: Raven, nie mogę się doczekać jak wyjdziemy i zobaczymy tyle miłości dla Ciebie. A ona takie: oąoąoąoą i dolary w oczach :D
Dokładnie, oni kompletnie nie dopuszczają do siebie myśli, że mogą być źle odbierani przez widzów. Na wszystkie swoje działania znajdują usprawiedliwienia. Paul podpuszcza ich jak małe dzieci - tak jak wmówił Joshowi, że ludzie go kochają i im więcej kłótni sprowokuje, tym więcej rozrywki dostarcza ludziom i tym większa szansa, że zostanie graczem Ameryki i wygra 25000$. Albo rozmowa z wczoraj:
Alex (do Raven i Matta): Remember, if we get to top 8, one of us can win fan favourite.
Matt: I think both you guys (Alex/Raven) have a good shot.
Po opuszczeniu programu czeka ich naprawdę brutalne przebudzenie :)

19x23
Wszystkie moje przemyślenia po tym odcinku ponownie najlepiej skomentował Global TV :D :

ODPOWIEDZ

Wróć do „Big Brother - USA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości