S39E04 "Plan Z"

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S39E04 "Plan Z"

Post autor: Meciek »

DATA PREMIERY: 16 października, 2019
Obrazek

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S39E04 "Plan Z"

Post autor: Maw »

Kolejny dobry odcinek i satysfakcjonujący blindside. Chelsea Townsend nadal pozostaje najlepszą Chelseą w programie! Cieszę się z eliminacji Chelsea, bo ona była najnudniejszą kobietą w obsadzie (poza Molly, która już odpadła). Ale pewnie fani będą płakać za nią jak za Molly, bo jest boring mediocre white female. :D Nie mogę się doczekać aż będę mógł minusować je w rankingu na ulubionego robinsona. <3

VOKAI
Noura to taki crackhead, love her. <3 Nawet oberwało jej się od Roba i Sandry! Królowa bez zastanowienia przyjęła zadanie i straciła głos. :( Niestety te ćwiczenia przed zadaniem niezbyt jej pomogły, ale liczą się dobre chęci. <3 Jamal znalazł HII i go lubię, ale nie wiem czy powinienem się cieszyć biorąc pod uwagę jak skończyli Vince i Chelsea. :P Miejmy nadzieję, że on będzie smarter. W ogóle mimo że nie poszli na radę to dużo ich było. Z twistem IoI można było się spodziewać, że dużo osób będzie INV jak w GI, a w tym odcinku tylko Janet/Tom/Jack byli niewidoczni. Lauren sassy queen. Kellee smart queen. Janet sexy queen. Noura OTTPP queen. Jamal HII queen.

LAIRO
No i na rozpad sojuszu kobiet nie trzeba było długo czekać. :D I to za sprawą założycielki. <3 Nie wiem czy to był dobry ruch dla Missy, lepsza byłaby eliminacja Deana, ale przynajmniej coś robi i dzięki niej jest ciekawie, a poza tym Dean jest tak strategic, tak smart, tak hot, tak athletic, że się nie dziwię, że ostatecznie nie dostał żadnego głosu tylko oberwało się jego dziewczynie. Elizabeth jest takim sweetheartem! To jak się obwiniała o porażkę, ale w zadaniu poradziła sobie dobrze, to bardziej wina osób typu Dean, którzy nie rozróżniają prawej od lewej. Dean jest po prostu mężczyzną fenomenem. Flopi wszystkie zadania, ale został, bo jest athletic i coś tam robi w obozie! Musi być naprawdę strategic. Jestem pod wrażeniem. Niestety skończył z mniejszością i jego dziewczyna odpadła. :( Ale i tak swap będzie, więc Dean będzie miał okazję się zemścić i pomoże mu w tym na pewno królowa Karishma, która już od 3 odcinka się odgraża, że flipnie! Nie mogę się doczekać na jej F3 loser journey. <3 Ale mam nadzieję, że wygra, bo to taka queen, że nawet nie musi nic robić, żeby została w grze, tylko inni są tak zaślepieni jej urokiem! W sumie to się nie dziwię, bo ma 37 lat, a wygląda lepiej niż większość kobiet z tego sezonu. A i jeszcze wspomnę o Elaine, która została endnięta przez Sandre. "Ta to nigdy nic nie wie :roll:"! <3 No a nasza superfanka Chelsea... co by tu o niej napisać? Nudna była i jedyne z czego ją zapamiętam to znalezienie HII, rozpalenie ognia i blindside. Jej cały storyline tyczył się idolów, więc można było przewidzieć, że tak skończy i ja wiedziałem, dlatego umieściłem ją na 12 msc. w power rankingu (może nie tak nisko, ale najniżej ze wszystkich i miałem problem z uszeregowaniem miejsc 11-17, bo każdego z nich widziałem jako potencjalnego boota)! To tylko świadczy o tym jaki jestem strategic i że wygram ten power ranking jak wygrałem ten z Australian Survivor. Two time winner? Sandra byłaby ze mnie dumna. King Maw idzie po swoją koronę! A Jack to tak flop, że aż mi go szkoda...

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

S39E04 "Plan Z"

Post autor: Kobra »

Odcinek śmieszny. Najlepsza była Noura z tym całym przekonywaniem grupy, że powinna być wołaczem, a koniec końców ci jednomyślnie wykluczyli ją z zadania. Lol, nawet nie pozwolili jej brać udziału, nie mówiąc już o upragnionej roli XD Utrata głosu tuż przed przemieszaniem. Generalnie to całe Lairo po prostu sypie się. Zaryzykuję i stwierdzę, że mimo wszystko Elizabeth ma szansę idealnie wpasować się w temat sezonu jako zwycięzca - kobieta porażka; zakłada sojusz, który potem się rozesrał, przegrywa zadanie z Boston Robem, teraz znowu dała się wydymać Missy (generalnie uważam, że ta decyzja zemści się na Missy). Za moment pewnie Sandra i Rob tak ją wykołczują, że na koniec sezonu wszyscy będziemy z uznaniem kiwać głowami i zachwycać się nad twistem, dzięki któremu jakiś baran (czyt.Elizabeth) stanie się mastermajndem.

Awatar użytkownika
joeytribbiani
4th jury member
Posty: 306
Rejestracja: 16 cze 2019, 08:16
Winners at War: Parvati
Kontakt:

S39E04 "Plan Z"

Post autor: joeytribbiani »

Spoko odcinek. U fioletowych Jamal znalazł idola, co mnie średnio cieszy, bo nie lubię go za bardzo. Historia Noury z IOI wygrywa odcinek. To jak bardzo ona sama się w tym wszystkim plątała, jak próbowała pokazać jakim będzie świetnym przewodnikiem tylko po to, żeby drużyna odesłała ją na ławkę było piękne. I straciła głos, ale przynajmniej zjadła sobie arbuza z Robem i Sandrą. A mój typ do wygranej (Tommy) wciąż ma się dobrze.
U pomarańczowych znowu więcej się działo przez radę. O ile eliminacja Ronniego (czy Molly u zielonych) była zrozumiała pod względem strategii, tak dwa ostatnie blindside mogą tylko sprawić, że Missy się pogrąży. Vince był całym sobą za dziewczynami i raczej by nie przeszedł do zielonych po merge/zmianie drużyn, ale go wywaliły (co mi odpowiada, bo był mi obojętny). Teraz Missy pozbywa się kolejnego sojusznika tylko dlatego, że była za blisko z Deanem. Rozumiem motyw- power couples są niebezpieczni bo mają już dwa głosy a nie jeden, ale jednak tym ruchem Missy sprawiła, że Dean raczej nie będzie chciał z nią pracować (gdyby Chelsea była dalej w grze to Dean mógłby głosować tak jak chce tego Chelsea- czyli również Missy) i Karishma już zapowiedziała, że przeskoczy do zielonych ASAP. Rozumiem, że to jest era "big moves" i każdy chce mieć blindside na swoim koncie, jednak niektóre są tak bezsensowne, że głowa mała. Myślę, że gra ona za szybko, bo jesteśmy dopiero na 11(?) dniu, a Elizabeth i Elaine już zauważyły, jak łatwo Missy rzuca imionami do eliminacji co nie jest dobre dla jej gry. W tym odcinku przypominała mi Michaelę z MvGX. Mam nadzieje jednak, że Missy odratuje się jakoś, bo jest ciekawym graczem, ale po dzisiejszym odcinku może być ciężko. Chelsea mi szkoda, bo była superfanem i zależało jej na grze, jednak niedoszły romans (bo nie uważam że spanie razem można już nazywać showmance) sprawił, że odpadła już w czwartym odcinku.
Za tydzień swap. Ciekawe jak będą się prezentowały drużyny i jak szybko Karishma udowodni, że wyeliminowanie Chelsea (tudzież Vince'a) zamiast niej było błędem dla pomarańczowych.
Widać też, że zaczynają promować S40. Wstawki z Parvati, Sandrą, Yulem, Robem i Amber były tego przykładem.

damian300d
5th jury member
Posty: 442
Rejestracja: 03 maja 2014, 00:00
Kontakt:

S39E04 "Plan Z"

Post autor: damian300d »

Kolejny ciekawy odcinek - jeżeli poziom rozgrywki utrzyma się do końca, to będziemy mieli naprawdę dobry sezon.

VOKAI

Tu w zasadzie akcja kręciła się wokół dwóch osób - Noury i Jamala, który sprytnie znalazł HII. IoI wyszła całkiem ciekawie z całą tą akcją z zdaniem. Noura jest taka nieporadna a jednocześnie pocieszna w swoich działaniach. Ta historyjka była nieco naciągana i może gdyby nikt z nich nie musiał przesiedzieć zadania to coś by z tego wyszło. Kiedy wszyscy stwierdzili, że Noura siedzi i nie ma dyskusji trochę było mi jej szkoda, choć z drugiej strony trochę beka, że tak ją załatwili. W każdym razie plemię miało dużą przewagę wiedząc jakie będzie zadanie, bo mieli możliwość poćwiczenia. No ale dobrze, że nie szli na Radę bo są tym ciekawszym plemieniem i chyba tylko Dana tam nie lubię.

Te wstawki z poprzednich edycji faktycznie wyglądały jak zwiastun 40. sezonu - nie bez powodu każda sytuacja miała związek z jakimś zwycięzcą.

LAIRO

Ci to faktycznie są nieźli w blindsidy, ale w ogóle nie myślą o grze w dalszej perspektywie. Zdają sobie sprawę, że Karishma czuje się jak wyrzutek to jeszcze pozwalają jej grać dalej i eliminują sojuszniczkę, zostawiając wkurzonego Deana. Brawo! Miałem Missy za dobrego gracza, ale po tym odcinku zmieniłem zdanie. Tym ruchem kompletnie nic nie zyskała, może poza tym, że pozbyła się HII, o którym nawet nie wiedziała. Nie wiem co chciała pokazać - udowodniła za to, że nie można jej ufać. Podobnie Aaron. Reszta niewiele lepsza - Elizabeth i Elaine wiedzą co się dzieje i zamiast odwrócić sytuację to ostatecznie i tak przystają na takie głosowanie. Spokojnie mogłyby przeciągnąć Deana, Chelsea i Toma na swoją stronę i wywalić kogo by im pasowało. Tak to tylko sobie pogadały, poteoretyzowały i to by było na tyle. Niewielkie propsy dla Elizabeth która grała na 2 fronty i przedstawiła to tak, że Elaine nie chce głosować w ten sposób. Ten ruch prawie na pewno zemści się na większości z nich, zwłaszcza, że nadchodzi przemieszanie. Co do Chelsea - obstawiałem, że wyleci z HII w kieszeni, ale nie sądziłem, że tak szybko. Ogólnie była mi obojętna, choć zawsze trochę przykro jak odpada wielki fan, który po wielu próbach w końcu dostaje się do programu. No ale taka gra :D

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S39E04 "Plan Z"

Post autor: Meciek »

Kolejny dobry odcinek! Póki co sezon jest naprawdę dobry i mam nadzieję, że przemieszanie plemion tego nie zmieni, bo myślę, że to jeden z lepszych sezonów Survivor od dawna, fajnie by było, gdyby tak zostało do końca, ale ciężko mi jest wierzyć w produkcję tego programu.

Klipy podczas "lekcji" na IoI to oczywiste "przypomnienie" widzom o np. Yulu albo Parvati.

Lairo:

Aaron - 3 (9)
Elaine - 3 (10)
Missy - 3 (9)
Dean - 2 (3)
Elizabeth - 2 (15)
Karishma - 2 (8)
Tom - 0 (4)

Chelsea - 1 (5)

Vokai:

Noura - 8 (11)
Jamal - 3 (8)
Lauren - 3 (5)
Kellee - 2 (14)
Dan - 1 (3)
Jason - 1 (7)
Tommy - 1 (8)
Janet - 0 (4)
Jack - 0 (3)

Island of the Idols:

Rob - 2 (11)
Sandra - 1 (7)

Poza grą:

Vince - 14
Molly - 6
Ronnie - 1

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S39E04 "Plan Z"

Post autor: ciriefan »

Świetny odcinek.

U fioletowych Jamal znajduje HII, co tak średnio mi się podoba. Nie przepadam za nim, ale też go nie hejtuję, więc no dobra, dajmy mu szansę. Do tego beka z Noury XD Podejrzewam, że to wcześniej było ustalone, że ona przesiedzi, ale tak bekowo to wyedytowali, że ona napalona na prowadzenie zadania, a reszta nagle z dupy ją sadza XD I jej historyjka była słaba i w sumie bez sensu. Niby powiedziała, że nie mogą zmienić decyzji wyboru liderki w zadaniu, ale ewidentnie jej nie uwierzyli, skoro to zrobili XD

U pomarańczowych chaos. Blindside sam w sobie był fajny, ale to taki głupi ruch. Karishma chce zdradzić. Do tego Dean będzie miał teraz powód do zdrady. No a i tak są w mniejszości liczbowej. Nie ogarniam logiki tego ruchu. Samej Chelsea mi nie szkoda.

Bawi mnie to, że Rob w każdym odcinku musi dostać 1 konfę więcej od Sandry.

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

S39E04 "Plan Z"

Post autor: Kobra »

Noura w ogóle źle się za to zabrała i nie dziwię się, że jej nie wybrali. Powinna iść do Azjatki jako jedynej osoby, która ogarnia ioti i najpierw ją przekonać plus Jasona, a potem przed zadaniem jęczeć, ze chce być wołaczem. Ta cała akcja w obozie była idiotyczna, ale prawdziwą perełką była scena podczas zadania, może ktoś znajdzie gifa czy inne gówno, jak w tym chaosie nagle pokazali Noure i jej śmiech: ehehehehe.
Obstawiam, że teraz odbadnie Missy z błogosławieństwem Kariszmy. Obejrzałem ponownie pierwszy odcinek i była tam fajna scenka, która mogła być hintem do tego eventu. Missy mówiąca o tym, że lubi dziewczyny i chce mieć z nimi sojusz; w tle pokazali kolejno Chelsea i Kariszmę. Dość ironiczne.

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S39E04 "Plan Z"

Post autor: Umbastyczny »

O odcinku sporo już było napisane, ale dla formalności napiszę coś i ja.

Odcinek był generalnie ok, trochę zabawny, nie jakiś super, ale było ok.

VOKAI

Jamal znalazł HI i mnie to nie cieszy, bo jest jedną z bardziej NIElubianych w tej edycji przeze mnie osób. Trzymam kciuki, żeby odpadł z nim w kieszeni, albo przynajmniej źle zagrał. Fajnie, że dostaliśmy znowu trochę Lauren, bo jest urocza.

No i na deser królowa Noura xD Mam nadzieję, że długo jej się uda przetrwać, bo jest bardzo pocieszna. Na początku się bałem, że może być irytująca, ale jak dla mnie jest spoko, zabawna i dostarcza sporo rozrywki. Jej plan na zdobycie HI był słaby i tyle. Można to było rozegrać dużo lepiej. Scena w której ją sadzają - epicka :D Podejrzewam, że inni pomyśleli (a przynajmniej ja bym tak pomyślał na ich miejscu), że skoro się upiera na bycie przewodnikiem w zadaniu, to znalazła wskazówkę do HI i gdzieś tam na/przy wieżyczce wołacza będzie ukryty HI.

LAIRO

Tutaj ciekawie, ale moim zdaniem głupio. Zgadzam się z większością, iż Missy przesadza i gra za ostro. Na obecną chwilę ma w plemieniu duet Elizabeth/Elaine, który przestał jej ufać. Ma Toma z którym nic jej nie łączy. Ma wkurzonego Deana. Ma Karishmę, która chce przeskoczyć. No i jedynie jej sytuacja z Aaronem wydaje się być ustabilizowana. Jak widać jej sytuacja w plemieniu nie jest taka różowa. Szanuję więc jej aktywność i chęci do gry, ale przydałoby się więcej pomyślunku i timingu.

Zgadzam się co do Elizabeth, że po pierwsze gra nawet nieźle (mówienie, że Elaine nie dołączy do głosowania na Deana), a po drugie pasuje do niej ta historia, że dzięki Robowi i Sandrze robi postępy. Przydałby się jej do dopełnienia jakiś wypad na IOI w rejonie merdża. Przy czym dziwię się jej i Elaine, że nie chciały eliminować Deana, ale zgodziły się na Chelsea, z którą niby były bliżej...


Co do Chelsea, szkoda, że odpadła, ale w sumie niczego szczególnego nie pokazała i jakoś bardziej tęsknić nie zamierzam.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

S39E04 "Plan Z"

Post autor: Jack »

Całkiem zabawny ten odcinek. Szkoda tylko, że już na samym początku odcinka przekazano, ze Dean i Chelsea śpią obok siebie :D Gdyby o tym nie wspomniano to byłoby całkiem niezłe zaskoczenie.
Myślałem po trzech odcinkach, ze Chelsea jeszcze trochę sobue pogra. Kreowano ją na taką perfekcjonistkę, a odpadła w czwartym odcinku i to na radzie na której mówiła, że chce blindside'ów.
Co do rady plemienia to muszę powiedzieć, że całkiem, całkiem są te komentarze Roba i Sandry. Taki trochę Gogglebox w Survivor. Komentarze zwłaszcza Sandry są cudowne (ten o Elaine <3)

W tym odcinku królową ogłosić można Nourę i jej kłamstwa :D Ona chyba naprawdę nie łapie, gdzie jest jej miejsce w szeregu. Pewnie przemieszanie jakoś jej pomoże i jeszcze trochę sobie pogra.

Missy w tym odcinku nawet ciekawie to sobie wykombinowała. Przez moment bałem się, że może się to obrócić przeciwko niej. Zastanawia mnie Tommy. On chyba rzeczywiście ma edit finalisty. Tak podkreślana jest ta jego strategia "under the radar" , że powoli można mieć już tego dość.

W tym wszystkim zapomniałbym o Jamalu, który znalazł idola. Całkiem nieźle kombinuje i trzymam za niego kciuki.

Widać też, że ten sezon traktowany jest jako wstęp do następnej edycji. Szkoda mi trochę widzów, którzy dostaną masę spoilerów na temat tych uczestników.

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S39E04 "Plan Z"

Post autor: Maw »

Jak ja sobie myślę to Janet może być losing finalist obok Tommy'ego. Mają te scenki 1x1, Tommy ma najmocniejszy edit na ten moment, a Janet wpasowałaby się w kanon StarszejPaniRunnerUp. Jest jej mało, ale gdy już jest to dostanie pozytywny edit i pokazują jak dużo osób do niej podchodzi z różnymi problemami/strategiami, więc raczej zajdzie daleko. Finaliści zazwyczaj mają początkowo pozytywny edit jak Tasha czy Laurel.

damian300d
5th jury member
Posty: 442
Rejestracja: 03 maja 2014, 00:00
Kontakt:

S39E04 "Plan Z"

Post autor: damian300d »

Nie wiem kto z forumowiczów czyta Edgic ale jego autor zamieścił w swoim tekście symboliczny i bardzo wymowny gif odnośnie tego odcinka 😂: https://giphy.com/gifs/hWGMb4b9DCxYMwte ... dgic-40716

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

S39E04 "Plan Z"

Post autor: Jack »

Hahaha, ten gif jest niezły :D

Maw, nie wiem czy Janet ma edit na starszą panią runner-up. Kobra twierdzi, że typową starszą panią runner-up w tym sezonie będzie... Noura. A kto jak kto, ale Kobra zna się na typowaniu babć w finale :D

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S39E04 "Plan Z"

Post autor: Umbastyczny »

I Janet nawet gdyby była starszą panią runner-up to moim zdaniem nie taką "typową". :D

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

S39E04 "Plan Z"

Post autor: Kobra »

Babuleńka Janet to ktoś w rodzaju osoby "e, nie ma już nikogo sensownego do wyjebania to głosujmy na babcię". Gdyby miała być w finale i przegrać to po czterech odcinkach dostalibyśmy już jakiś krzywy kontent. Z wygrywającej grupy uwagę poświęcają czterem osobom: Azjatce-narratorce, wariatatce Nourze, rudemu strategowi z personal details i Tony'emu z włosami (zwróćcie uwagę, że on otrzymał całą "chwałę" za wygranie immunitetu - okej, niby azjatka układała, ale on dyktował - jednak przy gratulacjach panna zeszła na drugi plan).
Generalnie czuję, że w tym sezonie przy takich kobietach możemy nie mieć typowejstarszejpanirunnerup, a jakiegoś wiernego żołnierza.
Tak czy inaczej uważam, że trzeba przysłuchiwać się goggleboxom Sandry i Roba, bo bankowo zwycięzca nie usłyszy od nich złego słowa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 39: Island of the Idols”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości