Robinsonowie: Nieukończony list

Grotherd
3rd voted out
Posty: 21
Rejestracja: 09 cze 2010, 00:00
Kontakt:

Robinsonowie: Nieukończony list

Post autor: Grotherd »

Cześć Wam!

W ostatnie wakacje zrealizowaliśmy po wielu latach przerwy kolejną odsłonę naszego projektu i jako że inspiracją do jego powstania był zarówno mój jak i Wasz ulubiony program telewizyjny, czyli Survivor, pozwoliłem sobie wkleić tutaj ten temat i trochę Wam o tym opowiedzieć, a w osobnym temacie dlatego, bo to trochę inna historia niż poprzednie edycje ;)
Od „Survivora” przejęliśmy mechanikę rozgrywki – wyzwania, Rady Plemienia, immunitety, Ukryte Immunitety, aspekt strategiczny, socjalny etc. Jest jednak kilka znaczących zmian w naszym projekcie – główna zmiana polega na tym, że wyeliminowaliśmy całkowicie aspekt przetrwania; uczestnicy mieszkają w domku na odludziu, gdzie mają dostęp przez cały czas dostęp do jedzenia, wody oraz dachu nad głową. Tym samym więcej energii mają na strategizowanie i kombinowanie : - ) W tej odsłonie Robinsonów zdecydowałem się jednak wprowadzić kilka istotnych modyfikacji, które miały wyróżnić nas od Survivora, zastępując element przetrwania czymś zupełnie świeżym.

Tym „naddatkiem” do gry Robinsonowej jest warstwa fabularna – uczestnicy w momencie przyjazdu do domku dowiadują się, że w miejscu, w którym będą mieszkać, doszło kilka lat temu do tajemniczego morderstwa. Na bazie szczątkowych informacji w przeciągu całej edycji uczestnicy mogli zmienić się w detektywów, próbując odkryć zagadkę tytułowego „Nieukończonego listu”. Dodatkowo, warstwa fabularna była powiązana z elementem strategicznym, bowiem odkrywanie historii pomagało w zdobyciu Przedmiotów Specjalnych, które z kolei były źródłem przewag w grze.

Jako że Wy znacie doskonale temat i liczę na to, że zerkniecie na (przynajmniej) jeden odcinek, opiszę dla zainteresowanych szczegółowe zasady funkcjonowania rozgrywki w tej edycji oraz zmiany w mechanice Survivora, których się dopuściłem:

• Przede wszystkim: uczestnicy dowiedzą się na samym początku, że kiedyś w domku przebywała trójka nastolatków – Jan, Anna oraz Matylda. Byli w domku przez cztery dni, a czwartego dnia doszło do tragedii – ktoś z nich zginął. Kto? Jak? Nie wiadomo.

• Jan, Anna jak i Matylda pisali każdego dnia swój dziennik. W trakcie rozgrywki uczestnicy będą mogli zdobywać kartki z dziennika (Jan – Dzień 1, Jan – Dzień 2, Jan – Dzień 3, Jan – Dzień 4, Anna – Dzień 1, etc.), które dostarczą im cennych informacji na temat intrygi kryminalnej. Dodatkowo, w dziennikach będą oznaczone pogrubieniem Przedmioty Specjalne.

• Przedmiotów Specjalnych jest 20, są to pozostałości po Janie, Annie i Matyldzie, które zostały w domku. Mogą one znajdować się w domku, na wyzwaniach, na Radach Plemienia… dosłownie wszędzie. Do każdego Przedmiotu Specjalnego dołączona jest kartka, na której opisana jest jego przewaga lub informacja, której dany przedmiot dostarcza. Zwykle są to niewielkie przewagi, jak np. dodatkowy rzut kulką w jakimś wyzwaniu, informacja o tym, jakie wyzwanie będzie danego dnia, informacja na temat fabuły lub możliwość wzięcia jakiejś konkretnej kartki z dziennika. Dodatkowo, Przedmioty Specjalne – niezależnie od ich mocy – warto trzymać aż do końca rozgrywki, ponieważ przydadzą się one przy finałowym wyzwaniu o immunitet (mogę już w tym momencie ujawnić, że będzie ono sprawdzało znajomość intrygi kryminalnej odkrywanej w przeciągu całej rozgrywki). Ostatnia zasada tyczy się tego, że gdy odpada uczestnik, który posiadał Przedmiot Specjalny, musi go przekazać komuś, kto został w grze.

• Kolejną rzeczą, która wymagała całkowitej zmiany, był system przewag związanych bezpośrednio z grą, czyli Ukrytych Immunitetów i tym podobnych. Oglądając ostatnie sezony Survivora odczuwałem jako widz bardzo dużo frustracji przez całkowity brak zasad odnośnie pojawiania się Ukrytych Immunitetów – sytuacje w których wszyscy uczestnicy mają po jednym immunitecie lub nagłe immunitety pojawiające się przy słynnej łódce to wręcz kuriozalne sytuacje, które nie powinny mieć miejsca. I dlatego opracowaliśmy bardzo konkretny system zdobywania Ukrytych Immunitetów związany ze Skrzyniami. Polega to na tym, że drugiego dnia gry w domku pojawią się 4 skrzynie, z których każda będzie skrywać tajną przewagę (ukryty immunitet, dodatkowy głos etc.). Każda ze skrzyń zawiera zagadkę, którą należy rozwiązać, aby móc ją otworzyć. Każdy uczestnik ma własną kopertę ze swoim imieniem – jeśli chce, raz dziennie może do niej wrzucić propozycję rozwiązania, a następnie umieścić kopertę w odpowiedniej skrzyni. Po Radzie Plemienia, prowadzący spotyka się z każdym z uczestników indywidualnie i jeśli dany uczestnik wrzucił jako pierwszy poprawne rozwiązanie zagadki, ma możliwość otwarcia skrzyni i zabrania z niej przewagi.

• Powyższe zasady łączą się też z arbitralną zasadą mówiącą, że w grze mogą w danym momencie być aktywne maksymalnie 2 Ukryte Immunitety (lub inne przewagi nazywające się inaczej ale działające na tej samej zasadzie).

• W związku z powyższymi zmianami, stałą nagrodą za wygraną każdego wyzwania jest – oprócz immunitetu/ucieczki z Rady – a) jedna kartka z dziennika ORAZ b) podpowiedź do zagadki do dowolnej ze skrzyń.

• W grze brało udział 13 uczestników – nie zostali oni podzieleni na plemiona, ale od początku byli jedną, „połączoną” drużyną. W pierwszych dwóch etapach nie było immunitetów, ale „ucieczki z Rady” – na pierwszej i drugiej Radzie po cztery osoby były bezpieczne i mogły całkowicie opuścić elementy strategiczne, skupiając się na elemencie fabularnym (jako zwycięzcy, otrzymywali oni bowiem wskazówki do skrzyń oraz kartki z dzienników).

• Mała modyfikacja jest też związana z etapem Finałowej Czwórki – w F04 odbywa się specjalne posiedzenie jurorów, zwane „Zemstą” – to sędziowie głosują, kto najmniej zasługuje na udział w ścisłym finale i nie dostąpi zaszczytu wygłoszenia swojej mowy na Finałowej Radzie Plemienia. Wyeliminowana w Zemście osoba dołącza do składu sędziowskiego jako ostatni sędzia i zajmuje 4 miejsce.

I choć to wszystko na papierze brzmi może dość skomplikowanie, w praktyce wyszło naprawdę sprawnie ;)

Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam Was na fanpage’a Robinsonów, gdzie znajdziecie jeszcze więcej informacji w mniej skondensowanej formie, a już od 21 października godziny 20:00 będziecie mogli obejrzeć 1 odcinek. Jako, przyznam się, maniak „Survivora” przy montażu bardzo starałem się, by przyjemnie się oglądało nie tylko zupełnym nowicjuszom, ale wszystkim zapaleńcom, więc bardzo liczę na Wasze komentarze! : )

PS Do odcinków dołączone będą napisy w języku angielskim, więc jeśli kojarzycie miejsca zainteresowane Survivorem, które mogłyby chcieć obejrzeć "Nieukończony list", dajcie mi znać proszę na fanpage'u albo na prywatnym koncie na fb (Maciej Borczyk), będę bardzo wdzięczny! I jeśli macie jakiekolwiek pytania/sugestie, również chętnie wysłucham i odpowiem.

Premiera: 21.10.2019, 20:00
Fanpage: https://www.facebook.com/profile.php?id=291646344770474

Grotherd
3rd voted out
Posty: 21
Rejestracja: 09 cze 2010, 00:00
Kontakt:

Robinsonowie: Nieukończony list

Post autor: Grotherd »

Cześć, 1 odcinek już jest na YT! Można obejrzeć z polskimi lub angielskimi napisami.



Jeśli Wam się podoba, zasubskrybujcie nas koniecznie!
I wpadajcie na fanpage'a po więcej informacji https://www.facebook.com/nieukonczonylist/ :)

Jestem bardzo ciekaw Waszych wrażeń i komentarzy!

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Robinsonowie: Nieukończony list

Post autor: Jack »

RR jak zawsze trzyma poziom. Naprawdę dobrze oglądało się ten odcinek. Każdy z uczestników dostał jakieś wypowiedzi - Probst nie byłby z Was dumny XD
Kolejny raz edycja tematyczna. Oglądałem w sumie w całości tylko powierników milczenia i tamten motyw był niezły. Mam nadzieję, że w tym sezonie będzie podobnie.

Musze też dodać, że super są soundtracki z Survivor. O ile dobrze kojarzę to na samym początku pojawiło się sporo z Surva 34.

Nie będę pisać za kogo trzymam kciuki, ale mam nadzieję, że wygra to Seekir :D

To co? Czekam na kolejny odcinek.

A, i jeszcze jedno. Eliminacja była trochę przewidywalna. Ale przez moment dałem się złapać na to, że może rzeczywiście będzie większość na Basię i Szpon jakimś cudem przetrwa. Na razie robicie to dobrze - oby więcej takich zaskoczeń :D

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Robinsonowie: Nieukończony list

Post autor: Maw »

No całkiem fajny ten odcinek, chociaż miałem takie kto to kur*a jest Fabella jak zaczęli ją targetować, a potem to samo z Basią. Co prawda Basia coś tam powiedziała, ale nadal nic nie pamiętam poza tym, że ma okulary i pewnie za niedługo wyleci. DAMIAN daddy. Niesamowity facet. Godny podziwu. Strategiczny geniusz. Ten odcinek należał do niego i każdym zmanipulował, każdy do niego chodził, każdy się go słuchał. On jest puppet master. Wampir Vistach niestety mi podpadła, bo ma jakieś problemy do Damiana i czuję, że może być odpowiedzialna za blindside na nim, więc sorry, ale bye Vistach! No ale ogólnie jest spoko. Ok, że Szpon odpadł, bo był mi obojętny, tak samo ta Purple Basia. Ogólnie ten sojusz Liwaj+Bogdan+Szpon+Caio czy jak tam on ma to mega mess i nie zdziwię się, jak odpadną jeden po drugim. Najdalej zajdzie pewnie ich liderka Liwaj, która wygra wszystkie immunitety. Już teraz nam pokazała jaką jest bestią zadaniową. Ten Caio czy jak on miał może sobie odpaść, ale Bogdan jest spoko. Dostał taki trochę clueless edit, bo wybrał Liwaj i pokazał wszystkim, że mają sojusz. <3 Ale i tak każdy o tym wiedział, więc who cares! Saanaphia czy jak jej tam i Agnieszka to moje winner picks po tym odcinku. Ogarniają i nie rzucają się przy tym tak bardzo w oczy, więc pewnie zajdą daleko. Moi główni faworyci to Elblai, bo jest ładna no i ogólnie zdaje się spoko, no i oczywiście Damian, ale też w sumie Liwaj, bo ma styl. No i jeszcze Seekir, ale na razie on był MOR i dostał głos, i ktoś tam go shejtował, więc musi się wziąć w garść! Reszta to tak jakoś nie wpadła w oko. A i jeszcze królowa Fabella underdog nasz, jej też kibicuję, ona pokaże wszystkim, że jak się ma marzenia to warto o nie walczyć i jest fighterką. Czekam na kolejny odcinek Robinsonowie: Damian.

r&b
1st jury member
Posty: 167
Rejestracja: 03 kwie 2017, 19:29
Kontakt:

Robinsonowie: Nieukończony list

Post autor: r&b »

W końcu zrozumiałem, że mogę osiągnąć wszystko co zechcę i nie powinienem nigdy rezygnować z marzeń, gdy zobaczyłem, jak Liwaj wygrała zadanie biegając w tej spódnicy (czy jak to się nazywa, nie znam się XD). Odcinek bardzo na plus, cast sympatyczny, każdego mniej lub bardziej lubię, czekam na więcej :D.

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Robinsonowie: Nieukończony list

Post autor: Umbastyczny »

Caio xD


Odcinek mi się podobał. Też zwróciłem uwagę na soundtracki, nadały fajny klimat :) Klimat edycji spoko, lubię książki detektywistyczne, ale jak dla mnie trochę za dużo już się działo w tym temacie, dużo przedmiotów specjalnych czy to w domu, czy na zadaniach, skrzynki itd. Ale ładnie wyglądają te wstawki z przygód tria.

Co do samej rozgrywki i bohaterów. Cztero-osobowy sojusz był rzeczywiście nierozsądny (w sensie, że zbyt oczywisty i widoczny), więc nie zaskoczyło, że inni w nich wycelowali. Dużo ciekawiej wyglądał sojusz dziewczyn założony potajemnie.
Parę słów o każdym z graczy.

Seekirowi kibicuję, ale póki co wydawał się jakoś poza grą trochę. Bardzo polubiłem Olę, mam nadzieję, że coś ciekawego pokaże. Agnieszkę, Sanaphię i Elblai lubię, więc podoba mi się ten ich sojusz. Vistach urocza jak zawsze. Fabelli było jakoś mało, więc póki co nie mam zdania, ale doceniam rozwiązanie zagadki wierszykiem. Basia na plus, choć też tak w cieniu póki co. Damian... dla mnie zaczął za ostro, a jego plan z rozkładem głosów na aż 4 osoby był przekombinowany, choć doceniam, że wszystko poszło po jego myśli dokładnie, co do głosu.

No i sojusz 4 osób. Jakoś ich polubiłem, Liwaj na plus za biegi w spódnicy i rozsądek w różnych kwestiach. Poiu jakoś mało było. Szpona mi trochę szkoda, ale chyba każdego byłoby. I Bogdan też plusik, wydaje mi się ciekawy.

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Robinsonowie: Nieukończony list

Post autor: Maw »

Kochani jeszcze tylko dwa dni do 2 odc. 💖

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Robinsonowie: Nieukończony list

Post autor: ciriefan »

Odcinek 1

No jestem pod ogromnym wrażeniem. Ten odcinek sam w sobie był lepszy niż wiele z ostatnich sezonów Surva. Bardzo podoba mi się motyw i twisty. Świetna edycja i opowiadanie historii. Do tego soundtracki genialne <3 To zadziwiające, że fani amatorsko potrafią zrobić coś tak dobrego, a wielkie telewizje mogą tylko o tym pomarzyć (aż mam ochotę dać jakiś przytyk do poziomu Wyspy Przetrwania, ale sobie daruję XD).

Jeśli chodzi o sam przebieg rozgrywki to ewidentnie ten sojusz czwórki wypadł bardzo niekorzystnie - zbyt oczywisty, zbyt na uboczu. W sumie Szpon miał mega pecha, że jako jedyny z tej czwórki nie miał immunitetu, bo celem mógłby być wtedy ktoś inny. A szkoda, bo z całej czwórki polubiłem go najbardziej.

Cała reszta założyła niby duży sojusz, ale to nie ma szans na przetrwanie, bo po pierwsze ten sojusz jest za duży, a po drugie już nam się tworzą podgrupy, już się dzieli głosy itp. Może więc być naprawdę ciekawie.

Moją faworytką nr 1 po tym odcinku jest Elblai - najbardziej podobały mi się jej wypowiedzi. Niby taka niepozorna, a tu utworzyła sobie sojusz wiewiórek, z resztą bardzo sympatyczny w odbiorze, cała trójka dziewcząt na razie na plus. Przeurocza była scena wymyślania nazwy sojuszu. Na drugim miejscu dam Damiana - sympatyczny koleś z głową skupioną na rozgrywce. No ale moim zdaniem zaczął zbyt mocno zbyt szybko. Ok, doceniam, że poszło po jego myśli w sumie skomplikowane dzielenie głosów, ale szybko odkrył karty mocnego gracza. Jeśli pozostali go w najbliższym czasie nie wywalą, to tylko niestety będzie świadczyć o ich głupocie, bo po takiej zagrywce na 1 radzie wszystkim powinny zapalić się czerwone lampki, kto tutaj jest niebezpieczny. Na 3 miejscu Vistach, bo jest bardzo zabawna. Mam nadzieję, że ten konflikt Vistach vs Damian to jakiś dłuższy wątek, bo zapowiada się ciekawie.

Pozostali w sumie tacy byli mocno w większości under the radar, niektórych słabo pamiętam po tym odcinku. Jakbym miał stawiać na czarnego konia, to bym postawił na Seekira - na razie under the radar, ale w sumie daje przeczucie osoby z dużym potencjałem strategicznym. A ja bardzo lubię graczy under the radar - gdy wszyscy będą celować w większe cele, on może prześlizgiwać się naprzód i tym kierować z za kulis. Zobaczymy, czy faktycznie tak będzie.

Nie mogę się doczekać kolejnego odcinka!

Awatar użytkownika
Kamel
5th jury member
Posty: 403
Rejestracja: 21 lut 2016, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Robinsonowie: Nieukończony list

Post autor: Kamel »

Odcinek byl tragiczny, bardzo mi sie nie podobał, nikogo nie polubiłem i to co napisalem nie jest prawdą
Mam nadzieje, że Vistach dojdzie do końca <3
Obrazek
nie ma edycji nie ma podpisu

pikaboo
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2019, 12:43
Kontakt:

Robinsonowie: Nieukończony list

Post autor: pikaboo »

2. odcinek dostępny już na YT:


Jakby też ktoś nie widział, to wcześniej pojawiły się też pierwsze adaptacje historii kryminalnej:
- Matylda, dzień 1
- Jan, dzień 1
- Anna, dzień 1

Jestem na tym forum jakimś randomem, więc tylko to tak zostawię i znikam :D

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Robinsonowie: Nieukończony list

Post autor: Maw »

Kolejny dobry odcinek i dobry boot. Bye!

Myślałem już, że będę zmuszony usunąć Damiana ze swojej stan list jak zaczął targetować Fabulousellę, ale na szczęście się opamiętał. Fabulousella znalazła HII, yay, najlepszy moment odcinka! Po tym odcinku do grona moich faworytów dołącza też Ola - to jak z gracją wyciągnęła karteczkę z tego wiaderka i powiedziała, że nic tam nie pisze... Teraz ją targetują, bo jej zazdroszczą, że to ona to znalazła! Ale queen miała immunitet, więc mieli pecha. Elblai się dostało za knucie przeciwko Królowi, ale jednak została i ma szczęście, no i dobrze, bo jest ciekawsza niż ten Poiu. Ogólnie to ten odcinek to był jeden wielki mess i czemu Vistach ryczała na radzie? Ale dobrze się oglądało. Sanapia (jak to się pisze) mądra dziewczyna, mój winner pick chyba, ale niestety królowa może być tylko jedna i jest nią Fabella. A królem - Damian. Zobaczymy jak dalej się potoczą ich losy. Czekam na kolejny ep. :)

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Robinsonowie: Nieukończony list

Post autor: ciriefan »

Jest już późno, więc napiszę krótko, bo padam.

Kolejny świetny odcinek. Muszę pochwalić zadania - mimo, że Robinsonowie nie mają budżetu jak Survivor, to zadania są o wiele ciekawsze i bardzo złożone. W sumie to naprawdę mógłbym tylko chwalić i nie ma się do czego przyczepić.

Sam odcinek dynamiczny, dużo akcji, ciekawe twisty, no i dużo dramy. Ten mess przed radą był cudowny i zagrożona była dwójka moich faworytów: Elblai i Damian. Mógł odpaść ktoś z zagrożeń, a ostatecznie odpadł tak właściwie obvious boot, co jest dla mnie jako widza w sumie dobre, bo jednak Elblai i Damian są o wiele ciekawszymi graczami. Nie bardzo rozumiem zachowanie Vistach - najpierw nie cierpi Damiana, potem go ratuje. No może i dobrze, kto wie? Rozumiem, że nie chciała być uważana za pionka, ale czy na etapie final 12(!) warto tracić pewną sojuszniczkę i zaczynać współpracę z wrogiem? Ten ruch był wykonany zbyt wcześnie, zbyt pochopnie i zbyt emocjonalnie moim zdaniem. No ale zobaczymy, jak to się dalej potoczy.

Moje top 3 to na ten moment Elblai, Damian i w sumie Fabella, która zdobyła HII, ale niech się ogarnie z tym "spaniem", z którego inni mieli bekę w odcinku XD

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Robinsonowie: Nieukończony list

Post autor: Jack »

Naprawdę dobry odcinek (po raz kolejny) z ciekawą radę plemienia i kolejną częścią historii niedokończonego listu.

Również tak jak Cirie mam nadzieję, że Fabella w końcu przestanie spać i pokaże się z tej strategicznej strony :)
Trzymam za nią kciuki.
Czekam też na kolejny odcinek i rozwinięcie wątku Vistach. Podobnie jak Maw zacząłem się zastanawiać dlaczego tak bardzo płakała przed radą? Co się stało?

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Robinsonowie: Nieukończony list

Post autor: Maw »

Kolejny świetny odcinek. :D Fabella spać nie przestała i zmarnowała HII. :( Szkoda, bo była na bardzo dobrej pozycji i raczej nikt nie dawał jej imienia do eliminacji, ale niestety dopadła ją paranoja. Mam nadzieję, że to nie zniszczy jej gry, bo nadal jest moim fav #1 razem z Damianem, który na szczęście został wylosowany i jest w F9. <3 Fajnie też, że Saanaphia wygrała immunitet, bo była w nieciekawym położeniu. No i immunitet Agnieszki, jej namawianie Seekira, żeby zrezygnował - dla takich momentów się to ogląda! Eliminacje spoko, ujdą, ale w obydwu wypadkach wolałbym, żeby to ta druga osoba odpadła. Bogdan był spoko i przynajmniej próbował coś grać mimo że inni go czasem krytykowali, a Ola to taka typowa idealna goat do finału, którą każdy pokona. Chociaż muszę przyznać, że ma fajne momenty - jak to z wiadrem kiedy każdy ją hejtował i stała się celem nr. 1. <3 Albo awantura na temat bałaganu po naleśnikach, ale niestety nie pokazano nam tego, a szkoda, bo strasznie mało jej jest, a tak to chociaż byłaby jakaś. :( No ale rozumiem brak airtime'u dla niej, bo każdy mówił, że Ola gra tylko dla siebie, nie ma sojuszów itd. Elblai też biedna. :( Wolałbym, żeby jednak to Vistach pożegnała się z grą i nawet wydawało mi się po fragmentach, że Seekir jest bliżej z Agą i Elblai. Seekir RAT. Czy to płacz Oli nakłonił go do tej decyzji? Ola po dzisiejszym epie też dołącza do grona moich favs - targetowanie Seekira, przyznanie się mu do tego ze śmiechem, potem histeryczny płacz, żeby zmanipulować go, by ich nie zdradził. <3 No i jeszcze moja fav to oczywiście AGNIESZKA. Dziewczyna jest niesamowita, a czuję, że to dopiero początek jej storyarc. W następnym odcinku dostaniemy OTTN Agnieszkę. <3 Nie dziwię się jej, że będzie wkurzona, Seekir zdrajca. -.- I tak którą stronę by nie wybrał byłoby źle, ale na pewno nie pomogło mu, że zapewniał do wszystkich, że ich nie wyeliminuje. Mam nadzieję, że underdog Aga przetrwa, ona, Ola, Fabella i Damian to my dream F4.

Awatar użytkownika
Duncan
5th jury member
Posty: 472
Rejestracja: 28 mar 2016, 00:00
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Robinsonowie: Nieukończony list

Post autor: Duncan »

Wszystkie 3 odcinki świetne! Bardzo przyjemnie ogląda się ten sezon. Pozostało dziewięć graczy którym można kibicować, bo każdy z nich gra ciekawie. Z osób wyeliminowanych szkoda mi Elblai i trochę Bogdana.
Może po trochu o każdym z pozostałych.

Ola - jedna z osób którym kibicuje najbardziej, po tej akcji z płaczem i przekonywanie Seekira w trzecim odcinku przekonała mnie totalnie do tego aby jej kibicować <3

Liwaj - niby miała sojusz "czwórki" tylko wszyscy jej mężczyźni z tego sojuszu wylecieli i została sama xD oby jej się udało przetrwać jeszcze trochę, ale myślę, że nie będzie mieć łatwo się utrzymać do końca

Sanaphia - ona w sumie zadecydowała, że to Bogdan wraca do domu, a nie Basia. W sumie ten ruch był dobry, bo Bogdan miał zdobyć HII, tylko czy nawet z tym HII byłby dużym zagrożeniem? Wydaje mi się że nie. Ogólnie myślę, że Sanaphia ma dobry social i dotrwa do końca lub "prawie" do końca

Aga - Can't wait na nastepny odcinek i dramę z Seekirem. <3 W sumie bez Elblai może być jej ciężko

Seekir- no odważnie tak kłamać ludziom prosto w oczy, ciekawe jak to odbije się na jego grze i relacji z Agnieszką, ale myśle, że jest jedną z osób które dotrwają do końca, bo w sumie przez eliminację Elblai ma jedną z lepszych pozycji

Vistach - jak jej nie lubić? Cieszę się, że przetrwała, ale i tak szkoda ma Elblai

Fabella - zmarnowała HII, szkoda :/ o jej grze wiem tyle, że śpi. Jakoś Fabella kojarzy mi się z Karishimą z obecnej edycji surva. Niby łatwy cel, ale każdy chcę ją trzymać do końca. Szacunek za zdobycie dwóch ukrytych immunitetów!

Damian - To taki lider całej tej grupy, myślę, że w końcu dziewczyny zdecydują się od niego odwrócić, ale jego grę ogląda się naprawdę ciekawie

Basia - Gra po swojemu i sama <33 XD Legend. Dlaczego się wszyscy tak oburzyli po akcji z tym wiaderkiem? Przecież ten przedmiot specjalny to nic takiego xD Obawiam się ze może paść ofiarą HII

Survivor US - Carolyn
Big Brother Canada - Shanaya, Claudia, Renee
The Traitors UK - Maddie, Hannah i Amanda
The Traitors US - Brandi, Cirie, Rachel i Stephanie
Australian Survivor Heroes v Villains - Shonee, Hayley, Sarah, Flick i Liz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Edycje fanowskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość