S40E02 "It's Like a Survivor Economy"

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S40E02 "It's Like a Survivor Economy"

Post autor: Meciek »

Data premiery: 19 luty, 2020
Obrazek

bootelka
2nd voted out
Posty: 16
Rejestracja: 16 lut 2020, 18:16
Winners at War: Sophie
Kontakt:

S40E02 "It's Like a Survivor Economy"

Post autor: bootelka »

Trochę dużo tych idoli i przewag... Miałam nadzieję, że skoro można je uzyskać od graczy z EoE to w obozach już ich nie będzie. Na plus, że nie są to zwykłą idole, tylko te, które którymi trzeba się z kimś podzielić. Niesie to za sobą dodatkowe konsekwencje i może zaostrzyć grę.
Z jednej strony Kim. Uważam, ze fatalna decyzja podzielenia się idolem z Sophie. To może bardzo szybko zadziałać dla niej na niekorzyść.
U czerwonych Denise prawie zrobiła ten sam błąd chcąc oddać swoją połówkę Parvati. Jednak ostatecznie myślę, że idol zbliżył ją do Bena i Adama. Wydaje się, że ich trio zacieśnia więzi i to może mieć dla nich pozytywne skutki. W ogóle podoba mi się podejście Bena "Nie szukam HII, ale mogę podpowiedzieć jak go szukać". Wyciągnął wnioski ze swojego sezonu i nie chce ściągać na siebie niepotrzebnie celu.
Kocham Tonyego <3 Dostarcza takiej rozrywki widzom, ale też innym w swoim plemieniu. Takie niepozorne budowanie drabiny ich zbliża i chociaż na chwilę wyłącza się tryb paranoi. Na razie dobrze mu idzie, nikt go nie targetuje i myślę, że dotrwa do merge.
Co do rady. Myślę, że osoby z new school podjęły dobrą decyzję. Dani w tym momencie byłą nieobliczalna, nikt jej już nie ufał. A Rob, Parvati i Ethan to za mało, żeby old school mogło coś naprawdę zdziałać. Myślę, że jedyne co mają to złudne poczucie kontroli gry, które niedługo pryśnie.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2020, 19:05 przez bootelka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S40E02 "It's Like a Survivor Economy"

Post autor: Maw »

Jestem przygnębiony, bo odpadła jedna z moich głównych faworytek (podobno przez siebie samą, ale cóż). Teraz wiem co czuli fani Natalie i Amber (chociaż je też lubię, ale nie jestem mega fanem). Trzecia kobieta z rzędu - no super. 🙄 Ten sezon jest dobry, ale ta bootlist + za dużo advantages mogą to zniszczyć. Tym bardziej, że moje dwie pozostałe faworytki, Kim i Sandra, nie mają zbyt dobrego editu i mogą odpaść w każdej chwili albo Kim może być FTC 0 vote getters czego się obawiam. Tony tak samo może wylecieć. Moja jedyna nadzieja w Sophie, bo uważam, że z tej 4 ma szansę zajść najdalej, a może nawet wygrać?

Jeszcze odcinka nie oglądałem tylko czytałem opinie w necie, więc jak obejrzę to skomentuje bardziej.

Awatar użytkownika
XanderDE
5th jury member
Posty: 441
Rejestracja: 09 mar 2015, 00:00
Winners at War: Michele
Kontakt:

S40E02 "It's Like a Survivor Economy"

Post autor: XanderDE »

Czegoś nie pokazali, bo jak zobaczyłem ten fire token od Danni dla Denise to miałem jedno wielkie "wtf?". Czemu nie wywalicie Adama? Czemu mam wrażenie, że to wygra? :x
Jak Adam dojdzie do połączenia to przestanę oglądać, bo jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, by reszta wzięła go na celownik KIEDYKOLWIEK, niestety :roll:
BDR 211 EBK

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S40E02 "It's Like a Survivor Economy"

Post autor: Umbastyczny »

Maw - czytasz przed odcinkiem wszystkie spoilery itd.? Ciekawe :D

No cóż, to potwierdzam - Danni sama sprowadziła na siebie tę eliminację. Szkoda. Oczywiście może być w tym też wina jej sojuszu. Może gdyby Rob, Ethan i przede wszystkim Parvati bardziej dbali o Danni, poświęcali jej więcej czasu, by czuła się komfortowo... Kto wie. No, ale cóż, czuła się wyrzutkiem, wypaplała Benowi przy Ethanie o tym sojuszu old school, potem poleciała do Roba, żeby wywalić Parvati. Oj, nie rozegrała tego dobrze. Mimo wszystko, dziwię, że new school odpaliło ją, a nie Parv. Szkoda mi Danni, bo ją lubiłem i widać, że była taka zagubiona i smutna, ale no cóż, to twarda gra i ona dała się ograć, tyle.

Sytuacja w plemieniu jest ciekawa. Ethan, Rob i Parvati muszą się teraz postarać, żeby przetrwać, bo mogą być w tarapatach. O dziwo!!!! w tym odcinku nie przeszkadzał mi Adam, choć dalej go nie lubię. Jego sojusz z Denise jest spoko. Michele lubię, ale jest taka w cieniu bardzo. Nie trawię wciąż Bena i Jeremiego. Mam nadzieję, że w razie rady odpadnie Ben, który gra mocno chaotycznie, a może Adam i Denise go wywalą, żeby info o ich HII nie wypłynęło.

Śmieszna akcja z opróżnianiem toreb na radzie :D

A czerwoni. Mało ich było. Kim działa spoko, fajnie, że próbuje się ratować przez sojusz z Sophie. Mogliby stworzyć świetne trio z Yulem. Sophie mi się dobrze słucha, jest w dobrej pozycji, mam nadzieję, że dobrze to wszystko rozegra. Mieliśmy trochę czasu dla Tony'ego i jego sojuszu z Sarah. No i Yul dostał konfę o niczym :D, ale to dobrze. Pewnie dojdzie daleko i tak muszą go trochę pokazywać.


EoE - generalnie nieźle się tam ogląda te ich poszukiwania, ALE zajmuje to stanowczo za dużo czasu, na czym cierpią aktywni gracze. A co dopiero jak na EoE będzie więcej osób... No i tych przewag będzie zaraz mnóstwo. O ile HII Sandry ma być ważne 3 rady, to ucieczka Jeremiego nie miała chyba limitu (a przynajmniej nie słyszałem).

PS: Rzeczywiście dziwne z tym tokenem dla Denise...

bootelka
2nd voted out
Posty: 16
Rejestracja: 16 lut 2020, 18:16
Winners at War: Sophie
Kontakt:

S40E02 "It's Like a Survivor Economy"

Post autor: bootelka »

Umbastyczny pisze:
20 lut 2020, 16:30
Mimo wszystko, dziwię, że new school odpaliło ją, a nie Parv.
Dani była bezpieczniejszą opcją. Nigdy nie wiadomo, kiedy nastąpi przemieszanie drużyn. Zemsta Roba i Ethana za Parvati mogłaby być bolesna. Mimo wszystko new school zachowuje przewagę liczebną. A Dani i tak nie ufali bo balansowała pomiędzy dwoma sojuszami. Nie dziwie się, że nikt nie chciał z nią grać.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

S40E02 "It's Like a Survivor Economy"

Post autor: Jack »

Bootelka ma rację. Tych przewag jest mnóstwo. Myślałem, że Wyspa Duchów była jakimś rekordowym sezonem pod tym względem, ale tutaj możemy przebić ten wynik o jakieś 100%. Fire tokens, dwa "rozdzielone" idole, przewaga od Natalie - a to wszystko w jednym odcinku.
Jedyna nadzieja w tym, że oba te idole zostaną zmarnowane :D Kim, która podzieliła się z Sophie - nie wiem czy to super pomysł. Sophie może łatwo to wykorzystać przeciwko Kim. Denise to nawet nie wiem co chciała odwalić. Znalazła go razem z Benem i naturalną kolejną rzeczy byłoby gdyby się nim podzieliła z Benem, a tutaj rozmowy z Adamem, pomysł oddania go Parvati... Również może się to zemścić przeciwko Denise.

Natalie jak do tej pory zbiera najwięcej przewag. Szkoda, że nie można ich wykorzystać. W sumie ciekawe byłoby gdyby mogła wykupić sobie miejsce w grze za 5 albo 10 tokenów XD

Edit Danni w tym odcinku był dziwny. Tak naprawdę pokazano nam, że odpadła dlatego, bo zrobiła chaos. Ale nie do końca wiemy czy próbowała się ratować z beznadziejnej sytuacji czy po prostu miała taką paranoję. A może było to uzasadnione jakimś rozmowami innych rozbitków?

Awatar użytkownika
joeytribbiani
4th jury member
Posty: 306
Rejestracja: 16 cze 2019, 08:16
Winners at War: Parvati
Kontakt:

S40E02 "It's Like a Survivor Economy"

Post autor: joeytribbiani »

"Rob jest jak ojciec chrzestny!", "Parvati jest meganiebezpieczna!" "Ok, wywalamy Danni" :D Odcinek był i już o nim zapomniałem. Szkoda Danni, bo nawet jej kibicowałem, ale źle oceniła sytuacje. Tydzień temu chciała wywalić Roba, potem jakimś cudem powstał ten old-school alliance, teraz przyszła do Roba żeby pozbyć się Parvati. Dziwna sprawa.
Faktycznie, strasznie dużo tych twistów i przewag. Denise to taki wtf odcinka jak nagle wypaliła, żeby oddać połowę idola Parvati :D Mógł to być jakiś pomysł, żeby zwerbować ją do sojuszu jednak mogła ustrzelić się w stopę. Tak jak chyba to zrobiła Kim. Mam straszną nadzieje, że Kim się podniesie bo te dwa odcinki nie należały do udanych.
Drabina Tony'ego wygrała odcinek.

Seekir
5th voted out
Posty: 69
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:00
Lokalizacja: Posen
Kontakt:

S40E02 "It's Like a Survivor Economy"

Post autor: Seekir »

Mi się sezon póki co podoba! Ten odcinek zleciał mi bardzo szybko i nawet przyjemnie mi się go oglądało.
Sele - nic nie wskazywało na to, że Danni poleci, bo odbudowała jako tako swoją pozycję po pierwszym błędzie jaki popełniła z Robem. Nawet udało się jej wejść do sojuszu. Potem właściwie sama wystawiła się na celownik. Kurcze, wygadała Benowi tajemnicę, targetowała Parvati mówiąc o tym Robowi... ile błędów można popełnić w 2 odcinki? Według mnie nie odnalazła się w tym nowym sezonie :( a szkoda, bo nawet lubię ją jako postać. Generalnie trochę się obawiam tego jaką pozycję ma teraz Parvati. Nie ukrywam, że najbardziej jej kibicuję z tego plemienia. Chyba ze względu na sentyment, trudno powiedzieć :) Danni jakby nie patrzeć była jej głosem wcześniej, więc może dobrym rozwiązaniem było ją przeprosić, wziąć na bok i uspokoić? Pozostaje mieć nadzieję, że Denise jest też po stronie oldschool alliance. Nie jestem fanem Jeremego, bo jest w gorącej wodzie kąpany i w sumie to nigdy go nie lubiłem. Strategia Michelle polega na mówieniu "yes". Ben to dla mnie nieporozumienie. Mam nadzieję, że uda się go ustrzelić kolejnego. Co do pary Denise i Adam to całkiem ich lubię. Oboje są przebiegli i ogarnięci. No i pozytywnie zaskakuje mnie też Ethan! Bardzo fajny gość i jest po stronie barykady, której bardziej kibicuję. + Ja też nie bardzo rozumiem dlaczego Danni dała swój token Denise. Możliwe, że nie zobaczyliśmy pełni obrazu.

Dakal - tutaj trzymam kciuki za Kim i ucieszyłem się, że to właśnie ona znalazła ten immunitet. Myślę, że powoli będzie odbudowywać swoją pozycję o ile będą chcieli z nią rozmawiać. Prawda jest taka, że jej najbardziej pomogłoby teraz przemieszanie. Mogła ciut lepiej faktycznie wybrać osobę do podziałki, bo z Sophie, jak sama Sophie zauważyła, nie łączy ją zbyt wiele i sama była zaskoczona. Myślę, że gdyby się skierowała z tym do Yula, to miałaby z tego większy pożytek, bo Yul by to docenił i uznał za dowód zaufania. Ale w sumie patrząc na przeszłość Kim, to ona zawsze grała z kobietami, więc może w ten sposób jej łatwiej budować więzi w grze. Trzymam za nią kciuki! Polubiłem też Tonego w tym sezonie. Akcja z drabiną to była niezła jazda xD Z kolei nie jestem fanem Sandry i mam nadzieję, że queenowanie wkrótce się skończy.

Awatar użytkownika
woytas
1st jury member
Posty: 187
Rejestracja: 14 maja 2012, 00:00
Kontakt:

S40E02 "It's Like a Survivor Economy"

Post autor: woytas »

Kolejny fajny odcinek.

Zacznę od czerwonych bo tam działo się mniej.

Kiedy Kim znalazła idola to szczerze się ucieszyłem, ale potem dość pochopna decyzja i wybór Sophie. Kim póki co niestety jest dla mnie największym zawodem tego sezonu. W najlepszej pozycji natomiast wydaje się być postawiona Sophie - nie dość że ma mocny sojusz to wydaje się być socjalnie w zgodzie ze wszystkimi.

Podoba mi się analogia zdobywania owoców do gry o wygranej edycji znaleziona na reddicie. Yul konsekwentnie, z głowa i rozwaga wykorzystujący zasoby, którymi dysponuje, a z drugiej strony Tony, który na dzikiej euforii, która ledwo się trzyma osiągający swój cel. Obu panów lubię i życzę dobrze, ale nie wróżę wyższej pozycji niż F8 - Yul jest too smart i ludzie to zobaczą, a Tony... jest Tonym.

W niebieskich Danni tak jak zaimponowała mi w inauguracji sezonu, tak dzisiaj straciła wszystko z nawiązką. Fatalne rozegranie.

Na plus Rob (naprawdę nie wiem jak ci ludzie daja sobą tak manipulować choćby przy małych rzeczach i jego stoickim spokoju) i Adam (wydaje się być w super pozycji, ukierunkował Denise, widać ze ma łeb na karku a do tego swietnie realizuje swój plan sprzed sezonu kiedy małymi rzeczami odwraca od siebie uwagę jako potencjalnego zagrożenia)

O dziwo w bardzo dobrej sytuacji wydaje się być Ethan, który był zaangażowany tak naprawdę w każda rozmowę.


EoE - mam nadzieje ze nie będzie jakiejś przewagi w każdym odcinku bo to już byłaby przesada. Swoją droga, ciekawi mnie jakby fire tokens były do wykorzystania przy family visit. Tu już w grę wchodziłyby ciekawe decyzje ze strony graczy.

Awatar użytkownika
Roxy
sole survivor
Posty: 2661
Rejestracja: 25 mar 2010, 00:00
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S40E02 "It's Like a Survivor Economy"

Post autor: Roxy »

Jak oni w ogóle mogli pomyśleć o wywaleniu Parvati... no pfff, co za Danni, ma za swoje :lol:

a tak na poważnie, całkiem poważnie gdy były te całe przepychanki i rozmowy, na kogo głosowac, dlaczego i dlaczego nikt nie wytłumaczył Danni że bycie totalnie szczerym wobec 'nie sojuszników' skończy się utratą pierwotnego sojuszu... miałam tylko nadzieję, że Parvati się jakoś uratuje :D nie że to moja top of the top odkąd zagrała w Mikronezji i będę jej zawsze kibicować :D rada jakaś epicka nie była, ale podobały mi się te rozmowy za plecami innych, próba uzyskania informacji czy ktoś ma HII, i eliminacja Danni też mi się podobała, bo jakoś nigdy za nią nie przepadałam ;)

za to nie podoba mi się, że co chwilę coś wychodzi z EoE, za dużo tych przewag, oj dużo za dużo... co następne? mam wrażenie, że Jeff ma stosik kart z napisem 'przewagi' i jak w monopoly, wyciąga pierwszą od góry, nie widząc co na niej jest i daje na EoE, tylko czekam na kartę "witamy w F5", albo "na pierwszej radzie po połączeniu, tylko ty głosujesz i wybierasz osobę, która odpadnie"

r&b
1st jury member
Posty: 167
Rejestracja: 03 kwie 2017, 19:29
Kontakt:

S40E02 "It's Like a Survivor Economy"

Post autor: r&b »

Eliminacja nie zaskoczyła, ale jednak dobrze, że nie Parvati. Gdyby Danni potrafiła ogarnąć paranoję i uważać co komu mówi, mogłaby przemknąć poza radarem i pielęgnować socjal, a potem atakować i na końcu mieć piękną historię, jak odnalazła się w grze pomimo bycia old-schoolem. No nie wyszło. Fakt, że dała monetę Denise tylko pokazuje, jak mało znała tych ludzi przed grą. Ale będę ją miło wspominać, bo przypomniała mi o swoim sezonie :) .

W sumie dużo tych przewag, ale przynajmniej są jakieś kreatywniejsze niż te z Wyspy Duchów. Ja nie mam z nimi problemu i rozumiem producentów dlaczego tak pompują ten sezon, ciekawi mnie tylko ile z nich znajdzie jakieś zastosowanie w faktycznej rozgrywce xD.

Odcinek spoko, ale też nie mam o nim jakiejś głębszej opinii - moi faworyci nadal są moimi faworytami, a Adama wciąż nie lubię (ale boję się, że jest kreowany na jakiegoś underdoga i będę zmuszony go hejtować przez przynajmniej większość sezonu).

Awatar użytkownika
emka
1st jury member
Posty: 167
Rejestracja: 13 mar 2010, 00:00
Kontakt:

S40E02 "It's Like a Survivor Economy"

Post autor: emka »

Odpadnięcie Danni było dla mnie dość obojętne. Widać, że miała dużą przerwę w graniu, bo takiej wtopy, jak wygadanie się przy Benie, to po zwycięzcach się nie spodziewałam.
Podobają mi się bardzo te humorystyczne wstawki jak z Tonym i jego drabiną. Sam Tony zaplusował tym, że sam próbuje się hamować, ale jak widać energia go rozpiera.
I charyzma Roba jest niesamowita, kazał ludziom opróżniać torby i spoko, każdy to robi. Jedynie Adam coś tam protestował. A plus dla Denis, że nie spanikowała i ukryła HII.
I chyba jak wszystkich martwi mnie ilość przewag na EoE. Rosną jak grzyby po deszczu.

Kelrik
7th voted out
Posty: 111
Rejestracja: 11 mar 2017, 00:00
Kontakt:

S40E02 "It's Like a Survivor Economy"

Post autor: Kelrik »

Faktycznie tych przewag jest za dużo. Myślę, że już w kolejnym odcinku jedna z tych przewag może zachwiać jednym lub drugim plemieniem. Odpadła teraz osoba, która się pogubiła. Myślę, że Rob i jego ekipa zapomnieli trochę o Danni i chcąc nie chcąc stracili teraz sojusznika. Jeśli przegrają kolejną walkę o immunitet to poleci Parv lub Rob. Adam sprytnie już kręci w tym kierunku. Nie jest to mój ulubieniec, ale on się świetnie odnajduje grając na drugim planie. W drugim plemieniu show zrobił Tony. Bardzo bym chciał by w tym sezonie odpalił Sandrę.

Awatar użytkownika
Fenistil
1st jury member
Posty: 196
Rejestracja: 22 sie 2017, 21:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

S40E02 "It's Like a Survivor Economy"

Post autor: Fenistil »

Bardzo zawiodłem się na Danni, bo liczyłem na jej dobry występ w tym sezonie, a tu z tego co nam pokazano odpadła na własne życzenie i przez swoją paranoję. Przy okazji jeszcze dość mocno wkopała przy tym Old School Alliance, a w międzyczasie na główne postacie w plemieniu wyrośli niestety Adam (tfu!) i Denise. Nie dziwię się, że New School nie wywalili Parvati, bo bez sensu byłoby sobie już teraz robić wrogów. Po wywaleniu Danni wszyscy są szczęśliwi, a Old School i tak to mocno zaboli, stracili sporo siły. Swoją drogą - przypadkiem odpada już trzecia z rzędu kobieta. Ciekawe czy ta tendencja się w najbliższym czasie zmieni.

W drugim plemieniu Tony mnie rozbroił z tą rozwalającą się drabiną. :D Zastanawia mnie jego duet z Sarah. Już w pierwszym odcinku było widać, że trzymają się razem i ciekawi mnie, czy zwrócono teraz na to uwagę ponieważ ktoś będzie ich wkrótce targetował, czy też ich relacja odegra większą rolę w późniejszym etapie gry. A poza tym to w sumie chyba niewiele się działo. Jedynie Kim dalej się miota. <3

Na wymarciu Amber dalej jest totalnie clueless, a za to Natka zbiera coraz więcej tokenów. Biorąc pod uwagę jak jest silna i ile może nazbierać tokenów do tego czasu, to całkiem możliwe, że wróci do gry gdy będzie okazja.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 40: Winners at War”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości