Australian Survivor: All Stars - Odcinek 20

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Australian Survivor: All Stars - Odcinek 20

Post autor: Jack »

Data premiery: 17.03.2020r.

Barteg
6th voted out
Posty: 82
Rejestracja: 27 wrz 2017, 11:33
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: All Stars - Odcinek 20

Post autor: Barteg »

Jak zakładałem tu konto to miałem plany wypowiadać się częściej, ale niestety brak czasu... po za tym jak dość często zerkam co piszecie to po prostu się zgadzam i nie widzę sensu w powielaniu postów :). Widzę, że jeszcze nikt nie napisał o tym odcinku, więc pozwolę sobie.
Nigdy nie uważałem Sharn za dobrego gracza, ale nie przypuszczałem, że jest aż tak fatalna. Jak można doprowadzić do tak idealnej możliwości wyrzucenia największego zagrożenia z idolem w kieszeni, żeby ostatecznie tego nie zrobić. Oczywiście w nowym sojuszu byłaby numerem 4, ale uważam, że miała by poważne szanse dogadać się z AK, szczególne, że on musiał być świadomy, że nie wygra w finale z Brooke ani z Shonee. Do tego wykonałaby w końcu jakiś duży ruch, którym mogłaby się pochwalić, a tak zniechęciła do siebie praktycznie wszystkich jurorów i skazała się na grę z ludźmi, którzy średnio jej ufają. Nawet jeśli tego nie odczuła, że jest na dole sojuszu (co też nie świadczy dobrze o jej grze) to skąd pomysł, że Dave będzie wolał wziąć do finału ją niż takiego Tarzana. Swoją drogą to jest kolejny hit, jak można stwierdzić, że jest świadoma, że Dave blefuje z idolem i że to idealna szansa, żeby się go pozbyć, a zaraz potem uznać, że to jest jej tarcza (tutaj zgoda, ale na tym etapie gry posiadanie tarczy w postaci Dave'a nie jest już tak istotne jak to, żeby zwyczajnie pozbyć się gościa, który wygra z każdym) i ona chce iść z nim do finału XD

Ehh pozostaje liczyć na cud i jakiś ruch ze strony Moany (Sharn już nie ma za bardzo opcji, o Tarzanie nawet nie myślę) inaczej będzie nuda do końca sezonu (w sumie tak jak przez jego większość). Na plus mam wrażenie trochę bardziej wyrównany edit ostatnio.

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: All Stars - Odcinek 20

Post autor: Umbastyczny »

Oj, ciężki odcinek.

AK ciągle jest pokazywany bardzo niekorzystnie, ciężko mi go zdzierżyć, bo ciągle się myli, a ma się za nie wiadomo kogo. Tarzan chciał coś pograć, ale nikt mu nie wierzy w opowieści o Sharn :D Mo dalej nudna. David wciąż irytuje. Shonee mi bardzo szkoda. Miło, że to pierwsze Exile ją uratowało, bo dała mi sporo radości w tym sezonie. Teraz mogę kibicować Brooke - ostatnia sympatyczna osoba tam.

Sharn - no cóż. Myślę, że nie ma szans na wygraną, jej gra nie będzie doceniona moim zdaniem. Jeśli dojdzie do finału to skazała się na drugie miejsce o ile nie dojdzie tam z Tarzanem, który może i jest lubiany, ale nikt go tam nie ceni jako gracza. Ewentualnie musiałaby mieć bardzo widowiskowy finisz, a w to wątpię. No i Barteg (witaj! :) ) dobrze napisał o tarczy. Posiadanie tarczy (lub tarcz) jest ok, ale w końcu trzeba się ich pozbyć, bo jak nie to tarcza może wygrać sezon za ciebie. Sharn miała doskonałą okazję, wie, że David ma HI i nic z tym nie robi. Tylko od kilku odcinków opowiada, że to ona chce go zblindsidować. David jest dobry w zadaniach, ma HI - może już być nie być okazji na blindside. No i numerki, ludzi ubywa, Tarzan na taki blindside się nie zgodzi, ciężko to widzę. Sharn musiałaby namówić Mo, ale w grę musi wejść nowa przewaga, nie w rękach Davida.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: All Stars - Odcinek 20

Post autor: ciriefan »

Nuda i dramat.

Wielka szkoda Shonee, ale nawet jakby przetrwała tę radę, to prędzej czy później by poleciała, bo nikt by jej nie chciał w finale. Królowa i tak zaszła daleko, więc pozostaje oddać jej hołd.

Jak dla mnie to powinni zwolnić edytorów, bo historia jest tak jednotorowa - jak dla mnie motyw kilku ostatnich odcinków to dlaczego David wygrał i dlaczego Sharn znowu zajęła 2 miejsce. Sharn jest w tym sezonie tak tragiczna. Miała idealną okazję do wywalenia największego zagrożenia z HII w kieszeni. Potem mogłaby sobie wybrać, kogo chce wywalić - Tarzana czy Mo. A z osobą, która by z tej dwójki ocalała, mogłaby zrobić final 3 z AK. No bo nie sądzę, żeby ktoś o zdrowych zmysłach chciał ciągnąć Shonee i Brooke do finału. Co więcej, Sharn chce zabrać Davida do finału - no beka. Chce iść do finału z nim po to, żeby mieć zero ruchów na koncie i przegrać siedząc obok kolesia, którego grę wszyscy szanują. Tej pani już dziękujemy. Najbardziej rozbawił mnie komentarz Shonee w final words: "obyś znowu nie zajęła 2 miejsca", ach taka szpileczka, pewnie kolejna na FTC. Kocham Shonee <3

Najfajniejszy moment odcinka: Shonee i Brooke zapraszające krowę do swojego sojuszu.

KONFY
David - 7 (123)
Moana - 1 (54)
Brooke - 1 (35)
AK - 5 (34)
Sharn - 3 (32)
Tarzan - 4 (23)

Shonee - 4 (75)

Jacqui - 21, Zach - 23, Lee - 13, Harry - 47, Locky - 22

Nick - 52, Flick - 7, Phoebe - 22, Mat - 51, John - 6, Lydia - 13, Abbey - 17, Henry - 24, Michelle - 8, Daisy - 7, Jericho - 6, Shane - 5

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: All Stars - Odcinek 20

Post autor: Umbastyczny »

Jeeeej, w końcu osiągnęliśmy różnicę 100 konf między niewyeliminowanymi osobami <3

MaciekRS
6th jury member
Posty: 585
Rejestracja: 03 mar 2018, 15:17
Kontakt:

Australian Survivor: All Stars - Odcinek 20

Post autor: MaciekRS »

Nie rozumiem Sharn. Ona od początku gra na zasadzie "obiecam wszystkim wszystko i przejdę dalej mimo że zdradzę połowę składu" Jak ona myśli to wygrać w ten sposób skoro po kolei wszystkich jurorów nastawia przeciwko sobie?

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: All Stars - Odcinek 20

Post autor: Saw »

No to sezon się dla mnie już skończył. Shonee odpadła :cry: Do przewidzenia było, że Sharn nie wykorzysta okazji do pozbycia się Davida. Mocny gracz, dodatkowo mający HII, a ona chce iść z nim do finału. Debilka :x Już wiem czemu na początku sezonu była ta jej konfa o przegranym finale. Coś czuje, że czeka ją powtórka z rozrywki. Oby została ostro pociśnięta na FTC. Będzie do miód dla moich uszu.
Królowa Shonee odpadła. Super, że i tak tak daleko zaszła. Wydawało się że już nie wróci z pierwszej Exile Beach. Prowadziła naprawdę dobrą grę i nie można nic zarzucić. Może gdyby zdecydowali sie na losowanie kamieni na poprzedniej radzie i szczęście by dopisało to sytuacja byłaby inna. Ale to wszystko jest gdybanie. Jestem szczęśliwy, że tak długo mogłem ją oglądać i że umilała mi ten fatalny sezon.

Teraz trzymam już kciuki tylko za Brooke, ale nie ma się co łudzić. Odpadnie następna, jeśli nie zdobędzie immunitetu. Pozostali kompletnie mnie nie interesują. Sezon wygra Moana lub David, a w finale znajdzie się Sharn, która dostanie porządne bęcki. Żadnych zaskoczeń już nie będzie.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: All Stars - Odcinek 20

Post autor: ciriefan »

Odnośnie decyzji Sharn w tym odcinku - coś, czego nie pokazują w tym sezonie, a o dziwo po raz pierwszy raz pokazują to w Survivor USA: chodzi o istniejące relacje poza grą. W Australii nie pokazują nam takich zależności jak w USA typu: poker buddies, ex boyfriend & girlfriend, best friends etc.

Otóż Sharn i Moana poza grą to swoje dwie najbliższe przyjaciółki. Było więc mało prawdopodobne, że Sharn dokona przeskoku. Pytanie tylko, czy mniejszościowa trójka o tym wiedziała? Bo jeśli tak, to ich ruch był naprawdę kiepski.

Jak się o tym dowiedziałem, to nagle decyzje Sharn zaczęły nabierać jakiegoś sensu, chociaż i tak w kontekście gry są głupie.

MaciekRS
6th jury member
Posty: 585
Rejestracja: 03 mar 2018, 15:17
Kontakt:

Australian Survivor: All Stars - Odcinek 20

Post autor: MaciekRS »

Tak, ja wiem o tym że to psiapsiółki i rozumiałbym gdyby w duecie z Moaną chciały coś tam zrobić ALE to jak się zachowuje Sharn nie ma najmniejszego sensu. Jej chaotyczne działania połączone z tym że ANI RAZU nie jest stroną inicjującą jakiekolwiek ruchy a jest tylko stroną zdradzającą powodują ze staje się ona jednym z największych goatów w tej grze.

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: All Stars - Odcinek 20

Post autor: Jasasiek »

Przykry odcinek. Shonee była absolutnie najjaśniejszym punktem tego sezonu, więc jej eliminacja na pewno jest najsmutniejsza ze wszystkich. Przetrwała kilkukrotne celowanie przez osiłków będąc najsłabszą fizycznie, sukcesywnie zagrała HII, wykorzystała niezbyt udany dla niej swap, przetrwała twist z Exilem, przez większość czasu grała w mniejszości. Pomimo wszystkich przeciwności pokazała kawał dobrej gry i stała się australisjką królową socjalu, a przy tym wszystkim wiele razy dawała powody do uśmiechu :D Bardzo będzie mi jej brakowało.
Ruch Sharn jest dla mnie idiotyczny, a jeszcze gorszy jest jej pomysł na finał z Davidem. To po prostu poziom Woo vs Tony. Pozbawiła się chyba wszelkich szans na wygraną, nie wiem, chyba tylko z Tarzanem może wygrać. David jest jej tarczą, ok, tylko, że ten sens posiadania tarczy kończy się wtedy, gdy tarcza idzie wprost po zwycięstwo i nie ma na swojej drodze żadnych przeszkód. To był ostatni moment na pozbycie się Davida. Z HII i głosem Tarzana jest nie do ruszenia, a pewnie w międzyczasie jeszcze wygra immunitet.
Nawet jeśli Sharn jest bardzo blisko z Moaną poza programem (swoją drogą ogromne dzięki dla Ciriefana, że wspomina o takich rzeczach, oglądając nie na bieżąco nigdy w życiu do takich szczegółów bym nie dotarł, a przecież wiadomo, że nie pokazują wszystkiego), to i tak ten ruch nie ma sensu. Po eliminacji Davida mogłaby spokojnie znowu współpracować z Moaną i Tarzanem, którym też byłoby to na rękę. Do tego mogliby namówić AK do współpracy, przecież raczej zdałby sobie sprawę, że nie wygra ani z Shonee ani z Brooke. Brawo Sharn, znowu będziesz co najwyżej druga.
Pozostaje mi liczyć teraz na Brooke, ale jej jedyną szansą jest immunity run. Wygra David lub Moana, ale żeby Moana wygrała to musialaby wykopać Davida tak, żeby nie zużył HII i to w dodatku tylko wtedy, jeśli ktoś inny wygrałby IC, także raczej będzie to David. Liczę i tak na jakiś plot twist, mimo, że jego zwycięstwo byłoby w pełni zasłużone.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Season 7 - All Stars”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość