S40E06 "Quick on the Draw"

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S40E06 "Quick on the Draw"

Post autor: Meciek »

Data premiery: 18 marca

agusia
3rd voted out
Posty: 22
Rejestracja: 13 sie 2014, 00:00
Lokalizacja: Opole
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Harry
Kontakt:

S40E06 "Quick on the Draw"

Post autor: agusia »

Szewik, spróbuj mi jeszcze raz powiedzieć, że Parvati to dobry gracz.... ;)


Ja nieprzerwanie od lat #teamYul, coś wspaniałego robi tutaj. Czekałam długo na jego powrót i jestem k u r e w s k o z a c h w y c o n a !

Ciekawi mnie bardzo sposób, w jakim idą tokeny. Coś podobnego było w jednym sezonie rosyjskiego Surva, przy czym tam od początku mieli określone, w jaki sposób będą zdobywać pieniądze (=tokeny), a wymienić je mogli nie tylko na udogodnienia, związane z grą, ale także życiem codziennym na wyspie (zapałki, coś do jedzenia) oraz opcje do wzięcia po zakończeniu programu (w tym takie odjechane wybory, jak wycieczka do Wenecji albo futro z norek). Mam tylko nadzieję, że nie będzie to później wymienne na przewagi w grze, bo ich nadmiar jest żenujący i już teraz widać, że ten sezon idzie powoli w kierunku F6 w Game Changers - a drugiej takiej wtopy już się nie będzie dało produkcji wybaczyć.

W końcu sezon się rozkręca, a jeszcze dwa tygodnie temu spisywałam go na straty. Cieszę się :)

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

S40E06 "Quick on the Draw"

Post autor: frasiek »

Sandra zdradziła swoją strategię "tak długo jak to nie jestem ja" i od razu odpadła. Niechęć do współpracy z Tonym jest zupełnie zrozumiała, ale takie akcje z używaniem drugiej strony do eliminowania kogoś ze swojego sojuszu to jest robienie dobrej telewizji, a nie dobra gra. Oczywiście jest opcja, że miała lekko wywalone na główną wygranę i postanowiła zrobić show.

Lepiej, żeby Adam odegrał jakąś ważną rolę po przemieszaniu, bo póki co to mamy gracza, który ciągle przypomina, że jest na dnie.

Póki co nie jestem fanem dramy na linii Michele i Wendell, no ale przynajmniej mamy wyjaśnienie, czemu Michele dostawała więcej czasu antenowego w tym sezonie. Trzeba było widzom szansę ją poznać, zanim się zaczęło transmitować ten melodramat. ;)

Kelrik
7th voted out
Posty: 111
Rejestracja: 11 mar 2017, 00:00
Kontakt:

S40E06 "Quick on the Draw"

Post autor: Kelrik »

To co zrobiła Denise i jak wykorzystała pomysł Sandry przeciwko niej samej to absolutne mistrzostwo. Jedynie HII dla Jeremy'ego może być jej szkoda. Kto by pomyślał, że w jednym odcinku odpadną Sandra i Parv. O ile los tej drugiej był niepewny to Sandra miała dobrą pozycję w grze i przekombinowała. Nie dziwię się Parv, że nie chciała wchodzić w deal z Wendellem. Wcale bym się nie zdziwił gdyby Wendell i tak na nią zagłosował.

@Agusia, nie wiem co cię zachwyca w grze Yula. Dla mnie to cały czas cichy pasażer, który przy dzisiejszym poziomie gra nawet jak dotrwa do finału to nie dostanie żadnych głosów. Mam nadzieję, że po ewentualnej fuzji Yul zacznie być aktywniejszy.

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S40E06 "Quick on the Draw"

Post autor: Maw »

Wow Agusia Parvati has you mad. Parvati > Yul and that's on period.

No i stało się - odpadły dwie moje ulubione uczestniczki ever (dopełniająca to trio Kim na szczęście nadal jest w grze). Ehhh... to pre-merge jest naprawdę tragiczne, jak większość w sezonach typu All Stars. Niby lubię Wendella i Sarah, ale i tak zamieniłbym ich na prawie każdego z pre-merge. Pozostaje mi trzymać kciuki za Kim, Michele, Jeremy'ego, Tony'ego i Sophie.

Parvati szkoda, poradziła sobie tylko niewiele lepiej niż każdy old schooler. Ehh, myślałem, że zajdzie dalej, ale mając największy target na swoich plecach od samego początku to i tak trochę przetrwała tych rad. Dziewczyna zajęła miejsca 6, 1 i 2, dwa razy znalazła się w finale. Oczywiście, że każdy ją chciał wywalić. Moim zdaniem dobrze próbowała się ratować, no ale niestety jak to powiedziała Kim "a lot of this is luck and you gotta let it go".

Ruch Denise był co prawda widowiskowy, ale inna kwestia czy był on dobry? No nie wydaje mi się, big move z racji samego big move... Po pierwsze Sandra chciała z nią grać i byłaby dla niej idealną tarczą. Po drugie zmarnowanie swojego HII na Jeremym z którym przed swapem nawet nie grała razem, no wtf?! Teraz zmarnowała swoje HII i każdy wie, że pozbyła się samodzielnie Sandry, good luck w dalszej grze. Sandra odpadająca z 1 głosem to dobre zakończenie jej Survivorowej przygody, szkoda tylko, że stało się to trochę za szybko. :(

Awatar użytkownika
Gienek
6th jury member
Posty: 529
Rejestracja: 03 sie 2010, 00:00
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

S40E06 "Quick on the Draw"

Post autor: Gienek »

Parvati udownodniła po raz kolejny, że gracz z niej żaden. Wendell na radzie pięknie ją zagonił do rogu, żeby wskazała kogoś, ale ona nawet wtedy nie miała jaj aby kogoś wytypować.
Szkoda starej ekipy, ale ewidentnie nie potrafią się odnaleźć w tym ciągłym zmienianiu głosów i rad pod publike.
Jak do tej pory największym rozczarowaniem tej edycji dla mnie jest Nick. Pewnie Bob z Gabonu lepiej by zagrał ;)
Za to największym pozytywnym zaskoczeniem zdecydowanie Sophie, liczę na to, że zajdzie daleko.

#TeamYul

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

S40E06 "Quick on the Draw"

Post autor: frasiek »

Maw pisze:
19 mar 2020, 13:05
Ruch Denise był co prawda widowiskowy, ale inna kwestia czy był on dobry? No nie wydaje mi się, big move z racji samego big move... Po pierwsze Sandra chciała z nią grać i byłaby dla niej idealną tarczą. Po drugie zmarnowanie swojego HII na Jeremym z którym przed swapem nawet nie grała razem, no wtf?! Teraz zmarnowała swoje HII i każdy wie, że pozbyła się samodzielnie Sandry, good luck w dalszej grze. Sandra odpadająca z 1 głosem to dobre zakończenie jej Survivorowej przygody, szkoda tylko, że stało się to trochę za szybko. :(

Prezentując się jako wielkie zagrożenie, bo sama wywaliła Sandrę, zaczęła pasować do logiki sojuszu jaki buduje Tony, co lepiej rokuje na współpracę niż to, że Sandra chciała jej użyć, żeby wywalić Toniego. Nie miejmy Denise za złe tego, że Sandra sama siebie ograła.

Szewik
1st jury member
Posty: 151
Rejestracja: 24 lut 2011, 00:00
Lokalizacja: Gda?sk
Kontakt:

S40E06 "Quick on the Draw"

Post autor: Szewik »

agusia pisze:
19 mar 2020, 05:41
Szewik, spróbuj mi jeszcze raz powiedzieć, że Parvati to dobry gracz.... ;)
No tutaj nie popisała się niczym masz rację, ale z drugiej strony była w dupie od samego przemiesznia, tak jak Michelle mówiła nie mialy szans w parę dni rozbić sojusz który tworzył się przez prawie dwa tygodnie. Czasami tak jest, że nic nie da się ugrać. Poza tym od samego początku byla uznawawana za zagrożenie, ciężko się gra z takiej pozycji. Z resztą Twojej wypowiedzi się zgadzam całkowicie. Yul mnie zaskakuje pozytywnie.


Sandry szkoda, ale od razu każdy rozumny gracz by na miejscu Denise ja wywalił, po co tracić jeszcze tokena po radzie skoro można ją wyrzucić. Sama przekombinowala...


Ciekawi mnie jak rozwinie się relacja Jeremiego z Denise. Ten na nią głosuje a ta mu daje hii.


Irytuje mnie trochę fakt że ciekawi gracze lądują na eoe, a ogórki typu Ben czy Adam dalej są w grze...

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S40E06 "Quick on the Draw"

Post autor: Umbastyczny »

ZIELONI

W sumie ich było najmniej. Sophie ładnie sobie poradziła na zadaniu, pogłębia relacje z Sarą i Benem - trzymam mocno za nią kciuki. Sarah raczej niewidoczna dziś. Bena zwyczajnie dalej nie lubię, a Adam jest tragiczny. Przez własną złą grę znalazł się na dnie, nadeszło przemieszanie, a on nadal na dnie... Mam nadzieję, że go wyrzucą wkrótce, bo jako żadne zagrożenie mogą go holować długo :(

CZERWONI
Kim w sumie mało było, ale generalnie spoko. Prawdopodobnie nie pokazano nam jakiejś rozmowy Kim z Denise lub Kim z Sandrą, bo aż się prosiło, żeby Kim zużyła HI. Jeremy odsunął się od Denise, ale mógł myśleć, że to konieczne - ciekawe czy na tym ucierpi. Tony :D niestety ześwirował i wrócił do głupich nawyków z poprzednich sezonów. Śmieszne, że wszyscy się zorientowali i że pewnie chodzi o spy shack i żeby uważać przy studni :D Ale generalnie przetrwał plan Sandry, nie dzięki własnym zasługom, ale jednak przetrwał.
Denise inni ją ewidentnie nie docenili i zlekceważyli, a ona mogła dziś dowolnie im nawywijać. W sumie Denise miała 2 opcje, wywalić Tony'ego lub Sandrę, no i obie opcje miały swe plusy i minusy.

Wywalając Sandrę przychytrzyła 1 token :D, dodatkowo paradoksalnie podniosła swój poziom bycia zagrożeniem na co zwróciliście uwagę, więc pasuje do sojuszu. Szkoda, że zużyła HI też na Jeremiego, ale przynajmniej trochę mniej tych przewag będzie w grze (choć pewnie HI zaraz komuś wskoczy do kieszeni). Gdyby wywaliła Sandrę mogłaby zyskać jakiś sojusz z Sandrą i Kim, ale było widać, że głównym celem Sandry było wywalenie Tony'ego, a nie sojusz z Denise.

A Sandra? Nie bardzo rozumiem po co wywalać Tony'ego z przyczajki. Ruch może i efektowny, ale wiedziała o nim Denise, podejrzewam, że Kim. Mogły po prostu sobie zagłosować na tego Tony'ego i tyle. Zagranie odważne i się nie opłaciło. Odpaść przez własny HI? Będzie jej to zapamiętane jako dość kompromitujące pożegnanie z grą. Na jej miejscu dałbym token Denise xD Ale no, dała Yulowi - dla mnie spoko. Tym bardziej propsik dla Yula za jego grę.




NIEBIESCY

Yul był mocno niewidoczny w tym odcinku. Trochę na zadaniu, gdzieś tam w obozie się przespacerował i ze 2 zdania na radzie. To dość poważny cios w jego edicie i mnie to martwi, ale niezmiennie trzymam kciuki. Bardzo go lubię i do tej pory spośród wszystkich osób to jego gra do mnie przemawia najlepiej.

Nick coś tam się niby wahał itd. ale jakoś nie przemawia do mnie ani jego gra, ani jego charakter. Wendell jakiś taki odpychający jest i mnie irytuje, ale na szczęście nie zziemniaczył i nie dał się sprowokować Parvati na radzie. Michele pocieszna, jej plan, żeby zagłosować razem z Parvati, żeby zgarnąć jej tokeny był jak najbardziej zrozumiały i logiczny. A Parvati? Rzeczywiście nie trafiła dobrze z przemieszaniem, ale już wcześniej była w nieciekawej pozycji trochę na własne życzenie (dramy z Danni) i też nic konkretnego nie zrobiła, żeby sobie pomóc (aczkolwiek pewnie niewiele się już dało).

EOE

W końcu Natalie ma tam jakąś konkurencję. Tyson jest jednym z poważniejszych kandydatów do powrotu. Obrał inną strategię niż Natalie, która kitra tokeny na rzecz przewagi w zadaniu i HI. Tyson wybrał kalorie, zobaczymy kto lepiej na tym wyjdzie. Choć może Tyson jeszcze będzie miał okazję zdobyć choć jeden token na przewagę w zadaniu. Zwłaszcza, że oprócz Natalie w sumie Amber, Danni i Ethan kupią sobie ułatwienia - niby nie są dużymi zagrożeniami, ale całkiem ich lekceważyć nie można.




NTOS
Spodziewałem się już połączenia, w końcu ostatnio lubią robić przy 13-stu osobach, a w grze zostało akurat 12 + 1 osoba z EOE, ale po zapowiedzi jakoś wydaje mi się, że jeszcze jedna zwykła runda nas czeka.


Moje trio faworytów to Yul, Michele i Sophie.

PS: Nie lubię takich drobnostek - czemu niebiescy poszli na radę pierwsi? Tym samym Parvati ma niższe miejsce niż Sandra.

Awatar użytkownika
Kamel
5th jury member
Posty: 403
Rejestracja: 21 lut 2016, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S40E06 "Quick on the Draw"

Post autor: Kamel »

ten odcinek disgusts me on so many levels
Obrazek
nie ma edycji nie ma podpisu

MaciekRS
6th jury member
Posty: 585
Rejestracja: 03 mar 2018, 15:17
Kontakt:

S40E06 "Quick on the Draw"

Post autor: MaciekRS »

Parvati nie miała szans i było wiadomo że jak po przemieszaniu trafi na radę to właśnie ona musi wylecieć no bo kto inny? 3 facetów mających sojusz od początku? Bo prostu tym razem nie miała szczęścia, i tak dla mnie jest topowym graczem, z pewnością lepszym od Sandry. Sandra wygrywała przez swój social, w momencie gdy o tym zapomiona i próbuje coś grać to wychodzi jej to marniutko. Powinna pozostać przy strategii która przynosiła jej zwycięstwa.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

S40E06 "Quick on the Draw"

Post autor: frasiek »

Sandra wygrywała(więcej niż raz) przez social, a Parvatti wygrała(raz) przez przypadekmyślała, że będzie F3 i szła do niego z Cierie, która by to F3 spokojnie wygrała, no to rzeczywiście mamy mocny argument za tym, że Parv jest lepsza :D

A sama Parvatti to miała takie samo szczęście jak Rob, dzięki przemieszaniu jej obrońcy mogą pominąć to, że była na dnie mniej licznego plemienia i opowiadać bajeczki o pechu w tym sezonie.

Kinyo
3rd voted out
Posty: 20
Rejestracja: 20 paź 2019, 20:46
Kontakt:

S40E06 "Quick on the Draw"

Post autor: Kinyo »

Najgorszy możliwy scenariusz się ziścił ;<
Najpierw najgorsze plemie wygrywa.
Potem niebiescy idą na radę i odpada Parvati. Była na straconej pozycji, ale szkoda że nie pokombinowała trochę (albo nie pokazali za duzo). Mogła faktycznie dogadać się z Wendellem, zaproponować oddanie nawet przewagi, te tokeny, cokolwiek, ale podjąć ryzyko i siedzieć cicho. Może jakoś by się udało przetrwać chociaż ta radę.
Czerwoni idą na radę i odpada Sandra ;( Trochę na własne życzenie, mogła na spokojnie zagrać własnym Idolem i odpadłby pewnie Tony tak jak chciała. Social miała super od początku, ruchy dotychczasowe też, zagrała za ostro i przekombinowała :P Zapomniała, że grają sami zwycięzcy i jak będzie łatwa okazja na wywalenie jej, to to zrobią. Na powrót raczej nie liczę, ale fajnie było ją oglądać.

Odcinek najgorszy z możliwych, mimo to nadal się dobrze ogląda. Mam nadzieję, ze zadanie na powrót nie bedzie 100% fizyczne, bo wtedy automatycznie u 2/3 ludzi można skreślić szanse.

Awatar użytkownika
woytas
1st jury member
Posty: 187
Rejestracja: 14 maja 2012, 00:00
Kontakt:

S40E06 "Quick on the Draw"

Post autor: woytas »

Denise zagrała po mistrzowsku, przed odcinkiem bałem się ze odpadnie Tony bo będzie jedyna osoba na która będą mogły paść głosy, ale na szczescie ten scenariusz się nie sprawdził.

Nie wiem skąd aż takie spuszczanie się nad Yulem. Dobrze zaczal i się ustawił, ale wydaje się to nudne i zdecydowanie przewidywalne, nie wróżę mu dużego sukcesu. Parvati szkoda, ale prawda jest taka, ze nie miała szans sama nic za dużo ugrać.

W obecnej sytuacji trzymam mocno kciuki za Michelle i Tony’ego

Seekir
5th voted out
Posty: 69
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:00
Lokalizacja: Posen
Kontakt:

S40E06 "Quick on the Draw"

Post autor: Seekir »

Dobry odcinek! Bardzo mi szkoda Parvati, bo w sumie przeczuwałem, że wyleci jak tylko pójdzie na radę w takim składzie. Próbowała coś robić z Wendellem, ale obawiam się, że to skończyłoby się w ten sposób, że tylko by od niej wydębił token, a ona by poleciała tak czy siak. Jak nie ma zaufania i nie chce, to niczym by go nie przekupiła, bo to zwyczajnie było dla niego słabo opłacalne i tyle. Próbowała z Yulem, ale ciężko było go w ogóle otworzyć. Nicka też próbowała przekonać, ale to ciapa i może jej tylko dał jakieś złudne nadzieje. W tym plemieniu kibicuję Michelle i Yulowi. Jestem ciekaw jak Yul to dalej rozegra, bo odkąd nie ma w plemieniu osoby, nad którą ma pełną kontrolę, to wydaje się trochę przygasnąć.

W plemieniu czerwonych Denise pokazała Sandrze, gdzie raki zimują i z tego akurat bardzo się cieszę. Komentarze na temat tego kto jest prawdziwym zagrożeniem, a kto nie, były dla mnie nie na miejscu. Na szczęście się doigrała ;) Denise zrobiła to naprawdę z jajem. Nie dość, że pozbyła się Sandry, przypieczętowała lojalność Jeremego to jeszcze straciła tylko jeden token. Brawo! Kim też wydaje się na spoko pozycji tutaj. Nie wierzę, że nie wiedziała o tym jak wygląda plan, bo raczej użyłaby swojego idola. Jej reakcja na zagranie Denise jak dla mnie była dość oczywista. Bardzo mnie cieszy, że w niekorzystnej sytuacji zachowała zimną krew, usiadła z boku, wycofała się i nie popełniła tego błędu co Danni. Bardzo jej kibicuję i myślę, że radzi sobie lepiej niż widzimy. Tonego lubię nawet jako osobę, ale jakby odpadł, to ani by mnie ziębiło ani parzyło.

U zielonych Sophie jest naprawdę super. Bardzo dobrze sobie poradziła dziś na zadaniu, ma dobre relacje właściwie z każdym, z kim je zaczyna czyli socjalnie super. Jeśli chodzi o strategię to jest włączona we wszystkie pomysły + w innych plemionach ma Kim i Yula, którzy jej ufają. Naprawdę dobra robota. O dziwo lubię też Sarah, za którą nigdy wcześniej nie przepadałem. Ben i Adam mocno antypatyczni i chciałbym, żeby któryś z nich już poleciał.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 40: Winners at War”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości