Motywy edycji, które chcecie w Survivorze?

Awatar użytkownika
Stach
4th jury member
Posty: 399
Rejestracja: 23 sie 2011, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Motywy edycji, które chcecie w Survivorze?

Post autor: Stach »

Ostatnio zacząłem oglądać kanał na YouTubie - "The Russell Hantz Show" - https://www.youtube.com/channel/UCbRXg_ ... MYvQ_O0W5g

Russell zrobił sporo filmików, w których opowiada o różnych rzeczach związanych z Survivorem. Ten, który dość mocno przykuł moją uwagę to 10 pomysłów na temat edycji:

Przykładowe pomysły:
Survivor "Redo" - wracają do gry całe plemiona z poszczególnych edycji, ale nie z tych samych sezonów.
Surivor USA vs Austrailia - czyli gracze z amerykańskiej edycji vs gracze z australijskiej
Survivor Back to Basics - czyli powrót do korzeni, gra bez tych wszystkich twistów
Survivor "Legends" - Legendy wracają do gry, nie trzeba tłumaczyć
itd.

Polecam obejrzeć, nie twierdzę, że wszystkie pomysły mają racje bytu, ale na pewno część jest ciekawych. Może coś kiedyś zobaczymy z tego co wymienił.

Ja myślałem kiedyś o Survivor: International - 20 graczy (czy tam ileś), każdy z innego kraju ;)

Macie jakieś pomysły? Które z tych, które podał Russell Wam się najbardziej podobają?
Ostatnio zmieniony 22 maja 2020, 13:11 przez Stach, łącznie zmieniany 1 raz.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Motywy edycji, które chcecie w Survivorze?

Post autor: frasiek »

Ja obejrzałem i ponieważ Hantz nie ma nic mądrego do powiedzenia do zaoszczędzę Wam 26 minut pitolenia.
10. "Redo"
9. "Survivor Back to Basics"
8. "Legit Celebrities"
7. Survivor w zimnym klimacie.
6. "First out"
5. "School yard pick up" - Widownia głosuje i wybiera dwóch kapitanów, którzy zaczynają wybieranie, a potem wybrani wybierają nastęþnych.
4. USA vs Australia
3. "Blood vs water 3"
2. "Heroes vs Villians 2"
1. "Legends"

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Motywy edycji, które chcecie w Survivorze?

Post autor: ciriefan »

Oooo pomysł z Redo mi się bardzo podoba w teorii, ale sądzę, że to byłaby porażka. Wątpię też, aby udało im się zebrać wszystkich ludzi chociażby z jednego plemienia, pomysł niewykonalny.

Jeff pytany o różne motywy mówił, że nie ma szans na "back to basics", bo program musi ewoluować i edycja bez twistów nie przyciągnie widowni. W innym wywiadzie mówił też, że nie ma szans na zimny klimat, bo to jest zbyt ryzykowne. No ale kto wie, nie tak dawno mówił, że nie ma szans na sezon zwycięzców ;)

Survivor Legends - ma to sens o ile wrócą faktyczne legendy, a nie jakieś WTF osoby i nagle okaże się jak w Game Changers, że wszyscy, dla których oglądamy ten sezon, odpadną w pre-merge, a grę zdominują nołnejmy. Myślę, że po 40 sezonach są w stanie uzbierać taki cast, ale pytanie, ile z tych osób chciałoby wrócić. Dodatkowo mój problem jest taki, że status legendy mają osoby pokroju Rupert, Colby itp., a wydaje mi się, że oni już nie mają nic do pokazania wartościowego. Nie chciałbym znowu oglądać wiecznie marudzącego Ruperta albo Colby'ego będącego cieniem samego siebie.

USA vs Australia - bardzo bardzo bym chciał, o ile organizowałaby to strona australijska i odcinki byłyby po godzinę 20 minut bez reklam jak to tam jest.

Celebrities - o nie, to nie jest show dla celebrytów.

First outs - spoko pomysł, ale nie przyciągnąłby widzów. Ostatnio nawet przeglądałem first outs na wikipedii i większości osób nie pamiętam, aczkolwiek warto byłoby zobaczyć ten sezon po to, aby Francesca znów odpadła jako pierwsza (dla mnie bez niej ten sezon nie miałby sensu), no i czekam na powrót Reem.

Z nowych motywów, które ja bym chciał, to po tym sezonie aż prosi się o rewanż starej gwardii w sezonie Old School vs New School. No i bardziej od motywu first outs podoba mi się pomysł sezonu osób, które poległy na finałowej radzie plemienia albo w ogniu, no albo sezon ofiar twistów, taka szansa na odkupienie - tu by nawet pasował motyw Ghost Island, tylko musiałoby to być o wiele lepiej zrealizowane .

Jeśli chodzi o motywy powtórkowe - HvV 2 jak najbardziej. FvF mogłoby powrócić, miałem nadzieję, że to będzie taka tradycja i ten motyw wróci w sezonie 36, a tu dupa. BwW 3 tylko z udziałem All Starsów. No i sam pomysł głosowania widzów był mega, jak dla mnie najbardziej czekam na second chance 2. Myślę też, że ciekawym motywem dla All Stars byłoby brawn brain beauty.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Motywy edycji, które chcecie w Survivorze?

Post autor: frasiek »

Stach pisze:
21 maja 2020, 12:27
Polecam obejrzeć, nie twierdzę, że wszystkie pomysły mają racje bytu, ale na pewno część jest ciekawych. Może coś kiedyś zobaczymy z tego co wymienił.
5 z 10 to po prostu edycje z powracającymi graczami.
4 z 10 to powtórki starych motywów, tyle, że "all stars 2" jest dla zmyłki nazwane "legends".
Celebryci to tylko denny motyw doboru castu, "school yard pick up" to tylko niepotrzebnie skomplikowany sposób na dobór castu.
O i jest też zimny klimat.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Motywy edycji, które chcecie w Survivorze?

Post autor: Jack »

Stach pisze:
21 maja 2020, 12:27
Ostatnio zacząłem oglądać kanał na YouTubie - "The Russell Hantz Show" - https://www.youtube.com/channel/UCbRXg_ ... MYvQ_O0W5g
OMG Dlaczego sobie to robisz? :D Ja widziałem ze dwa odcinki i muszę powiedziec, że on jest trochę oderwany od rzeczywistości w tym co mówi :D
Stach pisze:
21 maja 2020, 12:27
Survivor "Legends" - Legendy wracają do gry, nie trzeba tłumaczyć
Aż przypomniałeś mi legendarny fan fic z tego forum, w którym Probst wkracza do gry w edycji legend :D

Co do zimowej edycji to gdzieś widziałem video z Probstem, który mówił, że to odpada, ponieważ nie wyobraża sobie uczestników siedzących w zimowych ubraniach przy ogniu przez cały sezon.

Co do ciekawych motywów, to wkrótce będziecie mieli Survivora z nastolatkami :D

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

Motywy edycji, które chcecie w Survivorze?

Post autor: Kobra »

Pomysły Russella są od czapy. Z rzeczy, które Probst kiedyś by mógł to chciałbym zobaczyć edycję, z ludźmi, którzy odpadli w pre-merge. Z razji, że miejsca na ziemi się kończą, a trzydziestej edycji na Fiji nie nazwą Fiji od teraz jesteśmy skazani na edycje o śmiesznych nazwach XvsY, Wyspa czegoś tam... Kilka motywów doczekało się sequeli więc pewnie Worlds Apart, Second Chance też wkrótce dostaną drugą edycję. I zastanawiam się, czy czasem ze względu na dymy związane z kobietami nie zapodadzą kolejny raz One World czy innego dżender.

MaciekRS
6th jury member
Posty: 585
Rejestracja: 03 mar 2018, 15:17
Kontakt:

Motywy edycji, które chcecie w Survivorze?

Post autor: MaciekRS »

Jack pisze:
21 maja 2020, 21:34
Co do zimowej edycji to gdzieś widziałem video z Probstem, który mówił, że to odpada, ponieważ nie wyobraża sobie uczestników siedzących w zimowych ubraniach przy ogniu przez cały sezon.

Co do ciekawych motywów, to wkrótce będziecie mieli Survivora z nastolatkami :D
Zimową edycję przetestowano już właściwie podczas Survivor Australia 1 (tej edycji sprzed 18 lat) Uczestnicy poubierani we wszystko co mieli, w czapkach, silny wiatr, brud i generalnie ciężko się toto oglada.
A co do nastolatków to już się boję bo doskonale pamiętam jak to właśnie TAR family Edition zmieniło Amazing Race z pierwszoligowego gracza w coś znacznie gorszego (dzieci = różne ograniczenia które psują program). Widzowie odwrócili się podczas tej edycji i TAR nie odzyskał już świetności.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Motywy edycji, które chcecie w Survivorze?

Post autor: Jack »

Maciek, świetny przykład z tym TAR. Tak właśnie było. Nie dość, że te dzieciaki w większości były strasznie irytujące, to jeszcze pojawiły się różne ograniczenia, które utrudniały realizację programu. Ostatecznie wyszła z tego wszystkiego dość wielka klapa, mnóstwo etapów bez eliminacji, wyścig głównie po USA i kilkadziesiąt osób, z których trudno było kogoś zapamiętać na dłużej.

Awatar użytkownika
Stach
4th jury member
Posty: 399
Rejestracja: 23 sie 2011, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Motywy edycji, które chcecie w Survivorze?

Post autor: Stach »

Jack pisze:
21 maja 2020, 21:34
Stach pisze:
21 maja 2020, 12:27
Ostatnio zacząłem oglądać kanał na YouTubie - "The Russell Hantz Show" - https://www.youtube.com/channel/UCbRXg_ ... MYvQ_O0W5g
OMG Dlaczego sobie to robisz? :D Ja widziałem ze dwa odcinki i muszę powiedziec, że on jest trochę oderwany od rzeczywistości w tym co mówi :D
A powiem Ci, że nawet dobrze mi się go słucha. Nie mówię, że wszystko, ale ma ciekawe materiały i o dziwo często zgadzam się z jego zdaniem. To już nie ten sam Russell co sprzed 10 lat, sam mówi, że się ogarnął i patrzy na niektóre rzeczy inaczej. Oczywiście dalej ma ból dupy o te przegrane finały, ale chyba mniejszy xD..Widać po nim, że bardzo chciałby jeszcze zagrać i raczej nie jeździ po CBS jak to zrobił Richard Hatch.

A co do zimowej edycji to w sumie nie wiem czy ta edycja powstała czy nie, ale na pewno była zapowiedź norweskiej Wyprawy Robinson:

ciriefan pisze:
21 maja 2020, 19:00
Survivor Legends - ma to sens o ile wrócą faktyczne legendy, a nie jakieś WTF osoby i nagle okaże się jak w Game Changers, że wszyscy, dla których oglądamy ten sezon, odpadną w pre-merge, a grę zdominują nołnejmy. Myślę, że po 40 sezonach są w stanie uzbierać taki cast, ale pytanie, ile z tych osób chciałoby wrócić. Dodatkowo mój problem jest taki, że status legendy mają osoby pokroju Rupert, Colby itp., a wydaje mi się, że oni już nie mają nic do pokazania wartościowego. Nie chciałbym znowu oglądać wiecznie marudzącego Ruperta albo Colby'ego będącego cieniem samego siebie.
Ostatnio oglądałem ponownie 8 sezon i pozytywnie zaskoczyłem się grą Ruperta, zapamiętałem go dużo gorzej. Jednak jaki by ten Rupert nie był to jednak w edycji Legend powinien zagrać. A Colby ehh, już w HvV był cieniem samego siebie. Jeden z moich ulubionych starych graczy, ale zawiodłem się wtedy a raczej lepiej nie będzie. Jednak byłem zaskoczony, bo były sporo starsze osoby, które bardzo dobrze wypadały w zadaniach jak np. Tom czy Terry? (czy jak mu było).

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Motywy edycji, które chcecie w Survivorze?

Post autor: frasiek »

Jack pisze:
21 maja 2020, 21:34
Stach pisze:
21 maja 2020, 12:27
Ostatnio zacząłem oglądać kanał na YouTubie - "The Russell Hantz Show" - https://www.youtube.com/channel/UCbRXg_ ... MYvQ_O0W5g
OMG Dlaczego sobie to robisz? :D Ja widziałem ze dwa odcinki i muszę powiedziec, że on jest trochę oderwany od rzeczywistości w tym co mówi :D
Ten odcinek zaczyna od chwalenia się, że sam zaprojektował koszulkę. Cały projekt to napis "Make survivor great again".

Brzmi jakby całość, była tak głupia, że aż śmieszna, ale niestety to jest tylko głupie.

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Motywy edycji, które chcecie w Survivorze?

Post autor: Umbastyczny »

Zdarzyło mi się oglądać kilka odcinków i generalnie jest to ciężkie. Russell generalnie krytykuje prawie wszystko i wszystkich, a najbardziej hejtuje Sandrę, która zajmowała topowe miejsce w jego rankingach najbardziej przereklamowanych graczy czy najgorszych zwycięzców :D Do tego pociski po Survivor AU "bo Jeff by zrobił to inaczej", do tego komentarze o Brandonie... Całość mocno toksyczna.
Choć zdarzyły się o dziwo pozytywne momenty, gdzie potrafił wypowiedzieć się pozytywnie o ludziach z różnych edycji jak np. Cirie.

A żeby post był w temacie:

Survivor Back to Basics - ja bym chętnie zobaczył taki sezon, od dawna o takim marzę. Nawet pisałem o tym pomyśle w jakimś temacie na tym forum, ale ja to wtedy nazywałem Survivor Classic.

Redo - mało realistyczne do zrobienia i generalnie nie chciałbym.

Celibrities - oby nigdy do tego nie doszło.

Zimny klimat - ok, ale byłoby to ciężkie do realizacji pewnie i podejrzewam, że mogłoby doprowadzić do dużej ilości quitów/medicali.

First out - ech, za mało ciekawych osób - wątpię, żeby taki sezon przyciągnął nowych jak i stałych fanów programu.

School yard pick - hmm… były podobne motywy z wyborem plemion, ale bez tej decyzji widzów. Dla mnie nic ciekawego.

US vs. Australia & Legends & Blood vs Water & Heroes vs Villains - wszystko zależy od castu.

Szczerze to najchętniej zobaczyłbym z takich motywów najprędzej Back to Basic.

Jeśli chodzi o sezony z powracającymi to coś na wzór Second Chance - czyli osoby, które nie wygrały i grają DRUGI raz, nie trzeci, czwarty czy piąty... No i cast musiałby być ciekawy - może znów głosowanie widzów?

No i F vs F - ale po pierwsze z dobrym castem powracających graczy, bo pojawiały się dziwne osoby i w F16 i w F26, ale przede wszystkim OGARNIĘTE PLEMIĘ FANÓW, bo oba plemiona do tej pory to była kompletna padaka…

Awatar użytkownika
Stach
4th jury member
Posty: 399
Rejestracja: 23 sie 2011, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Motywy edycji, które chcecie w Survivorze?

Post autor: Stach »

Umbastyczny pisze:
23 maja 2020, 21:50

No i F vs F - ale po pierwsze z dobrym castem powracających graczy, bo pojawiały się dziwne osoby i w F16 i w F26, ale przede wszystkim OGARNIĘTE PLEMIĘ FANÓW, bo oba plemiona do tej pory to była kompletna padaka…
No właśnie, dlatego trochę nie jestem fanem tego formatu. Faworyci dwukrotnie zdominowali sezon. Może jakby się trafiło jakieś dobre plemię fanów to byłoby co oglądać. Nie chodzi tylko o to czy ktoś dobrze grał czy nie, ale czy w ogóle został jakoś zapamiętany. Najlepszych dowodem na to jak "moce" mieliśmy te plemiona fanów świadczy fakt, że jedynym powracającym graczem został Erik... chyba, że o kimś zapomniałem?

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Motywy edycji, które chcecie w Survivorze?

Post autor: Umbastyczny »

Stach pisze:
27 maja 2020, 10:21
Najlepszych dowodem na to jak "moce" mieliśmy te plemiona fanów świadczy fakt, że jedynym powracającym graczem został Erik... chyba, że o kimś zapomniałem?

Jest tak, jak napisałeś. Niestety ten cast był dwukrotnie bardzo zły. Aż zastanawia czy celowo nie dobrali takich ludzi, żeby ulubieńcy Jeffa błyszczeli na ich tle.

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

Motywy edycji, które chcecie w Survivorze?

Post autor: Kobra »

Co do fanów to i tak i nie. W każdym sezonie znajdzie się ktoś głupi, ale fani przy osobach powracających, co nie znaczy, że tak samo tragicznie wypadaliby przy drugim plemieniu nowych graczy. Myślę, że weterani na starcie mają przewagę nad nowymi, co chociażby widać w wyzwaniach i częstotliwości chodzenia na rady - jakaś podstawowa wiedza na starcie daje im przewagę (już nawet pomijając fakt, że weterani znają się). Imao, ile by nie zrobili edycji FvsF to one będą wyglądały podobnie. Jedyną opcją jest to, aby zrobili mieszane plemiona (5 weteranów, 5 fanów).
Co do back to basics - dzisiejszy Survivor bez przemieszania... Chyba wiemy, jaby to się zakończyło.

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Motywy edycji, które chcecie w Survivorze?

Post autor: Umbastyczny »

Nie no, nie wiem czy aż tak głęboki basic, żeby przemieszań nie robić :D Bardziej ucięcie wszystkich HI, steal votów, extra votów itd. EoE itd.

W FvsF zgadzam się, że gracze powracający mają dużą przewagę, ale przy dobrym caście fanów gra mogłaby być wyrównana. Pomysł z wymieszaniem plemion na starcie też byłby spoko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim, ale o Survivor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości