Australian Survivor: Brains V Brawn Ep 3

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Australian Survivor: Brains V Brawn Ep 3

Post autor: Jack »

Premiera: 20 lipca 2021

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: Brains V Brawn Ep 3

Post autor: Maw »

Nie chce mi się komentować każdego z trzech z osobna, bo trzy odcinki w tygodniu + premiera była naprawdę tak słaba, że nie jest nawet tego warta. Nawet gorsza od dwóch poprzednich, co już jest wyczynem samym w sobie. Na szczęście odcinki 2 i 3 dużo lepsze i już trochę poprawiły poziom, a nawet całkiem mi się podobały. Czy AU wrócił na dobre tory? Trudno powiedzieć, ale już po tych dwóch epach myślę, że sezon spokojnie będzie lepszy od tragicznych All Stars i CVC2. Przede wszystkim nie wydaje się, by kogoś tak bardzo olewali, co prawda jedni dostali więcej screentime, a niektórzy nawet wcale (Georgia who?), ale edit zapowiada się dużo lepiej niż w dwóch poprzednich. Nie przeszkadza mi jakoś bardzo, że zadania są fizyczne, ale co mnie irytuje to że są one tak długie. Długie o nagrodę, długie o immunitet.. Wolałbym obejrzeć więcej strategii, ja się zawsze nudzę na zadaniach o nagrodę, bo co mnie obchodzi kto wygra kawę (a tak swoją drogą słaba nagroda jak na upały xd), chociaż akurat te zapasy lubię zawsze oglądać. No i te mega przedłużone rady mnie nudzą, ale w AU tak było od pierwszego sezonu, nic się nie zmieniło w tej kwestii i raczej się nie zmieni. I jeszcze o ile jest jakaś drama to spoko ale jak ktoś tylko gada i gada... aż ma się ochotę przewinąć.

Wyeliminowani:
Phil - trochę szkoda, bo ofiara beznadziejnego twistu, ale też nie mogę powiedzieć, że coś odczułem po tej eliminacji, bo dostali tak mało screentime. Zdecydowanie najmniej memorable first boot w AU.
Janelle - dzielnie walczyła i pokazała osobowość, ale też nie wiem czy zaatakowanie Emmetta było dobrym ruchem. Raczej była skazana na porażkę od początku niestety.
Gavin - czy on serio się pomylił podczas głosowania? Xdddd Na jego eliminacji show na pewno niee ucierpi.

Po pierwszym weeku do moich faworytów mogę zaliczyć:
Daini - uwielbiam go. <3 Teraz był swingiem i fajnie, że stanął po "lepszej" stronie. Ma potencjał na dobrego gracza.
Kez - taka zabawna trochę, jak ta akcja z próbą schowania HII, fajnie, że udało jej się znaleźć. Niestety zmarnowała, bo Daini zagłosował z nią, ale szczerze nie dziwię się, że zagrała. Presja była na pewno ogromna i wolała nie ryzykować.
Shannon - nie wiem czemu ci ludzie ciągle ją targetują. xd Ale wydaje się ciekawa. Zobaczymy czy uda jej się zajść dalej mimo obsesji innych.
Flick - super jest. <3 Widać, że sporo wie o grze, bo dużo ogarnia, poświęcono też jej też dużo czasu i wzbudza zaufanie wśród innych (chociaż przez to musiała się stawić po jakiejś stronie i teraz faceci są źli), i ludzie ją raczej lubią. Myślę, że może zajść daleko.
Wai - underdog. Gdyby nie twist, odpadłaby pierwsza. Twist beznadziejny, ale fajnie, że ją uratował. ❤️ W 2 odcinku miała comeback story i wygrała dla swojego plemienia zadanie, więc myślę, że może zajść daleko.

Z innych osób polubiłem Hayley, Chelsea, Emmetta i Carę. NIE ZNOSZĘ za to Simona, nie wiem czemu, ale on mi tak działa na nerwy i jeszcze ofc dają mu 1837474382 konf. Xd Badena też nie polubiłem. Mitch jest irytujący, ale na szczęście nie okazał się camera whore. George również denerwuje, chociaż podobało mi się jak w 1 odcinku na radzie mówił o osobach uznawanych za "słabsze" i kogo uratował. Niestety ma coś w sobie takiego, że odpycha, ale dzięki niemu chociaż coś się dzieje, także mam mixed uczucia. Nie mogę powiedzieć, że go nienawidzę, ale na pewno też mu nie kibicuję.

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: Brains V Brawn Ep 3

Post autor: Umbastyczny »

Kolejny przyjemny odcinek. Jednak lepiej się to ogląda, gdy można poznać kolejne osoby i znamy coraz więcej ludzi. Plusik za to, że właśnie co odcinek przedstawiają po kilka osób i ktoś z tła dostaje chwile czasu dla siebie. W sumie najmniej widoczne chyba jest kilka dziewczyn z Brains i Benny z Brawn.

BRAINS

Andrew dostał w końcu trochę czasu i nawet ok. Ogień rozpalił, rybki zrobił, jedynie niepotrzebne może utarczki z Georgem. Ten drugi znowu w roli komediowej: najpierw namawia plemię do odpoczynku, potem gdy wszyscy pracują nad ogniem to on idzie na długi spacer i wraca bardzo zmęczony xD i potem jeszcze z rybkami nie ogarniał. Ale na zadaniu się pokazał dobrze. Wai wyrobiła chyba sobie dobrą pozycję, bo na zadaniu wszyscy się uciszali i kazali słuchać jej wskazówek. Co do zadania o nagrodę, Brawn ich zmiażdżyli tak czy siak, różnica w ilości wody była ogromna, ale wybór Rachel był chyba nietrafiony.

BRAWN

Flick robi tutaj za gwiazdę, ale jest ok, więc nieźle się to ogląda. Daini dostał więcej czasu i nawet go polubiłem. Kez też znalazła się w centrum uwagi, głównie za sprawą HI, ale polubiłem ją, jest urocza, a zagraniu HI się nie dziwię, sytuacja była na styku. Podoba mi się też gra Shannon. Co do Gavina. Matko, jak można nie ogarnąć planu "głosujemy na Shannon"? To nie był dziwny plan z rozkładaniem głosów i używaniem przewag xD Generalnie już po tym nie spodziewałem się po nim niczego więcej niż materiału do śmieszków. Ale i tak mi szkoda, że odpadł, bo w trio on & Emmett & Simon to on był tym jedynym sympatycznym i znośnym.

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: Brains V Brawn Ep 3

Post autor: Jasasiek »

Pierwszy tydzień sezonu zakończony i muszę przyznać, że początek wypada znacznie lepiej niż w dwóch poprzednich. Kojarzę większość ludzi i jestem w stanie przynajmniej dopasować ich do imion. Benny, Georgia i Cara jako jedyni pełnią rolę duchów jak narazie, ale w porównaniu do tragicznych editów z All Stars i CvC2 widać poprawę. Dobrze też, że Brawn nie dominują w każdym zadaniu, trochę się tego bałem, ale narazie jest wyrównanie. Puzzle ustawione na samym początku cieszą, zawsze to jakaś odmiana :)
W Brains za wiele się nie działo: Andrew się obudził i pokazał jaki z niego survival expert, Wai choć trochę ustabilizowała swoją pozycję w grupie, bo nagle objęła dowodzenie na zadaniu, a George pajacuje dalej xD Trudno wskazać tam konkretne grupki po tej radzie z połową plemienia, wygląda na to, że na dnie jest George, a gdzieś tam nad nim Wai, pozycja reszty stanowi zagadkę.
W Brawn sytuacja się rozwinęła. Gavin pomylił się na ostatnim głosowaniu - właśnie jakoś nie pasował mi do scenariusza, w którym świadomie flipuje, raczej przypuszczałem, że głosował jak mu powiedzieli, żeby podzielić głosy w razie HII, wszystko jasne :lol: Ze wszystkich uczestników promowany był jako jeden z nielicznych (przed premierą wiedziałem po twarzach tylko kim jest on, Wai, Dani i Flick) i można było się obawiać, że jako były sportowiec stanie się Matem 2.0, pokażą go jako masterminda i pochłonie wszystkie konfy. Niespodziewanie okazało się inaczej xD Na miejscu dominującego sojuszu wywaliłbym Simona albo Emmetta, bo są groźniejsi.
Niewątpliwie gwiazdami tego plemienia byli Kez i Daini, obydwoje dołączają do grona moich faworytów. Nie wiem czemu nie pokazali, że Daini wiedział o HII Kez - bez tej informacji cała ta rada nie ma sensu. Ogromny plus dla Dainiego za ten odcinek, idealnie wykorzystał bycie swing votem. Pozbył się HII i zdobył silną pozycję w sojuszu większości, a jednocześnie nie utracił możliwości współpracy z pozostałą czwórką. Bo do kogo teraz mają się zwrócić, do Shannon? :D Flick raczej też nie będzie chętna do współpracy, bo jest ustawiona najlepiej ze wszystkich w tym plemieniu. Kez mimo, że straciła HII, to nie można powiedzieć, że je zmarnowała. Ryzyko było jednak spore, a i tak jest w dość stabilnym sojuszu, więc nie zawaliła. Jak znalazła wskazówkę i samo HII to aż zaczęła mi przypominać Kelley Wentworth. Go girl!
Typowanie zwycięzcy:
Gdybym miał typować zwycięzcę po tych trzech odcinkach, postawiłbym na Flick na pierwszym miejscu, a na drugim na Hayley, bo pomimo, że nie jest w centrum wydarzeń, ma sporo screentime'u i z jakiegoś powodu dostaje konfy, które mógłby powiedzieć każdy, zobaczymy xD

EDIT: Nareszcie intro!!!
Obrazek

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: Brains V Brawn Ep 3

Post autor: ciriefan »

No odcinek najlepszy jak do tej pory, ale mnie nadal jakoś nie zachwycił. Dla mnie sama końcówka to było WTF.

Brains

Andrew w końcu dostał trochę czasu antenowego, ale jakoś mnie nie zaciekawił. George nadal ma wątek bycia irytująco-zabawnym. Szacun jednak za zadanie, że rozwikłał tę łamigłówkę. Trochę przykre było, jak mówił, że zna rozwiązanie, a drużyna dosyć długo go ignorowała, no ale sam sobie zapracował na taką pozycję.

Brawn

No nie wiem. Wy piszecie, że nie dziwicie się Kez, że zagrała HII. A patrząc tylko na to, co było w odcinku, to właśnie dla mnie ten ruch był dziwny XD Nie mam czasu śledzić wywiadów i doniesień od graczy, ale to ewidentnie nie był przypadek i czegoś nam nie pokazali. No bo cały czas Shannon była celem, nikt nawet nie wspomina o Kez. Kez znajduje HII i wtedy nagle z dupy Daini jako swing vote tuż przed radą chce zmienić cel właśnie na Kez - no jakiś dziwny zbieg okoliczności. Kez oczywiście gra HII, a Daini na nią ostatecznie nie głosuje. Dam sobie rękę uciąć, że Daini wiedział o HII Kez i sobie zrobili plan blindsidu na sojuszu mięśniakowych botów. Pytanie jest - czy Kez innym powiedziała, czy może to Flick wygadała, czy może ktoś jednak zauważył to HII w majtkach Kez. No bo to też sprawia, że chce się zadać pytanie - jeśli Kez postanowiła powiedzieć innym o HII, to dlaczego to zrobiła? Może jednak ktoś ją jednak przyłapał, więc to nie miało sensu tego ukrywać, a że takie HII o którym wiedzą inni to klątwa a nie przewaga, dobrze było się go od razu pozbyć. Jak ktoś coś wie, to proszę napisać - bo nie mam czasu szukać tych newsów spoza epa.

Odpadł Gavin, który nawet nie umiał ostatnio zagłosować poprawnie XD Taki nieogar z niego (a przynajmniej tak go pokazali). Był sobie, pomylił głosy i odpadł. Postać w tle, więc nie ma nad czym rozpaczać.

Obrazek

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: Brains V Brawn Ep 3

Post autor: Umbastyczny »

ciriefan pisze:
24 lip 2021, 18:02
Wy piszecie, że nie dziwicie się Kez, że zagrała HII. A patrząc tylko na to, co było w odcinku, to właśnie dla mnie ten ruch był dziwny XD Nie mam czasu śledzić wywiadów i doniesień od graczy, ale to ewidentnie nie był przypadek i czegoś nam nie pokazali. No bo cały czas Shannon była celem, nikt nawet nie wspomina o Kez. Kez znajduje HII i wtedy nagle z dupy Daini jako swing vote tuż przed radą chce zmienić cel właśnie na Kez - no jakiś dziwny zbieg okoliczności. Kez oczywiście gra HII, a Daini na nią ostatecznie nie głosuje. Dam sobie rękę uciąć, że Daini wiedział o HII Kez i sobie zrobili plan blindsidu na sojuszu mięśniakowych botów. Pytanie jest - czy Kez innym powiedziała, czy może to Flick wygadała, czy może ktoś jednak zauważył to HII w majtkach Kez. No bo to też sprawia, że chce się zadać pytanie - jeśli Kez postanowiła powiedzieć innym o HII, to dlaczego to zrobiła? Może jednak ktoś ją jednak przyłapał, więc to nie miało sensu tego ukrywać, a że takie HII o którym wiedzą inni to klątwa a nie przewaga, dobrze było się go od razu pozbyć. Jak ktoś coś wie, to proszę napisać - bo nie mam czasu szukać tych newsów spoza epa.
OK, ale działania Kez i działania Dainiego to 2 różne kwestie. Napisałem, że nie dziwię się Kez zagrania HI, bo na podstawie odcinka można stwierdzić, że:
a) istniało ryzyko, że ktoś widział HI ukryte w majtach (ewentualnie dziwne zachowanie, gdy próbowała z nim leżeć na słońcu, chodziła jakoś tyłem, chowała do buta itd.)
b) widziała, że Daini sporo czasu spędza z drugim sojuszem

Ale rzeczywiście kwestia Dainiego została dziwnie przedstawiona. Bo z odcinka, tak jak piszesz, wygląda, że nagle sobie z dupy chce zmienić głosy z Shannon na Kez xD Zgadzam się, że Daini musiał wiedzieć o jej HI. Innych materiałów nie śledzę, więc nie znam szczegółów, ale tutaj na pewno coś zostało pominięte w odcinku.

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: Brains V Brawn Ep 3

Post autor: Jasasiek »

https://10play.com.au/australian-surviv ... 10720xrtuy
Gavin przyznał w wywiadzie, że Daini wiedział o HII Kez:
The sneaky Girls Alliance completely played the boys, with Gavin spilling that “Kez knew we were all putting our votes on her because Daini said let’s put our vote on Kez, I want Kez out, but really he knew Kez had the idol, she was going to play her idol and all of our votes wouldn’t count and then they’d throw all their votes on me.”
Odbieram to tak, że Daini wolał współpracować z sojuszem Kez, ale jednocześnie chciał pozbyć się HII, więc zagrał po dwóch stronach, ale nie wiadomo jeszcze skąd wiedział o HII
Obrazek

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: Brains V Brawn Ep 3

Post autor: ciriefan »

Dzięki za info. No to przyznaję, że Daini mnie przekonał do siebie trochę i może być ciekawym graczem.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: Brains V Brawn Ep 3

Post autor: Saw »

Bardzo przyjemny odcinek. Aż jestem zaskoczony, że tak dobrze się to oglądało. Akcja w końcu ruszyła i zrobiło się ciekawiej. Pojawili się też faworyci, którym zaczynam kibicować.

Brains
Znów udało się im wygrac immunitet. Niby byli tak skazywani na porażkę, ale jednak w zadaniach dają radę. Wygraną w dużej mierze zawdzięczają Georgowi. Zabawne jak i zarazem smutne było to że plemię nie chciało go dopuścić do zadania, a to on wiedział jak rozwiązać pierwszą część zadania. Rozumiem że plemię go nie lubi i jest na uboczu, ale nie powinni go tak olewać. Bardzo polubiłem Andrewa. Brawa za rozpalenie ognia i łowienie ryb. No ale jego zawód do czegoś zobowiązuje. Jedynie nie potrzebnie czepiał się Georga. Ogólnie to plemię jest nudne i mało co tu się dzieje. Nie ma na razie jakiś większych podziałów. Babeczki mało widoczne (Georgia, Kara, Laura, Rachel), George na samym dnie przez wkurzające zachowanie, Wai coraz lepiej radząca sobie w zadaniach. Brakuje mi u nich jakiś większych emocji. Faworyci na ten moment to Andrew i Hayley.

Brawn
Tutaj natomiast jest dużo ciekawiej. W zadaniu o nagrodę rozbili rywali, ale w tym ważniejszym zadaniu ponieśli ogromną klęskę. Wyglądało to tak jakby nie potrafili ze sobą współpracować. Tak się zamotali, że strat z pierwszej części nie byli wstanie odrobić. Ale cieszę się że to oni poszli na radę, bo zrobiło się bardzo ciekawie. Powstał sojusz sześcioosobowy, który bardzo polubiłem. Oczywiście największą sympatią darzę część kobiecą. Flick można nazwać mózgiem tego sojuszu i główną rozgrywającą. Po ostatniej radzie odcięła się od przeciwnego sojuszu i zaczęła tworzyć nową grupę. Shannon wydaje się być bardzo pozytywna i nie głupia. Kez za to jest bardzo urocza. Ta akcja z ukrywaniem HII była zabawna. Męska część tej grupy już tak fajna nie jest. Choć Gerald wydaje się być spoko i nawet go polubiłem. Często go widać blisko dziewczyn, więc pewnie dobrze się ustawił. Benny to na razie duch więc nie wiem co o nim myśleć. Natomiast Daini stał się swing votem i przeciwna grupa chciała go po swojej stronie. Ostatecznie został w pierwszej szóstce, ale trochę zamieszania wprowadził i nie wiem co o nim myśleć. W odcinku tego nie pokazano, ale jak widać z wypowiedzi Gavina wiedział on o HII Kez. Więc można uznać że jego zagrywka nawet dobra. Nie zdradził swoich, a przy okazji pozbył się ukrytego immunitetu. Ale myślę że sojusznicy trochę czują niepewności co do niego. Jednak Kez zdecydowała się zagrać na sobie HII. Jej się nie dziwię, no bo jednak głupio zawsze odpaść z HII w kieszeni. Drugi sojusz jest jak dla mnie beznadziejny i mogą odpadać jeden po drugim. Nikt tam pozytywnie się jak dla mnie nie wyróżnia. Odpadł Gavin, który z trio bromance był najmniej widoczny. Zapowiadał się na kolejnego Mata. Przynajmniej tak można było wnioskować po wizytówce. Ale w grze pokazał tylko tyle że nie ogarnia. Jak on mógł się tak jebnąć na ostatnim głosowaniu XD :lol: To aż tak trudne żeby zagłosować według planu? Jego odejście to żadna strata.

Na ten moment trzymam kciuki najbardziej za Flick, Shannon, Kez, Andrewa, Hayley i Geralda.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Season 8 - Brains V Brawn 2021”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość