Australian Survivor: Brains V Brawn Ep 6

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: Brains V Brawn Ep 6

Post autor: Umbastyczny »

Premiera: 27 lipca 2021

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: Brains V Brawn Ep 6

Post autor: Umbastyczny »

Kolejny odcinek co do którego mam mieszane uczucia.

BRAWN

Po raz kolejny było ich mało, dostaliśmy po raz kolejny sporo Simona i kolejne sceny Geralda na temat HI Simona. W sumie tyle. Jak nie ma u nich rady, to są kompletnie niewidoczni.

BRAINS

Na plusik to, że te mniej widoczne kobiety dostały trochę czasu antenowego.

Aż ciężko mi opisać i podsumować co się u nich odwala xD Zacznijmy od George'a. Facet jest bardzo męczący i irytujący. Jego utarczki z Rachel czy Georgią były bez sensu. Ma pretensje, bo poszło nie po jego myśli. Ale jego kłótnie są bez sensu. Gra się toczy, nie wiadomo kiedy się trafią kolejne rady, kiedy się trafi jakiś twist itd. Nie ma sensu palić za sobą mostów. Do tego wypomina innym, że mają krew na rękach. OK, może Rachel i Hayley go okłamały (ale jak większość ludzi zauważyła na tym polega ta gra), ale Georgia i reszta sojuszu po prostu zagłosowali po swojemu. To o co ma pretensje? Też im nie mówił o swoim planie wywalenia Laury. To wolałby, żeby głosowali na niego zamiast na Mitcha?

Po dzisiejszym odcinku jego jedynym sojusznikiem został Baden :D kto by wymyślił taki przebieg gry patrząc na pierwsze odcinki i ich konflikt. Swoją drogą ciekawi mnie co robi Baden w obozie, że wszyscy mają na niego wywalone i nikt nie próbował z nim zrobić sojuszu...

Wai - no cóż. Nie spodziewałem się, że będzie zdolna do takiego przeskoku, w sensie emocjonalnym. Zaskoczyła mnie jej dość chłodna wypowiedź przy głosie na George'a. Ale generalnie miała rację, nie prosiła o ratunek i taki jeden ruch nie może wymusić na niej lojalności już na zawsze. Choć powiem szczerze, że trochę mi było szkoda, że przeskoczyła, bo plan z HI Cary i wywalenie kogoś z większości był spoko. Swoją drogą też dziwię się drugiemu sojuszowi, że aż tak jej zaufali. Skoro ona głosowała na George'a to oni rozłożyli głosy 3-3. Gdyby Wai ich oszukała i zagłosowała na Georgię to ona odpadłaby 4-3-3, a Cara mogła zachować HI. Zaskoczyło mnie też, że poszła niejako przyznać się do chęci zdrady swoim sojusznikom.

Cara - urocza jest i kochana. Strategicznie zagrała po prostu bardzo źle. Ale tak po ludzku ładny ruch <3 Skojarzyło mi się to oczywiście z Tarzanem i HI dla Tessy, ale tam jakoś nie odebrałem tego aż tak pozytywnie. No nic, dostanie swoją drugą szansę i mam nadzieję, że pokaże coś więcej z samej gry. Choć nie lubię tych australijskich twistów z fake radami, to będę za nią trzymał kciuki, o ile pokaże, że myśli. Dziś miałem wrażenie, że użyła tego HI mimo wszystko świadoma, że ona odpada. Po prostu chciała uratować George'a i pogodziła się z faktem, że sama przez to wyleci.

Andrew jest strasznym duchem. Joey mnie irytuje, za bardzo pewny siebie. Minus też za długi język na nagrodzie z Brawn. Od Laury i Georgii bije jakaś taka nieprzyjemna aura, póki co za nimi nie przepadam. Rachel i Hayley polubiłem, dla mnie najjaśniejsze punkty tego sojuszu. No i Wai też.

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: Brains V Brawn Ep 6

Post autor: Jasasiek »

Sama rozgrywka była w tym odcinku ciekawa, ale ten podział konf :x Ale Georgia przemówiła! Przynajmniej nie powtórzy się wiadoma sytuacja z CvC2 i nie dojdzie do eliminacji osoby bez ani jednej wypowiedzi.
U Brawn nic interesującego - mleczko, czekoladka, Gerald powiedział dziewczynom o HII Simona, ok.
Za to w plemieniu Brains działo się sporo. George znowu przetrwał z powodu jakiejś przewagi, ten to zawsze spada jak kot na cztery łapy. Strasznie jest irytujący, te jego teksty do Rachel xD Obawiam się, że co by się nie działo, miejsce w All Stars 2 ma już zapewnione. Nie wiem czy to, że teraz przetrwał, to jego zasługa, czy bardziej Cara zbyt emocjonalnie podeszła do sprawy. Trzeba przyznać, że trochę zagrał jej na emocjach i wykorzystał jej wrażliwość, w końcu nieczęsto ktoś poświęca swój HII w taki sposób, chociaż po tej radzie można stwierdzić, że Carze chyba na pobycie w programie za bardzo nie zależało. Jej zagranie pod względem strategii jest idiotyczne, ale zrobiła jak chciała. Wydaje mi się, że ostatecznie strata George'a nie zaszkodziłaby jej jakoś bardzo, tym bardziej, że miałaby jeszcze HII.
Co bardziej mnie denerwuje, to to, że dostała drugą szansę, a nie do końca na nią zasługiwała, bo "odpadła" na własne życzenie. Do tego jeszcze wyląduje w pozycji swing vote'a między grupami Simona i Shannon :x Już większego szczęścia mieć nie mogła. Nie znoszę tych odcinków bez eliminacji, bo z reguły albo nie zmieniają dosłownie nic i na siłę przedłużają sezon albo niesprawiedliwie odwracają wszystko do góry nogami.
Jeśli chodzi o Wai - dla mnie zrobiła najlepiej jak mogła. Nie prosiła George'a o ratunek na pierwszej radzie, on nawet jej wcześniej nie powiedział o tamtej przewadze i ocalił ją tylko dlatego, że zachciało mu się wywalić Mitcha, więc czemu miałaby być wobec niego lojalna już na zawsze? Biorąc pod uwagę jaką trudną osobą do współpracy jest George, kompletnie nie opłacało jej się ratować tego tonącego statku. Gdyby teraz odpadł jednak George, Wai byłaby prawdopodobnie następna, więc rozsądniej było dołączyć do drugiej grupy i udowodnić swoją lojalność, bo ewentualny swap wisi w powietrzu. Według mnie eliminacja Georgii w niczym by nie pomogła Wai i nie zmieniłaby jej nieciekawej pozycji. Mam tylko nadzieję, że nie stanie się Edną z South Pacific złudnie myślącą, że należy do sojuszu.
Typowanie zwycięzcy po drugim tygodniu:
Nieustannie główną kandydatką na zwycięzcę jest dla mnie Flick - oprócz Simona i George'a tylko ona ma zachowaną ciągłość w konfach i jest pokazywana jako ktoś istotny. Hayley miała mocny pierwszy ep, ale ostatnio jest gdzieś w tle, pomimo decydującego głosu. Simon może zajść daleko i niestety zaczynam też brać go pod uwagę w kwestii zwycięstwa :(
Na koniec jeszcze dodam, że zaczyna mnie niepokoić ilość wszystkich przewag. Odcinek szósty, a w grze pojawiło się już w sumie 5(!) HII i jedna przewaga. Zrozumiałe, że w takiej lokacji trudniej jest to wszystko poukrywać, ale nie podoba mi się to. W sezonie 2016 było tyle HII przez cały sezon, w 2017 chyba niewiele więcej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: Brains V Brawn Ep 6

Post autor: Umbastyczny »

Swoją drogą George tak przeżywał eliminację Mitcha i walił teksty o krwi na rękach itd, a radę wcześniej sam chciał go wywalić xD

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: Brains V Brawn Ep 6

Post autor: Maw »

Super. Kolejne HII. Tego było temu sezonowi potrzeba! Za niedługo dojdziemy do momentów typu Cirie w GC. W tej grze chyba social już się tak nie liczy, a umiejętność znajdowania bądź "znajdowania" przewag, oczywiście najlepiej przez underdogów. Pomijając jednak to odcinek był spoko, fajnie, że pokazali trochę Cary i Georgii, które poprzednio nie istniały. Cara się zdaje sympatyczna, meeega pozytywny edit dostała i muzykę w dodatku, kiedy nie ma co się oszukiwać, jej ruch był selfless, ale też mogli łatwo przedstawić to jako dumb move, więc myślę, że zajdzie daleko. Wygrać nie wygra, bo zbyt dużo czasu była INV. Śmieszyła mnie scena Georgii z Georgem. Taka trochę bekowa się zdaje imo i mogłaby być "Ice Queen" sezonu, ale z jakiegoś powodu edytorzy za nią nie przepadają. Xd Twist jak twist, w AU od początku są dwa odcinki bez eliminacji, więc jeden mamy już z głowy to dobrze. W tej grze czasami trzeba mieć szczęście i Cara dostała drugą szansę. Dobrze dla niej.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: Brains V Brawn Ep 6

Post autor: ciriefan »

Odcinek jak dla mnie najlepszy do tej pory, a to dlatego, że edit był lepiej rozłożony i w końcu mieliśmy możliwość usłyszeć kilka innych osób niż ciągle te same. Od razu przyjemniej i ciekawiej się oglądało.

BRAWN

Niewiele się działo u nich. Poświęcono im mało czasu, nie ma co tu komentować.

BRAIN

Georgia przemówiła XD Niestety nie wiem, czy to dla niej dobrze, bo mam wrażenie, że wyszła na mega suczysko. Jakąś taką ma bitch face i wydaje się być antypatyczna. Poza Georgią sporo osób dostało czas antenowy. Do tego sytuacja strategiczna bardzo ciekawa. Wai niestety przeskoczyła - w sensie no rozumiem jej decyzję, bo była najrozsądniejsza; nie było co siedzieć na tonącym statku, lepiej przetrwać do przemieszania/połączenia nawet jako ta siódma w sojuszu, ale przynajmniej przetrwać a nie odpaść odcinek lub dwa później. No ale jednak ten sojusz większościowy nie budzi sympatii poza Hayley i Rachel, dlatego trochę szkoda. Cara - wspaniała osoba, ale jako gracz podjęła tragiczną decyzję. Chyba wiedziała, że odpadnie, jeśli zagra swoim HII na George'u, ale najwidoczniej nie zależało jej zbytnio na dalszej grze. A może liczyła, że jednak głosy pójdą na niego w całości, a ona uratuje swój sojusz? Trudno powiedzieć na podstawie editu. Ryzyko było zbyt duże i jednak powinna była zagrać na siebie. Jako osobę bardzo ją lubię, więc cieszę się, że to na nią trafiło przy tym non-elimination. W sumie to nawet się cieszę, że na nią padło, bo gdyby to irytujący George został uratowany tym twistem, to byłbym wściekły XD Co do samego twistu - nawet niech sobie będzie, jednak wkurza mnie, gdy gracze nie są informowani przed głosowaniem, że to jest non-elimination. Ciekawe, jak Cara poradzi sobie w przeciwnym plemieniu.

Obrazek

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor: Brains V Brawn Ep 6

Post autor: Saw »

Odcinek całkiem przyjemny. Przede wszystkim edit był równiejszy i nie skupiał się tylko na trzech osobach. W końcu też pokazano osoby, które były do tej pory duchami.

Brawn
Mało ich było. Gerald powiadomił swoje sojuszniczki o tym że Simon znalazł HII. Brawa dla niego za czuje oko. Simon już tak bardzo męczy. Gość po sześciu odcinkach ma już 32 konfy, gdzie jedni dopiero teraz się odezwali. Słabe to i nie ciekawe.

Brains
Szok że nagle Georgia przemówiła. Jaka ulga że nie skończy jak pancia z CvsC 2. Szkoda tylko, że została pokazana jako zimna suka. Trochę żałosne, że nagle z wkurzającego Georga zrobiono ofiarę i poszkodowanego, a z pozostałych villanów. Sojusz szóstki jest taki sobie. Joeya bardzo nie lubię. Totalnie mi nie odpowiada z charakteru. Koleś na siłę próbuje być takim super ziomkiem. Do tego ten jego flop na nagrodzie. Co za dureń z niego że wygadał wszystko przeciwnemu plemieniu. Andrew pozostaje duchem co bardzo mnie martwi, Laura coś tam się odezwała, ale nie mam o niej zdanie podobnie jak o Georgii. Hayley też stała się duchem, mimo że ostatnio była głosem decydującym. No ale mimo wszystko jej kibicuję. Rachel znów miała spięcie z Georgem. Ale szczerze mówiąc nic złego nie zrobiła. To on jest irytującym debilem. Momentami nie mogę go już słuchać. Najpierw plecie jakies brednie o Mitchu i o tym że inni mają krew na rękach. Gość sam go chciał wywalić na ostatniej radzie a teraz ma ból dupy. O ile do Rachel i Hayley może miec pretensje o zdradę, ale pierdzielić takie dyrdymały innym to już przegięcie. W ogóle to jego obrażanie się i ciągłe fochy są mega irytujące. Mógł odpaść, ale nagle pojawiła się święta Matka Teresa z Kalkuty i uratowała mu tyłek. Może i Kara jest sympatyczna i zachowała się jak bohater, ale to co zrobiła w grze totalnie ją u mnie przekreśla. Dla mnie to tylko oznaka tego, że nie zależy jej na grze. Grasz dla siebie nie dla innych. Nawet pomimo przyjaźni takie rzeczy nie powinny miec miejsca. Ale fart chciał, że wymyślono twist i Kara się uratowała. Osobiście bardzo mi sie nie podoba, gdy przed radą uczestnicy nie zostaną o tym poinformowani. Dla mnie jest to niesprawiedliwe. Kara teraz trafi do plemienia czerwonych i wcale nie musi być celem, bo tam jest wyraźny podział, więc ona może to wykorzystać. Ciekawie na radzie zachowała się Wai, która przeskoczyła do sojuszu większościowego. Początkowo uważałem to za słaby ruch. No bo jednak z HII Kary mogli dokonać blindsidu. Ale jak wiadomo nadal ich sojusz pozostawałby w mniejszości i problemy by się nie skończyły. A Wai była drugim celem zaraz po Georgu, więc uciekła z tonącego statku w dobrym momencie. Zawsze lepiej być tą siódmą w grupie, niż być poza sojuszem i walczyc o przetrwanie. Poza tym miała prawo sie odwrócić od Georga i nie musiała być mu wdzięczna do końca gry. Tak jak wcześniej przedmówcy pisali, nie musiał jej ratować w pierwszym odcinku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Season 8 - Brains V Brawn 2021”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość