S43E09 "What About the Big Girls"

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Prus
5th jury member
Posty: 485
Rejestracja: 19 lip 2020, 10:15
Lokalizacja: Kraków
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Flick
Kontakt:

S43E09 "What About the Big Girls"

Post autor: Prus »

In a shocking double tribal council, two castaways are blindsided. Also, a revenge plan begins to brew around camp after several castaways were left out of the last tribal council vote.

Premiera: 16 listopada 2022

Obrazek
Źródło
Ostatnio zmieniony 19 lis 2022, 21:14 przez Prus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Prus
5th jury member
Posty: 485
Rejestracja: 19 lip 2020, 10:15
Lokalizacja: Kraków
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Flick
Kontakt:

S43E09 "What About the Big Girls"

Post autor: Prus »

Also, a revenge plan begins to brew around camp after SEVERAL castaways were left out of the last tribal council vote
rzeczywiście "several", chyba, że liczą Cassidy jako kilka osób XD

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S43E09 "What About the Big Girls"

Post autor: ciriefan »

Niby ciekawy ep, ale mnie standardowo nie porwał. Niby twist, dwie eliminacje, dwa blindsidy, odpadły 2 osoby, za którymi nie przepadam. Pomimo tego jakoś było nudno, po prostu ten sezon nie robi na mnie wrażenia, nie wzbudza emocji. Z obsady każdy z osobna niby wydaje się spoko, ale w połączeniu ze sobą ci ludzie to jakaś nudna papka, brak ciemnych charakterów, no sam nie wiem, czemu ten sezon jest taki nijaki.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S43E09 "What About the Big Girls"

Post autor: Jasasiek »

Dokładnie tak. Ja zaczynam mieć wrażenie, że ten sezon trwa już pół roku, tak bardzo mi się on dłuży.
Co do odcinka - pojawił się w końcu jakiś konflikt, więc to na plus. No niby wcześniej mieliśmy Elie vs Gabler, ale dopiero teraz poczułem, że ktoś faktycznie się tam nie znosi. Gdzie podziały się wszystkie Abi-Marie, Chaos Kassy i NaOnki świata Survivor? W poprzednich sezonach mieliśmy chociaż Shan/Sydney/Tori i sporo innych osób dawało też coś od siebie w tej kwestii, a tutaj wszystko to takie nijakie i nudne. Nie oczekuję kolejnych Gabon, Nicaragui czy Pearl Islands, ale w tym sezonie ci ludzie są jacyś wyjątkowo potulni i bezkonfliktowi.
Odpadł James, tęsknić nie będę. Podobnie z Ryanem uprawiającym Survivor 1-5, ale on był chociaż trochę bardziej pocieszny z tym swoim nieogarnięciem.
Szkoda mi Noelle, bo zrobiono z niej w tym epie najmniej istotną osobę, pomimo tego, że miała najciekawsze momenty xd Najfajniej by było gdyby ona wygrała, ale raczej nie nastawiam się na jej zwycięstwo. Ogólnie już mi obojętne kto wygra, ale najbardziej nie chciałbym, żeby był to Sami albo Jesse.
Obrazek

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S43E09 "What About the Big Girls"

Post autor: Maw »

Całkiem przyzwoity odc, ale sezon nadal nie porywa. Jak już przed premierą przeczytałem, że mają być blindsidy to idealnie obstawiłem, że Ryan i James wylecą (jakich będą grupach było zaspoilerowane), więc edit też nie jest jakiś super, ale chociaż każdy dostaje trochę czasu i trudno przewidzieć zwycięzcę. Mam nadzieję, że będzie to kolejny surprise winner i jakimś cudem Cassidy się uda. Szkoda mi Ryana, który był moim faworytem, Jamesa już niespecjalnie. Noelle wydaje mi się, że miałaby nawet zadatki na chociaż takiego mini villaina, ale z jakiegoś powodu jest najbardziej UTR z wszystkich obecnych. Oby 44 był lepszy, bo 42 był serio spoko...

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

S43E09 "What About the Big Girls"

Post autor: Jack »

W końcu zaczęło się robić ciekawiej. Przechodząc do plusów tego odcinka:
- odpadły aż 2 osoby z tej marnej obsady podczas jednego odcinka
- w końcu gra zaczęła się odwracać i wylecieli uczestnicy, którzy potencjalnie mogli namieszać w finałowym etapie rozgrywki
- nie kibicowałem żadnej z wymienionych osób, więc milej będzie oglądać się kolejne epizody
- Jeff nie miał czasu antenowego aby tworzyć rozprawy na temat życia i tego że nigdy nie można się poddawać
- po raz kolejny wyleciał ktoś z tym śmiesznym advantage
- w końcu powiedzieli coś więcej o Cassidy

To teraz minusy:
- konfy uczestników są takie nudne -> Ja nie wiem czy oni siedzą tylko na plaży i nic nie robią. Kiedyś dostawaliśmy info o tym co uczestnicy robią na wyspie aby zabić czas, w jaki sposób podchodzą do gry socjalnej, jak zdobywają pożywienie. A tutaj nic :D
- znowu mamy twist-kalkę z poprzednich edycji i można się spodziewać że w sezonie 44 znów będzie podwójna rada ze sztucznym podziałem po 5 osób

Muszę przyznać że jestem trochę zszokowany tym jak edytorzy traktują Noelle. Jestem mega ciekaw co stanie się z nią w kolejnych odcinkach. Na razie wygląda na to, że kombinuje całkiem nieźle, kilka razy udało jej się uratować przed potencjalną eliminacją, niepełnosprawność nie przeszkadza jej bardzo w wyzwaniach, jest jedną z nielicznych osób z tej obsady którą da się lubić... a mimo to ma najmniej konf ze wszystkich pozostałych w grze uczestników.

Poza Noelle ja coraz bardziej kibicuję Gablerowi i Codemu. Mam nadzieję, że wygra to ktoś z tej trójki.

Doceniam też to, że na etapie jury produkcja przypomniała sobie o Owenie i Cassidy i w końcu zaprezentowano nam wizytówki tej dwójki :D

Awatar użytkownika
Prus
5th jury member
Posty: 485
Rejestracja: 19 lip 2020, 10:15
Lokalizacja: Kraków
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Flick
Kontakt:

S43E09 "What About the Big Girls"

Post autor: Prus »

Nudny odcinek, ale wyniki tych dwóch rad plemienia były okej. W końcu odpadł James, z czego bardzo się cieszę, bo go nie znosiłem.

Gdyby jeszcze odpadł Jesse to byłbym wniebowzięty, ale niestety nie był nawet targetem i obawiam się, że zajdzie bardzo daleko, bo w przypadku gdyby ktoś nagle zaczął celować w sojusz Cody-Jesse, to Cody'emu się oberwie, bo jest bardziej widoczny.

Ja naprawdę chcę polubić Sami'ego, ale nie mogę XD. Miał koleś szczęście, że Karla nie poleciała do James'a i ostatecznie przystała na propozycję z jego eliminacją.

Owen'a trochę bardziej lubię niż wcześniej po tym odcinku.

Cassidy na plus, pomimo, że nie było pokazane jak kombinowała w tym odcinku, tylko zdała się na los. W została jakoś bardziej pokazana.

Karla niby na plus, za to, że wszyscy jej tak bardzo ufają, ale jednak pozbyła się swojego najbliższego sojusznika. Z drugiej strony nie zrobiła tego tak pochopnie, tylko mogliśmy zobaczyć w jej konfie, że jednak jakiś tam proces myślowy na ten temat u niej zaszedł, więc może to zostanie wyjaśnione później.

Noelle pokazała się najlepiej w tym odcinku, a jednak jej edit jest słaby. Niby była bardzo widoczna przez cały odcinek, ale jednak powinna dostać więcej niż jedną konfę XD.

Gabler o dziwo jest dosyć spokojny i nawet całkiem dobrze gra. Nie jest na samym dnie i ludzie chcą z nim grać.

Ryan'a lubiłem, ale nie będę tęsknił.

Mój obecny ranking graczy:
1. Cody
2. Cassidy
3. Noelle
4. Karla
5. Owen
6. Gabler
-----------
7. Sami
8. Jesse

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S43E09 "What About the Big Girls"

Post autor: Saw »

Ja niestety nadal nie dostrzegam żadnych plusów i oceniam ten sezon jako jeden z najgorszych. Niby więcej się wydarzyło, dzięki temu podziału na dwie grupy. Ale te ich kombinowanie jakoś w ogóle nie przykuło mojej uwagi, Zresztą naprawdę bardzo kreatywne jest wciskanie takiego samego twistu trzeci sezon z rzędu. Chyba to będzie norma w nowej erze. Ja tam wolę jednak standardowe rady plemienia, a nie coś takiego gdzie łatwo kogoś udupić.
W pierwszej grupie doszło do blindsidu na Jamesie. I dobrze, bo gość zaczynał już ostro irytować. Choć na dobrą sprawę kto w tej obsadzie nie wkurza? Prawie każdy. Nie czaje czemu Karla tak łatwo zrezygnowała ze swojego sojusznika. Zresztą ja naprawdę coraz mniej rozumiem tych ludzi. Oni naprawdę nie nawiązują już takich relacji jak kiedyś. Teraz ktoś jest z kimś w sojuszu, a za chwilę już o tym zapomina i z łatwością zdradza tą osobę. Karla jednak z Jamesem spędziła czas od samego początku i był w stosunku do niej ok, a ona tak z dupy się od niego odwraca, bo Sami tak jej powiedział. Chciałbym jej kibicować, ale logiki w jej grze nie dostrzegam. Sami w końcu wykonał jakiś ruch. Ale ten podział też mocno mu w tym pomógł. Noelle mało w odcinku, choć była istotna. Zagrała swoją przewagą. No ok, nie trzeba było, ale lepiej się zabezpieczyć.
W drugiej grupie padło na Ryana i to nie było dla mnie żadne zaskoczenie. Gość nie wiele ogarniał i był przy tym zabawny. Ale większej straty to po nim nie ma. Jak bym miał wybierać to lepiej że Cassidy został, bo może więcej zdziałać w grze.

Chyba na ten moment nieco kibicuje Noelle i Karli. Poza tym Cassidy w miarę ujdzie. Faceci w tym sezonie to istny dramat :x

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S43E09 "What About the Big Girls"

Post autor: Umbastyczny »

Zgadzam się, że to wszystko jest jakoś wyprane z emocji czy napięcia. Niby sporo się dzieje, ale jakoś tak jest po prostu nijak, wszystko mi jedno jak to dalej się potoczy.

No i zarzut kolejny (ale to nie tylko ten sezon), że trochę coraz bardziej przeszkadza mi brak "sojuszy" w dzisiejszych Survach. Teraz każdy może ot tak bez żadnego większego powodu i potencjalnej korzyści wystawić każdego nawet jeśli mieli teoretycznie całkiem dobrą i głęboką relacje.

GRUPA 1

Plan Noelle był całkiem dobry, bo rzeczywiście pomogło to uśpić czujność Jamesa. Choć z jego przewagą i tak nie mógł wiele ugrać, bo o HI Karli, jeśli dobrze myślę, nie wiedzial. Ludzie zaczęli na niego polować bardziej z powodu "Knowledge is Powe". Kolejny, który nie zachował tego dla siebie i sprowadził na siebie eliminację. Wracając do planu Noelle, w sumie Sami i tak mógł łatwo uwalić ją i Owena, bo z Karlą i Jamesem mieliby przewagę 3:2. W końcu zrobił chłopak coś po swojemu i postawił się Karli. Ale i tak jest dla mnie najbardziej irytującą osobą z F8 - mam nadzieję, że niedługo wyleci, oby nie wygrał. Karla w sumie chciała zostawić Jamesa. Jej głos na niego może być spowodowany chęcią bycia w większości, a podejrzewam, że nie udało jej się przeciągnąć Samiego. Finalnie Jamesa mi kompletnie nie szkoda, bo był irytujący i choć nie jestem fanem Owena to wolę go w programie o wiele bardziej.


GRUPA 2

Tutaj bałem się o Cassidy. Ostatnio Cody i Jesse chcieli uratować Ryana i myślałem, że mogą zrobić to samo. Plus jak zaczęli gadać o uzależnieniu swoich głosów od eliminacji Jamesa to już się z nią żegnałem. Ale na szczęście została. Chyba najbardziej ją tam lubię, choć jej edit jest kiepski. Tak naprawdę nic nie wiemy o jej grze, nie mamy żadnej jej relacji pokazanej oprócz ciągnącego się sojuszu z Karlą, choć wspólnych scen też za bardzo nie mają. No ale dla innych jest turbo zagrożeniem, więc ok.

Ryan był pocieszny, ale grał tragicznie, więc mała strata. Cody i Jesse sobie przygruchali Gablera, więc plusik dla nich. A Gablera muszę pochwalić, że ostatnio nie jest odpychający jak na przez pierwszą połowę gry i nawet da się go oglądać.

Kelrik
7th voted out
Posty: 111
Rejestracja: 11 mar 2017, 00:00
Kontakt:

S43E09 "What About the Big Girls"

Post autor: Kelrik »

Myślałem, że podział na drużyny i 2 eliminacje bardziej wstrząsną grą i odpadnie ktoś z mocniejszych graczy. Ani Jamesa ani Ryana mi nie żal. Fajnie, że Cody wreszcie wygrał konkurencję bo już 2 razy był drugi. Duet Jesse&Cody może szybko żałować eliminacji Ryana. Cassidy jest sprytna i prędzej będzie szukała sojuszu z Karlą i resztą graczy. Ryan irytował, ale był wierny sojuszom. Bezpieczniejsza opcja. Sami cały czas próbuje zrobić jakiś większy ruch, ale średnio mu wychodzi. Obstawiam, że wkrótce się przeliczy i odpadnie. W kolejnym odcinku możemy mieć jakiś swing vote w postaci Karli czy Cassidy. Noele, Owen, Sami raczej będą trzymać się razem po eliminacji Jamesa. Po drugiej stronie Cody, Jesse i Gabler. Sezon zwrotami akcji nie rzuca na kolana, ale przyjemnie się ogląda.

Awatar użytkownika
Prus
5th jury member
Posty: 485
Rejestracja: 19 lip 2020, 10:15
Lokalizacja: Kraków
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Flick
Kontakt:

S43E09 "What About the Big Girls"

Post autor: Prus »

Niewyemitowane sceny z odcinka 9:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 43”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości