Survivor 39 – podsumowanie power rankingu

Trzydziesta dziewiąta edycja Survivor dobiegła końca. Do grona zwycięzców show dołączył kolejny rozbitek. Czas więc poznać również kto wygrał power ranking.


Źródło: CBS

W związku z karnym usunięciem Dana z programu, do walki w finałowym odcinku stanęło jedynie pięciu rozbitków. Zostali oni poinformowani, że mają udać się wspólnie na wyspę idoli. Rob i Sandra przekazali im ostatnie rady dotyczące gry oraz pożegnali się z rozbitkami. Nieoczekiwanie, na uczestników czekał kolejny zwrot akcji i finałowa piątka zamieszkała na wyspie idoli. Dean wraz z Tommym postanowili skorzystać z okazji i poszukać na wyspie ukrytego immunitetu. Sztuka ta udała się Deanowi.

Pierwsze wyzwanie w tym odcinku toczyło się o niemałą stawkę: immunitet gwarantujący miejsce w finałowej czwórce oraz smaczny posiłek. W konkurencji tej najlepiej zaprezentował się Dean. Podczas uczty towarzyszyła mu Noura. Dzięki temu Dean mógł porozmawiać z nią na osobności i zawrzeć pakt o finałowej dwójce. Tego samego wieczoru rozbitkowie udali się na radę plemienia. Jedna z uczestniczek, Janet, postanowiła użyć swojego ukrytego immunitetu. Nie spodziewała się jednak, że Dean posiada możliwość skasowania wykorzystanego immunitetu. Mężczyzna postanowił użyć tej nagrody, a z show pożegnać musiała się Janet. Za eliminację kobiety wszyscy uczestnicy power rankingu otrzymują po trzy dodatkowe punkty. Za poprawne wytypowanie użycia ukrytego immunitetu przez Janet, uzyskują oni po 10 oczek.

Kolejnego dnia rozbitkowie zmierzyli się w finałowym wyzwaniu. W konkurencji tej najlepiej zaprezentowała się Noura i to ona zdobyła immunitet i miejsce w ścisłym finale. Kobieta musiała również wskazać, która dwójka uczestników powalczy w rozpalaniu ognia o wolne miejsce w finałowej trójce. Noura wybrała Lauren oraz Deana. To Dean lepiej zaprezentował się podczas rozpalania ognia i zdobył miejsce w ścisłym finale. Z programem pożegnać musiała się Lauren. W związku z jej odejściem Jack oraz Maw otrzymują po 3 punkty.

Najważniejszą część odcinka stanowiła finałowa rada plemienia podczas której dziesiątka jurorów mogła zadać dowolne pytania trójce finalistów.
Podczas ostatniego głosowania Noura nie otrzymała żadnego głosu i zajęła trzecie miejsce. Dokładnie taki scenariusz przewidzieli Jack oraz Maw i zyskują 3 punkty.
Dwa głosy otrzymał Dean i zajął drugie miejsce. Wszyscy uczestnicy power rankingu przewidzieli ten scenariusz i uzyskują po 3 punkty.
Najwięcej głosów zdobył Tommy – 8. To on został zwycięzcą Survivor: Island of the Idols. Również w tym przypadku wszyscy uczestnicy power rankingu typowali bezbłędnie i uzyskują po 10 oczek.

Oznacza to, że w tym sezonie power rankingu Jack zdobył 142 punkty i zajął trzecie miejsce.
Na drugiej lokacie uplasował się Mikki z liczbą 154 punktów.
Zwycięzcą tej edycji programu został natomiast Maw z liczbą 168 punktów!

Dziękujemy za udział w tej edycji power rankingu.

1. Maw

Punkty: 168

2. Mikki

Punkty: 154

3. Jack

Punkty: 142


Dodaj komentarz