Survivor 39 – Power Ranking 12

Dwunasty odcinek dostarczył widzom mnóstwa emocji. Jedna z uczestniczek znalazła ukryty immunitet, inna została wyeliminowana z rozgrywki, a pewien rozbitek został usunięty karnie z show. Jak z typowaniem w tym tygodniu poradzili sobie uczestnicy power rankingu? Kto znajduje się na prowadzeniu? Dlaczego jeden z uczestników został wyrzucony z Survivor?


Źródło: CBS

W dzień po wyeliminowaniu z rozgrywki Karishmy; czwórka rozbitków (Janet, Tommy, Dean oraz Elaine) udali się na poszukiwanie ukrytego immunitetu. Przez kilka godzin przeczesywali wyspę, aż w końcu sztuka ta udała się Janet. To ona znalazła upragnioną figurkę. Informacją o znalezisku natychmiast podzieliła się z Tommym. Nie zauważyła jednak, że jest obserwowana przez Deana.

Później, rozbitkowie otrzymali informację, że jeden z uczestników będzie musiał udać się na wyspę idoli. Wylosowanym rozbitkiem okazał się Dean. Po dotarciu do miejsca, w którym czekali na niego Sandra i Rob dowiedział się, że może zdobyć jedną z trzech przewag: skasowanie ukrytego immunitetu, dodatkowy głos bądź immunitet na następną radę plemienia dla wybranej osoby. Dean wskazał możliwość skasowania ukrytego immunitetu. O tym czy uda mu się zdobyć tę przewagę miał zdecydować jednak rzut monetą. Dean zaryzykował i w tym wypadku ryzyko się opłaciło. Mężczyzna został posiadaczem wybranej przewagi. Pozostałym rozbitkom Dean przekazał fałszywą wiadomość, że utracił możliwość głosowania na najbliższej naradzie plemienia. Jedynie Tommy’emu wyjawił całą prawdę na temat tego co zaszło na wyspie.

W wyzwaniu wymagającym rozwiniętego zmysłu równowagi oraz zdolności do układania wyrazów z liter najlepiej zaprezentował się Dean. To on walczył wraz z Elaine o końcowy triumf w tej konkurencji, pokonując kobietę o kilka sekund. Po powrocie do obozu Elaine próbowała jednak przekonać innych, że największym zagrożeniem jest Noura. Plan ten nie wypalił. Emocjonalne przemowy Elaine nie wystarczyły do przekonania pozostałych rozbitków i to 41-letnia mieszkanka stanu Kentucky została wyeliminowana z rozgrywki.

36 dnia, uczestników w ich obozie odwiedził prowadzący show – Jeff Probst informując, że Dan został karnie usunięty z gry z powodu incydentu, który dotyczył tego uczestnika oraz jednego z członków ekipy. Rozbitkowie otrzymali również wiadomość, że Dan nie będzie członkiem jury w tym sezonie.

W odcinku tym nie został użyty ukryty immunitet. Oznacza to, że na konto Mawa oraz Mikkiego trafiają dwa dodatkowe punkty. Również dwa punkty na konto Mikkiego trafiają za wskazanie eliminacji Elaine. Jack dzięki jej odejściu uzyskał cztery oczka, a Maw 7. Karne wyrzucenie z show Dana również zaskoczyło uczestników power rankingu. Maw oraz Mikki uzyskują trzy punkty, natomiast Jack – dwa. Łącznie, po dwunastu odcinkach Survivor: Island of the Idols, na koncie Mawa widnieje liczba 136 punktów. Tuż za nim plasuje się Mikki ze 128 punktami. Stawkę zamyka Jack – 110 punktów.

Kolejny odcinek jest już finałowym epizodem sezonu. Oznacza to, że uczestnicy power rankingu będą punktować jedynie wtedy gdy poprawnie wytypują dane miejsce. Za poprawne wytypowanie miejsc 2-5 można zdobyć po trzy punkty. Za wskazanie zwycięzcy uzyskać natomiast można 10 punktów. Za poprawne wytypowanie na kim użyty zostanie ukryty immunitet czeka nagroda +10 punktów. Za niewłaściwe typowanie, stan konta uczestnika zmniejszy się o 10 oczek.

Typy graczy na najbliższy tydzień poniżej. Mikki, Maw i Jack twierdzą, że ukryty immunitet zostanie użyty przez Janet.

Maw

Punkty: 136

Mikki

Punkty: 128

Jack

Punkty: 110


1. Tommy

1. Tommy

1. Tommy

Trash. Pierwsi będą ostatnimi. Rzygam na te żenujące teksty w stylu teaching time with Tommy i Tommy and his mommy. Ten sezon nikogo nie obchodzi, więc bye.

Niestety, ale ten rat wygra ten sezon. 🙁 Smutne, ale prawdziwe.

Chyba nie muszę nawet komentować. Rozgrywa wszystko koncertowo i jeżeli nie wygra tej edycji to będzie można mówić o ogromnej niespodziance.

2. Dean

2. Noura

2. Dean

Co ty sobą reprezentujesz? Zawiodłeś mnie. Casuals teraz nazywają go dobrym graczem tylko przez tą wizytę na IoI.

Zgaduje, że Noura będzie miała 2 miejsce? Tak mi się wydaje, bo jest uważana za goat, a mimo wszystko dobrze sobie radzi w grze.

Jeżeli uda mu się skasować idola Janet i wygrać finałowe zadanie to będzie miał o czym mówić podczas finałowej rady plemienia. W dodatku to fake’owe legacy. Nie musi go używać, więc się nie skompromituje. Może zebrać kilka głosów i rzeczywiście uplasować się na drugiej pozycji.

3. Noura

3. Dean

3. Noura

To ile ona dostaje screentime to komedia, bo jest najciekawsza tam, powinna wygrać, bo wcale nie jest goat, jest dobra w zadaniach, strategiczna, wywalenie Aarona to jej ruch. Jednak nie wygra, bo jest kobietą, więc jest goat i została zaciągnięta do finału przez rudego paskudę mimo że nawet nie mają sojuszu chyba.

Głupi pies, nienawidzę kolesia, już tak zepsuł ten sezon, że niech spada. Goodbye Dean!

I na trzecim miejscu szalona Noura. Uważam, że może nie dostać żadnego głosu podczas finału, dlatego właśnie trzecie miejsce. Na pewno dzięki niej było zabawnie w tym sezonie.

4. Lauren

4. Lauren

4. Lauren

Jakby zaszła do finału to by wygrała, a ma na to za słaby edit, więc się w nim nie znajdzie. Proste.

Zgaduję, że odpadnie w finałowej piątce, mogę się mylić, ale na pewno nie dojdzie do finału i odpadnie 4 albo 5.

Lauren nie ma tak mocnej pozycji w plemieniu jak Tommy. Strzelam, że Dean może zdobyć finałowy immunitet. Oznacza to, że prawdopodobnie Lauren i Noura zmierzą się ze sobą podczas rozpalania ognia. Wybrałem, że na czwartym miejsciu znajdzie się Lauren, bo jakoś nie ma szczęścia w tej grze, a crazy Noura przetrwała już tyle kryzysów, że raz może udać jej się zrobić ogień.

5. Janet

5. Janet

5. Janet

To samo co wyżej. Zbyt UTR, chociaż na ogół starzy ludzie dostają dużo UTR, bo ich edytorzy nie lubią, ale ogólnie ona jest hero sezonu i pewnie odpadnie przez durnego nullifiera. RIP.

Zgaduję, że Dean użyje swojego idola anulującego i Janet przez to odpadnie. :frowning:

Wydaje się, że będzie pierwszą ofiarą finałowego odcinka. Widzę to w ten sposób, że wszyscy dowiedzą się o ukrytym immunitecie Janet, jednak Dean ma swojego nullifiera i wspólnie z Tommym stworzą plan pozbycia się Janet. Przykro mi 🙁

Dodaj komentarz