Survivor 39 – Power Ranking 9

W dziewiątym odcinku Survivor: Island of the Idols nie opadły jeszcze emocje po kontrowersyjnym poprzednim epizodzie, a już rozbitkowie musieli zmierzyć się z ciekawym twistem. W rezultacie dwie osoby zostały wyeliminowane z show. Kim były te osoby? Jak z typowaniem w tym tygodniu poradzili sobie uczestnicy power rankingu?


Źródło: CBS

Odcinek rozpoczął się od wypowiedzi Karishmy na temat wydarzeń z kilku ostatnich dni. Kobieta tak samo jak Janet czuła się odrzucona przez grupę. 37-latka postanowiła jednak walczyć o swoją pozycję w grze. Niespodziewanie Karishmie udało się odnaleźć ukryty immunitet. Tuż przed wyzwaniem o immunitet uczestnicy zostali losowo rozdzieleni na dwie grupy. Do jednej z nich trafili: Noura, Lauren, Janet, Dan, Dean oraz Aaron. Natomiast do drugiej Tommy, Missy, Elizabeth, Elaine i Karishma.

Okazało się, że w wyzwaniu, które miało sprawdzić jak rozbitkowie radzą sobie z utrzymaniem równowagi i koncentracją, aż dwie osoby zdobędą immunitety. Niestety, w związku z ty obie nowo-utworzone grupy musiały udać się na radę i wyeliminować spośród siebie po jednej osobie. W konkurencji tej najlepiej poradziły sobie Noura i Elaine. Obie zdobyły nietykalność podczas rady plemienia.

Sytuacja przed radą wydawała się dość jasna. Zgodnie z planem z gry miały odejść Janet oraz Karishma, odrzucone przez plemię. Stało się jednak zupełnie inaczej. Podczas pierwszej rady plemienia piątka z szóstki głosujących rozbitków oddała swoje głosy na Aarona. Zaskoczony mężczyzna natychmiast po odczytaniu werdyktu zasiadł w gronie jurorskim, ponieważ na zgromadzenie nadchodziła już kolejna grupa. Głównym tematem dyskusji wśród rozbitków drugiej grupy było zachowanie Missy w programie. Okazało się, że Karishma, która miała być łatwym celem została decydującym głosem. 37-latka wskazała, że z programem powinna pożegnać się Missy i to właśnie ona odpadła z show stosunkiem głosów 3-2.

W dziewiątym odcinku programu nikt nie użył figurki nietykalności. Oznacza to, że cała trójka uczestników power rankingu otrzymuje dodatkowe dwa punkty. Za eliminację Aarona najwięcej punktów zdobył Maw – 7. Nieco gorzej poszło w tym odcinku Mikkiemu – 5 pkt oraz Jackowi – 4 pkt. Również w typowaniu odejścia Missy najlepiej poradził sobie Maw, który uzyskał 9 oczek. Na konto Jacka i Mikkiego trafiło za to po 8 punktów. Oznacza to, że na czele rankingu znajduje się Maw z liczbą 108 oczek. Na drugim stopniu podium plasuje się Mikki, który uzbierał 105 punktów. Za nimi znajduje się Jack – 88 pkt.

Typy graczy na najbliższy tydzień poniżej. Mikki i Jack obstawili, że w tym tygodniu nie zostanie użyty ukryty immunitet. Maw twierdzi, że zostanie on użyty.

Maw

Punkty: 108

Mikki

Punkty: 105

Jack

Punkty: 88


1. Tommy

1. Tommy

1. Karishma

Big Red wygra. Żenada. Aż niedobrze się robi na samą myśl. Dawno nie mieliśmy tak oczywistego zwycięzcy… A, zaraz, P** M*****, zapomniałem o jej istnieniu i tym tragicznym sezonie.

Ten rudzielec głupi na razie jest bezpieczny. What a lucky guy.

No cóż można o niej powiedzieć? Ikona, kreatorka smaku i stylu. Jej gwiazda prawie zgasła i nagle niespodziewanie rozbłysnęła nowym światłem. Jeżeli odpadnie z idolem w kieszeni to będzie śmiesznie.

2. Noura

2. Elaine

2. Tommy

Każda wariatka ma w głowie kwiatka. :3333 ;3 Slaay mama. Czy to CP, MORP, UTRN czy OTTM – Noura always delivers.

Głupia jest i tyle. Powinna wyrzucić tego rudzielca. Już wolę iconic messy Missy, niż oglądać tego nudnego białego faceta.

Nie zanosi się na to, żeby ten pan odpadł w najbliższym odcinku. Jak już wpominałem wcześniej, gra stabilnie, rozważnie, bez szalonych ruchów. Teraz w dodatku ma po swojej stronie Elaine i Karishmę. Idealne trio na finałowy odcinek.

3. Lauren

3. Lauren

3. Elaine

Oczywiście mulatka jest UTR, a jakiś ugly white male dostaje wszystkie konfy mimo że to ona jest mózgiem ich duetu… Żenada. Przynajmniej Jessica i Kara dostały zasłużony screentime. W każdym razie Lauren się nigdzie nie wybiera, więc może jeszcze jej edit się polepszy, ale nie wygra, pewnie odpadnie przed finałem.

Zgaduję, że dojdzie przynajmniej do finałowego odcinka. Jest na razie bezpieczna.

Aby dopełnić trójcę musi pojawić się tutaj Elaine, która stanęła po stronie Karishmy i Tommego w poprzednim tygodniu.

4. Karishma

4. Noura

4. Noura

Queen ma HII i wszyscy uważają ją za goat, a ona udowodni jak bardzo się mylą. Podejrzewam, że dobrze go użyje. Pierwsza kobieta od czasu Sierry Dawn Thomas, która dobrze zagra HII. Wow. I dla obu stare plemię było dead, bo były przez nie bullied. Her mind is so powerful i jest to Sierra tego sezonu. Molly była Parvati, więc wychodzi na to, że Sierra > Parvati, ale Sierra była lepsza od każdego, więc to żadna nowość.

Nie wiem, jak to zrobiła, ale widać, że jest świetnym strategikiem. Nikt nie chce jej wyrzucić. What a queen.

Nie wiem co ona bierze, ale widocznie to działa. Noura udowodniła, że jest kiepskim kłamcą, jednak ma inne wątpliwości, które pozwalają jej nadal pozostać w grze. Jakie to umiejętności? Trudno powiedzieć. Może spontaniczność, brak strachu przed wykonaniem ruchu?

5. Dean

5. Karishma

5. Lauren

Chęć zatrzymania Aarona, bo jak on odpadnie to Dean będzie na celowniku ze względu na swój status challenge threat – przepraszam, co? Nadal go uwielbiam, ale nie oszukujmy się, nawet Karishma lepiej sobie radzi w konkurencjach i żaden edit mi oczu nie zamydli.

Znalazła idola, LEGENDA, IKONA. Teraz mam nadzieję, że wyrzuci jakiegoś z****. I będę bardzo szczęśliwy.

Zobaczymy jak pozbiera się po eliminacji bliskich osób. Może być na samym początku zagubiona, więc pewnie ktoś się nią zaopiekuje w zamian za głos. Dlatego muszę uplasować ją w środku stawki.

6. Elaine

6. Dean

6. Dan

Pewnie odpadnie przez Tommy’ego i dostanie edit w stylu ‚hahaha, głupia pindo, mogłaś go wy***ać’. Jak wygra ktoś z pomarańczowych to pewnie ona, ale bardzo wątpię, zwycięzca znajduje się w fioletowych, to jest complex tribe!

Czekam na jego boot, niech odpadnie RAT! Karma wraca i go dopadnie. You heard it here first.

Sporo zostało już o nim powiedziane i napisane. Na ten moment nie ma wybitnej pozycji w grze, jednak może przechodzić z odcinka do odcinka, bo przecież lepiej pozbywać się zagrożeń, prawda?

7. Dan

7. Janet

7. Elizabeth

Nie chce mi się go komentować. Mam nadzieję, że ludzie nie będą trzymali go do samego końca, bo każdy by go pokonał i odpadnie przez blindside. Chociaż fajnie byłoby zobaczyć Karishme czy Noure wygrywające z tym dziadem.

Czuję, że dłużej Janet nie pociągnie już, bo jest za dużym zagrożeniem. Wszyscy wiedzą, że może wygrać ten sezon, więc pytanie jest tylko kiedy odpadnie.

Ostatnio odpadła jej psiapsia, więc mam nadzieję, że teraz przyjdzie czas na Elizabeth. Oby produkcja nie uratowała jej jakimś głupim twistem.

8. Janet

8. Dan

8. Dean

Nasz promyczek słońca, ale obawiam się, że jej dni są policzone. Jest hero sezonu, ale musiałaby wygrać dużo immunitetów i znaleźć kilka HII, żeby zajść do końca. Ludzie wiedzą jakim ogromnym jest threatem.

Nie wiem, jakim cudem on nadal gra. Ile razy mam go dać ostatniego w rankingu? SPADAJ PADALCU.

Mam jakieś przeczucie, że pan zagrożenie może niedługo pożegnać się z grą. No i dobrze, bo nie mogę na niego patrzeć od kilku odcinków. Najpierw przez niego odpadła jedna, później druga, której nawet nie podziękował za uratowanie tyłka w dramatycznej sytuacji

9. Elizabeth

9. Elizabeth

9. Janet

Jej bliscy sojusznicy odpadli w jednym odcinku, Elaine ją zdradziła, teraz nie ma nikogo. Może być łatwym, oczywistym celem. Jak nie wygra immunitetu to będzie w tarapatach.

Została bez sojuszników, bardzo dobrze. Nienawidzę jej i mam nadzieję, że odpadnie następna.

Niestety, po raz kolejny muszę umieścić ją na dole listy. Trzymam za nią kciuki i wierzę, że jej los w grze się odmieni. Trudno być jednak optymistą w sytuacji jaka spotkała Janet.

Dodaj komentarz