8 uczestników, którzy stali się sławni po programie

Kilka tygodni temu na naszym portalu ukazał się cykl poświęcony osobistościom znanym przed udziałem w reality-show. Tym razem przedstawiamy kilka nazwisk, które stały się rozpoznawalne w Stanach Zjednoczonych (i nie tylko) dzięki Survivor.

Richard Hatch / Źródło: NBC

Przegląd ten warto zacząć od pierwszej edycji show i jednego z najbardziej charakterystycznych graczy w historii programu. Richard Hatch, bo o nim mowa, wśród wielu fanów „Survivor” uważany jest za legendę tego formatu. Jedni go kochają, inni kochają go nienawidzić. Niewątpliwie wpływ na popularność mężczyzny miała ogromna oglądalność pierwszego sezonu emitowanego w 2000 roku, nieprzewidywalny charakter, a także… problemy z prawem, dzięki którym gazety i portale internetowe niemal nieustannie informowały o życiu Hatcha. Richard nieźle wykorzystał swoje telewizyjne pięć minut. Poza Survivor: Borneo uczestniczył on również w edycji All-stars, a także w dwóch innych popularnych reality-shows – Celebrity Apprentice oraz The Biggest Loser. Wystąpił również w jednym z odcinków serialu „Jak pan może, panie doktorze?” oraz na dużym ekranie w produkcji „Kolejny gejowski film”. Jest autorem książki pt. „101 Survival Secrets: How to Win $1,000,000, Lose 100 Pounds, and Just Plain Live Happily”. Niestety, konflikt z prawem oraz areszt domowy przeszkodziły Hatchowi w udziale w kolejnych edycjach „Survivor”. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal jest jedną z najpopularniejszych osób biorących kiedykolwiek udział w programie.

Od udziału w „Survivor” karierę w show biznesie rozpoczynał również Matt Elrod, znany obecnie jako Wyatt Nash. Mężczyzna brał udział w 22 edycji programu realizowanej w Nikaragui. Po emisji reality-show w telewizji, Matt otrzymał kilka gościnnych ról w serialach (m.in. „1600 Penn”, „Kochanki”, „Słodkie kłamstewka”) i na poważnie zaczął traktować swoja „aktorską przygodę”. Do tej pory wystąpił w kilku filmach telewizyjnych oraz w serialu „Drodzy biali!” realizowanym przez Netflixa. Matt otrzymał od produkcji propozycję powrotu do „Survivor”, jednak ją odrzucił.

Matt Elrod / Źródło: IMDB

Udział w „Survivor” również dla Andrei Boehlke stał się trampoliną do sławy. Po udziale w programie wystąpiła między innymi w serialu „Zaprzysiężeni” oraz kilku produkcjach filmowych. Na tym jednak nie kończy się przygoda Boehlke z show biznesem. Kobieta rozpoczęła pracę dla magazynu People. Obecnie prowadzi rozmowy z gwiazdami w cyklu „People Now” emitowanym na platformie internetowej magazynu oraz tworzy serię „The Untitled Sport Show”, która emitowana jest w stacjach sportowych grupy CBS. Andrea okazjonalnie prowadziła również programy w mniejszych stacjach telewizyjnych, takich jak MTV. Przez kilka ostatnich lat pojawiała się także jako współprowadząca sylwestrowy „Times Square Livestream”.

Andrea Boehlke / Źródło: People

Elisabeth Hasselbeck (znana wcześniej jako Elisabeth Filarski) swoją przygodę z mediami również rozpoczynała od udziału w telewizyjnym hicie stacji CBS. Po emisji programu jej kariera telewizyjna nabrała rozpędu. Elisabeth w 2001 roku została jednym z jurorów gali finałowej Miss Nastolatek USA, a następnie prowadzącą program „The Look for Less”. Po roku pracy dla stacji Style Network, Hasselbeck otrzymała propozycję pracy przy programie „The View” stacji ABC. Kobieta prowadziła ten talk show przez ponad 10 lat, zmieniając pracę w 2013 roku. Wtedy to Elisabeth przeniosła się do stacji FOX News, gdzie współprowadziła „Fox & Friends”. Pod koniec 2015 roku, Hasselbeck postanowiła zrezygnować z pracy w telewizji i poświęcić się życiu rodzinnemu.

Elisabeth Hasselbeck / Źródło: FOX

Robert Mariano, to kolejna gwiazda, która stała się rozpoznawalna dzięki udziałowi w „Survivor”. Popularny Boston Rob, przez wielu uważany za żywą legendę reality-show świetnie wykorzystał swoje pięć minut. Tuż po emisji ósmej edycji programu, wraz ze swoją partnerką, Amber Brkich zostali zaproszeni do udziału w siódmym oraz jedenastym sezonie reality-show „The Amazing Race”. Byli też bohaterami serii „Rob and Amber: Against the Odds” emitowanej na FOX reality. Stacja CBS wyemitowała również ceremonię ślubną Roba i Amber z 2005 roku. Mariano występował również w kanadyjskim show „Reality Obsessed”, a także w „Poker Dome Challenge”, „Calvin Ayre Wild Card Poker” oraz „The Player”. Robert znany jest również ze współprowadzenia dwóch produkcji telewizjnych: „Sci Fi Investigates” oraz „Around the World in 80 Ways” emitowanym na całym świecie przez Discovery.

Swoją karierę w show biznesie po udziale w „Survivor” kontynuował również Colby Donaldson. Mężczyzna po emisji programu zaskarbił sobie sympatię wśród fanów, co zaowocowało różnymi propozycjami telewizyjnymi. Colby gościnnie wystąpił między innymi w serialu „Pohamuj entuzjazm”. Rozpoznawalność w wielu krajach przyniosła mu rola prowadzącego pięć edycji reality-show „Top Shot”, emitowanego również w Polsce przez kanał History oraz program „Top Guns”.

Colby Donaldson / Źródło: History

Również wokalista country, Chase Rice swoją popularność zawdzięcza udziałowi w hitowym programie stacji CBS. Mężczyzna swojej sławy nie przełożył jednak na występy w innych telewizyjnych produkcjach, a postanowił w stu procentach poświęcić się muzyce. Dotychczas wydał cztery płyty, a także napisał kilka piosenek dla innych wykonawców.

W branży telewizyjnej po udziale w „Survivor” pozostał również John Cochran. Jego przygoda z mediami nie dotyczy jednak występów w popularnych serialach czy programach telewizyjnych. Uczestnik sezonów 23 i 26 po emisji programu został scenarzystą. Współtworzył on dwa popularne seriale emitowane niemal na całym świecie: „Millerowie” oraz „Kevin Can Wait”.

Oczywiście na tym nie kończy się lista uczestników, którzy po udziale w „Survivor” pozostali w show-biznesie. Wśród osób, o których warto wspomnieć znajdują się jeszcze: Jud Birza (rozpoczął karierę w modelingu, wystąpił w horrorze „Dream Within A Dream”), Ozzy Lusth (brał udział w programie „American Ninja Warrior” oraz reality-show „Foursome” emitowanym przez Playboy TV), Parvati Shallow (przeprowadzała wywiady z uczestnikami show dla portalu CBS.com, prowadziła program „Around the World for free” oraz wystąpiła w filmie „Into the Blue 2”), Rob Cesternino (twórca podcastu poświęconej reality-shows „Rob Has a Podcast”), Danielle DiLorenzo (wystąpiła w kilku filmach oraz grała jedną z głównych bohaterek w serialu „River Ridge”), Amanda Kimmel (kontynuowała karierę modelki, wystąpiła w kilku filmach i serialach).

Danielle DiLorenzo / Źródło: Warner Loughlin Studios

Warto wspomnieć również o uczestnikach „Wyspy Przetrwania” i „Wyprawy Robinson”. Bartosz Czapiewski, znany z polsatowskiej wersji programu wystąpił w popularnym serialu tej stacji – „Pierwsza Miłość”. Zaliczył on również epizod w paradokumencie TV4 „Policjantki i Policjanci”. Na pewnie czas w show biznesie pojawiła się również Kasia Drzyżdżyk znana z edycji emitowanej przez stację TVN. Kobieta wystąpiła między innymi w talk-show „Rozmowy w toku”, programie „Wipeout”, a także brała udział w sesji zdjęciowej dla magazynu „Playboy”. Dzięki „Wyprawie Robinson” rozwinęła się również kariera Vito Casettiego. Co prawda przed udziałem w przygodowym reality-show, znany był z występów w „Europa da się lubić”, jednak jego medialna kariera tempa nabrała nieco później. Włoch został między innymi reporterem programu „Dzień Dobry TVN” oraz prowadził jeden z teleturniejów interaktywnych w stacji TVN7.

Co sądzicie o karierach w show biznesie uczestników „Survivor”? Czy odpowiednio wykorzystują swoje telewizyjne pięć minut?

Dodaj komentarz